Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumaczy mi ktoś jak są naliczne punkty na hwbocie, dlaczego za lepszy wynik dostaje sie czasem mniej punktów.

 

Dlaczego wprime czasem nie pokazuje wyników na takim małym kolorowym okienku tylko zostaje to w którym liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś jak są naliczne punkty na hwbocie, dlaczego za lepszy wynik dostaje sie czasem mniej punktów.

 

Dlaczego wprime czasem nie pokazuje wyników na takim małym kolorowym okienku tylko zostaje to w którym liczy.

dodatkowo

Za najlepszy swój wynik w danym benchamrku naliczane są punkty za global. Dodatkowo za najlepszy wynik w danym benchmarku na danym procesorze/karcie graficznej dostaje się za hardwarwe. Im więcej wyników w danym benchmarku/na danym sprzęcie tym więcej punktów za to samo miejsce w rankingu.

 

Dlatego za 40k w 3dm2k1 na 8800gtx nie dostaniesz nic, a za 40k na gf6600 dostaniesz punkty.

 

Nie chce nic mówić, ale to wszytko jest na stronie hwbota.

 

Co do wprime - jak się zwiesi to nie pokazuje w głównym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poznać jak to działa, to musisz po prostu powrzucać trochę wyników :wink: Zobaczysz wtedy co i jak - bo nie ma sensu tego tłumaczyć, skoro część rzeczy za chwile będzie dla Ciebie oczywista. Jestem na hwbocie jakieś pół roku i co jakiś czas dowiaduję się czegoś nowego. Na razie ~60 pkt, noworoczne postanowienie to do setki dobić :D

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś jak są naliczne punkty na hwbocie, dlaczego za lepszy wynik dostaje sie czasem mniej punktów.

 

Dlaczego wprime czasem nie pokazuje wyników na takim małym kolorowym okienku tylko zostaje to w którym liczy.

Najciemniej pod latarnia http://www.hwbot.org/hwbot.post.do?postId=38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu od czapy w tym miejscu, ale własnie jestem po zmianie zasilacza u siebie .. i teraz mam stabilny (znaczy Prime95 przechodzi) na 4,05Ghz a wcześniej (z Corsair520HX) tylko 4,0Ghz i to przy wyższym o 0,2V napieciu na proc.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak sie wrzuca itp. al eniewiem dlaczego np. tutaj koleś na 3 miejscu ma 10 punktow a na 4 36 punktow

No bo koles ma tylko 10 pkt za hardware (punkty za global ma z innego - wyzszego wyniku). Drugi typ - to jego najwyzszy wynik, dlatego ma za hardware i global.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie no jak,czemu?team to team a ranking rankingiem,szkoda tylko,ze polowa teamu nie ma nawet 1pkt i tylko zaniza statystyki :(

Ogolnie do wszystkich co ostatnio zapodaja wyniki-gratki w koncu cos sie rusza po tym dlugim okresie zastoju :)

 

btw:nie moge przeczytac tego info na glownej hwbota,bo jakis blad wyskakuje,tez tak macie?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" On popular request, we have released a ranking based on nationality. This ranking may be subject to changes, as we are still undecided between a ranking based on a top 10 average or total amount of hwboints. Currently, it’s implemented like the team rankings: ranked by the total amount of hwboints. "

 

BTW: Polska ma strasznie mało pkt przypadających na 1 usera... 15 pkt, w stosunku do średnio 30-40 z innych państw :mur:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dokladnie a to z sprawa tego co napisalem wyzej

W sumie juz od dawna chodzi mi pewien pomysl po glowie,aby po prostu oddelegowac sporo osob z naszego teamu.Zobaczcie sobie nasz team

http://hwbot.org/profile.team.do?teamId=1046

kilkadziesiat osob bez nawet 1pkt,ale to nie problem gdyby te kilkadziesiat osob cos probowalo,ale nie oni nie maja nawet jednego wyniku w swoim profilu.

Jezeli ktos chce byc w teami tylko po to,zeby byc elo to ja [ciach!]le taki interes,bo to sie mija z idea-nie wspomne,ze tylko zanizaja statystyki

 

teraz patrze na spokojnie to nawet nie kilkadziesiat,to przeszlo 100 ludkow luzno :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dlatego, że mamy dużo userów z 0pkt.

 

Uważam, że te statystyki powinny być liczone z userów, którzy posiadają jakieś punkty, a nie ze wszystkich, bo jak ktoś nie ma punktów to tak jakby go wcale nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No to robmy cos z tym,bo kaszaniasto wypadamy a takto zawsze jakis ruch w dobrym kierunku,kto sie moze tym zajac?

Tu juz nawet nie chcodzi o userow konkretnych chodzi o team,nigdy sie nie wybijemy jak tak bedzie.Zachowajmy jakies pozory druzyny,bo na razie polowa naszej druzyny to zbiegowisko malolatow,ktorzy malo wiedza o o/c-cos mi sie tak wydaje

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu juz nawet nie chcodzi o userow konkretnych chodzi o team,nigdy sie nie wybijemy jak tak bedzie.Zachowajmy jakies pozory druzyny,bo na razie polowa naszej druzyny to zbiegowisko malolatow,ktorzy malo wiedza o o/c-cos mi sie tak wydaje

To może zróbmy możliwość członkostwa w teamie od danego pułapu punktów (np 20 lub 50). Dla tych, którzy sie nie załapują, możemy stworzyć szkółkę UTP i tam niech zamieszczają swoje wyniki

 

:lol: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy możliwość członkostwa w teamie od danego pułapu punktów (np 20 lub 50). Dla tych, którzy sie nie załapują, możemy stworzyć szkółkę UTP i tam niech zamieszczają swoje wyniki

 

:lol: :razz:

 

No jakis pomysl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne..... :lol:

 

wywalić tych co mają 0pkt to tak, ale bez jaj.

 

//

 

Mamy też bardzo dużo wyników a mało punktów - zacznijmy może od tego, że w powywalajcie z profilu wyniki, które nie punktują. BO to też nei wygląda zbyt ładnie ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry pomysł, wprowadzić limit punktowy (niewielki, bo dla początkujących wcale nie jest łatwo o punkty). Dzieje się tak dlatego, że wszyscy w Polsce należą do teamu United Team of Poland. Obojętnie czy należą do forum o komputerach, czy o RTV :wink: Wyraźnie widać, że osoby mające większą ilość punktów biorą aktywny udział w życiu forum, są rozpoznawane po prostu. Właśnie z takich osób składają się czołowe teamy. Hellas OC Team jest co prawda na pierwszym miejscu, ale oni też maja sporo osób bez wyników, dlatego, że jest to team dla całego kraju (po prostu kto chce, to się rejestruje). Natomiast team OCX i MXS praktycznie nie mają osób bez punktów - tutaj należą już ludzie z konkretnego forum i nie ma problemów. Poza tym w tej chwili, przy okazji rankingów dla każdego kraju, wspólny team dla Polski traci swój sens - takie jest moje zdanie.

 

Mamy też bardzo dużo wyników a mało punktów - zacznijmy może od tego, że w powywalajcie z profilu wyniki, które nie punktują. BO to też nei wygląda zbyt ładnie icon_wink2.gif

Święte słowa. Niektórzy u nas mają dwa razy więcej wyników niż punktów :mur: Wyniki, które nie punktują można zostawić, ale tylko te najlepsze. Sporo osób robi tak, że za najlepszy wynik dostanie kilka pkt, a za tym wynikiem jest kilka słabszych, których już się nie chciało usunąć. Poza tym hwbot ma też jedną dziwną cechę, jeśli chodzi o popularność danej kategorii - zlicza wszystkie kiedykolwiek dodane wyniki (prawdopodobnie do wykresów i statystyk, ale tez na ich podstawie obliczana jest ilość punktów za miejsca). Wyniki są dalej policzone mimo ich usunięcia. Dla przykładu w danej kategorii jest widoczny jeden wynik, ale ogólnie zostały dodane dwa, więc dana osoba za pierwsze miejsce dostaje 2.1 pkt, a nie 2 pkt. Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw:nie moge przeczytac tego info na glownej hwbota,bo jakis blad wyskakuje,tez tak macie?

Kliknij na tytuł newsa a nie na read more.

Jest w nim kilka fajnych komentarzy, m.in.

"I'm glad, that national rankings are implemented.

Cause team rankings are for teams and it's hard to challenge a country "team" being in a local team.

More teams, less countries in team rankings!"

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Juz ok,thx

Pomysly padaja spoko

Hmm,to co robimy usuwamy konta,ktore sa nieaktywne bez punktow??

Z tym wprowadzeniem limitu mozna by cos pomyslec,ale 50pkt to chyba za duzo :)

Dla kogos bez hajsu w miare zeby co jakis czas zmienic sprzet 50pkt bedzie nieosiagalne,poza tym mozna miec sporo odznaczen i nie miec 50pkt:),wiec ta kwestia do obgadania

Hwbot to wogole dziwnie nalicza,za gorszy wynik mam punkty za global a lepszy jest niepunktowany :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie limit powinien być >0pkt ;) jak wylecą Ci bez punktów to i tak lepiej będzie - ważniejsze, aby pokasować wyniki, które nie dają punktów, bo to robi tylko śmietnik i psuje statystyki ;)

 

proste71:

Za ten drugi wynik masz niesłuszne punkty, bo to byl Twój najlepszy wynik przed zmiana nazwy usera - stary bug hwbota. Takie same niesłuszne punkty ma ryba, Devilek czy pmp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

no wiem,ale powinien byc brany pod uwage lepszy wynik w globalu a nie to,ze jest wiecej e6600,jak tak to widze

jak gorszy wynik moze byc na 441 w globalu a lepsiejszy o 30sek wynik nie zalapal sie do global???wtf

 

edit:fakt,zastanawialem sie czemu mam liczone pare globalow w jednym benchu-masz racje ;)

 

btw:probowaliscie odpalac smarka 01 i 03 z ust maxmem,prio itp??wlasnie sie bawie i 3d01 wogole sie nie chce juz odpalic,nawet na normalnych ustawieniach :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dając limit 50 pkt, wykosilibyśmy 3/4 naszego teamu :) Na początek proponuję usunąć konta bez punktów, ale zaczynając od tych najwcześniej założonych - bo jak ktoś ma nowo założone konto i nie ma punktów, to trzeba poczekać i dać mu szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Spoko w takim razie niech sie jeszcze odezwie do mnie jakis moderator i mozemy jechac po rajtach ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz patrze na spokojnie to nawet nie kilkadziesiat,to przeszlo 100 ludkow luzno :(

Hmm... mnie wyszło 11 "page up'ów" po ~33 osoby na stronie - koło 300 osób... [czyli spooro, ~40% czy jak tam to stoi teraz]

Tylko zasadnicze pytanie - jak niby wywalać tych bez punktów? Bo zdaje się że takiej władzy to team moderatorzy nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Limit 0 OK, ale pułapu punktowego nie róbmy. Nie popadajmy w skrajności.

 

kszonek widziałeś jak nas poblokowali? Dzisiaj 8 bloków na mejla dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Heh widzialem,na glownej koles pisal jeszcze wspomial o wynikach 6600GT;)

Kurde ja na pewniaka myslalem,ze mozemy usuwac konta userow z naszego Teamu,ale bieda,to moze do Polonosa w tej sprawie ktos nasmaruje,albo Massmana-cokowiek

 

btw:profil wysprzatany az sie swieci ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...