Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł właśnie do mnie BE6-II ide zaraz zobaczyc co potrafi :)

 

EDIT:

No i pojawil sie problem, nie wykrywa dysku, probowalem chyba wszystkie ustawienia zworek, 2 rozne taśmy i nic. Na POST screenie we wszystkich urzadzeniach jest 'None', potem przed ladowaniem systemu wyskakuje jakis auto-detection, niby znajduje ten dysk, potem windows sie mnie pyta czy sie uruchomic w trybie awaryjnym, uruchamiam normalnie i w tym momencie gdzie powinna winda sie ładowac jest reset. Dysk jest sprawny. Jakies sugestie o co chodzi?

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A recznie nie mozesz tam wybrac urzadzenia? Podlacz pod inny kanal na plycie, kombinuj :)

Kombinuje, juz wszystkie mozliwe opcje sprawdzalem i nic.

 

zworki na hdd

Na master nie rusza, probowalem jakos wymusić na innych ustawieniach i nic.

 

(Tym sie kierowalem http://www.seagate.com/images/support/en/us/u5_family_1.gif)

 

MaSell podpowiedz coś z tymi zworkami (jezeli zle ustawiam), jak pamietasz.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell podpowiedz coś z tymi zworkami (jezeli zle ustawiam), jak pamietasz.

z tego co kojarze mialem ustawiony naped i dysk na CS, hdd podpiety pod mastera, a cd pod slave, do tego wszystko na auto lub lba w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowałem wszystkie mozliwe opcje z tym dyskiem i nie idzie.

 

Na post screenie jest wszystko none potem sie wlacza jakis dziwny ekran taki błękitny wykrywajacy napedy i normalnie wykrywa dysk i naped, po tym pyta czy uruchomic system windows normalnie czy w trybie awaryjnym, cokolwiek wybiore, powinien juz wchodzic windows i reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade coś z tym zrobić ?

 

wie ktoś ocb ?

 

Dołączona grafika

 

wiem, ze trzeba miec najnowsze cpu-z ale w chwili bencha mieliśmy, a w miedzy czasie panowie wypuscili 1.44.2 i [ciach!]

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroolik > Chcialem reinstalnac system ale nie mam jak skoro mi nie wykrywa napędu.

 

FatAlbert > Przeciez jest napisane wyraznie. Na starej wersji cpu-za nie da sie zrobic validiacji z tego co mi wiadomo.

 

EDIT: Nie zdarzylem doczytac Twojego edita ;)

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stary valid...

 

Jedyna opcja to mail z prośbą o dodanie valida.

zaraz pisze maila.

 

@Oskaliber

 

;)

 

edit

 

ekstra nie ma gdzie napisać, jest tylko takie coś

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stary valid...

To niejest że za stary valid. Ja miałem taka samą opcje przy najnowszym cpu-z(uwczesnie) przy 6400+ niektóre validy działały a niekóre nie.

Dziś podobnie na starym AMD 600mhz tez mi validy niedziałają zaden:/

 

Otworz go za pomoca notatnika, powinien byc pusty

Przy edycji zawsze mam pełne w notatniku full info wraz z checksum ai tak nieakceptuje Edytowane przez >PePeK<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony plik z validacja. Otworz go za pomoca notatnika, powinien byc pusty

 

teraz validy mozna robic na 1.44.1 i 1.44.2

pełny jest ;)

 

ale nie kce przyjąć valida, na screene jest, że plik przyjęło a tu wałek :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na post screenie jest wszystko none potem sie wlacza jakis dziwny ekran taki błękitny wykrywajacy napedy i normalnie wykrywa dysk i naped, po tym pyta czy uruchomic system windows normalnie czy w trybie awaryjnym, cokolwiek wybiore, powinien juz wchodzic windows i reset.

Zainstaluj Windowsa to zadziała zapewne... BE6-II to bardzo dzika płyta, bo ma właśnie "osobno" dodatkowe kontrolery IDE [cholernie upierdliwe :P]. Wepnij do innego złacza [jest jedno UDMA33] i powinno działac, bo na tym UDMA66 to niestety nawet zainstalowac niezbyt się da [tj. trzeba zainstalowac na 33, zainstalowac stery jak Ci dali z płytą {to już w Windowsie działającym}, ew. może ściągnąc starczy i później można na UDMA66 przełączyc dopiero].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...