Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Celek D347 + P5B Deluxe + Karakorum + zima cooling :rolleyes:

 

Napięcie z biosu 1,525V, płytka póki co bez modów (jutro powinny być gotowe) :wink:

 

Dołączona grafika

 

Valid: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=491854

 

Teraz tylko załatwić dewar i LN2 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ;) Jutro sprawdzę. Bez wystawiania za okno liczył 1m ~5GHz (temp procka 55C, za oknem 36C). Z kolei Maniakalny mówił (od niego kupiłem tego proca), że liczył 1m na 6,3GHz -40C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 352 lata 4.8GHz 1.3v orthos, przy napieciu ~1.55v i normalnym chlodzeniu 5.3GHz 32M ;) . Screen na AC okolo 5.7GHz z tego co kojarze

 

Powodzenia, jest szansa na 7.5 :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,55v mierzone miernikiem na modowanej p5wd2? Zobaczę jak dokończę mody, na razie trawię płytkę pod potencjometry. Stawiam, że u mnie bylo 1,45v stress przy 1,525v z biosu :lol2: Też myślę, ze szanse na 7.5 są i to całkiem realne ;)

 

EDIT: A szlifowanie dużo dało? Bo się tak zastanawiam czy to robić, IHS wygląda ok, a na procka jest jeszcze rok gwary :lol2:

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A szlifowanie dużo dało? Bo się tak zastanawiam czy to robić, IHS wygląda ok, a na procka jest jeszcze rok gwary :lol2:

Wez cos nieprzezroczystego z prosta krawedzia i sprawdz obydwie przekatne ihs'a pod swiatło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Gratki,gratki Pepek bedziesz mogl przekroczyc 300pkt tylko,ze teraz beda Ci one dochodzic tylko w rankingu Hardware Masters takze nie jest zle ;),no chyba,ze globala bedziesz trzepal :D,ale widze,ze Ty masz wszystkie punkty za hardware :)

Mi sie nowy hwbot podoba tylko tak jak wyzej pisaliscie jeszcze jest niedorobiony,ale zawsze mozna podeslac maila do mnie z uwagami czy do biednego bastarda

Ogolnie wszystkie swoje wyniki macie we wlasnych profilach,wiec nie wiem czemu ryba nie moze ich przegladac,jedyna roznica i to chyba nawet na plus,ze sa one podzielone na benche a nie tak jak bylo wczesniej wszystkie w kupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Poznalem koleszke z pl,ktory ma na sprzedaz cepy na s.939 rozne uzywane,ale po dobrych cenach do 30pln czy jakos tak,ma tez chyba na am2.

Jak cos piszcie do mnie na pm ;)

 

edit:

pm'ki rozeslane good luck :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie, kiedy bedzie mozna znowu przegladac swoje wyniki jak kiedys? Bo to, co jest teraz to straszna kupa jest :damage_wall:

 

Tak, ja chce, wszystko razem, bo to za duzo klikania jest.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

zgadzam się z rybą, mi też zdecydowanie lepiej ogladało się swoje poczynania jak miałem wszystko w kupie a niżeli teraz :(

a mi sie bardziej podoba jak jest podzielone na kategorie,ale jak macie takie problemy to prosze bardzo wszystkie wyniki w kupie :D

http://www.hwbot.org/listResults.do?userId=TWOJE ID&all

 

macie i jedzcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie bardziej podoba jak jest podzielone na kategorie,ale jak macie takie problemy to prosze bardzo wszystkie wyniki w kupie :D

http://www.hwbot.org/listResults.do?userId=TWOJE ID&all

 

macie i jedzcie ;)

Ale nie ma podzialu na kategorie. Kiedys na jeden stronie bylo to, co teraz jest na kilku, bez sensu. Tak samo nie mozna wyswietlic listy userow teamu, albo jest to tak ukryte, ze nie widac. Kombinuja z tym hwbotem, a jest coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ale nie ma podzialu na kategorie. Kiedys na jeden stronie bylo to, co teraz jest na kilku, bez sensu. Tak samo nie mozna wyswietlic listy userow teamu, albo jest to tak ukryte, ze nie widac. Kombinuja z tym hwbotem, a jest coraz gorzej.

 

co masz na mysli?jak wchodzisz na inna druzyne czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czy znajdzie sie jakas uprzejma osoba,ktora pokaze mi lub powie jak zrobic bsel moda na celku 356 co by go na X48 odpalic? bede dzwieczny bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie sie jakas uprzejma osoba,ktora pokaze mi lub powie jak zrobic bsel moda na celku 356 co by go na X48 odpalic? bede dzwieczny bardzo

Proszę Ciebie bardzo. 3209382[/snapback]

1. Czemu miałby sie nie odpalić?

2. P35/X38/X48 nie nadaje sie kompletnie do oc procków z rodziny P4. Testowane na kilku plytach i cepach.

Brak supportu dla fsb 133 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Proszę Ciebie bardzo. Tutaj są schematy, a moda robisz tak jak Sector opisał w temacie na forum ;)

 

 

Brak supportu dla fsb 133 ?

no wiem widzialem temat Sectora,ale tam nie ma 133-200 tylko od 200 w gore :( chyba ze zle cos patrze

 

MaSell no nie wiem jak mam odpalic cepa z szyna 133 na x48 i napisz mi jeszcze czemu te mobasy sie nie nadaja pomijajac problem szyny,czemu te mobasy sa takie nienadajace sie ??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te modziki dotyczące napięc podnoszą v.def o konkretną wartość i czy ona jest zależna jakoś od defa? bo mnie kusi zrobić tak na moim 330J ale niewiem kompletnie jakie jest jego napięcie stockowe... :unsure:

 

P.S. to bym przynajmniej zmienił wyniki na hwbot ;)

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell no nie wiem jak mam odpalic cepa z szyna 133 na x48 i napisz mi jeszcze czemu te mobasy sie nie nadaja pomijajac problem szyny,czemu te mobasy sa takie nienadajace sie ??

Brak supportu dla fsb 133 ?

Ciekawy temat poruszyliśmy. Oczywiscie brak oficjalnego supportu, jednak to dopiero poczatek problemu... :wink:

 

1. Zdarza sie, ze bez problemu zestaw z P35/X38/X48 i Celeronem z FSB 133MHz rusza bez problemu na mnoznik cpu x 133MHz i wszystko działa bezproblemowo. Nieraz pomimo POSTu i 100% stabilnosci, po zmianie czegokolwiek w biosie (np daty) pozostaje tylko clear CMOS. Czesto takze wszystko bootuje, jednak na mnoznik cpu x 200MHz, co daje ~4.5-5GHz na napieciu AUTO :lol2: . Jak sie ma fajnego procka i kilo miedzi z deltą na nim, to nie ma problemu. Gorzej, jak trafimy na padake czy mają grzałke :)

 

2. Kolejne zagadnienie wydaje się nieco mistyczne i nie do konca wiadomo skad sie bierze, jednak zostało potwierdzone. O ile w przypadku Celeronow mozna o nim zapomniec (chyba ze ktos atakuje 9-10GHz), to przy P4 juz jest problemem. Zjawisko jest blizniaczo podobne do popularnego ostatnimi czasy FSB wall'a, praktycznie nie ma roznic... dopuki sie mu nie przyjrzymy dokladnie :wink: . Syndromy tego zjawiska na C2D to ogolnie mowiac zimniej = wyzej wall, wartosc praktycznie taka sama dla wszystkich benchów. Przy polaczeniu P4 + P35/X38/X48:

- wall zalezny od konkretnego zestawu cpu + mobo, z wyjątkami :)

- granica jest plynna choc, mozna np robic orthosa/spi na FSB 400MHz, a po chwili nie bootuje na 380MHz

- nie chipset, a model mobo robi tu roznice. Przyklad pewnego 631: MSI P35 - 450MHz, DFI P35 - szkoda gadac :lol2: , Asus P35 - 340MHz iekawostka: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=271399

- temperatura nie robi roznicy, delta temperatur na poziomie 200'C nic nie zmienia. Fajnie na boxie i ln2 robic te same mhz :rolleyes: c

 

Ciekawostka - na 90nm jest z tym lepiej niz na 65nm.

Ciekawostka dwa - prawdopodobnie wystepuje tez na 965P, choc sa to jedynie moje przypuszczenia.

 

3. Zasilanie sekcji vcore moim zdaniem nieco inaczej działa na plytach z obsluga C2D, do tych bez obsługi - VR10.1 vs VR11, zmiana VID z 6cio na 7dmio bitowy etc. Płyty preC2D pomimo teoretycznie slabszej sesji, dzialaja stabilniej w porownaniu z tymi C2D w kwestii vcore. Mowa o wartosciach od 1.8-1.9v w góre. Do tego multiplexer i robienie sztucznych faz moze tu takze nie spelniac swojej roli. Mialem przypapek dziwnego nagłego zgonu sekcji vcore przy niskich wartosciach (1.7x v) i procesorach Cedar Mill/Prescott... na trzech plytach spelniajacych powyzsze warunki i dzialajacych bezproblemowo z C2D w duzo ciezszych warunkach, czyli wyzszym vcore i wiecej rdzeni. W czwartej kozackiej w kwestii fsb plycie kontroler zasilania cpu... spalił mi ryba :lol2:

 

Ktoś jeszcze chce przeprowadzić owocną konwersacje nt podkrecania Netbursta :wink: ?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

W takim przypadku nie pozostaje mi nic innego jak tylko sprawdzic :)

Jak nie pojdzie to pomaluje jak nadal bedzie kicha znjadzie sie kogos chetnego z 965 i sie pojedzie teraz czy za rok proc sie nie roztopi

swoja droga na ac bym go nie odpalal tylko ewentualnie na ss, jakos niedlugo spotkam sie z unseenem w Dublinie to sie sprawdzi,bo chlopak ma dewar,cascade itd ;)

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

 

W przyszlym tygodniu dorzucam kilkadziesta pkt,bo wpada 7600GT DDR3 i 7800GTX 256,szkoda,ze taki lamus jestem i vmodow nie umiem robic,ale olowkiem je pomaze :D

 

Lanc

 

tak moje przeoczenie,dzieki za linka

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... daaaawno się nie udzielałem. Kurczę, tutaj też się widzę nic nie dzieje szczególnego, a myślałem że to tylko na Labie "jak zwykle", a się niemiło rozczarowałem wchodząc tutaj, a zwłaszcza na HWB:

"Active Members In The Past 30 Days.

bartx: 7 submissions worth 35.2 points.

opo: 5 submissions worth 5.9 points.

wacol: 8 submissions worth 0.7 points.

: 5 submissions worth 0.4 points."

 

Ostatnio miałem [i właściwie mam nadal...] niemałe problemy zupełnie z OC niezwiązane, więc niespecjalnie coś robiłem. Wkrótce może trochę powrzucam [jak porobię :P], ale nic wiekopomnego - 3870 DDR3 [3850 z gwary wrócił w innej odmianie ;), a mody już się pokazały, co to ich od roku nie było], Atom [:P] desktopowy, 76GS może się zmuszę w końcu.

 

Jak dobrze pójdzie, to LN2 będzie nieomal hurtowo, bo Wydział Radiochemii UW się przymierza do skraplarki azotowej, a potrzebują dużo mniej LN2 niż są w stanie wyprodukować ;) - w połączeniu z tym że jeden z profesorów fizyki jest trochę OC zainteresowany i pokazywał mi E8600 jeszcze w pudełku, może coś z tego wyjść :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jest dokladnie tak jak mowisz Bart.

JMKS Ciebie to tu naprawde dlugo nie bylo :D,jest tak jak widzisz lipa :D

 

Od siebie dodam tylko,ze w przieciagu dwoch tygodni dodam kilkadziesat wynikow,szykuje mala bombe punktowa,globala duzo nie bedzie,ale za hardware(czyli pkt dla druzyny)beda ,poki nie przesiade sie na i7 lub LN2 za global duzo nie wpadnie

 

W polowie Marca bede benchowal z Unseen´em,mamy juz dobrego celka,mobo,dewar,kontenery jedynie co nas narazie ogranicza to niemoznosc zalatwienia LN2 w Dublinie,ale wszystko da sie ogarnac mam nadzieje.

Czasu wolnego tez troche bede mial.

Musze teraz szybko po powrocie z Niemiec zalozyc LC na pare kart i puscic 3d z e8600/5.3Ghz a mam na skladzie pare kart :D

 

btw:jeszcze jedna uwaga,Yoto jak wrzucasz wyniki 3d to pokaz na screenie gpu-z albo rive,bo same cpu-z to za malo,nie zdziwie sie jak Ci zablokuja,ja tego nie zrobie :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polowie Marca bede benchowal z Unseen´em,mamy juz dobrego celka,mobo,dewar,kontenery jedynie co nas narazie ogranicza to niemoznosc zalatwienia LN2 w Dublinie,ale wszystko da sie ogarnac mam nadzieje.

Czasu wolnego tez troche bede mial.

Ile ten celek robi na powietrzu??

 

bo ja tez mam Celka 360 i chcialem porownac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...