Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tutaj, ale mam problem. Otóż mój Commando nie pozwala zmieniać mnożnika w BIOSie{1605} choc u wszystkich to działa i cytując ze strony asusa " Hide unsupported CPU ratio from BIOS setup"

 

Od razu mówię, ze mam E8400.

 

Nie wiecie co jest grane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commando przyszedł mi z BIOSem 1506{jakoś tak :D} i można było zmieniać mnożnik. No nic trzeba kilka BIOSów przetestować aż znajdę tego "najlepszego".

 

Dzięki MaSell za odpowiedź, bo się lekko przestraszyłem, że jakieś dziwne Commando kupiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commando przyszedł mi z BIOSem 1506{jakoś tak :D} i można było zmieniać mnożnik. No nic trzeba kilka BIOSów przetestować aż znajdę tego "najlepszego".

 

Dzięki MaSell za odpowiedź, bo się lekko przestraszyłem, że jakieś dziwne Commando kupiłem :P

a ja powiem ze na biosie 1506 wszystko z vcore dziala ... a jak wgralem 17xx to odrazu zaczelo sie samo zmieniac na auto... no nic ... zostaje na 1506 i czekam na jakis nowy :). (w 1506 nie ma polowkowych dzielnikow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już masz nową płytę ? :D

 

A co do 17xx to właśnie sprawa z vcore jest mega głupia. Żeby zmienić napięcie trzeba wbić do biosu > save and exit > wbic do biosu i możemy zmieniać vcore. Po reboocie trzeba znowu operację powtórzyć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygód z Commando ciąg dalszy: chciałem sflashować BIOS do 1506 i oczywiście nie mogę, bo wyskakuje błąd, że wgrywany BIOS jest starszy od obecnego :mur:

 

Nie wiem czy flashować do 17xx bo jak Lanc pisał, są z nim problemy a w razie czego nie będe mógł powrócić do starego :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wogole jakieś jedno miejsce na hwbocie, gdzie opisane są zasady jak dodawac wyniki, co ma byc widac na screenie konkretnie itp, itd, bo z tego co widze na forum sie ciągle o coś kłócą, to ze jakas rozdzielczosc, to tamto a nigdzie nie ma konkretow jak ma wygladac screen.

 

Aha i przy okazji, da sie jakoś zmodzić BE6-II, zeby nie ograniczala tak z vcore?

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wogole jakieś jedno miejsce na hwbocie, gdzie opisane są zasady jak dodawac wyniki, co ma byc widac na screenie konkretnie itp, itd, bo z tego co widze na forum sie ciągle o coś kłócą, to ze jakas rozdzielczosc, to tamto a nigdzie nie ma konkretow jak ma wygladac screen.

 

Aha i przy okazji, da sie jakoś zmodzić BE6-II, zeby nie ograniczala tak z vcore?

http://hwbot.org/init.results.submit.do?applicationId=12

 

Przy dodawaniu kazdego wyniku, po prawej stronie w "verification (mandatory)" Masz link, co jest potrzebne i jak powinien wygladac prawidlowy screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wogole jakieś jedno miejsce na hwbocie, gdzie opisane są zasady jak dodawac wyniki, co ma byc widac na screenie konkretnie itp, itd, bo z tego co widze na forum sie ciągle o coś kłócą, to ze jakas rozdzielczosc, to tamto a nigdzie nie ma konkretow jak ma wygladac screen.

 

Aha i przy okazji, da sie jakoś zmodzić BE6-II, zeby nie ograniczala tak z vcore?

Tobie 2,3v Brakuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie 2,3v Brakuje???

Z tego co wiem to zakres napiec jest zalezny od procesora. Na jednym do 2.3 na innym do 1.95, przynajmniej u mnie tak bylo na tym abicie. Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie ma jeszcze konkretnych (oficjalnych) zasad, ale z tego co pisali już są w 90% ukończone, zostaje je tylko wdrożyć w życie.

juz nawet skonczone,tylko wdrozyc-tak jak mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+0.3v ponad standard daje z tego co pamietam

Dokładnie. Zalezy od procesora, w przypadku mojego 466 stockowo ma 2.0 i 2.3 to max, chcialem zaposcic 2.4 na pare benchów, jak na razie max co moglem zrobic to 466@620, zeby zrobic validiacje, na benchac sie wywala kazdych a spi przechodzi na 588 max. W sumie całkiem fajna płytka, pobawilem się dzis troche, majac 588 brakuje mi 1,5s w spi do kolesia majacego @615, siedzialem kilka godzin walczac o te 1,5sek i nic ;) Jeszcze jutro posiedze.

 

No i na szafeczce odpoczywa sobie jeszcze cel566, niech korzysta bo w weekend sie skończy leżakowanie :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zalezy od procesora, w przypadku mojego 466 stockowo ma 2.0 i 2.3 to max, chcialem zaposcic 2.4 na pare benchów, jak na razie max co moglem zrobic to 466@620, zeby zrobic validiacje, na benchac sie wywala kazdych a spi przechodzi na 588 max. W sumie całkiem fajna płytka, pobawilem się dzis troche, majac 588 brakuje mi 1,5s w spi do kolesia majacego @615, siedzialem kilka godzin walczac o te 1,5sek i nic ;) Jeszcze jutro posiedze.

 

No i na szafeczce odpoczywa sobie jeszcze cel566, niech korzysta bo w weekend sie skończy leżakowanie :blurp:

Ah ah takie stare proce jesczze masz... to trzebaby poszukac... albo chociazby porobic zdjecia plyty to cos sie wykombinuje...

 

nie pokazuj sie bez 100% oc tego 566 :D

 

aaaaaAAaa a ja Wam nie dalem screenow z ostatniego DI bencha... Celeronek 600MHz @ 1180MHz :P... ale ale to nie koniec :) nie porobilem wiecej testow, ale gdzies screena mam... 100% oc bedzie na bank :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorg - Twój 566 ma stockowo 1,7V? Bo z tego co widze sa dwie wersje, jedna 1.7 druga 1.5. Ja mam tą 1.5 i niestety z tego co widze do krętliwych ona nie nalezy, nie moge pojsc wyzej niz 880~ (max vcore jaki moge ustawic to 1.75).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja rozumiem że zmodować proca 500zł i wyżej jest jakaś obawa ale samą przejściówkę - co to za problem?! Jakiś pin zakleić itp [trzeba minimalnie pomyśleć które ma sens] żeby zmienić "standardowe" napięcie [na płycie które obsługuje tylko typu "std+0,3V"] to ja nie widzę problemu, tj. mówię o takich ze Slot1 ew. przez przejściówkę...

Jest nawet na tym forum odpowiedni wątek, sam brałem stąd te rozkłady styków.

ło: http://forum.purepc.pl/temat/Socket-370-Sl...permina/208088/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...