Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Szukać tweaków, sprawdzać różne ustawienia pamięci, siedzieć i kombinować.

 

Tyle, ze już szukałem tylko jak je zastosowałem to nie działały. Maxmem do 16M ustawiłem na 628MB, a wazę robiłem z plikiem 1GB.

Po za tym czy to normalne, że na gołej viście miałem czasy o wiele lepsze niż na gołym XP? Bo nawet jak by te tweaki zadziałały to bym dopiero Viste dogonił. Moim zdaniem coś jest tutaj nie tak.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To ja może jeszcze zapytam o coś. Czy temperatura ma znaczenie przy OC grafiki? Bo przy OC procka wystarczy, że w pokoju będę miał 5*C chłodniej i już jego możliwości maksymalne się zwiększają. Czy na karcie graficznej jest tak samo? Już coś w tym kierunku próbowałem, ale nie odnotowałem różnic. Pewnie różnica temperatur były za małe. Spróbuję jeszcze w temperaturze ok. 0*C i porównam do wyników z 20*C, ale to dopiero za kilka tygodni bo jak na razie na taką pogodę się nie zanosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ma znaczenie. Wentyl na full, możesz ewentualnie rozebrać chłodzenie (zdjąć ten plastik, nie wiem na ile to da się zrobić w GTX 260) i dać na to wentyl 92-120 mm. Ja tak robiłem na 7800GT i efekty były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista wolniej liczy od xp i nie wiem,ale ja zawsze instaluje stery od grafy

powiedz jakich tweakow uzyles do spi,ze ci ta cw nie wychodzi i opisz dokladnie jak to robisz to bedziemy wiedzieli co robisz zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windy nie okroiłem w nLite (wcześniej próbowałem okroić XP-ka, ale się później nie chciał zainstalować. Teraz miałem innego bo tamten był od razy z SP3, lecz z tym drugim już mi się nie chciało bawić)

Powyłączałem wszystkie zbędne usługi (przynajmniej taką mam nadzieję. Jest gdzieś spis co można wyłączyć? Chyba, że w poradniku ryby już jest wszystko.), zbędne procesy, koligacja na jedne rdzeń i wysoki priorytet. Próbowałem maxmem ustawić na 628MB i próbować z mniejszymi plikami, ale nic mi to nie dawało. Miałem wtedy zresztą mało czasu.........

Kiedyś się za to zabiorę porządnie, ale jesli znowu nie będzie chciało to wyjść to sie wścieknę....

 

Może opiszcie ktoś, co i jak robicie i czego mam spróbować to zobaczę czy u mnie to wyjdzie. No i jak maksymalnie okroić XP-ka? Bo nie wiem czemu, ale u mnie w nLite nie było niektórych opcji, które są wymienione w poradniku ryby.

 

Co do grafy to testowałem ją jak na razie w 17*C z wentylatorami na 100% i przy max OC w 3DMarku06 dochodziła max do 51*C ;) . Sprawdzę zaraz czy teraz przy wentylach na 30% i temp otoczenia 20*C zrobi taki sam wynik (powinna się zagrzać w okolice 75-80*C)

W wersji gainwarda są dwa wentylatory (chyba 70) i przy max obrotach osiągają 4500rmp. Więc myślę, że nadmuch jest wystarczający. Można by jeszcze pastę na rdzeniu wymienić na AS5, ale ile to da?

 

 

EDIT: Co do punktów to chyba jednak na tej konfiguracji nie da rady, a przynajmniej w 3DSmarkach. W 3DMarku06 na szybko zrobiłem 19 665 pkt http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=24cb21d6e9d9f62d myślę, że o jakieś 1k pkt można to poprawić, ale to i tak sporo za mało.

 

PS. Czy w PCMarku05 liczy się tylko i wyłącznie procek? Czy również grafa? Bo tam bym siebie widział. Dopiero na drugim miejscu jest procek powyżej 5GHz.

 

PS2. Kolega dostał dwa bardzo stare kompy. Ich wiek oceniam na 8-10lat. Nie wiem jeszcze co tam siedzi, ale czy aż tak stare graty liczą się w hwbocie? Bo z tego co widzę to zainteresowanie starymi podzespołami jest bardzo małe i w niektórych wystarczy oddać jakikolwiek wynik xD

 

PS3: Jak wyjaśnić tę różnicę: http://hwbot.org/result.do?resultId=809195 i http://hwbot.org/result.do?resultId=884677 ? :blink:

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem , a mianowicie chciałem zrobić validację w tym celu zapisałem na pendrivie plik cvf i wyłączyłem kompa, przepiąłem dyski odpaliłem (tylko tutaj mam neta) i za pierona nie moge z tego pliku wykonac dalszej części validacji , co zrobiłem nie tak?

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otworzyłem jest tylko ciąg liczb i cyfr, tak przy okazji zapytam czy czasami ten wynik nie jest nieprawidłowy?

http://hwbot.org/result.do?resultId=656865 gość ma wynik 28,984 a zapisane 28,0 przeciez to nie fer ja mam 28,656 a jestem za nim? nie można tego jakoś podważyć?

tutaj następny wynik 26,0 a w tabelce 26,843 !

http://hwbot.org/result.do?resultId=644671

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie to zrobiłem, zobaczymy, ogólnie mnie to wali ale wole jak jest uczciwie , bo w taki sposób to ani funu ani satysfakcji. pobrałem WP 10 i WE 9 do Pc marka05 powalcze jeszcze o jakieś punkciki w tym temacie bo tylko to mi pozostało. Szkoda ze nie mam kasy na nowa karte to by było jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by toś sprawdzić jaki można uzyskać wynik na danej konfiguracji w SPI 16M? Bo wydaje mi się, że mam za niskie wyniki, a wszystkie tweaki już użyte.........

E8400 9x500, DDR2 500MHz 5-5-5-15-52 PL13. Udało misię uzyskać 5m 6,0s. Nie wiem czy pamięci mnie aż tak spowalniają czy coś źle robię. Memki na trochę niższych timingach oczywiście pujdą, ale tutaj tak na szybko dałem.

Wynik zrobiony na XP SP2 po okrojeniu w nLite (.iso 100MB ;P), MAXMEM 600MB, usługi wyłączone, trochę zabawy w rejestrze, klasyczny windows, CW, koligacja i priorytet.......... na takich ustawieniach te 5m 6s

Tylko pamiętam, że wcześniej na czystej Viście uzyskałem czas 5m 9,5s. Przy wyższych taktach to na zasyfionej Viście SP2 przy 4986MHz, DDR2 556MHz 5-5-5-15-52 PL13 miałem czas 4m 37s. Teraz na tym XP przy procku na 4930MHz i ramie o kilka MHz niżej (timingi te same) miałem taki sam czas......... różnica nieduża :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie masz Timingi rozluźnione i PL powinieneś mieć ustawione na 9-10

Jak RAM da rade to ustaw CL4-4-4-(12 tutaj kombinować jak najmniej) -(52 tutaj powinieneś mieć ok 30)

KonradGT wie na ten temat więcej ponieważ ma E8500 co prawda to nie E8400 ale jeśli chodzi o Super pi to na pewno pomoże.

E8400 a E8500 różnią się tylko mnożnikiem więc zagadaj do niego to ci powie czy masz dobre czasy.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas ogólnie jest z [gluteus maximus] :wink: Jestem w stanie zrobić taki sam czas na tak samo taktowanym e5200 -> to oznacza mniej więcej tyle, że masz sporo do nauczenia. Czas powinien być z 20-30s lepszy. Spróbuj może bez cw, to chyba używasz jakiś specjalnych tweaków spowalniających. PL niżej, reszta timingów też. Z TRFC nie kombinuj za bardzo, jak nie masz kości na micronach D9 (zgaduje, ze masz jakiś set 2x2gb). Zacznij od tego: http://forum.utpoland.pl/index.php?topic=10.0 Myślę, ze przyzwoicie to tam opisałem, a góra parę osób z tego korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy timigi pamieci maja cos do 3d marków puszczam je standardowo na 5 5 5 15 2t i zastanawiam sie czy dajac np 4 4 4 12 bedzie lepiej czy nie zawracac sobie tym głowy ?

PS: pytam bo obecnie sam tego nie moge sprawdzic.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by toś sprawdzić jaki można uzyskać wynik na danej konfiguracji w SPI 16M? Bo wydaje mi się, że mam za niskie wyniki, a wszystkie tweaki już użyte.........

E8400 9x500, DDR2 500MHz 5-5-5-15-52 PL13. Udało misię uzyskać 5m 6,0s.

Może to nie dokładnie to o co prosisz, ale daje poglad:

http://kean.sg-net.eu/OC/E8400/e8400_spi16m_438031_MSp.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że ciaśniejsze opóźnienia to lepiej, a 1k to też pojęcie względne, bo 30 a 31k to niewielka różnica, a 2 a 3k to już 33% :-)

Tak samo kolega mógł zmienić timingi z 6-6-6-18 na 4-4-3-7.

 

Ooo, a kto zbanował prostego ? Albo inaczej, za co?

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty sprzedawał rzekomo lewe keye do win7 ;)

i to akurat jak miałem do niego sprawę :-D

 

BTW, dwie firmy nie miały na stanie dziś suchego lodu bo: "Jest halloween." :lol2:

Co oni, do dyni będą wkładać czy co :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne pytanko, moja płyta ma pcie x16 , a teraz mam karcioche na pcie 2.0 (gts 250) czy karta przez to bedzie dużo zamulać? bo okazało sie że mam gorsze wyniki od radka 3870 w pc marku 05 ,a procek puszczony wyżej o 100mhz i pamięci o 20mhz wiecej na tych samych timigach. Próbowałem jeszcze czarów w rivie tak jak pisał ryba ale to tylko pogorszyło wynik.

PS: nie wiem na ile był podkręcony 3870 bo nie napisał tego. Moja na 780/1150

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne pytanko, moja płyta ma pcie x16 , a teraz mam karcioche na pcie 2.0 (gts 250) czy karta przez to bedzie dużo zamulać? bo okazało sie że mam gorsze wyniki od radka 3870 w pc marku 05 ,a procek puszczony wyżej o 100mhz i pamięci o 20mhz wiecej na tych samych timigach. Próbowałem jeszcze czarów w rivie tak jak pisał ryba ale to tylko pogorszyło wynik.

PS: nie wiem na ile był podkręcony 3870 bo nie napisał tego. Moja na 780/1150

Jak myslisz o 3d marku 2005 to tam liczy się proc only. A jak pc mark to na to w ogóle nie patrz, bo tam na wynik ma wpływ wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze na hwbocie, to niektórzy i po 4.6GHz na DI robili. Proc taki padaczny czy co sie stao?

 

EDIT:

Mam troche dziwny przypadek. Procesor, który powinien być athlonem XP 1800+, zostaje wykrywany przez cpu-z jako duron applebred. Wiem, że durony można było modować na athlony, ale w drugą stronę? Ponadto, nie wiem jaki to jest duron, bo mnożnik jest odblokowany. Defaultowo ustawia sie na 11x, a takiego durona nie było, co jest grane?

 

EDIT2:

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że to jest w jakiś sposób uszkodzony i pozbawiony cachu athlon. Wyczytałem też, że po zmodowaniu durona ma się odblokowany mnożnik do x12.5, a na hwbocie jest sporo wyników z mnożnikiem x15, czyli wygląda na to, że są to zdegradowane athlony, więc chyba nie będę gorszy i też tak go wrzucę? :D

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze na hwbocie, to niektórzy i po 4.6GHz na DI robili. Proc taki padaczny czy co sie stao?

Wina procka -> sprawdzany na P5B-E Plus i DFI Infinity P35, a także na 3 kompletach ramów.

 

Za tydzien lub dwa dogrywka z E8500 i być może ASUS 9600 GSO @ DI :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...