Skocz do zawartości
yuucOm

Problem Z Instalką Sterów Nvidi Na ...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalcja sterów Nvidi używając tego polecenia (polecenie wziete z tej stronki):

$ su -

Password:

# urpmi.update -a

# urpmi nvidia libnvidia-opengl1 dkms-nvidia

 

Poprostu pod koniec instalacji wywala mi jakieś Errory i po chwili pojawia sie ekran logowania :/. Zaloguje sie i nadal nie mam sterów :/. Podczas startu systemu nie mam zadnego loga Nvidi. Help ;(.

 

Ps. Czy to polecenie można wpisać z trubu graficznego czy trza z textowego ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem własnie na początku z pliku run. Wszystko było ok do czasu ja trza było coś/jakiś plik skonfigurować. mcedit /etc/X11/xorg.conf ten plik skonfigurowałem tzn zmieniłem nv na nvidia. Ale nie wiem gdzie dopicać to drugie nvidia (znaczy nie wiem co dokładnie zrobić po zmieninu nv na nvidia). Pomożcie pliz :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pod koniec instalacji wywala mi jakieś Errory i po chwili pojawia sie ekran logowania :/. Zaloguje sie i nadal nie mam sterów :/. Podczas startu systemu nie mam zadnego loga Nvidi. Help ;(.

ja np Ci bardzo SERDECZNIE dziekuje, ze traktujesz mnie (potencjalnego czytelnika tego ciezkiego forum), jako jasnowidza, ktory zgadnie jakie sa to errory...

 

pokaz je moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK . Spróbowałem zainstlować stery jeszcze raz. Po poleceniu sh ./NVIDIA-Linux-x86-1.0-8785-pkg1.run czyli odpaleniu instalki normalnie mi sie wyświetla akceptacja licencji ale potem mam taki Error:

 

ERROR The kernel header file '/usr/scr/linux-2.6.12-12mdk/include/linux/kernel/' does not exist. The most likely reason for that is that the kernel source path /usr/scr/linux-2.6.12-12mdk is incorrect. Please make sure you have instaled the kernel source files for your kernel that they are properly configured..

 

Help. Co mam zrobić bo nie wiem ;(

 

Ps. i mam coś jeszcze jak wpisuje to polecenie: # rpm -qa | grep kernel to mi wyświetla coś takiego:

 

[root@localhost ktośtam:p]# rpm -qa|grep kernel

kernel-source-2.6-2.6.12-15mdk

kernel-2.6.12.12mdk-1-1mdk

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERROR The kernel header file '/usr/scr/linux-2.6.12-12mdk/include/linux/kernel/' does not exist. The most likely reason for that is that the kernel source path /usr/scr/linux-2.6.12-12mdk is incorrect. Please make sure you have instaled the kernel source files for your kernel that they are properly configured..

To jak to rozumiesz? Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...