Skocz do zawartości
romeczek

Geforce 7800 Gs 100/200 Agp I Inne 7xxx Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś tam na tweaku było napisane o tym, że seria 7xxx będzie jednak wydana na AGP i najmocniejsza karta będzie właśnie 7800GS 100 lub 200. Jeżeli macie jakieś informacje na temat tej karty to piszcie. Ciekawe czy naprawdę nVidia wypuści ta kartę, jeżeli tak to ja sobie kupie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luty-marzec mają się pojawić te karty to wtedy będzie można coś więcej powiedzieć o tych kartach

 

jedyne wiadomości na temat tej karty jakie znalazłem na ten czas:

 

NVIDIA wprowadzi do sprzedaży kolejną kartę graficzną. Tym razem będzie to model GeForce 7800GS przystosowany do pracy ze złączem AGP. Firma planuje dwie wersje urządzenia: 7800GS z serii 100 i z serii 200. Szybsza (200), której rdzeń powinien pracować z zegarem 400MHz ma być dostępna wcześniej. GeForce 7800GS 100 nadejdzie z kolei nieco później i oferować będzie niższą wydajność. Karty na półkach sklepowych powinniśmy ujrzeć w lutym. Cóż, chyba jeszcze minie trochę czasu zanim pożegnamy się na stałe ze złączem AGP (Accelerated Graphics Port).

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Witam.Planuje sobie wciagnac ta karte od MSI w ciagu max 2tyg (licze na znacznie szybciej).Moje pytanie jest nastepujace.Czy moj zasilacz (Modecom 400W 2.0 PFC) pogoni taka karte z cala reszta jaka jest w podpisie,czy jest duzo wiekszy pobor mocy od mojej karty? Zaznaczam,ze chce ja przetaktowac a taktowania procesora nie mam zamiaru zmieniac (2700mhz).Wogole czy jest jakis szczesliwy posiadacz tej karty? Wiem,ze ma ona tylko 16 potokow,ale to w koncu najpotezniejsza karta na AGP,dzieki ktorej na jakis czas bede mial spokoj z wydawaniem kasy w komputer (no moze ew dysk dokupie :D),bo karta powinna takiego Obliviona pociagnac z palcem.Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz.Pozdrawiam :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma karty która ma więcej niz 16 potoków ROP na rynku (potoko PS to co innego). A co do Obliviona to heheh ostatnio musieli zmniejszyc jakośc grafiki żeby na w miare porządnym kompie to działało...wiec zobaczymy gdzie sobie kazdy palec trza bedzie wsadzic bo nawet to 7800GS mysle że fulla nie pociągnie B) A zasiłaka hmmm jezeli masz sporo podkreconych gratów w budzie + ta karta co żre W jak Ultra to może nie wystarczyc jezeli w gre wchodzi jeszcze jej OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze 6800GS to odpad ale zeby 7800GS to juz przesada

Niestety, to prawdopodobnie prawda - na mój rozum NVidia ma sporo odrzutów, w których działa co najmniej 16, ale mniej niż 20 pixel shaderów.

 

A co do karty - znalazłem dzisiaj za niecałe 1100 zł razem z wysyłką:

 

http://www.tanio.net/Club3D-GeForce-7800GS...80&mode=Produkt

 

I jeszcze tu:

 

http://www.bestcom.com.pl/?module=Default&...170&s1=732&p2=0

 

Czy ktoś może powiedzieć coś dobrego/złego o firmie Club3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtekowy 7800GS 256MB ktory mam w kompie:

 

16/6, @495/1405 Mhz

 

Co do zasilacza - 7800 sa w nowszej technologii i potrzebuja mniej mocy niz 6800Ultra np. 100W jakos.

7800gs pobiera mniej w niz 9800XT :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to prawdopodobnie prawda - na mój rozum NVidia ma sporo odrzutów, w których działa co najmniej 16, ale mniej niż 20 pixel shaderów.

 

A co do karty - znalazłem dzisiaj za niecałe 1100 zł razem z wysyłką:

 

http://www.tanio.net/Club3D-GeForce-7800GS...80&mode=Produkt

 

I jeszcze tu:

 

http://www.bestcom.com.pl/?module=Default&...170&s1=732&p2=0

 

Czy ktoś może powiedzieć coś dobrego/złego o firmie Club3D?

wow, cena naprawde zachecajaca, "tylko" 200zl wiecej niz 6800GS :) (6800GS juz po 878zl na allegro)

z kolei allegrowa cena 7800GS jest jakas zzzZZZzzz: klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtekowy 7800GS 256MB ktory mam w kompie:

 

16/6, @495/1405 Mhz

 

Co do zasilacza - 7800 sa w nowszej technologii i potrzebuja mniej mocy niz 6800Ultra np. 100W jakos.

Moglbys cos wiecej napisac na temat tego Leadteka, bo na sieci akurat tego modelu chyba jeszcze nikt nie opisal a karta jest jedna z tanszych. Jakie ogolnie wrazenie sprawia karta i jak sie ma wydajnosc do Twojej poprzedniej. Sam mam teraz 6800GT@ULTRA i tak sie zastanawiam czy nie zmienic wlasnie na 7800GS.

 

dunios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, cena naprawde zachecajaca, "tylko" 200zl wiecej niz 6800GS :)

I 200 zł mniej od innych 7800GS AGP :-)

 

już nie ma tych kart za 1076 niewiadomo czy były wogole na stanie

W momencie jak podawałem linka, to były przy niej 3 "kropki", więc chyba była. Teraz owszem, piszą że nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 200 zł mniej od innych 7800GS AGP :-)

W momencie jak podawałem linka, to były przy niej 3 "kropki", więc chyba była. Teraz owszem, piszą że nie ma.

no ja myślę, pewnie już pojawiły się na allegro za 1400zł :lol:

 

swoją drogą cena bardzo pasująca do tej karty, akurat trochę więcej niż GF6800GS AGP i odrobinę mniej niż GF7800GT PCI-E, mam nadzieję że szybko się na tym poziomie ustali, bo mój obecny GF6600GT mnie wnerwia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio po zjechaniu sie mojego Leadtek 6800GT (od poczatku był zbyt gorący) odesłali mi PoV 7800GS - kocham komsad.pl ; ). Tylko teraz jak instaluje Riva Tuner 15.8RC to niezbyt chce mi ją wykryc tzn. nie ma tych opcji do kręcenia itp. a w tabelce na dole mam oprócz tego ze wersja sterów 8198 to same unknown i mnie to trochu wkurza bo na 3d guru własnie tą kartę tą wersją programu męczyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jet4

Zrób tak:

1.Wyłącz RT(jeśli masz odpaloną)

2.Otwórz za pomocą notatnika plik Riva Tuner.cfg -jest w katalogu RT.

2.Przejdź do sekcji [GPU_10DE] i znajdź w niej " NV47 = 90h-9Fh",następnie dodaj na końcu ",F5h".

3.Powinno to wyglądać tak:" NV47 = 90h-9Fh ,F5h"

 

Na razie oficjalnie RT jeszcze nie obsługuje 7800GS,stąd problemy.

Miłej zabawy.

Edit:Zapomniałem zapytać jak wrażenia użytkownika po przesiadce na nową zabawkę?

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja myślę, pewnie już pojawiły się na allegro za 1400zł :lol:

 

swoją drogą cena bardzo pasująca do tej karty, akurat trochę więcej niż GF6800GS AGP i odrobinę mniej niż GF7800GT PCI-E, mam nadzieję że szybko się na tym poziomie ustali, bo mój obecny GF6600GT mnie wnerwia ;)

 

hehehe mnie tez zaczyna denerwowac, prawdopodobnie robie przesiadke w kwietniu - narazie wygrywa 6800GS (juz po 870zl od arche)

7800GS widzialem juz tez w www.esc.pl za 12xx zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak rezygnuje z tego co mam w podpisie na rzecz EVGA GeForce 7800 GS CO Superclock, w testach ktore znalazlem na sieci wypada calkiem przyzwoicie a i doplacac nie bede musial zbyt wiele, ciekawi mnie tylko czy da sie zniej jeszcze cos wiecej wyciagnac ponad co jest juz podkrecone. Kolo czwartku lub piatku powinienem miec juz ta karte takze zdam relacje jak sie sprawuje i co dalo sie wydusic z tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak rezygnuje z tego co mam w podpisie na rzecz EVGA GeForce 7800 GS CO Superclock, w testach ktore znalazlem na sieci wypada calkiem przyzwoicie a i doplacac nie bede musial zbyt wiele, ciekawi mnie tylko czy da sie zniej jeszcze cos wiecej wyciagnac ponad co jest juz podkrecone. Kolo czwartku lub piatku powinienem miec juz ta karte takze zdam relacje jak sie sprawuje i co dalo sie wydusic z tej karty.

A gdzie kupiłeś i za ile? Ja też chcę kupić, ale tego Cluba3D, do którego linka podawałem (raczej tańszy, a pewnie niewiele słabszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty pojawily sie w Veracomp-ie (www.veracomp.pl - hurtownia i w detalu nie sprzedaja), kosztowac bedzie okolo 1100 zl netto, o tyle mam dobrze ze kupuje bez vat-u takze mnie ta wymiana wyniesie 100 max 150 zl.

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty pojawily sie w Veracomp-ie (www.veracomp.pl - hurtownia i w detalu nie sprzedaja), kosztowac bedzie okolo 1100 zl netto, o tyle mam dobrze ze kupuje bez vat-u takze mnie ta wymiana wyniesie 100 max 150 zl.

Ech, ja chcę kupić za tyle brutto i z wysyłką :-)

Dostałem odpowiedź od RainbowPC - nie wiedzą kiedy ten Club3D będzie, kazali sprawdzać stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gainwar bliss 512mb ddr3 1,4ns 7800gs

Chcialbym zebyscie mi poradzili jakis zmodowany biosik do tego modelu lub jesli nie w tym rzecz to inna drogę jak zwiększyć wydajność tej karciochy. Czy manipulować z poziomu biosu taktowaniem agp czy może polecicie jakies inne rozwiązanie ? Pozdrawiam

 

P.S. Dlugo mnie tu nie bylo.... moja platforma to poczciwy lekko zmodowany abit nf-7 i chcialem tanim kosztem tchnąć w niego życie,bo mam sentyment do tego mobo icon_wink2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...