Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam LOD jest "legalny".

Zabronione tweaki, legalne cheaty, weźcie sie ogarnijcie :blink: - ma wyskoczyc wynik, kto by sie przejmowal reszta :D

 

Tak, ale niektóre osoby mylą benchowanie z oszukiwaniem programu testującego, tak aby pokazywał wyższy wynik ;) Warto przypomnieć np. incydent z hwbot, gdzie "banana" dostał onepagebook (czy jakoś tak) za tweaki "poniżej pasa" ;)

Ja ciągle czekam na jakieś lepsze mobo z H67 i będę mógł wrzucić coś do 3Dm03 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu masz na mysli paintoc ... Jakbys nie wiedzial to mozna spokojnie nastukac 60k w 03 na 66GT @ Masell :blink:, albo jak chcesz to dam Ci 100k na 9600GT w 03 :rolleyes:

Mati :razz: jak i ja robilismy benche bez czitow.

 

A lodem nie oszukujesz programu ? To dlaczego pokazuje obraz w gorszej jakosci, niz ustawiona ? Bo wymuszasz to na sterownikach, a tym samym one oszukuja program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodac nic ujac Devilek

 

moze tylko to ze gdyby cala spolecznosc tak rozumowala cala zabawa wynikalaby z pasji, a nie tak jak jest, jakims wyscigiem dzieciakow z przerosnietym ego odbywajacym sie gdzies w piaskownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyniczek na Stage 6 wrzucony. Myślę że z 413MHz na M4A89GTD PRO/USB3 nie jest źle. Więcej raczej nie dam rady wycisnąć.

 

BTW. LOD nie działa na DX10/DX11, tylko DX9. Bynajmniej u mnie, ale może czegoś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam LOD jest "legalny".

 

Tak, ale niektóre osoby mylą benchowanie z oszukiwaniem programu testującego, tak aby pokazywał wyższy wynik ;) Warto przypomnieć np. incydent z hwbot, gdzie "banana" dostał onepagebook (czy jakoś tak) za tweaki "poniżej pasa" ;)

Ja ciągle czekam na jakieś lepsze mobo z H67 i będę mógł wrzucić coś do 3Dm03 ;)

 

No offence, ale za każdym razem kiedy czytam Twój post czuję, że nie wiesz o co chodzi w tej sztuce :)

 

A MaSell'a post należy traktować jako ironiczny, każdy wie, co można zrobić w Photoshopie czy rejestrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu masz na mysli paintoc ... Jakbys nie wiedzial to mozna spokojnie nastukac 60k w 03 na 66GT @ Masell :blink:

Nie 6600GT tylko 6600 i w dodatku pasywnie.

 

No offence, ale za każdym razem kiedy czytam Twój post czuję, że nie wiesz o co chodzi w tej sztuce :)

+1

 

A MaSell'a post należy traktować jako ironiczny, każdy wie, co można zrobić w Photoshopie czy rejestrze.

 

Ale juz nie kazdy wie co mozna zrobic z ORBem ;) . I niech tak zostanie :wink:

 

 

Uwaga, uwaga!

Historyczna chwila nadchodzi wielkimi krokami! W ramach country cup prawdopodobnie w ten weekend dodam pierwszy nowy wynik na hwbota od 2008 roku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdz sobie inna piaskownice ;)

 

+1

 

 

ekstremalne o/c to juz prawie sztuka

 

 

jak chcesz się pobawić to obecnie płyta sama ci proca podkręci- wystarczy kliknąć profil :lol: :wink:

 

 

jak już coś robić to na poważnie...

 

 

jak słyszę że ci się nie chce bo to zabawa to sorry ale ręce opadają... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie chcę nikogo obrażać, dlatego proszę podejść do treści tego postu z dystansem. Nie mam zamiaru wdawać się z Wami w dyskusję o tym czy OC jest sztuką czy zabawą, bo każdy traktuje daną dziedzinę inaczej. Chcę tylko odpowiedzieć na Wasze bądź co bądź oszczerstwa, bo tak się czuję w tym temacie. Szkoda, że jesteście tacy "otwarci" na nowych.

 

99tomcat proszę mi wskazać, w którym miejscu napisałem, że mi się nie chce. Powiem tylko tyle - każdy inaczej gospodaruje swoim wolnym czasem o ile w ogóle ma jego dużą ilość. Teraz zgrywacie ważniaków i specjalistów. Wymądrzacie się, a jednak rzadko kiedy widzi się coś w Waszym wykonaniu (DEVILEK pokazał kilka ciekawych wyników, jednak co zawody to widzę tylko spalony sprzęt, bez obrazy ale tak jest). Ciebie 99tomcat w ogóle nie kojarzę z jakimkolwiek OC.

 

Jeśli uważacie, że mając więcej lat ode mnie, można wyzywać mnie od gowniarzy, to mocno się pomyliliście. Każdy ma swój punkt widzenia, jedni podchodzą do niektórych spraw bardziej, a inni trochę mniej poważnie. Może i Wy należycie do tych drugich, jednak nie powinniście osoby z pierwszej wymienionej przeze mnie grupy, traktować jako gorsze.

 

"jak chcesz się pobawić to obecnie płyta sama ci proca podkręci- wystarczy kliknąć profil"

Akurat mnie nie musisz uczyć, bo nawet nie wiesz z iloma różnymi płytami głównymi miałem do czynienia.

 

"ekstremalne o/c to juz prawie sztuka"

Dział tak się nazywa, jednakże jak widać, ja dodawałem wyniki @air, dlatego nie wiem po co nawiązujesz do ekstremalnego.

Z ekstremalnym OC miałem do czynienia, jednak była to jedynie forma pokazu. Sprzęt nie dopisał, jednak publiczność tak :) Słowa - sprzęt nie dopisał - proszę nie traktować jako moją nieudolność, ponieważ była ze mną osoba doświadczona w dziedzinie OC.

 

"jak już coś robić to na poważnie..."

Ok, jednak w tej chwili nie zważasz na to, iż mam bądź co bądź, dość małe doświadczenie w tej dziedzinie (OC) i traktuję to jako hobby. Dla mnie poważne OC to:

- kupno własnego dewaru (lub kilku), ew złożenie/kupno SS czy kaskady (=koszty)

- kupno/załatwienie sprzętu do testów (=koszty, chociaż niekoniecznie)

- poświęcenie dużej ilości czasu na "doszkalanie się" (vmody, tweaki itp.) (=duża ilość wolnego czasu)

- przynajmniej raz w miesiącu zaprezentowanie kompletu wyników z wykorzystaniem chłodzenia ekstremalnego (=znów czas wolny)

- uczestniczenie w eventach OC (także, a nawet przede wszystkim, międzynarodowych) (=znów kasa na sprzęt i chłodziwo)

 

Podsumowując - kasy nie mam zbyt wiele, czasu wolnego także. Nie zaliczam się do grupy poważnie zajmujących się OC.

Uprzedzam - temat jest w dziale Extremalne OC, jednakże jego tematyka dotyczy HWBot w ogólnym mniemaniu, a obecnie toczona rozmowa to dyskusja o międzynarodowych zawodach.

 

Wolałbym w tym momencie zakończyć dyskusję na ten temat, ponieważ tworzy się tzw. offtopic, który jest niepożądany na poważnych forach internetowych, za jakie PuprePC uważam (to nie jest podlizywanie się, tylko stwierdzenie faktu).

 

Jeśli kogoś rozbawiłem - enjoy :)

Edytowane przez koziro
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak co zawody to widzę tylko spalony sprzęt, bez obrazy ale tak jest

Zobacz kto na takie zawody jezdzi. Zazwyczaj nie słyszałem nawet o połowie uczestników.

 

Ciebie 99tomcat w ogóle nie kojarzę z jakimkolwiek OC.

To zobacz kto ma drugie najwyzsze cpuz w PL. Zobacz tez kto ma pierwsze. PS Tego co ma trzecie z pewnością nie lubisz ;)

 

Sprzęt nie dopisał, jednak publiczność tak :)

W takim wypadku staje się przed 500+ osobową publicznością w centrum miasta i robi tak:

 

Dołączona grafika

 

Kojarzysz to wydarzenie?

 

mam bądź co bądź, dość małe doświadczenie w tej dziedzinie (OC)

Nareszcie coś mądrego napisałeś

 

Dla mnie poważne OC to:

- kupno własnego dewaru (lub kilku), ew złożenie/kupno SS czy kaskady (=koszty)

- kupno/załatwienie sprzętu do testów (=koszty, chociaż niekoniecznie)

- poświęcenie dużej ilości czasu na "doszkalanie się" (vmody, tweaki itp.) (=duża ilość wolnego czasu)

- przynajmniej raz w miesiącu zaprezentowanie kompletu wyników z wykorzystaniem chłodzenia ekstremalnego (=znów czas wolny)

- uczestniczenie w eventach OC (także, a nawet przede wszystkim, międzynarodowych) (=znów kasa na sprzęt i chłodziwo)

KonradGT miał racje, nie rozumiesz tego całego zagadnienia, bo zapomniałeś o najważniejszym. Wyniki. Reszta jest nieistotna.

 

Jeśli kogoś rozbawiłem - enjoy :)

 

Dziękuje bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że napisałeś. Jednak widzę, że nie zabrakło uszczypliwych odpowiedzi. Szkoda, że nie można normalnie porozmawiać, tylko wszystko robicie jakbym był wrogiem. DEVILEK na PW na pclabie pisał do mnie normalnie. Tutaj, na forum, jest niemiły. Założę się, że jak robiłbym jakiś interes z Tobą czy tomcat'em to też gadka byłaby inna. Takie zachowania mają swoje określenia, których jednak wolę nie używać.

Tak jak napisałem wcześniej - miłe powitanie nowej osoby w "światku OC". Na tym forum szukam porad i podpowiedzi, nie nauk moralnych i demotywacji do dalszej zabawy w OC. Szkoda, bo spodziewałem się czegoś innego. No nic, nie widzę tutaj nic dobrego (nie "ucieknę" do pclabu, bo tak rozśmieszają mnie dzieci, które płaczą, że mam lepsze wyniki).

 

"Dziękuje bardzo"

Proszę bardzo. Zauważ, że przynajmniej mam jako-taką samokrytykę i przewidziałem Waszą reakcję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej - miłe powitanie nowej osoby w "światku OC". Na tym forum szukam porad i podpowiedzi, nie nauk moralnych i demotywacji do dalszej zabawy w OC. Szkoda, bo spodziewałem się czegoś innego. No nic, nie widzę tutaj nic dobrego (nie "ucieknę" do pclabu, bo tak rozśmieszają mnie dzieci, które płaczą, że mam lepsze wyniki).

Zaprezentuj wyniki, a na pewno zostaniesz przywitany tak jakbyś chciał; mówie całkiem poważnie. Tutaj co niektórych też rozśmieszają dzieci, które myślą, że mają dobre wyniki.

 

Ja tu też nie zostałem przywitany zbyt fajnie, bo miałem lepsze wyniki od jednego z ówczesnych guru, który delikatnie mówiąc był podejrzliwy.

 

Zobacz zresztą jak tu kiedyś było:

To jest jakiś błąd !! Niewierzę, ze ten wynik jest prawdziwy[...]

No i do ch**** jakim cude mogłbyś mieć o prawie 1000 punktów więcej odemnie.

 

śmieszny jesteś :D wiesz o tym :D:D

 

Spawacz, Ty jestes chyba uposledzony umyslowo, albo glupi po prostu i ograniczony intelektualnie.

[..]

radze czytac dokladnie to co napisal ktos w topicu, bo robisz z siebie matola tylko, ktorego poziom logiki nie odbiega od gimnazjalisty....

tego nie ma sensu komentowac:) nie masz pojecia to lepiej zamilknij:)

 

I tak śmierdzi mi to oszustwem. Przyznaj sie jakieog progsa używasz.

 

I ty mówisz o "niemiłym przywitaniu" ;)

 

Proszę bardzo. Zauważ, że przynajmniej mam jako-taką samokrytykę i przewidziałem Waszą reakcję.

 

Widzę, że nie odpuścisz, dopuki ktoś nie przyzna ci odrobiny racji. Jako że to temat o HWBocie gratuluję - masz o 8 punktów więcej niż ja :)

 

edyta

Jeszcze wracajac do oc w dzisiejszych czasach ;) :

 

Edytowane przez MaSell
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Widzę, że nie odpuścisz, dopuki ktoś nie przyzna ci odrobiny racji."

Nie, akurat o to mi nie chodzi... Nie potrzebuję pochwał czy przyznawania mi racji, chociaż wiadomo - każdy lubi, gdy coś mu się uda ;) Może po prostu źle odczułem Wasze intencje albo Wy moje ;)

 

"I ty mówisz o "niemiłym przywitaniu" "

Ano, rzeczywiście... Nie miałem pojęcia, że takie sytuacje miały tutaj miejsce. Słyszałem, że na zagranicznych forach są niezłe "spięcia", ponieważ oni nie potrafią przegrywać lub przyznać komuś racji ;)

 

"Zaprezentuj wyniki, a na pewno zostaniesz przywitany tak jakbyś chciał; mówie całkiem poważnie."

Powiem Ci szczerze, że mało jest wyników, z których jestem w pełni zadowolony. Prawie zawsze pozostaje niedosyt... Najbardziej jestem zadowolony z np.:

- koziro's 7sec 469ms SuperPi run with Core i5 655k @ 5640.9MHz

- koziro's 23345 marks 3DMark Vantage - Performance run with Radeon HD 5850 @ 1046/1250MHz

- koziro's 14354 marks 3DMark Vantage - Performance run with Radeon HD 5770 @ 1080/1370MHz

- koziro's 34891 marks 3DMark Vantage - Performance run with Radeon HD 5970 @ 1010/1090MHz

- koziro's 5sec 625ms wPrime 32m run with Core i7 875K @ 4788MHz

- koziro's 5713.31 mhz CPU-Z run with Core i5 655k @ 5713.3MHz

- koziro's 1161.04 mhz CPU-Z run with Pentium 3 Celeron 700Mhz @ 1161MHz (graty wyciągnięte z szafy :) )

- koziro's 6314.1 mhz CPU-Z run with Phenom II X4 970 BE @ 6314.1MHz (tutaj np. kicha, bo sprawny był tylko jeden rdzeń... ogólnie CPU bardzo wymęczony)

 

Na dniach będę robił wynik 3DM03 do tego Country Cup na hwb. i5-2500K, który jest stabilny @4,9 GHz powinien dać radę, ale mobo... H67 jest słabe do OC, a mam tylko sampla Intela i Foxconna :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK na PW na pclabie pisał do mnie normalnie. Tutaj, na forum, jest niemiły.

 

Pisalem normalnie, bo pytales normalnie. Pamietasz sytuacje, kiedy wymienilismy poglady nt. vcore @ clark ? Wtedy takze bylem niemily, poniewaz chciales mi udowodnic swoja wiedze dotyczaca oc, ktora masz, ale nie jest ona imponujaca i troche musisz sie podszkolic. Z czasem przyjdzie wszystko.

 

Jesli juz wyciagnales temat imprez w moim wykonaniu ; owszem, tutaj sie przyznam bez dwoch zdan, ze tam mi nie idzie od dluzszego czasu. Czas i spokoj, sa dla mnie najwazniejsze przy oc.

 

W temacie imprez : P4 @ duzo, nawet w gazecie o tym bylo :lol2: Foto z roku 2006.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Widzę, że nie odpuścisz, dopuki ktoś nie przyzna ci odrobiny racji."

Nie, akurat o to mi nie chodzi... Nie potrzebuję pochwał czy przyznawania mi racji, chociaż wiadomo - każdy lubi, gdy coś mu się uda ;) Może po prostu źle odczułem Wasze intencje albo Wy moje ;)

 

"I ty mówisz o "niemiłym przywitaniu" "

Ano, rzeczywiście... Nie miałem pojęcia, że takie sytuacje miały tutaj miejsce. Słyszałem, że na zagranicznych forach są niezłe "spięcia", ponieważ oni nie potrafią przegrywać lub przyznać komuś racji ;)

 

"Zaprezentuj wyniki, a na pewno zostaniesz przywitany tak jakbyś chciał; mówie całkiem poważnie."

Powiem Ci szczerze, że mało jest wyników, z których jestem w pełni zadowolony. Prawie zawsze pozostaje niedosyt... Najbardziej jestem zadowolony z np.:

- koziro's 7sec 469ms SuperPi run with Core i5 655k @ 5640.9MHz

- koziro's 23345 marks 3DMark Vantage - Performance run with Radeon HD 5850 @ 1046/1250MHz

- koziro's 14354 marks 3DMark Vantage - Performance run with Radeon HD 5770 @ 1080/1370MHz

- koziro's 34891 marks 3DMark Vantage - Performance run with Radeon HD 5970 @ 1010/1090MHz

- koziro's 5sec 625ms wPrime 32m run with Core i7 875K @ 4788MHz

- koziro's 5713.31 mhz CPU-Z run with Core i5 655k @ 5713.3MHz

- koziro's 1161.04 mhz CPU-Z run with Pentium 3 Celeron 700Mhz @ 1161MHz (graty wyciągnięte z szafy :) )

- koziro's 6314.1 mhz CPU-Z run with Phenom II X4 970 BE @ 6314.1MHz (tutaj np. kicha, bo sprawny był tylko jeden rdzeń... ogólnie CPU bardzo wymęczony)

 

Na dniach będę robił wynik 3DM03 do tego Country Cup na hwb. i5-2500K, który jest stabilny @4,9 GHz powinien dać radę, ale mobo... H67 jest słabe do OC, a mam tylko sampla Intela i Foxconna :-|

 

Co to jest? Wyniki robione na powietrzu to zaden extreme! Co z tego, ze ten 2500K robi 4.9GHz jak na H67 nie da sie procka krecic? Na powietrzu zrobilem 15.1k w 03, zycze powodzenia w gonieniu ;) Zeby nie bylo za latwo: na plycie intela, w ktorej nie mozna krecic BCLK, ram tylko@auto.

 

MaSell: nie zacieszaj tak, jestem niedaleko za Toba ;) CPU-Z Validator 3.1 i jeszcze 7 prockow jest do przetestowania.

 

Tak w ogole, to wypowiedzi niektorych osob tutaj zahaczaja o czysta kpine :mur:

 

Ojj, wlasnie widze, ze UToP juz na 22 miejscu jest :lol2: 373 members, Total Points: 9,765.20... a ja sam mam ino 2,174.10 Nie ma co, dobrze sie dzieje w tym kraju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dlaczego Stage 1 został tak zaniedbany z Twojej strony. Szczerze mówiąc liczyłem na jakąś masakrę w rankingu parę minut przed końcem Stage'u a tu nic i mamy parę punktów do tyłu. Wcześniej pisałeś coś o MSI GTX480 Lightning i GTX580 i nic więcej, coś nie wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell wow ;) Graty

"Teraz widzisz różnice? ;)"

Mhm :)

 

@ryba nie przejrzałeś wszystkich wyników. Kilka przeze mnie wymienionych było robionych @SS, a jeden @LN2. Szczerze mówiąc nie stać mnie na lepsze chłodzenie typu SS czy nawet DI, a jeśli już coś takiego mam to tylko okazyjnie. Nie stać mnie oznacza, że wolę zbierać na inny cel, bo kasa zawsze się znajdzie ;)

 

"Co z tego, ze ten 2500K robi 4.9GHz jak na H67 nie da sie procka krecic?"

Na P67 z kolei nie zrobisz wyniku zgodnego z regulaminem hwb county cup 3DM03, bo nie ma wyjść obrazu na płycie głównej z tym chipsetem :/

Napisałem, że tyle robi na P67, ale na H67 nie liczę na powtórkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell's 505.29 MHz Reference Clock run with LANParty UT nF4 SLI-DR Venus

 

Procek mógł więcej, jednak nie chciał sensownie (htt 430+) współpracować z mnożnikiem HT niższym niż x2.5, w związku z czym skończyła mi się magistrala HT na płycie, pomimo 2v na mostku :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...