Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Patrze tak teraz na globalny ranking wPrime i zastanawia mnie jedna rzecz..... W rankingu dla procków 1 rdzeniowych sa procki 1 rdzeniowe, w rankingu x2 sa 2-rdzeniowe, x4 - 4rdzeniowe itd..... jedynie w kategorii dla procków 3 rdzeniowych jest coś dziwnego, ponieważ jest tam sporo PII 555 z odblokowanymi 3 rdzeniami. Czy w takim razie można również użyć 965 z aktywnymi tylko 3 rdzeniami? Albo 980x z aktywnymi 3 rdzeniami? Czegoś tu nie rozumiem.....

 

EDIT: Ok. Już widze o co chodzi. Tylko do procków, w których można aktywować dodatkowe rdzenie mozna dodawać takie wyniki. W drugą stronę juz to nie działa, czyli z zablokowanymi rdzeniami się nie liczy. W sumie trochę niedorzeczne, ale trudno

 

Na AMD to jest ok, bo to bez różnicy czy masz X2 555 z unlockiem czy X3 720. Na Intelu odblokować się nie da, a wyłączanie rdzeni w 980x, który ma wspólne 12mb cache dla wszystkich rdzeni to by było przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AMD to jest ok, bo to bez różnicy czy masz X2 555 z unlockiem czy X3 720. Na Intelu odblokować się nie da, a wyłączanie rdzeni w 980x, który ma wspólne 12mb cache dla wszystkich rdzeni to by było przegięcie.

 

Co ma cache do wPrime? Gulftown zrobi wyzsze takty niz Bloomfield/Lynnfield i to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma cache do wPrime? Gulftown zrobi wyzsze takty niz Bloomfield/Lynnfield i to jest problem.

 

Do wPrime nie ma nic, ale do PcMarka już ma (też jest podział na rdzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat. Czy model mobo ma jakieś szczególne znaczenie przy OC na PII? Konkretnie chodzi o 1090t i płyty GB. UD4, UD4P, UD5, UD5P, UD7....... będzie jakaś większa różnica pod LN2 czy nie warto się przejmować i wziąć po prostu UD4? Bo wszystkie te płyty maja tyle samo sekcji zasilania i generalnie podobną architekturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze się zastanawiam czy jest sens szukać czegoś na 890GX / 890FX? Bo jak na razie z dostępnością bardzo trudno, a nie wiem czy da to jakąś znaczna poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Będzie ktoś brał udział w "HWBOT OC Challenge October 2010"?

 

Przydałaby się ekipa do wstawienia wyników w wPrime 32M oraz 3DMarka Vantage.

 

Obecnie dzięki mojemu staremu wynikowi w PCMarku05 jesteśmy na 8. miejscu.

 

W planie mam przepuszczenie PCMarka05 na Sempronie 145, którego już posiadam oraz dysku OCZ Vertex 2 60GB, który już do mnie kurierem jedzie (w planach wyskoczenie z wynikiem ~12k punktów - będę walczył)

 

Wiem że mamy jeszcze czas do końca października, ale przydałoby się coś ładnego zaprezentować.

 

Z mojej strony dobrych wyników w wPrime i Vantage'u nie będzie ze względu na brak lepszego chłodzenia procesora oraz jakieś dobrej karty graficznej.

 

Z góry dziękuję za odzew z Waszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Będzie ktoś brał udział w "HWBOT OC Challenge October 2010"?

 

Przydałaby się ekipa do wstawienia wyników w wPrime 32M oraz 3DMarka Vantage.

 

Obecnie dzięki mojemu staremu wynikowi w PCMarku05 jesteśmy na 8. miejscu.

 

...

 

Napisz tylko jak odpalić PCMarka 2005 bez komplikacji to coś tam się dorzuci do puli :-P Sempa mam, mobo i memki się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem PCMarkiem05 się zajmę osobiście, ale jak chcesz spróbować to proszę:

 

- Vista x86 SP2 (po instalacji wszystko w sobie ma do odpalenia PCMarka)

- włączone Aero

- co najmniej trzy przeloty (z regóły ten ostatni jest najszybszy)

- baardzo szybki dysk na test (ale nie przekraczać w XP Startup 220MB/s)

 

Można pokusić się w ReadyBoost'a na szybkim Pendrive ale tylko niekiedy daje to wymierne korzyści.

 

To jak, wspomoże mnie ktoś w bojach na pozostałych Stage'ach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię wszystko co się da :) Jesteśmy na 4. miejscu z 12. punktami. Wspomoże mnie ktoś?

 

no ja chętnie tylko mam problemy natury technicznej

 

@ 4500MHz mam na CPU

@ 330 mi robi płyta

Vcore i CPU/NB próbowałem dawać nawet do 1,6 co nie poprawiło mi sytuacji. Jakby pociągnąć to do ~~ 400 choćby?

widze, ze wszyscy z czołówki mają z ramem 1:1 czyli najniższy mnożnik stosować? A jakie HT, NB ?

Płyta to C4F

Pytam bo z AMD nie miałem do czynienia już ze 3-4 lata :-P

 

narazie w prime miałem 36s także nieco kiepsko. Ale zauważyłem że taktowanie NB i timingi pamięci nic a nic nie mają do wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kręcisz? Jak lecisz na procu Black Edition, to każda płyta dobra (M4A79XTD był naprawdę dobry, przypuszczam, że Crosshair jest jeszcze lepszy). Jeśli natomiast masz proca z zablokowanym mnożnikiem, to poszukaj sobie płytę na AM2+ i DDR2, bo na AM3 HTT lubi się kończyć w granicach 320-330MHz... I żadne voltowanie nie pomaga.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zauważyłem że w Wprime liczą się tylko takty procka + XP SP3/Vista.

 

Ponieważ mój procesor więcej niż te 4.3GHz nie pociśnie na powietrzu ustawiłem wysoko ram i CPU-NB. Moje 33.562s i tak są niezłym wynikiem w porównaniu do innych w zestawieniu ogólnym.

 

Istnieje też zależność od nie wiem czego: otóż raz Wprime liczy szybciej raz wolniej na tym samym ustawieniu dlatego najlepiej sprawdzać po parę razy.

 

Wprime delikatnie reaguje jeszcze na pierwsze trzy timingi ramu, dzięki nim można niekiedy urwać 0.200s z wyniku (testowane na DDR2).

 

Aha, do Wprime nie rób żadnych optymalizacji, on ich nie lubi i potrafi na zaśmieconej Viście latać szybciej niż na XP pod benche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też zależność od nie wiem czego: otóż raz Wprime liczy szybciej raz wolniej na tym samym ustawieniu dlatego najlepiej sprawdzać po parę razy.

 

To nie jest żadna zależność, tylko ułomność owego programu.

 

Aha, do Wprime nie rób żadnych optymalizacji, on ich nie lubi i potrafi na zaśmieconej Viście latać szybciej niż na XP pod benche.

 

Ciężko, żeby system optymalizowany pod benchmark opierający się na podsystemie pamięci, był dobry do benchmarka potrzebującego jednynie mocy obliczeniowej :D . To tak jakbyś zmienił HDD na SSD i narzekał, wynik w 3dmarku się nie zmienił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna zależność, tylko ułomność owego programu.

 

Wina systemu ;) Jestem w stanie miec ten sam najlepszy czas ciagle.

 

Ciężko, żeby system optymalizowany pod benchmark opierający się na podsystemie pamięci, był dobry do benchmarka potrzebującego jednynie mocy obliczeniowej :D . To tak jakbyś zmienił HDD na SSD i narzekał, wynik w 3dmarku się nie zmienił ;)

 

Trzeba miec odpowiedni system i optymalizacje pod wPrime. A to ze Vista jest szybsza od XP... no tak, ale w okreslonych warunkach. Ale XP i tak najlepszy jest do wPrime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore i CPU/NB próbowałem dawać nawet do 1,6 co nie poprawiło mi sytuacji. Jakby pociągnąć to do ~~ 400 choćby?

 

Jak masz dostęp do Kingshitów HyperX 1800/2000, to spróbuj z nimi. Zwykle dość łatwo na nich wycisnąć wysokie HTT. Nie luzuj za bardzo timingów i alph do 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z utop'u lub innych teamów ma zamiar benchnąć coś do country cup? nasz team ( 3di ocl) mógłby sie dołaczyć ale jak maja byc po 3 wyniki do kazdego stage'a na róznych konfiguracjach to mija sie to z celem.

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...