Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=783050

 

 

 

W 1m akurat dalo jakies 45 sekund. Na fsb pokroju 103 to za wiele czarowania nie ma 2-2-2 i 1:1 z tym ze ja cisne na 440bx a gostek w sumie nie wiem na czym.

Z tweakow to kompozycje, uslugi, jakies duperele graficzne + real time dla spi no i cw.

Jego wynik jest ok. Tutaj link do mojego http://www.hwbot.org/result.do?resultId=729493 Pamięć 1:1

 

Ja używałem CW (tylko ja inaczej robie CW, tego niestety nie zdradze) + maxmem + priorytet itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego wynik jest ok. Tutaj link do mojego http://www.hwbot.org/result.do?resultId=729493 Pamięć 1:1

 

Ja używałem CW (tylko ja inaczej robie CW, tego niestety nie zdradze) + maxmem + priorytet itp.

I dzieki CW robionemu inaczej zyskales az taka roznice w stosunku do mojego wyniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

no jak widac sie da,zle dobrane wartosci moga dac odwrotny skutek

poprobuj rozne wielkosci pliku,ustaw maxmem,bo chyba tego nie robiles,pamietaj o pliku stronnicowania i priorytecie reszta tweakow nie da juz duzego przyrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to ja tyle sie nabenchowałem tego złomu i nigdy nie wpadłem na to, żeby zrobić CW przy małych próbkach.

 

Maxmem też potrafi dać ogromnego kopa na starych prockach, tylko trzeba wiedzieć jak go ustawić, ale skoro bartx ma swoje tajemnice, to ja też. Nie po to siedziałem cały dzień i kombinowałem :)

 

Swoją drogą, jak już gadamy o tweakach, to ja też się spytam, co daje największego kopa w 3DMarkach? W sumie w życiu bardzo mało bawiłem się markami, zawsze wolałem spi i inne typowo procesoro-pamięciowe benche, ale odgrzebałem jakiegoś Ti4200 8x, więc stwierdziłem, że spróbuję złapał jakieś punkciki. Użyłem jakiś tam podstawowych tweaków znalezionych w necie, ale wynik wciąż mizerny. Robię 11k~ podczas gdy na hwbocie punkty są dopiero od 15k~ (link). Proc P4 2.0@2.8, ale bez przesady, 15k chyba powinien zrobić. Chciałem też zrobić to gdzie wszędzie piszą, prawym na pulpit -> właściwości -> ustawienia -> zaawansowane i tak w karcie przelaczyc na najwyzsza wydajność i pare bajerów, z tym, że ja nie mam zakładki z kartą. Od czego zależy czy ona tam jest?

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie wlasciwosci tylko panel sterowania nvidii i tam zmieniasz an starych sterach nie nazywa sie to co prawda panelem sterowania,ale klikasz prawym i mniej wiecej w srodku masz opcje typu monitor itd...

potem w rivie ustawiasz wszystko co trzeba wlacznie z lod+3 mniej lub wiecej zalezy od karty,na starych kartach wszelkie zmiany moga dac pozadany rezultat nawet zmiany rozdz pulpitu,brak tapety i mozna by tego jeszcze sporo wymienic

do 3dm01 mozesz zastosowac te same ustawienia systemu co do spi-kombinuj

looknij w kategorie tej katry i zobacz na jakich sterach mieli najlepsze wyniki

b.mozliwe,ze tez ktos wczesniej uzyl mipmap(teraz nielegalny)takze moga byc klopoty z przeskoczeniem takiego wyniku :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wlasciwosci tylko panel sterowania nvidii i tam zmieniasz an starych sterach nie nazywa sie to co prawda panelem sterowania,ale klikasz prawym i mniej wiecej w srodku masz opcje typu monitor itd...

potem w rivie ustawiasz wszystko co trzeba wlacznie z lod+3 mniej lub wiecej zalezy od karty,na starych kartach wszelkie zmiany moga dac pozadany rezultat nawet zmiany rozdz pulpitu,brak tapety i mozna by tego jeszcze sporo wymienic

do 3dm01 mozesz zastosowac te same ustawienia systemu co do spi-kombinuj

looknij w kategorie tej katry i zobacz na jakich sterach mieli najlepsze wyniki

b.mozliwe,ze tez ktos wczesniej uzyl mipmap(teraz nielegalny)takze moga byc klopoty z przeskoczeniem takiego wyniku :D

Lubie śledzić hwbota i różne tam kategorie i albo mi się wydaje, albo i tak wszyscy na tym jadą tylko się o tym nie mówi :lol2:

 

Jeszcze co do tych tajemnic odnośnie CW, najlepsze CW w Polsce jest zdaje sie na tacy napisane gdzies tutaj na forum, nawet w tym dziale, ale chcielibyscie chyba żeby ono było gdzieś koło loga PurePC na samej górze strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie śledzić hwbota i różne tam kategorie i albo mi się wydaje, albo i tak wszyscy na tym jadą tylko się o tym nie mówi :lol2:

 

Jeszcze co do tych tajemnic odnośnie CW, najlepsze CW w Polsce jest zdaje sie na tacy napisane gdzies tutaj na forum, nawet w tym dziale, ale chcielibyscie chyba żeby ono było gdzieś koło loga PurePC na samej górze strony ;)

CW zalezy od systemu, dysku/partycji i platformy, to o czym my mowimy? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Lubie śledzić hwbota i różne tam kategorie i albo mi się wydaje, albo i tak wszyscy na tym jadą tylko się o tym nie mówi :lol2:

 

Jeszcze co do tych tajemnic odnośnie CW, najlepsze CW w Polsce jest zdaje sie na tacy napisane gdzies tutaj na forum, nawet w tym dziale, ale chcielibyscie chyba żeby ono było gdzieś koło loga PurePC na samej górze strony ;)

dokladnie,sam korzystam i z innych

 

 

niektore kategorie tak,ale dawniej nikt nie zwracal na to uwagi

 

30pkt do xs wyciagac graty i punktowac :D

 

btw: ryba jakie cw robisz pod i7,xp,3x1gb lub 2x3gb

..a moze inaczej jak duzy masz przyrost w spi 32M?

nie wiem czy czegos nie poknocilem,ale u mnie praktycznie nic nie daje na i7

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30pkt do xs wyciagac graty i punktowac :D

Mam MX400, MX440 i Ti4200, ale osiągam na nich takie wyniki, że podziękuję. Zdecydowanie preferuje benchmarki procesorowo-pamieciowe.

 

Pytanko ... jest szansa na wyciśnięcie jakiś pktów z q6600 + dfi utx48 ddr2 na wodzie czy raczej trzeba mrozić ? :huh:

Trza mrozić, chyba, że zrobisz coś pod 5GHz na H2O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Pytanko ... jest szansa na wyciśnięcie jakiś pktów z q6600 + dfi utx48 ddr2 na wodzie czy raczej trzeba mrozić ? :huh:

 

sam ocen na ile mozesz ;)

 

http://hwbot.org/searchResults.do?directio...minTotalPoints=

 

Pepek is back i XS przeskoczyli z duzym zapasem ;)

nastpeny cel i4memory :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Do mnie pisal,ze juz nie wroci takze nie spodziewalbym sie tego z jego strony

Arni

to jest hwbot a nie trelemorele :)

tak na serio to Q6600 jest/byl mega popularnym procem dlatego kategoria jest mocno obsadzona

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już w ogole nie mam czasu na benchowanie, bo jak na razie to mi moj wlasny PC padł... Pierw nie mialem dostepu do netu przez kilka dni, przyjechal router, i podczas instalacji komp zlapal zwieche, reset i idzie dalej, potem zwiesil sie jeszcze ze 2 razy i juz wiecej nie wstawal. Na poczatku byl taki podwojny start, na chwile ruszaly wentylatory, wszystko gaslo, ruszaly znow i niby wszystko sie kreci etc, ale obraz czarny. Potem wszystko odlaczylem i podlaczylem od nowa, poczyscilem z kurzu i zniknal ten podwojny start, ale dalej jest czarny ekran i nic. Zaczalem sprawdzac elementy z kompa brata, jak na razie sprawdzilem zasilacz i na jego tez nie idzie. Przerwalem sobie, zeby pojsc do babci na obiad i wlasnie stad pisze. Jezeli komus z Was te objawy mowia wiecej niz mi, to bede wdzieczny za rady. Config z podpisu. Dalej sprawdze grafe -> ram -> proc, jak wszystko bedzie smigac to chyba mobo zdechło :/

 

EDIT:

Okazało się, że padnięty jest ram (co dziwne, obydwa moduly na raz). Wsadzilem jedna kostke brata i dziala, ale chwile po wlaczeniu złapał zwieche tak jak wczesniej kiedy zaczynał padać. Napięcia linii +3.3V (bo chyba z niej dostaje ram?) elegancko 3.33-3.34, wiec nie mam pojecia co jest grane.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Teraz już w ogole nie mam czasu na benchowanie, bo jak na razie to mi moj wlasny PC padł... Pierw nie mialem dostepu do netu przez kilka dni, przyjechal router, i podczas instalacji komp zlapal zwieche, reset i idzie dalej, potem zwiesil sie jeszcze ze 2 razy i juz wiecej nie wstawal. Na poczatku byl taki podwojny start, na chwile ruszaly wentylatory, wszystko gaslo, ruszaly znow i niby wszystko sie kreci etc, ale obraz czarny. Potem wszystko odlaczylem i podlaczylem od nowa, poczyscilem z kurzu i zniknal ten podwojny start, ale dalej jest czarny ekran i nic. Zaczalem sprawdzac elementy z kompa brata, jak na razie sprawdzilem zasilacz i na jego tez nie idzie. Przerwalem sobie, zeby pojsc do babci na obiad i wlasnie stad pisze. Jezeli komus z Was te objawy mowia wiecej niz mi, to bede wdzieczny za rady. Config z podpisu. Dalej sprawdze grafe -> ram -> proc, jak wszystko bedzie smigac to chyba mobo zdechło :/

 

EDIT:

Okazało się, że padnięty jest ram (co dziwne, obydwa moduly na raz). Wsadzilem jedna kostke brata i dziala, ale chwile po wlaczeniu złapał zwieche tak jak wczesniej kiedy zaczynał padać. Napięcia linii +3.3V (bo chyba z niej dostaje ram?) elegancko 3.33-3.34, wiec nie mam pojecia co jest grane.

zaraz napisales,ze podlaczyles zasilacz i na innym kompie nie dzialalo to chyba logiczne,ze zasilka szwankuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Podłączyłem brata zasilacz do swojego kompa i dalej było to samo.

 

Padł ram nie wiem czemu, chodzil caly czas na stock ustawieniach 800mhz cl5 1.8v, teraz strasznie zaluje, ze nie sprawdzilem jego mozliwosci o/c, bo HZ ktore teraz robia to juz chyba jakiś jednostronny shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MX400, MX440 i Ti4200, ale osiągam na nich takie wyniki, że podziękuję. Zdecydowanie preferuje benchmarki procesorowo-pamieciowe.

A masz jeszcze tego abita BE6?? Może chcesz sprzedać/wypożyczyć? Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze tego abita BE6?? Może chcesz sprzedać/wypożyczyć?

Ja ciągle mam :) zainteresowany?

Z tym że jego stan na tą chwilę jest dla mnie nieznany - nie miał kontaktu z prądem od dawna.

 

 

moze amdekowcy beda zainteresowani ;)

http://forum.pcarena.pl/sprzedam-kupie/411...-kosci-ddr.html

Widzę moje ogłoszenie... :D jest aktualizacja, patrz link w podpisie.

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem powraca. Stwierdzilem, że zanim wysle te HZ na gware, sprawdze jeszcze raz dla pewnosci i o dziwo wstały. Pracowały tak dobre kilka dni, kiedy dzisiaj rano już znów to samo, monitor nie reaguje po wlaczeniu i nic sie nie dzieje. Wsadziłem znów do siebie ram brata, komp wstal, system sie ladowal, ale w momencie, w ktorym powinien sie wyswietlic pulpit bylo widac na srodku kursor, reszta czarna i zawieszone wszystko. Wsadzilem ram w inny slot i system wszedł, ale po chwili i tak była zwiecha. Reset, załadował znów i właśnie piszę tego posta, nie wiem czy zaraz znów się coś nie stanie. Macie pomysły co jest grane? Bo ja już wymiękam.

 

Doszedł jeszcze jeden ciekawy objaw, komp wiesza się, kiedy podłączam słuchawki :|

 

A nawet nie sluchawki tylko cokolwiek do zintegrowanej dzwiękówki w p5k-e.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos z plyta nie tak skoro to nie ram i z dzwiekowka cos nie tak. Mozesz tez sprawdzic swoj ram na brata kompie zeby miec pewnosc.

 

 

 

Jakim programem mozna ustawic lod na kartach hd48xx? Jest cos innego niz atitool?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...