Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Na dniach wpadnie mi jakis e2160 na dzien-dwa wiec tez przykatuje,ale o max fsb nic nie wiem-mam nadzieje,ze nie jakas padaka

no i w koncu bede musial wlaczyc FC,bo juz mnie nosi,zeby e8500 pomeczyc,tylko czasu brak :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czekam na E6420, Celerona 1.1 i chłodzenie do niego (w sumie 3 paczki). Poczta podobno strajkuje więc jeszcze poczekam (a chciałem sobie pobenchować 7600GT, którą mam aktualnie w domu). Paczki pewnie leżą na poczcie, ale nikt sprawdzać nie pójdzie, "tylko awizowane" :mur: Chyba na top ten w naszym teamie sobie jeszcze trochę poczekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie fajne spi na s370 to kupcie mobo z ddr - byly takie.

 

Ewentualnie dirty punk + vsense raila 3.3

Byly?? Hmmm To naprawde jakis rarytasik...

 

Mi sie podobaja 2GHz na s370... juz oleje te pameici ddr...

 

Ps. Czemu Ty i ryba nei jetsescie w UToP??? Bo tak sie zastanawiam... wstydzicie sie Nas??:)

 

EDIT:

 

No wlansie tez mnie najbardziej ryba zastanawia... bo Masełło cos tam mowil... PS. next week 10Kg DI

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy za duże nuby, żeby w UToP byli :>

 

MaSell juz gdzieś chyba pisał, dlaczego jest w OCX, w sumie to jego sprawa ;] A ryba tak z dnia na dzień przeszedł nic nie mówiąc etc ...

 

Mobo z s370 + DDR: http://www.tomshardware.pl/motherboard/200...opro266-01.html ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mobo na S370 z DDR chyba jest cholernie ciężko dostać. Poza tym to nie ma aż takiego znaczenia - najlepszy czas na hwbocie na P3 Celeron to 80.54s, tyle, że procek miał 2110MHz + DDR 162MHz 2,2,2,5 czyli na moje oko słaby czas jak na takie możliwości. Ja zrobiłem 88.82s na procku 1550MHz + SDR 155MHz 2,2,2,7. Myślę, że jeszcze te 30MHz podciągnę - i da mi to może 2-3s. Poprzednio przeskok z 1500MHz na 1550MHz dał mi niecałe 5s czyli całkiem sporo. W tym momencie chyba bardziej zaczynają się liczyć takty proca, a nie przepustowość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kariera panowie,kariera a tutaj w biednym UTOP nie ma szans na kariere pro ocera-ot co :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eot./

 

masell dodaj do podpisu te ddr1 co robią 600 przy dwójkach czy jakoś tak, jak kolekcjoner to kolekcjoner ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podsunąć pomysł jak puścić SPi 32M na 256MB ram? Za każdym razem wyskakuje mi "Not convergent in SQR". Chyba, że mi się procek wywala, ale to niemożliwe, żeby 4 procki mi się wywalały na 1-2 loopie z tym samym komunikatem na niższych taktach niż liczyłem resztę (na P3 1.0 na 1185MHz mogłem 1M policzyć, a na 1125MHz 32M wywala się z każdym razem, vcore to samo). Doszedłem do tego po paru screenach - zauważyłem, że przy 32M alokuje u mnie tylko 128MB zamiast 256MB - najlepsze wyniki na hwbot są zrobione na 512MB ram. Natomiast 16M liczy dobrze, stąd przypuszczam, że brakuje ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podsunąć pomysł jak puścić SPi 32M na 256MB ram? Za każdym razem wyskakuje mi "Not convergent in SQR". Chyba, że mi się procek wywala, ale to niemożliwe, żeby 4 procki mi się wywalały na 1-2 loopie z tym samym komunikatem na niższych taktach niż liczyłem resztę (na P3 1.0 na 1185MHz mogłem 1M policzyć, a na 1125MHz 32M wywala się z każdym razem, vcore to samo). Doszedłem do tego po paru screenach - zauważyłem, że przy 32M alokuje u mnie tylko 128MB zamiast 256MB - najlepsze wyniki na hwbot są zrobione na 512MB ram. Natomiast 16M liczy dobrze, stąd przypuszczam, że brakuje ramu.

Usuń cała zawartość folderu super pi (oprócz exe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos chetny na benchownaie za tydzien??

 

Warunki: Musi przyjechac do mnie, dorzucic sie do lodu, przywiezc piwo i jakis swoj sprzet przytargac...

 

Ja daje proce :) E7200, E8200, E8400 i moze skombinuje pare E8500

 

Dołączona grafika

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
I nich mi nikt juz nie mowi ze z Lancem benciach!emy na tych samych procach :P
Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

O, właśnie przez takie teksty mnie tu nie ma :wink:

wiedzialem,ze to napiszesz ;)

taka mala prowokacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się tylko wydaje, czy rankingi hwbot'a ostatnio na forum się nie aktualizują? Wrzuciłem ostatnio wynik przez ich stronę, a po wyniku na forum ani śladu, mimo, że odświeżałem ranking :/

 

BTW, ładna ilość procków, ciekawe, czy jakieś dobre sztuki się trafią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazdroszczę MaSełłowi tych Winbondów...

 

To były pamięci... i wcale bym się nie zdziwił, gdyby dzisiaj śmigały se na 200MHz CL2 :)

Nie śmigają na tyle, nieco wiecej ;)

 

Mam teraz tylko troszke słabsze BH-5 od tych najlepszych... ale 2x512MB :D

 

 

Edit:

Sorry MaSell ale to Wodnik zedytowal Twoj post... bo sprzedalem mu eee i zapomnialem sie wylogowac z forum.

Edytowane przez Sector19
Wodnik zedytowal posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni bawię się moim nowym nabytkiem - E6420 kupionym od użytkownika ma1y. Procek fajny, na mojej mobo max uzyskałem ~3,8GHz na 1,6V (więcej dać nie idzie) do tego pamięci niżej niż FSB i ogólnie bieda. Ogólnie miałem cyrki z kręceniem (jakieś dziwnie dziury w FSB - pomiędzy 3,6GHz a 3,7GHz nie bootuje, a powyżej już normalnie). Jutro żegnam się z tą mobo - zmieniam na DFI DK P35 T2. Na zakończenie przygód z EVGA 650i Ultra screen z maksymalnym w miarę stabilnym FSB jakie udało mi się uzyskać:

Dołączona grafika

Maksymalnie udało mi się ustawić FSB 520, ale po drugim loopie 1M zwiech. Płyta dostała maksymalne napięcia, jakie tam idzie ustawić, na NB poszło 1,5V ze sporym nawiewem (bez niego radiator na mostku na 1,3V ma ~60C mierząc CHY700). Wydaje mi się, że niezły wynik jak na chipset nVidii. No i procek też ładnie poszedł, bo wiem, ze ma walla wyżej niż 520MHz. Zakładając, że to nie koniec procka (bo wtedy chyba bym miał od razu reset) to rokowania są dobre - aktualny WR w CPU-Z to 4,8GHz czyli FSB 600MHz a to już nie aż tak daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mialem ostatnio e2160 z wallem na 390 i poszedl pod FC na ok 405,jakbym wiedzial,ze tyle pojdzie toi chyba bym sie nie wkrecal

a 530 a 600-hohoho sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,nie wiem jak to sie stalo,ale od wczoraj zjadlo nam przeszlo 200pkt,ktos odszedl czy co???

Jeszcze jedna taka akcja i wyskakujemy z pierwszej piatki :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

baby wzięły się za oc i takie coś jest, o prosze.

 

drugi w PL, 3 na świecie.

 

mieliśmy też 3550 ale się chłopak zresetował.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baby wzięły się za oc i takie coś jest, o prosze.

 

drugi w PL, 3 na świecie.

 

mieliśmy też 3550 ale się chłopak zresetował.

chyba chciales powiedziec 8 na swiecie w swojej kategorii, bo ogolnie to daleko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tfu, zapomniałem dodać, ze wg hwbota.

 

sory chłopaki.

 

na rippinga na zajrzałem.

 

@oskalber

 

na hwbocie tylko MacOSek ma wynik lepszy i jest z pl.

 

jest jeszcze www.ripping.org i tam jest 8 miejsce.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę punktów ode mnie ;)

 

Następnym razem obiecuję poprawę, ale muszę dorwać lepsze memki, dlatego nie wszystko benchowałem/poprawiałem... (mowa o PiFast i SuperPI), ale i tak nie jest źle...

 

Na San Diego 4000 nie było już czasu, ale tyle co na chwile go wrzuciłem to chyba ma niskiego CB, tamte procki jakoś nie miały problemów, ale to już sprawdzę następnym razem.

 

Thx dla Pepka za Singielka ;)

 

 

 

FatAlbert nie mogliście valida zrobić? Bo takie foty to jakoś mnie drażnią ;)

 

 

btw Miałem brać pamięci od Masełka, ale problemy z netem i nie wyszło... :(

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valid max co jest to

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=362305

 

wyzej chyba jest screen, samo okienko cpuz a powyżej 3.5 tylko to zdjęcia

 

Narmer, nie tylko Ciebie foty drażnią, też bym wolał normalne screeny/validy

 

po usuwaj sobie nie punktowane wyniki z profilu bo Ci zaśmiecają tylko ;)

 

edit

 

btw

 

sie na gadu odezwe kedyś ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...