Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis okolo 10 skromnych wynikow odemnie, nie licze na wiecej niz 10-15punktow za hardware

Ja wrzuciłem pare wyników z 6400+ i mam +~10pkt :)

 

Daron juz niedlugo tego wyniku nie bedzie,uwierz mi ;)

Zaniedługo będę benchował więcej i będę zarazem więcej raportował tego co mnie tyczy.

Problem jest jednak w tym, że np oni usuną wynik, ktoś przeładuje ranking i pyta.

Global moderator powinien zarazem działać w teamie - email do usera i do admina/moderatora forum.

 

75 Cups & Medals ;) 265p ;)

 

Moze w weekend kolejne punkty :D

Jak kiedykolwiek osiągnę Hardware Junkie to walne se browara ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaRoN

Z tymi wynikami to jest tak, że jak wynik zostanie usunięty i bot przeładuje forum to go dodaje od nowa.

Ale jak wynik jest zablokowany, a nie usunięty to go nie doda przy przeładowaniu bot'a forumowego [;

 

Odemnie dzisiaj ~5 pkt. Mało, ale zawsze coś [;

 

@MaSell

Stary av, był ładniejszy :(

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi Lanc,wyniku juz niedlugo nie bedzie napisalem gdzie trzeba.

Odemnie wjechalo przeszlo 20pkt,jutro kolejna porcja powinno byc jeszcze raz tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem ostatnio ~40pkt, wiec trochę podskoczyłem.

 

Niedługo poprawa, wczoraj dostałem, moją 6600, która dłuższy czas wędrowała po komputerach różnych ludzi, wstępnie bez modów i na ostawieniach codziennych procka:

 

http://img142.imageshack.us/img142/9269/2k129188do3.png

http://img139.imageshack.us/img139/3862/2k39723oy9.png

http://img139.imageshack.us/img139/9856/2k53997mi4.png

http://img225.imageshack.us/img225/7263/2k62092hi1.png

http://img139.imageshack.us/img139/6515/am388137ek8.png

 

Grafa dostanie V, to saię zrobi więcej ;)

 

I byłbym zapomniał. Lanc & JMKS: nie będę Was przepraszał, bo nie czują się winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem vGpu, ale chyba mój gf6600 nie był w dzieciństwie uświadomiony co to znaczy skalować się z napięciem....

 

1.3v ---> 1,56v i magiczny przyrost w postaci 40mhz na gpu :|

 

Ale wystarczyło do wbicia się do top5 w 2k5 - i tym sposobem zostałem HARDWARE JUNKIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje :)

Dzięki ;)

 

Po bliższym spotkaniu z vGPU dochodzę do wniosku, że chyba grafa woła o lepsze memki - niestety DDR1 są są trochę za słabe. Niby 2k1 poprawiłem, 2k3 też, ale to jakaś porażka jest.... Jedyne co pozytywne w tej grafie to skalowanie się wysoko - bo aż do 1,956v (powyżej 2v już się sypie), a to w końcu tylko WC. 1,3v-->1,96v dało w 2k1 jakieś 75mhz.

 

Jedynie zadowolony jestem z am3 - ponad 100k się nie spodziewałem - tak więc MaSell stracił jeden ze swoich WRów.

 

Dołączona grafika

 

A ja tymczasem muszę albo pomęczyć sie z timingami, albo wykombinować vdimm.... Najlepiej jedno i drugie, ale na pierwsze nie mam siły, a z drugim problem taki, że nie mam pojęcia co za scalak odpowiada za vdimm :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9:42

 

A teraz ja sie na 4.1GHz pobawie ze swoja grafa, ok :D ?

OK, ja w tym czasie zajmę się napięciem na memkach. I tak masz DDR2, więc łatwiej Ci, ale cóż ja mam zrobić - mogę tylko walczyć :D

 

Ty mnie kszonku cos probujesz ostatnio za mocno zdenerwowac ;)

Powinieneś odnieść wrażenie, że śledzę Cię tym samym sprzętem :> Taki ot... przypadek.

 

13:00

 

Wstępnie sprawdziłem na jakich timingach grafa czuje się najlepiej - wniosek jest taki, że ewidentnie brakuje przepustowości. Zegar w zegar wydajność siada po luzowaniu timingów, ale po lekkim przyroście MHZ widać spory zysk.

 

AM3 @ 3,8ghz, ale powyżej 100k

Dołączona grafika

 

i szybkie 2k1:

Dołączona grafika

Jeden jedyny run. Widać, że memki dają trochę - proc niżej o 200mhz, a wynik sporo lepszy.

 

Przydałoby się DDR2 na grafie, ale co zrobić.

 

Narazie tyle, jak znajdę vDimm to wtedy puszczę wszystkie marki i procka pogonie do 4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od ClockMeUp! ponad >70pkt. Może do wieczora jeszcze coś dojdzie... Wyniki nie za duże, ale zawsze jakaś większa ilość się nazbierała.

 

Ostatnio z użytkownikiem Pepek zrobiliśmy pierwszą sesję z DI na AthlonXP 2600+ Thoroughbred. Dlaczego na takim procku? A dlatego, że trzeba od czegoś zacząć i na czymś się uczyć, do lepszego sprzętu nie mamy dostępu, ale także jeszcze brak doświadczenia na kręcenie czegoś lepszego... i tak dla osoby, która całe życie jechała na AC jest to bardzo ciekawe doświadczenie :wink: Nie ma sensu zakładać nowego tematu, dlatego wyniki pokaże tutaj. Testy robione na płycie Epox 8RDA3+ (max fsb 250MHz, tyle ile jest max do ustawienia w biosie) oraz ramy Ballistix 2x512.

 

hwbot

 

Wyniki:

CPU-Z

PiFast

SuperPI 1M

wPrime 32M

wPrime 1024M

 

 

Napięcie 2.075V, zwiększanie niestety już nic nie dawało. System praktycznie nie optymalizowany... jedynie podstawy typu bufor, priorytet.

 

Niestety w SuperPI 32M nie udało się uzyskać wyniku... czasami wywalało się po 1min, czasami po 7min, nie wiedząc czemu. Nawet na niższym taktowaniu typu 2.4GHz to samo... Tak samo zastanawia mnie dlaczego w wPrimie 1024M jest tak słaby wynik... przecież drugie miejsce powinno być co najmniej... chyba, że do tego bencha są, aż takie dobre tweaki... my niestety żadnego nie znamy.

 

Fotek nie ma, bo nie ma co pokazywać, szczególnie że przez brak aparatu były robione telefonem. Wyniki takie sobie, ale na nie specjalnie nie liczyłem, zawsze jakieś punkty są, ale głównym celem było nabrać trochę doświadczenia oraz dobra zabawa. Rady na następną sesje? Przygotować wcześniej system oraz poszukać dobre optymalki, bo z samym kręceniem lodem problemów nie było.

 

Podziękowania dla mojej oraz Pepka dziewczyny za… za to, że zamiast się z nami pobawić to się obraziły. Podziękowania także dla ryby za kontener oraz drobne rady.

 

:blurp:

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis 6 WR'ów, a bedzie wiecej.

Nie pisz WR, bo przyjdzie taki zły pan i zacznie Ci udowadniać, że WR to nie bułka z masellkiem :-P

 

Ode mnie wpadło trochę pkt. Kilka wyników do poprawy, ale to dopiero za miesiąc, bo teraz już mi sie rzygac SuperPi chce. :D Po za tym nie mogę z WPrime dojść do porozumienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym nie mogę z WPrime dojść do porozumienia :(

Wprime to dziwny benchmark, tak samo jak pifast. Ale, ze sie nie znam, to nie powiem co sie robi w tym pierwszym, zeby miec lepszy wynik :D

 

@Namer

 

Wiadomo ze od czegos trzeba zaczac i jak nic nie zepsuliscie/spaliliscie to gratki. Procek jak widze nieco kiepski, ale nie ma co narzekac, nastepnym razem musi byc lepiej ;) . Fajne macie dziewczyny. Moja mi zawsze pomaga przy takich rzeczach i nawet sie troche interesuje :lol2: . Kwestia odpowiedniego podejscia i wytlumaczenia (byla mi np izolacje na mobo pomagala robic :lol: ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Namer

 

Wiadomo ze od czegos trzeba zaczac i jak nic nie zepsuliscie/spaliliscie to gratki. Procek jak widze nieco kiepski, ale nie ma co narzekac, nastepnym razem musi byc lepiej ;) . Fajne macie dziewczyny. Moja mi zawsze pomaga przy takich rzeczach i nawet sie troche interesuje :lol2: . Kwestia odpowiedniego podejscia i wytlumaczenia (byla mi np izolacje na mobo pomagala robic :lol: ) ;)

Narmer jak już :)

 

Wszystko śmiga jak trzeba. Na szczęście obyło się bez strat. Strach trochę było ten kontener na goły rdzeń stawiać, ale jednak nic się nie stało. Szkoda, że proc taka słaba sztuka, liczyłem chociaż na te 2.95GHz... ale to jest mój stary procek, kupiony jako pierwszy lepszy z pułki.

 

Oj wiesz moją też zawsze ciekawi co i jak robię... ale któryś dzień z kolei ją zaniedbujesz to musiało się to tak skończyć:)

 

:blurp:

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narmer jak już :)

 

Wszystko śmiga jak trzeba. Na szczęście obyło się bez strat. Strach trochę było ten kontener na goły rdzeń stawiać, ale jednak nic się nie stało. Szkoda, że proc taka słaba sztuka, liczyłem chociaż na te 2.95GHz... ale to jest mój stary procek, kupiony jako pierwszy lepszy z pułki.

 

Oj wiesz moją też zawsze ciekawi co i jak robię... ale któryś dzień z kolei ją zaniedbujesz to musiało się to tak skończyć:)

 

:blurp:

CopperShim :wink: Czasem trafisz na allegro, najelpiej Thermaltake'a. Co do Pifasta - zauważyłem, że dość dobre wyniki są jak się go uruchomi natychmiast po tym jak komp się uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania także dla ryby za kontener oraz drobne rady.

 

:blurp:

Spox, wazne ze udalo sie wam cos uzyskac, bo pierwsze proby sa najciezsze. Jezeli wszystko dziala to znaczy, ze jest dobrze :) Wynik (MHz), tez nie jest tragiczny, mialem procki ktore pod kaskada robily tylko 2900MHz. Powodzenia nastepnym razem, jakby co, to nr gg znacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CopperShim icon_wink3.gif Czasem trafisz na allegro, najelpiej Thermaltake'a. Co do Pifasta - zauważyłem, że dość dobre wyniki są jak się go uruchomi natychmiast po tym jak komp się uruchomi.

Był, ale mimo to taki kontener trochę waży i ciężko jest ocenić kiedy przestać go dokręcać :)

 

Spox, wazne ze udalo sie wam cos uzyskac, bo pierwsze proby sa najciezsze. Jezeli wszystko dziala to znaczy, ze jest dobrze :) Wynik (MHz), tez nie jest tragiczny, mialem procki ktore pod kaskada robily tylko 2900MHz. Powodzenia nastepnym razem, jakby co, to nr gg znacie.

 

Liczyliśmy chociaż na te 2.9GHz, ale dobre i to. :)

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...