Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam czasu sprawdzać

Jakiego Wy używacie sysa?

Mac OS X

 

Nie masz czasu poczytac, sprawdzic i odpowiedz chcialbys na juz.

 

Na roznych konfigach systemy Pro i Home moga sie roznie zachowywac. Nie ma tak, ze ja mam taki i u Ciebie on bedzie takze idealnie dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czekania po CW - ja zawsze czekam, aż Avalible Memory w taskmgr przestanie wariować, co jest raczej równoznaczne z diodą od dysku.

 

I prawda jest taka, że 2k3 server, xp home czy pro - pewnie wszystkie się zachowują tak samo, jak się je odpowiedni doprawi ;)

 

Z pi jest ten problem, że na każdym procku, chipsecie, ilości pamięci, timingach, sposobu na zrobienie cw, wartości maxmem itd, wszystko zachowuje się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po CW ile czekacie do puszczenia próbki?

10-15 sekund. Ale najlepiej patrzeć na menedżera zadań i poczekać aż pamieć "Dostępna" przestanie rosnąć :P

Zero.

Źle Sectorek :PP

 

Lanc sie ostatnio w Spi doszkolił ;] (big thx kret)

Ja tam zawsze patrze na menadzera zadan i diode od dysku :-P

++ [;

Nie mam czasu sprawdzać

Jakiego Wy używacie sysa?

Fajnego :mrgreen:

 

 

Aleście się rozgadali dzisiaj ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde dla kazdego inny sys jest najlepszy. Gdyby zawsze jeden byl najlepszy, to ludzie na calym swiecie by nie kombinowali przez tyle lat miliona ustawien. Kazdy ma swoja teorie, wlasny sposob i tak jest najlepiej dla niego. Mi np nie trybi od wielu miesiecy jedna z najwazniejszych rzeczy zwiazanych z cw, przez co przyrost jest mniejszy nizpowinien, ale dzieki temu nadrabiam czym innym. Zreszta znowu mam kupe pomysłow na mega przyrost rzedu 0.1s-0.3s, ale czasu brak jak zwykle.

 

 

U mnie po tym zabiegu loopy się wyrównały

A ktos sie niedawno ze mnie smial, jak mowiłem o poprawie os, bo loopy sa nierwne :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

:-P

Zobacz lepiej jak ma NewBeetle zrobione diody ;) Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Aleście się rozgadali dzisiaj ;]

no powiem Ci,ze jak nigdy,no i paru ciekawych rzeczy sie dowiedzialem ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Panowie i panie Szczesliwego Nowego Roku zycze,co by lepszy byl niz poprzedni i zeby kompy sie lepiej krecily :):):)

 

pzdr all....

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie Szczesliwego Nowego Roku zycze,co by lepszy byl niz poprzedni i zeby kompy sie lepiej krecily :):):)

 

pzdr all....

Dołączam się do życzeń. Najlepszego chłopaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki sa jak najbardziej OK.

 

Jeszcze jedno pytanko - mam jeszcze pare wyniczkow do CPU-Z w formie pliku z walidacja ale wersja ktorej uzywalem to 1.41, a aktualna jest 1.42 - nie moge potwierdzic na stronce. Da sie cos z tym zrobic? Jesli nie to nic wielkiego sie nie dzieje, bo przezornie robilem rownolegle screeny, ale moge w ten sposob podbic jeszcze ilosc wynikow i punkciki podskocza :)

Jeśli dodasz dużo wyników do jednej kategorii to i tak masz tylko jeden punktowany, a reszta nie spowoduje, że dostaniesz więcej punktów za ten najlepszy. To by się sprawdziło, gdyby inni użytkownicy wrzucili te wyniki, każdy z nich miałby punkty, a Ty za swój wynik (jeśli byłby lepszy) dostałbyś więcej za hardware (wtedy rośnie popularność danej kategorii). Hwbot przyznaje punkty za hardware tylko na podstawie wyników punktowanych (czyli top 20 i do tego najlepszy rezultat danego użytkownika), bo gdyby tak nie było, to ludzie wrzucaliby mnóstwo wyników różniących się 1 punktem czy 0,001s, a wtedy jest to bez sensu. Ja zauważyłem kilka zależności:

- jeśli jest mało popularna kategoria, za pierwsze miejsce dostajesz 2pkt, jeśli jest kilka wyników za Tobą to masz już np. 2,2 - 2,3pkt (zależy jak duża jest różnica w wyniku), czyli nawet jak jesteś pierwszy to warto poprawić swój wynik, bo można dostać więcej pkt (nie więcej niż 15 pkt za jeden wynik - punkty za hardware oczywiście)

- analogicznie jest, gdy jesteś np. drugi - pierwsza osoba ma np. 2,2 pkt, a Ty masz 1,8 pkt, poprawiasz wynik (czyli zmniejszasz różnicę w wynikach), dostajesz 1,9pkt

Na razie tyle zauważyłem, jak ktoś zauważył jeszcze coś, to może napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jest mniej wiecej tak jak mowisz :).Jak nastroje w nowym roku?czekamy na Penryny i jedziemy po rajtach?

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: Do liczenia jakiejkolwiek próbki SPI warto uwalić plik wymiany?

Jeżeli uwalić = wywalić, to nie.

 

Kwestia rozmiary i partycji na której się znajduje, ważne, żeby nie był pofragmentowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli będę coś ostrzej benchył we ferie (czyli zima qóling) to Raptor 36GB i na nim jakieś dobrze zrobione systemy. Ale do dobrze zrobionych systemów troche mi jeszcze brakuje (póki co oblukałem tylko maxmema, usługi, wygląd). Tak czy siak pozwal to liczyć PI już na odpowiednim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No Penryny juz niedlugo,mam nadzieje,ze cos sie ruszy,bo jak narazie to jestesmy kazdego niemalze dnia w plecy,nie wspomne o sobie,ale tez stracilem co nie co :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem dzisiaj na forum hwbota (nudziłem się w szkole na infie - Excela teraz robimy :) ) topic dotyczący tweaków do wprime. Jeden jest taki, że na Single Channel podobno są lepsze czasy (nie sprawdzałem) a drugi, że Thread Count należy ustawić większy niż wynosi liczba rdzeni. Pisało tam coś o 4 wątkach dla dual core, ale najlepiej sprawdza się 8. Przy ~3GHz na E2160 i kilku aplikacjach w tle miałem 30.672s (2 wątki), a po zmianie na 8 mam 28.984s :D Wersja wprime to 1.55. Sprawdzałem jeszcze inne wartości i wygląda to tak - w grę wchodzą tylko potęgi liczby 2 (2,4,8,16...), gdy ustawię inaczej są gorsze czasy. 8 wydaje mi się najlepszą wartością, przy 4 i 16 jest gorzej. Na Duronie 900MHz, którego dzisiaj trochę męczyłem najlepiej sprawowała się wartość 2 - również różnica koło 1.5s, z tym, że tam uzyskiwałem czasy rzędu 215 sekund :D Jeśli chodzi o tego Durona jeszcze - był na jakimś antycznym mobo bez AGP i z ISA :) Do tego 128MB SDRAM. Przestawienie częstotliwości RAMU z 100MHz na 133MHz pozwoliło mi zmniejszyć czas liczenia próbki 1M z 3m 55s do 3m 03s :D Zmiana CL z 3 na 2 pozwoliła mi uzyskać 3m 01s. Myślę, że to się może przydać przy kręceniu starszych sprzętów - zawsze mówiono, że dla Socket A ma być pamięć synchro z FSB, ale w tym wypadku proc chyba baaardzo domaga się przepustowości pamięci, która jest całkowicie nie wystarczająca (moja teoria). Co ciekawe, ta zmiana w wprime dała mi 1s, więc moim zdaniem parametry pamięci się dla tego benchmarka za bardzo nie liczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

oo spoko,u mnie czasami dziala jak odpalam beposrednio po wlaczeniu kompa i pare razy mialem lepsze czasy po defragmentacji bezposrenio :)

Tak jak napisales pamieci nie maja duzo do gadania ten bench jest podatny na takty proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bench jest podatny na takty proca.

I tylko i wyłącznie na takty... Bo ilość L2 w procku też na nim nie robi wrażenia :mur:

Nie do końca. Maksymalne stabilne mhz nie daje najlepszego wyniku. Zawsze musze troche obniżyć taktowania, żeby uzyskać najlepszy czas :wink: :-P

 

Ale ja mam dziwne systemy i może tak tylko u mnie się dzieje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Maksymalne stabilne mhz nie daje najlepszego wyniku. Zawsze musze troche obniżyć taktowania, żeby uzyskać najlepszy czas :wink: :-P

 

Ale ja mam dziwne systemy i może tak tylko u mnie się dzieje :-P

A u mnie AXP byl szybszy na tych samych taktach od A64 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...