Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy tylko mi się wydaje, czy coś się aktywniej w teamie zrobiło. Codziennie jakieś wyniczki wpadają już od tygodnia, a kiedyś to bywało, że przez tydzień nikt nic nie wrzucał, więc oby tak dalej ;) 100pkt do 11 miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

jest troche aktywniej tez to zauwazylem,ale nie bedzie jeszcze aktywniej to nastepny niemiecki team wjedzie na w tylek,maja 40pkt zaledwie,wiec krecic panowie ile wlezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hehe tak trzymac

ja czekam caly czas na procesor w koncu sie chyba doczekam,bo mam jakies karty,ostatnio z 50pkt znowu dorzucilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

wszystko opisane tutaj:

http://hwbot.org/benchmark.application.inf...ationId=9#rules

 

Forbidden Tweaks:

 

* any software or human interaction altering the perceived speed of the benchmark program, tricking it to believe it ran faster ;)

 

nie chce nic mowic,ale 10pkt i spadamy na zacna 13sta pozycje :D

http://hwbot.org/hallOfFame.do?type=team&a...plicationId=all

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam podpięty pendrive i włączony ReadyBoost podczas testu, to mój wynik jest nie ważny i nie mogę go wrzucić na Hwbot'a. U mnie ReadyBoost daje przyrost około 900 punktów. Mój pendrive to OCZ Rally2 8GB.

 

Bo wczoraj szukałem i znalazłem takie coś:

post od stummerwinter - klik

post od stummerwinter - klik2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Trzeba się będzie postarać.

A szybko zdobywają pkt?

tak w miare szybko,bo gonia Hardwareluxx ;)

 

 

Czyli jak mam podpięty pendrive i włączony ReadyBoost podczas testu, to mój wynik jest nie ważny i nie mogę go wrzucić na Hwbot'a. U mnie ReadyBoost daje przyrost około 900 punktów. Mój pendrive to OCZ Rally2 8GB.

 

Bo wczoraj szukałem i znalazłem takie coś:

post od stummerwinter - klik

post od stummerwinter - klik2

wynik z 2007 przed ustaleniem nowych zasad dotyczacych zamieszczania wynikow

 

czym to sie objawia?w ktorym tescie/jakie jest przyrost?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym to sie objawia?w ktorym tescie/jakie jest przyrost?

Przyrost jest w testach HDD, czyli "XP startup" oraz "general usage". Reszta bez zmian. "XP startup" potrafi skoczyć z 8,5 MB/s nawet do 11-12 MB/s, a "general usage" podobnie tylko że minimalnie więcej.

 

Żeby taki efekt uzyskać trzeba:

 

- po uruchomieniu komputera (jak przestanie "mielić" dyskiem) założyć ReadyBoost'a na pendrive

- poczekać aż pendrive przestanie mrugać, a dysk w komputerze mielić

- odpalić PCMark'a05 jako administrator oraz zmienić jego priorytet na "wysoki"

- przepuścić jeden raz (11 testów)

- zamknąć PCMark'a

- poczekać ponownie aż przestanie pendrive migać, a dysk mielić

- odpalić jeszcze raz PCMark'a, ale tym razem normalnie (bez "Uruchom jako administrator")

- powinno wyskoczyć okno, że wszystkie inne okna "always on top" powinniśmy zamknąć (jednakże żadnych nie ma)

- zatwierdzamy "OK"

- przepuszczamy PCMark'a (11 testów), ale tym razem na normalnym priorytecie (bez zmian)

- cieszymy się wynikiem wyższym o "parę" setek

 

U mnie taka procedura za każdym razem daje przyrost od 600 do nawet 1100 punktów. Problem w tym, że nie wiem czy to jest zgodne z regulaminem na hwbot.org.

 

Od siebie dodam, że takie postępowanie powinno dać niezłego kopa w PCMark'u 05 na laptopach, gdzie OC jest umiarkowane, wręcz blokowane.

 

Nie wiem jednakże jak się ma ta sytuacja do innych pendrive'ów. Mój jest stosunkowo szybki jak na pendrive'a (32MB/s odczyt, 15MB/s zapis).

 

P.S. Niektórzy userzy w PCMark'u 05 na hwbocie w teście XP startup też mają po "naście" MB/s, gdzie na normalnym dobrym dysku jest max około 9MB/s.

Edytowane przez czarny89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos PCMarka05. Nigdy się nim nie bawiłem, ostatnio sobie odpaliłem żeby zobaczyć. Przeleciało wszystkie testy i na końcu wywala, że nie zrobił wszystkich testów i nie może pokazać wyniku. Mam zainstalowane te jakieś encoder coś tam, media player 10, skórka klasyczna wyłączona, więc o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie testu XP startup - 9-10 mb/s zwykły dysk, 10-12 mb/s w ahci, raptory i inne wynalazki chyba nawet do 16-18 mb/s, potem można tworzyć macierze, użyć ssd albo iram i wtedy jest 200-250 mb/s i jest to dozwolone. W sumie to taki wredny benchmark, który bardzo często nie działa albo wypluwa jakieś dziwne wyniki. Najlepiej działa na Viście, gdy mamy wlączone Aero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Apropos PCMarka05. Nigdy się nim nie bawiłem, ostatnio sobie odpaliłem żeby zobaczyć. Przeleciało wszystkie testy i na końcu wywala, że nie zrobił wszystkich testów i nie może pokazać wyniku. Mam zainstalowane te jakieś encoder coś tam, media player 10, skórka klasyczna wyłączona, więc o co chodzi?

moze masz ustawione na wydajnosc? daj na najlepszy wyglad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nic nie kręciłeś ostatnio :lol2:

 

A tak na poważnie - masz fajnego Q9550, czas w 1m jest do poprawy (zmień lunę na standard theme + koligacja i priorytet + zabawa w memsetem) + zrób inne benche to kilkanaście punktów wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do themów, to przed puszczeniem SuperPI 1M dobrze jest zmienić 2 razy na inny, czasami można zgarnać niezłego boost'a ;)

Właśnie ostatnio czytałem coś o tym na XS ale mi się to trochę idiotyczne wydało. Zmienić dwa razy tzn. np. standard -> xp -> standard -> puszczamy spi? DeDaL też coś mówił o zostawianiu 2 języków w pasku języka, że niby to coś daje <_< Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Co do themów, to przed puszczeniem SuperPI 1M dobrze jest zmienić 2 razy na inny, czasami można zgarnać niezłego boost'a ;)

ile Ci to dalo?

 

jutro bede chyba stawial serwer 2003 zobacze czy bedzie roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nic nie kręciłeś ostatnio :lol2:

 

A tak na poważnie - masz fajnego Q9550, czas w 1m jest do poprawy (zmień lunę na standard theme + koligacja i priorytet + zabawa w memsetem) + zrób inne benche to kilkanaście punktów wpadnie.

"zmień lunę na standard theme"

Tzn?

 

Priorytet i koligacje zmieniłem a memsetem też się pobawię.

 

Na razie mam w 1M 10.265s ale miałem już 10.250s ale nie zdążyłem zrobić screena bo już temp wysoka była i się zresetował.

 

Kontener i aceton mam więc chcę w tą sobotę zamówić DI ale jak zadzwoniłem i się zapytałem ile by kosztowało 20KG Di na sobotę rano to aż strach mówić.

Zaczęli podliczać że dowóz w sobotę to drożej i że w ogóle w sobotę drożej to nawet nie chcę słyszeć.

Ale jeszcze zobacze ile by kosztowało Di na piątek wieczorem bo do soboty rano by mi dużo raczej nie ubyło co?

 

Zrobię też inne benche tak jak proponujecie ale to wszystko w weekend.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio czytałem coś o tym na XS ale mi się to trochę idiotyczne wydało. Zmienić dwa razy tzn. np. standard -> xp -> standard -> puszczamy spi? DeDaL też coś mówił o zostawianiu 2 języków w pasku języka, że niby to coś daje <_<

Tak. Z tymi językami próbowałem, ale nic mi to nie dało.

 

 

ile Ci to dalo?

 

jutro bede chyba stawial serwer 2003 zobacze czy bedzie roznica ;)

0.05 - 0.1s w 1M przy 4.5GHz, ale nie jest dokladnie pewien, bo robiłem te metody DeDaLa jakoś w nocy i puszczałem przed runem jeszcze kilka razy 16k i inne głupie rzeczy. Wiele razy leciało 1M i raz na jakiś czas z tym trikiem od themów wyskakiwał wynik dużo lepszy niż pozostałe. Może to przypadek, ale sprawdzić mogę dopiero w piątek, bo teraz jestem poza domem ;)

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

hej ehj

na windows 7 mam bardzo dziwne wyniki w wprime 32M to jakieś 27 sekund na 4600MHz (norma dla Core i5 to ~7sec) a 1024M to już wogóle kosmos- mam 43% i 376 sekund, boje sie myśleć co będzie jak obliczy :-/

 

cóż to może być? Tylko XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...