Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Napisalem do Massmana zapytanie czy jest opcja usuniecia konta konkretnych userow lub czy hwbot moze to zrobic?

 

odp:

 

I can't delete members from a team either. The only solution is to manually change this in the database and only RB can do that.

 

Sorry,

 

Pieter-Jan

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ogólnie zapostulować żeby ludzie bez żadnego wyniku [albo bez żadnych punktów - to już zależy, ale załóżmy że bez wyniku bo mniej rygorystyczne i łatwiejsze do "przełknięcia" :P] nie mogli {niezależnie od chęci jednej i drugiej storny} należeć do ŻADNEGO teamu - w sumie dość ciekawe rozwiązenie wg mnie i w dodatku niezbyt "krzywdzące" - dodać choć 1 wynik to chyba każdy potrafi... Oczywiście mówię o takim ograniczeniu ze strony HWBota, technicznie.

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMKS: Całkiem niezłe rozwiązanie. Z tym, że nie bez żadnego wyniku, a bez żadnego punktu - bo w naszym teamie wygląda to tak: 361 osoba, to pierwszy wynik bez punktów. Ostatnia osoba w naszym teamie, również bez punktów zajmuje miejsce 535. To nam daje 174 osoby bez punktów (+/-, bo to się na pewno ciągle zmienia). Z tego każda z nich ma co najmniej jeden wynik, ale zwykle jest koło 4-5. 174 x 5 ~ 870 wyniki bez punktów. Do tego statystyka krajowa pokazuje 604 overclockerów (paru na pewno jest w innych teamach). To nam daje jeszcze 69 osób bez wyników i bez punktów. Razem 243 konta, które bezlitośnie psują nam statystykę, a do tego "zapychają hwbota" :wink: (gdzieś te informacje o kontach trzeba przecież trzymać). W tej chwili mamy średnią 14,8 pkt na osobę. Po wywaleniu tych wszystkich kont wychodzi 24,8 pkt na osobę (czyli i tak do czołówki jeszcze daleko, ale zawsze coś). W ogóle, jak czasem przeglądam kategorie, to hwbot jest tak zasyfiony, że szkoda gadać. Pełno jest zablokowanych rezultatów, które nie zostały usunięte (user zwykle tego nie poprawi, bo np. nie ma innego screena - wyniki powinny być usuwane po jakiś czasie, a nie, że są tylko zablokowane i tak to zostaje). Do tego mnóstwo wyników nie punktujących (zwykle kilka z jednego konta). Np. 7900GS - przy 3d markach jest około 130-140 wyników na każdą kategorię (licząc same najlepsze od danego użytkownika), a jak się to przegląda, to jest ich chyba z 300 :wink: Ja bym w ten sposób próbował przekonać zarządzających hwbotem - po prostu, że robi się bałagan :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez punktów to jednak trochę głupio - chociażby [w mniejszych teamach oczywiście] wynik bez punktów może być w top10 danego bencha w danym teamie.

Punkty jednak wbrew pozorom darmowe nie są - są takie sprzęty które są zapchane od góry do dołu subzero i nie poradzisz. No i jeśliby komuś te punkty spadły do zera to żeby go wyrzucać automatycznie [bo "bez wyników" jak w mojej pierwotnej propozycji właśnie o to chodzi, tj. żeby na starcie zrobić "przeliczenie i wyczyszczenie"] - jeszcze głupiej...

 

Oczywiście idealnie byłoby gdyby team moderator mógł po pierwsze samemu "wyrzucać" użytkowników z teamu a po drugie np. mógł ustalić dolną granicę punktową uprawniającą do wejścia czy konieczność "autoryzacji" przy zmianie teamu - ale to już zupełnie inna historia, spoooro roboty programistycznej na takie luksusy trzeba ;). Aczkolwiek samą funkcjonalność "odteam-owywania" przez team moderatora by chyba nie było aż tak trudno wprowadzić...

 

Nie mówiąc już o tym że się głupiej opcji blokowania wyniku doprosić nie mogę [teraz tylko global-moderatorzy tak mogą, w poprzedniej wersji team-mod starczał i to było dobre wg mnie]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jak na razie to najbardziej irytuje moderatorka... czasami po prostu, aż nie można wytrzymać... wrzucasz kilka razy coś do poprawy i dalej się nie można doprosić. Albo u nich ten system skopany i problemowy, albo im się nie chce (co mogę po części zrozumieć), ale bez przesady. Albo co raz to jakieś inne zasady - tu stery, tu tego nie można używać, tam tego... a gdzie to jest wszystko z góry określone? Przecież można robić benche bez jakiś tweaków, sterów i innych takich, tylko niech ktoś to jasne napisze, a nie potem wywalają wyniki za sprzęt, którego już nie masz.

 

Kwestia ludków bez punktów to też nie można tego robić w taki sposób, że jak ktoś nie ma punktów to go wywalamy itd. Ktoś może mieć akurat 0.5pkt, potem jego wyniki spadną i co? Wiadomo, że takie ilości kont szpecą statystykę, ale co zrobisz? Pewnie większość tych kont jest z wyników dodawanych przez forum, gdzie ktoś tam raz coś wrzucił i tyle z niego... admini powinni jak najlepiej organizować serwis, bo co raz bardziej jestem do niego uprzedzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Co do moderatorki to jestes na glownej stronie i widzisz,ze maja sporo pracy a rak do tej pracy nie ma za wiele,od siebie dodam,ze wszystkie wyniki,ktore negowalem zostaly zablokowane,niekiedy trzeba po prostu dopatrzyc :)

Co do tych ludkow to nie przesadzajmy,zeby trzymac ludzi z jednym wynikiem,bo albo jestesmy TEAM albo bravo girl i taki przyslowiowy Kowalski pusci sobie marka wklei wynik i co??juz jest spoko??

Jezeli ktos ma troche wynikow i cos robi w kierunku o/c to spoko,nawet jak nie ma punktow,bo kategoria jest trudna,czy tez wszyscy jada na sub zero to takiego goscia nie bedziemy wyrzucac,ale nie trzymajmy TROLI!!!!!!polowa naszego teamu to wlasnie trole,i kij z tym czy jako polacy bedziemy mieli srednia 1pkt czy 50pkt,ale jak ktos spojrzy na nasz team to bedzie wiedzial,ze to nie jakies zbiegowisko noobow i pozerow,bo gadam z koloeszkami z niemiec itd i maja polewke,ze jest nasz az tylu a ciagle grzejemy 4ta pozycje-mam racje??

Brzydko to wyglada :E

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się zgodzić, faktem jest też ze zwykla gadka tutaj duzo nam nie da. Wypadało by skminić coś sensownego i pogadać z adminami imo. bo na dluzsza mete to żal.pl - choć już powoli sie zaczyna robić...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
nie mowie ze ja jestem jakis super extra ultra pr0 bo sie AC trzymam niestety i nic sensownego nie wywalcze ale jakos tam punkt do punkta i leci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste

Wiesz Ciebie już tam znają i wiedzą, że dziennie zapodasz z 20 wyników do zablokowania ;) Właśnie problem z brakiem rąk, powinni bardziej się nad tym skupić... ale rozumiem, też że ciężko wybrać takie osoby, bo zaraz będzie, że pod siebie usuwa czy pod swój team, ale jednak powinno być coś z tym robione. Bo np w systemie zgłoszeń w ogóle nie widzę sensu, jak czegoś nie zgłosisz na forum to poprawione nie będzie.

 

Tak, ale nie jesteśmy teamem typu OCX, gdzie team jest skupiony na konkretnych osobach powiązanych ze sobą na forum, tylko jak nazwa wskazuje ogólną Polską drużyną, także wiesz takie rygory to raczej można wprowadzać w mniejszych z grupowaniach. Jakby nie było to i tak się z Tobą zgadzam w 100%, ale idealnego rozwiązania na wszystko jak widać nie znajdziemy... w tej chwili to jeszcze żadnego nie mamy możliwego.

 

btw. To kiedyś się z czegoś w Polsce nie śmiali? ;)

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Narmer

Dobrze mówisz, nie można wywalać ludzi, bo nie mają aktualnie żadnego punktu, ja np. miałem po zabawie z DI+E6850 ok.80pkt, teraz mam 37pkt. Oczywiscie jeżeli ktoś zrobił sobie konto, ot tak, żeby mieć to oczywiscie lepiej je usunąć. A np. że ktoś nie ma punktów{ew. nowych wyników} to nie znaczy, że nic nie robi, a np. nie ma niczego nowego do zabawy(mowa o sprzęcie).....Przyjdzie czas, że coś nowego wpadnie i się ruszy z wynikami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Narmer

Dobrze mówisz, nie można wywalać ludzi, bo nie mają aktualnie żadnego punktu, ja np. miałem po zabawie z DI+E6850 ok.80pkt, teraz mam 37pkt. Oczywiscie jeżeli ktoś zrobił sobie konto, ot tak, żeby mieć to oczywiscie lepiej je usunąć. A np. że ktoś nie ma punktów{ew. nowych wyników} to nie znaczy, że nic nie robi, a np. nie ma niczego nowego do zabawy(mowa o sprzęcie).....Przyjdzie czas, że coś nowego wpadnie i się ruszy z wynikami...

o trolach wlasnie mowilismy ^^

 

btw. To kiedyś się z czegoś w Polsce nie śmiali?

dążmy do tego zeby tak nie bylo ?? jesli sami zaczniemy tak mowic to juz wogole tragedia.

 

gz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o trolach wlasnie mowilismy ^^

W tym momencie zarzucasz mi, że jestem trolem, tak ?? Bo jestem z PCLab.pl i co, jestem gorszy ?? Przypominam Ci kolego, że teraz to nie ma znaczenia, bo wszyscy{nie tylko PCLab.pl i PurePc} jesteśmy w jednym teamie.

 

Właśnie przez takich ludzi jak Ty, odechciewa mi się zaglądać na te forum i się udzielać. Zero wiedzy i mnóstwo do powiedzenia...

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumialeś, nie chodziło o Ciebie :wink: tylko dokladniej o zdanie:

 

Oczywiscie jeżeli ktoś zrobił sobie konto, ot tak, żeby mieć to oczywiscie lepiej je usunąć.

no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

pablopawel zle go zrozumiales a on dobrze gada i nie moge sie zgodzic z tym,zeby nie wyrzucac kogos,bo...w naszym teamie nie powinno byc miejsca dla nikogo,kto nic nie robi w kierunku o/c,sorry ale dla mnie ktos kto ma jeden wynik czy wogole pare wynikow zrobionych na defult czy na od[ciach!]l sie nie powinien sie znajdowac w teamie-KONIEC KROPKA-moje zdanie,bez zadnych biletow ulgowych,bo to kolega z forum czy jeszcze cos innego

Jak sie lubicie to pojdzcie sobie na piwo,albo do kina a nie trzymac beuzyteczne osoby w teamie.Nie bede pisal ze mnie ponioslo czy cos,bo taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mówimy o tym samym 71proste...ludzi, którzy założyli sobie konto i nie mają żadnych pkt i "nie robią nic w kierunku oc"- wywalic, ale np. osoby, które mają mało pkt{jak np. ja} zostawić, bo brak nowych wyników nie znaczy, że nic nie robie...

 

@Yogi

Spoko, looz, cofam słowa, które napisałem na Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslcie co by bylo, gdyby kazdy user dodał skromne 5 punktów :) . W kupie siła, trzeba wypromowac hwbota w Polsce, a punkty i wartościowi userzy się znajdą ;)

 

71proste, jestes 6p do tyłu :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No kurde,bo znowu mi z profilu pare wynikow zniknelo,ale nie to ze ktos raportowal,po prostu regularnie co dwa tygodnie znikaja mi 1-3 wyniki medalowe-Masmann wlasnie sie zajmuje sprawa

Takze spoko Masell jeszcze nbedzie czas i to very sOOn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co o tym myślicie:

 

click imo fake, nie widać rozdziałki i wątpie żeby na takim procku uzyskał tyle pkt mimo dosc wysokiego taktowania grafy.

 

PS:nie chce mi sie puszczac kolejny raz marka za 13 marków w 03 dlatego pisze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co o tym myślicie:

 

click imo fake, nie widać rozdziałki i wątpie żeby na takim procku uzyskał tyle pkt mimo dosc wysokiego taktowania grafy.

 

PS:nie chce mi sie puszczac kolejny raz marka za 13 marków w 03 dlatego pisze :P

Wynik wygląda OK, patrząc na szczegółowe wyniki testów, ale rozdziałki nie widać, a wersja Basic to nie jest, więc raport :D BTW chyba mam rozwiązanie na Twoje problemy z PCM 2k5 - ostatnio ściągnąłem z neta, żeby wrzucić na innego kompa (WMP 10 i WME bylo) - no i to samo - video init failed. Potem próbowałem to na orba wrzucić, to mi wyskoczyło, że to zła wersja. No i faktycznie, miałem 1.1.0, a jedyna słuszna to 1.2.0. Ściągnałem patcha i wszystko śmiga. Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

W sumie nie uzywalem 1.1.0 zawsze 1.2.0 i bylo ok,patcha nie instalowalem nigdy :)

 

Yogi311 nie ma rozdzialki,wiec mozna raportowac

Ostatnio wuj rysio mial zablokowany wynik chyba 3dmark na radkach zrobiony,wszystko bylo ok,ale wynik byl w top 20 i trzeba wtedy zapodac link z futuremarka ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dude, niedoczytaleś juz sobie poradziłem - instalacja kodeków k-lite czy jak one tam

 

edit: raport poszedl.

edit2: dobralem mu sie calkiem do [gluteus maximus] beda pkt w dól ;]

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

cavarr wez cos zrob ze swoim wynikiem w spi32m na e8400,bo masz wpisany czas 9.57 a masz 10.57 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste gdzie ??

 

ps

dlaczego wywala taki błąd przy "odśwież ranking teraz"

rap. An error happened.

 

We could blame this on you but it's most likely our crappy coding skills. You could try again or nudge our developpers for fixing this.

Error message

org.apache.torque.NoRowsException: Failed to select a row.

Error stack trace

org.hwbot.persistence.base.BaseBotPeer.retrieveByPK line 1025

org.hwbot.persistence.base.BaseBotPeer.retrieveByPK line 999

org.hwbot.persistence.base.BaseBotPeer.retrieveByPK line 963

org.hwbot.web.actions.ForceLaunchAction.run line 27

org.hwbot.web.actions.HwbotAction.execute line 29

org.apache.struts.action.RequestProcessor.processActionPerform line 419

org.apache.struts.action.RequestProcessor.process line 224

org.apache.struts.action.ActionServlet.process line 1194

org.apache.struts.action.ActionServlet.doGet line 414

javax.servlet.http.HttpServlet.service line 689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z www.hwbot.org tez dałem, ale chciałem również z forum, a tu lipa.

Jak dodasz na stronce, to automatycznie jesteś dodawany na forum do rankingu. Tylko trzeba sobie konto zidentyfikować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...