Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Narmer pamietaj ze 8600M GT na IFL90 ma 512MB a na FL90 256MB dlatego tak ladnie podleciales w rankingu :P a co do wprime to tez wogole nie wiem "co mozna zrobic zeby bylo szybciej" jakies chore czasy wylazą ;o

Jakoś wydaje mi się, że po za markiem 06 ilość pamięci w grafie ma małe znaczenie w testach, szczególnie między 256MB a 512MB... ty natomiast masz wyżej taktowanego procka i więcej cachu, co więcej da kopa niż te 512MB niestety ;(

 

A co do wprime... nie trawie tego bencha, sypie tak różne wyniki nie wiadomo od czego w końcu zależne. Imo ten bench powinien być traktowany coś jak SisoftSandra, czyli bez punktów. Albo zrobić jedna stabilną wersję, a nie co nowe to blokować wyniki ze starymi - skąd ma człowiek wiedzieć na jakiej można testować jak na hwbot jak zawsze nic nie jest napisane?

 

EDIT: LOL..... takiego czegoś jeszcze nie widzialem ;D omfg

Zauważyłem, że to norma w tej grafie ;) Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 8600m gt 256mb a 512mb dużo się w wydajności nie różnią, ale DDR3 dają kopa, niestety w Compalach są tylko DDR2 :]

 

Ja muszę chyba swojego pogonić na nowo, wywalili mi wynik w 2k6 i 2k1 - śmieszne bardzo, ale w am3 chociaż jestem pierwszy i 2k3 drugi..... Wniosek - trzeba poprawić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie wysoko taktowane procki to kozaczycie ;)

 

Tak jak mówiłem 512MB praktycznie nic nie daje, co innego jak wspomniałeś DDR3.

 

Nie wiem jak udało Ci się uzyskać taki wyniki w am3 ;) Pewnie jakiś elo tweaki, bo proc aż tyle chyba tam nie daje, ale dobra nie chce mi się już bawić w oc lapka...

 

I jak jest z tą rozdziałką 1280x800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy moderacja na hwbot jest fatalna... Jakiś user pomylił sobie SLI z single (7900GS) i nikt tego nie poprawił już chyba z tydzień. Pisałem o tym w temacie "Wrong result", raportowałem, ktoś inny też o tym pisał, ale nic. Czyli można wrzucać co się chce i gdzie się chce. Szybko poprawiają tylko wyniki na głównej stronie, jak ktoś wpisze dobry czas, a pomyli kategorie :mur: Ilu w ogóle jest moderatorów? Jak to wygląda u nas w teamie?

 

Narmer -> do PCMarka wyłącz całkowicie wygładzanie czcionek ekranowych oraz koniecznie LOD ustaw na 3 - 3,5. (z tego co widzę, to ostatnia kategoria, której brakuje Ci do ownage :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy moderacja na hwbot jest fatalna... Jakiś user pomylił sobie SLI z single (7900GS) i nikt tego nie poprawił już chyba z tydzień. Pisałem o tym w temacie "Wrong result", raportowałem, ktoś inny też o tym pisał, ale nic. Czyli można wrzucać co się chce i gdzie się chce. Szybko poprawiają tylko wyniki na głównej stronie, jak ktoś wpisze dobry czas, a pomyli kategorie :mur: Ilu w ogóle jest moderatorów? Jak to wygląda u nas w teamie?

 

Narmer -> do PCMarka wyłącz całkowicie wygładzanie czcionek ekranowych oraz koniecznie LOD ustaw na 3 - 3,5. (z tego co widzę, to ostatnia kategoria, której brakuje Ci do ownage :D )

Thx, ale niestety nie mam pomysłu jak zdobyć te kilka punktów, żeby mieć wszystko co się da w AthlonXP 2600+... właśnie został ten pcmark05. Widać koleś na pierwszy miejscu robił testy na Viście, bo coś dużo punktów zdobył...

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś rady na pcmarka05 to może się podzielić, bo tak mało brakuje...

 

LoD oczywiście ustawiony, wygładzanie też oraz stosowałem (chyba) twój trik z wyłączeniem Stylu klasycznego w teście Transparent Windows co też trochę pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ostatnimi czasy moderacja na hwbot jest fatalna... Jakiś user pomylił sobie SLI z single (7900GS) i nikt tego nie poprawił już chyba z tydzień. Pisałem o tym w temacie "Wrong result", raportowałem, ktoś inny też o tym pisał, ale nic. Czyli można wrzucać co się chce i gdzie się chce. Szybko poprawiają tylko wyniki na głównej stronie, jak ktoś wpisze dobry czas, a pomyli kategorie :mur: Ilu w ogóle jest moderatorów? Jak to wygląda u nas w teamie?

 

Narmer -> do PCMarka wyłącz całkowicie wygładzanie czcionek ekranowych oraz koniecznie LOD ustaw na 3 - 3,5. (z tego co widzę, to ostatnia kategoria, której brakuje Ci do ownage :D)

 

W teamie jest Nas chyba 4 :)

Na glownej niekiedy trzeba poczekac-tydzien i nawet dwa,ale wszystko co sie tam zaneguje jest sprawdzane,wiec spokojnie,wiesz ile ja punktow ostatnio stracilem przez jakies z [gluteus maximus] wyniki?/

Co do LOD to gdzie ty masz zakres do 3.5???Hmm,w rivie widze tylko od -3 do +3,mozesz to objasnic BArt_X ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze trochę grafę podciągnąć - mogą być to nawet ustawienia niestabilne do 3d marków, ale takie, że te parę krótkich testów wytrzyma. No i trzeba próbować - bo wynik zwykle wychodzi raz lepszy, raz gorszy, a brakuje Ci naprawdę niewiele. Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Riva Tuner > Power User > RivaTuner/Nvidia/Global > LODBiasRange > wpisz 15

heh jak ja moglem to przeoczyc ;)

w przyszlym tygodniu pokaze cos ,bedzie kilkadziesiat odemnie ;)

Ruscy juz przed nami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest co i "jakos" ;> no dobra prawie zawsze, moze poprostu wiedza niewystarczajaca huh?

Może i ta, ale bez sprzetu zadna wiedza nie pomoże.

 

Przejrzałem Twój profil i nie jest tak źle - jeśli masz ten sprzęt ~

Ten sprzęt należy do mojego młodszego brata, na poczatku jak tam sie bawilem to nie bylo najgorzej, ale teraz tak zasyfił system, ze w SPi1M juz jest sekunda wiecej na samym systemie... Zrobilem tam tez jakis wynik w WPrime z tego co pamietam, ale wyskakiwal jakis error przy dodawaniu do bazy i w koncu chyba nie dodalem, a punktow kilka by bylo z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskakiwal jakis error przy dodawaniu do bazy

moze screen miał ponad 300kb albo nie dokońca wypełniłes wszystkie pola. Spróbuj ponownie warto

 

a punktow kilka by bylo z tego.

Dobre i pare od czegoś trzeba zacząc, ja sam na poczatku miałem tylko 4,5pkt i sie cieszyłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze screen miał ponad 300kb albo nie dokońca wypełniłes wszystkie pola. Spróbuj ponownie warto

 

 

Dobre i pare od czegoś trzeba zacząc, ja sam na poczatku miałem tylko 4,5pkt i sie cieszyłem :D

Apetyt rosnie w miare jedzenia :P 500 juz nie bawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ty skromnis kiedy sie przebijesz przez 600 ;),ja w przyszlym lamie 400 ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty skromnis kiedy sie przebijesz przez 600 ;),ja w przyszlym lamie 400 ;)

domyslnie po cebicie, no chyba ze cos sie przed nim nawinie.... kaskada czeka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy macie co tydzień coś nowego do o/c i kaskade jako chleb powszedni, to sporo ułatwia narobić tyle punktów, co innego ja biedny człowiek :blink:

Jak sobie przypomne moje posty 3 lata temu tez tak wygladaly. Dla chcacego nic trudnego!! Jak bardzo chcesz krecic, to robisz wszystko co mozesz w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie, robie. Za miesiac-dwa nowy komp, trzeba sie pozbyc w koncu tego s478 to coś się pokreci, a w miedzyczasie moze jeszcze powyciskam cos z pcta brata ;)

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie, robie. Za miesiac-dwa nowy komp, trzeba sie pozbyc w koncu tego s478 to coś się pokreci, a w miedzyczasie moze jeszcze powyciskam cos z pcta brata ;)

A co to za 478? z checia bym sie czyms takim pobawil jak jest rozsadny konfig ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomne moje posty 3 lata temu tez tak wygladaly. Dla chcacego nic trudnego!! Jak bardzo chcesz krecic, to robisz wszystko co mozesz w tym kierunku.

Tylko widzisz ryba, Ty jesteś redaktorem i dostajesz sprzęt z najwyższej półki do testów. A tacy prości ludzie jak ja nie mają kasy, żeby kupić sobie sprzęt za xxk pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz ryba, Ty jesteś redaktorem i dostajesz sprzęt z najwyższej półki do testów. A tacy prości ludzie jak ja nie mają kasy, żeby kupić sobie sprzęt za xxk pln.

Generalnie to 3 lata temu ryba też nie był redaktorem.......... Więc to takie marudzenie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dokladnie,ja wczesniej tez nie mialem high endow i jakos dalo sie zrobic sporo pukntow,punkcik do punkcika i mialem 200 za hardware,na przelomie sporego czasu,ale dalo rade

Teraz po kupnie ss doszlo mi tyle co nic,bo jak narazie procka mialem kaszaniastego.Stary ja robilem takie akcje,ze bralem sobie pendriva szedlem do PCworda i ogladalem lapki,przy okazji szybko sie zrobilo cpu-z,spi1m i wprime32m,bez zadnych optymalek itd,na szybko-tak jak mowi ryba dla chcacego nic trudnego.

Na bank masz kolegow z kompami itd...trzeba tylko wykazac wiecej inicjatywy niz zero ;)

 

btw:nikt nie bedzie mial pretensii jak nie zostaniesz liderem naszej druzyny :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze sposobu 71proste miałem ~20pkt, ale niedawno pousuwałem te wyniki bo stwierdziłem, że zdobywanie punktów na nieswoim sprzęcie nie jest do końca fair. Pewnie powiecie, że głupio zrobiłem, ale co tam :P

 

 

Walcz Oskaliber, walcz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Bwanasoftem co sądzi o zdobywaniu punktów na nieswoim sprzęcie - mi przy otwieraniu jego profilu przycina przeglądarka :) Jak dla mnie każdy sprzęt jest dobry, chociaż testy zwykle robię na sprzęcie, który jest u mnie, chociaż przez jakiś czas. Laptopy też można kręcić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jedyne nieswoje wyniki mam z laptopów, ale pkt zostały w rodzinie ;)

 

/Zerknąłem do twojego profilu i zauważyłem, że za Pi32M na E2160 mógłbym coś zdobyć... ale mi się nie chce :]

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz ryba, Ty jesteś redaktorem i dostajesz sprzęt z najwyższej półki do testów. A tacy prości ludzie jak ja nie mają kasy, żeby kupić sobie sprzęt za xxk pln.

Nie dostaje sprzętu do testów, nie wydaje xxk pln na hardware, a 400 punktów jest. Kaskady tez nie mam. Jak sie chce to się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz ryba, Ty jesteś redaktorem i dostajesz sprzęt z najwyższej półki do testów. A tacy prości ludzie jak ja nie mają kasy, żeby kupić sobie sprzęt za xxk pln.

Faktycznie... twój konfig:

E8400

P5K-E

Crucial Ballistix

88GTS

 

:mur:

 

A tam gadanie... ja sam za dużo fajnego sprzętu nie mam, punkty za global to dla mnie coś nie do osiągnięcia, a OC'uje co się da i już jest 100pkt ;)

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam gadanie... ja sam za dużo fajnego sprzętu nie mam, punkty za global to dla mnie coś nie do osiągnięcia, a OC'uje co się da i już jest 100pkt ;)

Ja z takiego ocowania co wpadnie w łapy mam 310p za hardware ;) . 55p za global z wartego <100zł celka, jakieś pojedyńcze punkciki za global i sie uzbierało 390p :P

 

Jeśli byłby fajny sprzęt to 600-700p mysle ze mam w zasiegu ręki. A że nie ma to trudno ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie chce :) z nudow pobawilem sie tylko dwiema rzeczami i jest z tego 50 pkt, a wystarczyloby dwa-trzy dni, zeby przejrzec reszte sprzetu ktora gdzies sie poniewiera i spokojnie by sie podwoilo dorobek... wystarczy tylko chciec ze miec pare punkcikow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...