Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Btw, zna ktos moze jakies znośne mobo na s370, tak zeby nie bylo blokad fsb na śmiesznym poziomie i najlepiej skoki fsb co kilka mhz?

Abit BE6? Tylko to jest na slot i chyba nie obsluguje Tulatinow, a moze sie myle.... Ja na tej plycie zrobilem pare niezlych wynikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kiedy... hmmm nie pamietam :)

 

Chyba za czasow dinozaurow :), ale damy rade :)

Ja cierpliwy jestem,ale ile mozna czekac ;)

Jeszcze z tydzien spokoju i mam zamiar znowu cos podskoczyc i ponizej 80 lokaty sie utrzymywac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Celeronem Tualatinem bedziesz mial do czynienia ze mna...

 

Bo mam w domu 5 sztuk Celeronow...

 

600,700,750,1000(tualatin) i 1200(tualatin) ORaz Abita ST6-R :P

 

TYLKO kto mi pozyczy sprawny dysk na U-ATA !!!???

 

Bede wdzieczny.

Tu masz odpowiedz... ewentualnie asusik cusl2...

 

Abit BE6? Tylko to jest na slot i chyba nie obsluguje Tulatinow, a moze sie myle.... Ja na tej plycie zrobilem pare niezlych wynikow.

 

be6 II lepsiejsza

 

No dokladnie ta mialem :) Ale tak czy siak nie obsluguje chyba Tulatinow :)

A ja tylko powiem ze wszystkie Be6/Bp6 itp. byly swietne, piekne i ponadczasowe... softmenu bylo rewolucja :)

 

a teraz wszystko trakie jakies podobne ;P...

 

Tez mialem Be6II w wersji Raid :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be6 fajnie się prezentuje, ale to slot 1 a mi chodzilo bardziej o cos na s370 ;)

A Abita ST6-R nie ma na allegro.

 

Przy okazji, kumpel znalazł jakiś niby okrojony XP, ktory ma podobno powylaczane wszystkie zbedne gadżety i jest zdolny chodzic na kompie pokroju proc 200MHz i 16MB RAM, jak sadzicie, polepszyloby to benchy na starych komputerach, czy raczej pic na wode?

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej samemu zrobic takiego windowsa niz uzywac czegos co nie wiadomo jak dziala?

 

Tu masz odpowiedz... ewentualnie asusik cusl2...

Chyba tusl2-c ;) Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że ten okrojony XP nie jest okrojony nieoptymalnie - za mocno?

 

Poza tym to nie znam osoby która by po raz pierwszy poobcinała windowsa i zarazem była to jego najszybsza wersja, trza próbować, uczyć się.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że ten okrojony XP nie jest okrojony nieoptymalnie - za mocno?

Nie wiem, dlatego pytam co o tym sądzicie.

 

Poza tym to nie znam osoby która by po raz pierwszy poobcinała windowsa i zarazem była to jego najszybsza wersja, trza próbować, uczyć się.

No tak, tylko że tweakow znam niewiele, probuje cos tam robic, ale na ogol rezultaty marne i jeszcze na swiezym systemie wyniki mam 50% gorsze od innych ze slabszym taktowaniem, system co chwile sie sypie i jak tu sie nie zniechęcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że tweakow znam niewiele, probuje cos tam robic, ale na ogol rezultaty marne i jeszcze na swiezym systemie wyniki mam 50% gorsze od innych ze slabszym taktowaniem, system co chwile sie sypie i jak tu sie nie zniechęcić...

OMG, to jakiś straszny rozpierdziel musisz tam miec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tusl2-c ;)

No eeeee :rolleyes: jakos tak to sie zwalo :) heheh

 

Wiec

Slot1 polecam BE6I/BE6II/BE6II-RAID/BP6

S370 polecam ABIT ST6/ST6R i ASUS TUSL2-C

Socket A polecam NF7/NF7S i DFI LANPARTY NFII ULTRA B lub DFI NFII Ultra INFINITY

 

to chyba wystarczy ze starszych juz sprzetow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BE6 II vs siakiś intel z integrą grafą @i815 --> takie same oc, taka sama wydajność. Z kolei różnica między i810 a i815 była kolosalna i przy porównywaniu wyników @hwbot trzeba bardziej patrzeć na chipset niż na takty cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlatego pytam co o tym sądzicie.

No tak, tylko że tweakow znam niewiele, probuje cos tam robic, ale na ogol rezultaty marne i jeszcze na swiezym systemie wyniki mam 50% gorsze od innych ze slabszym taktowaniem, system co chwile sie sypie i jak tu sie nie zniechęcić...

nie żebym nie twierdził, że nie szukałeś tłików ale ...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

... szukaj w tym temacie bo ...

 

 

... wyniki się przydadzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym z tym ładnym wytłumaczeniem, ale nie wazne, jakos dam rade. Ostanie benchowanie tych zabytków nie wyszlo przez system, a nie przez tweaki. Az takich przewag nie da się zrobić tłikami, po za tym jak mowilem, juz po pierwszym scandisku wyszlo pelno errorow. Pozostaje tylko kwestia, jakim cudem świeży system tak się posypał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskaliber, posiedzisz dłużej nad tweakami to zrozumiesz co i jak.

 

ja też jeszcze wszystkich nie opanowałem.

 

może płyta od windowsa była zryta i się pliki z błędami po kopiowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Sprobujemy znów na jakiś czas na windzie z innej płyty.

 

Wracajac jeszcze na chwile do tematu plyt glownych na s370. Poczytalem troche o tym Abicie ST6, tylko nie rozumiem kwesti pewnej, bo tam cos jest o obsludze magistrali 100 i 133MHz. To jest rownoznaczne z tym, ze 133 to max fsb? Czy moge posadzic proca na przyklad 100mhz na default i męczyć go do 150? Bo potrzebowalbym takiej uniwersalnej plyty, od Celeronow 400~ po Tualatiny, a nie wiem czy ta mobo nie blokowałaby mi mozliwosci tualatinow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tam cos jest o obsludze magistrali 100 i 133MHz. To jest rownoznaczne z tym, ze 133 to max fsb

Nie, plyta obsluguje procki z oryginalnym fsb 133, max plyty moze kolo 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co z niższymi magistralami? Np. te starsze Celerony latają na 66, a z tego co czytam specyfikacje, to wszędzie piszą 100/133, a nie ma mowy o niższych. Orientuje sie ktos jak to jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba: ja wiem, że jesteś z innego teamu i w ogóle be i fe zrobiłeś, że nas zdradziłeś z azjatami (nie azjatkami :D ) i innymi takimi europejczykami, ale zrób jeszcze te 76pkt i bądz TOP TEN (dla PL flagi) :)

W związku z tym gratki za #14 overall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FatAlbert - masz moze na myśli poradnik kreta? Znalazlem go i jeszcze troche innych, te co rozumiem to robie, z reszta gorzej, bo momentalnie nie wiem wogole o co chodzi ;)

1. To nie jest poradnik

 

Polemizowałbym z tym ładnym wytłumaczeniem, ale nie wazne, jakos dam rade.

2. Bo to nie było robione pod publikę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kret zdaje sobie sprawę, że to nie był celowy wyciek, tak jakos mi sie powiedziało z tym poradnikiem.

 

Tymczasem pozyczylem od kumpla zasilacz i dysk ATA, wiec porobie sobie na celeronie 466 te dłuższe benchy typu SPI32M i wPrime1024, zejdzie razem pewnie z 10h, szkoda że mobo blokuje na fsb 83. Poki co jednak musze wyczaic inny cdrom, bo ten padnięty jakiś i nie mam jak systemu zainstalowac. Szkoda tylko, że do tego czasu na biurku nie ma gdzie palca wcisnąć :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co z niższymi magistralami? Np. te starsze Celerony latają na 66, a z tego co czytam specyfikacje, to wszędzie piszą 100/133, a nie ma mowy o niższych. Orientuje sie ktos jak to jest w praktyce?

 

ST6/ST6R SPOKOJNIE DZIALA z prockami od 66MHz do 133Mhz... a krecic mozesz co 1 Mhz wiec nie ma najmniejszego problemu...

 

Ja narazie na tej plycie zrobilem 168MHz fsb (10x168 @ celeron 1000 tualatin)... ale to an powietrzu :)... bedzie wiecej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...