Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

To wy sobie tweakow nie podajecie ? :x :S :? :blink:

Sorki ale co to za druzyna chlopaki ?

Boicie sie zeby ktos z druzyny was nie przeszedl w punktach ? :huh:

My w outofspecs mamy TEAMSPEAK h mowimy sobie wszystko !

Jeden zna sie na modach i robi nam mody

Drugi zna sie na windowsie i zrobil bench version dla wszystkich

Inny zna sie na 3dmark 01 i mowi wszystko (seria - lod - itd)

To jest druzyna i to chyba jest dewiza druzyny ... JAK nie bedziecie sobie pomagac to na nic :( ....

I dam wam dobra rade ... Nie zwracajcie tak wielkiej uwagi na punkty ;)

Benciach!cie dla siebie i wlasnej przyjemnosci ... A jak beda z tego punkty to dobrze ... Jak nie to i tak dobrze czas spedziliscie ;)

My w outofspecs jak widzicie nie gonimy pktow ... Sa one nam nie potrzebne abysmy mieli dobra druzyne :)

Wezcie przyklad z XS ... TAM sa ludzie z calego SWIATA ! nie mowia nawet tym samym jezykiem a mowia sobie wszystko ! ;)

 

http://uk.youtube.com/watch?v=-Go1TCgPkUs&...feature=related

http://uk.youtube.com/watch?v=EFfOKtAG6yY

stary czytam i zazdroszcze,ze tak macie-BEZ KITU

Sam napisalem kiedys na PW do pewnej osoby,ale dostalem odpowiedz,zebym sobie poszukal-cokolwiek

Kazdy walczy o jeba..punkcik tylko,zeby nie oddac nawet ziomkowi z druzyny,czsami po prostu siedze cicho i sie nieodzywam,bo szkoda komentowac i nerwow.

Nikt sie z Toba nie podzieli niczym,do mnie pisalo juz pare osob,zawsze pomagam na ile moge,bo czemu niby nie,nie interesuje mnie,ze bedzie mial wiecej odemnie,niech ma,jestesmy razem w teamie.Ci co pisali wiedza dobrz o czym mowa ;)

EGOIZM panowie i sztuczna podnieta,ze "jestes guru"

 

btw:narazie dwa sreberka,braz i 4'ta pozycja,na dzisiaj basta,jakos dziwnie sie tak karta kreci,mam wrazenie,ze wersja 64 byla lepsza :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kret

Nie wszyscy sa tacy zli i tłików nie pokazują ;) . Pamietasz jak w Gdansku osobiscie i dobrowolnie pokazalem INNYM teamom mały bajer do spi, dzieki ktoremu osiagniety zostal najlepszych wynik przy jakis tam taktach :D

Pamiętam, dzięki Ci za to, ale wiedzą o tym tylko Ci, którzy stali wtedy przy komputerze. Ciekawe tylko czy dobrowolnie byś z tym na forum wyskoczył :-|

 

Jeśli mówimy już o naszym teamie i jego chorej atmosferze, to pamiętam też, ze w Gdańsku (Konkurs OC) ktoś nie chciał kolegom 3D Marka pożyczyć, bo... <_<

(to nie był MaSell)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, dzięki Ci za to, ale wiedzą o tym tylko Ci, którzy stali wtedy przy komputerze. Ciekawe tylko czy dobrowolnie byś z tym nagle na forum wyskoczył icon_neutral2.gif

To moze teraz tez sie podzielisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce kiedyś był tylko wyścig wewnętrzny, świat się tak bardzo nie liczył jak teraz i rozmawiało się tylko o walkach indywidualnych, więc od tego się wzięło, że nie mówi się otwarcie o tweakach. Kolejna sprawa to zasady panujące na tym forum - nie tylko na ekstremalnym jest zasada "szukaj". Na moje to jest dobre, bo wszytko było już napisane, o każdym tweaku jaki znam jest na tym forum i to nie raz.

 

Aczkolwiek, gra w otwarte karty też jest dobra - może kiedyś u Nas też tak będzie.

 

// a co do tych dobrych, co się dzielą, to jednak najwięcej pokazał ent, bo wtedy o wazie jeszcze prawie nikt nie słyszał ;) Czyli Gdańsk, lecz rok wcześniej.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowujesz system jak przed normalnym spi 1m (alpha timingi, mhz etc), odpalasz 1m, na 7-11loopie (w zaleznosci od systemu i pc, do sprawdzenia indywidualnie) naciskasz alt+s, klikasz na yes i ponownie po jakis 5s odpalasz spi1m i czekasz na wynik.

 

W zaleznosci od stopnia przygotowania windy, systemu plikow, buforu systemu etc wynik moze lekko sie polepszyc lub pogorszyc. W bardzo skrajnych przypadkach spi moze sie wysypac na stabilnych ustawieniach :D

 

@kszonek

 

O wazie slyszalem duuuzo wczesniej niz gda 2006 ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze teraz tez sie podzielisz? :)

Może niech ten co nam to sprzedał się podzieli. Jeśli nie wyrazi chęci, to wtedy ja to zrobie :wink:

 

EDIT: MaSell mnie uprzedził :P

 

Na moje to jest dobre, bo wszytko było już napisane, o każdym tweaku jaki znam jest na tym forum i to nie raz.

Nawet jeśli, to przydałoby się to wrzucić do jednego posta, tak jak to jest na kazdym wiekszym forum zagranicznym :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy sa tacy zli i tłików nie pokazują ;) . Pamietasz jak w Gdansku osobiscie i dobrowolnie pokazalem INNYM teamom mały bajer do spi, dzieki ktoremu osiagniety zostal najlepszych wynik przy jakis tam taktach :D ? A system był stawiany przez kiełbasa squad, ktorzy (patrzac po rankingach lowclock) maja najlepiej opanowanego windowsa w okolicy :)

To się zgadza... zapytałem co nieco o tweekach już po targach jak kiełbasa robiła sub 10s i MaSell + Bryce wyjaśnili co i jak.

Jednak większość czołówki UTP nie dzieli się informacjami na forum publicznym... jedynie via gg lub PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systematyzowanie tweakow jest lekko bez sensu, bo wlasciwie kazdy element pc wymaga innego podejscia do systemu. Oczywiscie jest garstka "uniwersalnych", opisanych chyba wszedzie gdzie sie da, ale to nie jest łatwe jak moze sie wiekszosci wydawac... Taki przykład:

 

http://hwbot.org/signature.img?iid=50420&thumb=false

http://hwbot.org/signature.img?iid=45320&thumb=false

 

Ten sam os, te same tweaki, ten sam chipset. Zapewne zaraz kret powiesz, ze nie do konca takie same tweaki, ale odrazu Cie uswiadomie, ze to o czym myslisz nie polepszalo sprawy w zaden sposob ;). Szybsze mem dawaly jakies 0.2s.... no i nie mam pomyslow o co z tym chodzi :)

 

A gdzie tu do p4 czy c2d (calkowicie inna architektura L2), o amd nie wspominajac...

 

edit

Nie zapominajmy o jednym. Narazie rozmawiamy TYLKO o spi i TYLKO o 1M. Inne probki, to zupelnie oddzielna para kaloszy... Wpominac mam, ze jeszcze jest masa innych benchmarkow ;) ?

 

Gdybym mial mozliwosc, to bym chcial miec oddzielne pary dyskow do 1m, 16/32m, wprime/cinebench oraz 3dm ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niepamietnych czasow jak bralem udzial w zyciu forum juz panowala zasada: "ja wiem, ty nie, twoj problem". Kiedys bylem za tym zeby o wszystkim pisac, potem dostosowalem sie do reszty. Aktualnie, jezeli czolowka sie zgodzi, mozna przygotowac:

- tematy o optymalizacjach + tematy dyskusyjne

- paczki z plikami do benchow

- systemy.... niestety w tym miejscu chyba bysmy lamali juz prawa autorskie i tego otwarcie nie mozna robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać rajt, bo niektore tłiki wymagaja np odpowiedniej ilosci ramu, bez ktorego nie maja prawa zadzialac ;)

Takie swoją droga, ale są tez takie tweaki rejestru, które naprawde nie działają i sa odpowiednio udokumentowane na stronach MS.

 

 

- systemy.... niestety w tym miejscu chyba bysmy lamali juz prawa autorskie i tego otwarcie nie mozna robic.

nLite ma zapis sesji...

Zresztą po ostatnich zabawach z OC, gdzie robiłem przez 2 dni wszystkie benchamrki stwierdziłem ze nie ma sensu robic systemu. Na rocznym XP da się zrobić cuda z jego wydajnoscią w benchmarkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tematy o optymalizacjach + tematy dyskusyjne

Z tego co wiem, to już ktoś to planuje, ale lepiej bedzie, jesli sam(i) autorzy sie wypowiedza :wink:

 

- systemy.... niestety w tym miejscu chyba bysmy lamali juz prawa autorskie i tego otwarcie nie mozna robic.

Ale plik z ustawieniami nLite'a chyba można? :-P

Do tego *.reg i mamy prawie gotowy system :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci mówiłem: Mniej roboty jest podczas stawiania, bo niektóre rzeczy załatwisz na poziomie nLite'a :-P

 

Tak, plus to, iz w razie padu systemu, szybciej postawisz swiezy system, niz nie pociety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci mówiłem: Mniej roboty jest podczas stawiania, bo niektóre rzeczy załatwisz na poziomie nLite'a :-P

Zgadza sie, rzeczy typu saper pozmianiac mozna ;)

 

Takie swoją droga, ale są tez takie tweaki rejestru, które naprawde nie działają i sa odpowiednio udokumentowane na stronach MS.

Pojedynczo nie dzialaja, ale przy zastosowaniu z innymi jakies marginalne roznice sa widoczne... czasem :D

 

Zresztą po ostatnich zabawach z OC, gdzie robiłem przez 2 dni wszystkie benchamrki stwierdziłem ze nie ma sensu robic systemu. Na rocznym XP da się zrobić cuda z jego wydajnoscią w benchmarkach :)

W 100% sie zgadzam. Nie wiem czemu, ale taki "ulezany" system potrafi byc lepszy o specjalnie przygotowanego, na nowo instalowanego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna przywrócic kopie rejestru z chwili instalacji(a ta jest robiona automatycznie) co pomaga w 99.999% przypadków padu systemu.

How? Ja zawsze w trakcie testowania systemu robie kopie rejestru, ale potem nie zawsze je mozna przywrocic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna przywrócic kopie rejestru z chwili instalacji(a ta jest robiona automatycznie) co pomaga w 99.999% przypadków padu systemu.

Po przywroceniu rejestru plik boot.ini/jego zawartosc takze jest podmieniana na tą standardową?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemu z całą pewności nie warto dawać tym bardziej że to już będzie łamanie prawa. Lepiej napisać Jeden duży poradnik na temat optymalizacji systemu pod kątem konkretnych benchmarków. Oczywiście nie muszą to być jakieś najbardziej wyszukane tweaki bo uważam, że walka o 0.001 sekundę w SPI nie ma sensu dla zwykłego człowieka a do takiego powinien być skierowany ten przewodnik. Najlepiej aby ktoś kto się zna zaczął od napisania jakiegoś wprowadzenia i zapewne później ruszyło by dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się ten co najwięcej pomagał ;P

Podał kilka kilka oczywistych tłików a jak chcesz więcej użyj googli. ;]

Bo co innego jak ktoś mnie męczy tygodniami żebym mu podał całą moją wiedzę na tacy, a co innego jak się dostanie kilka tweaków, potestuje, pogada na ich temat i przedstawi swoje spostrzeżenia (Wtedy chętnie pomogę poszerzyć twoją wiedzę) - a nie tylko daj, daj i daj... :mur:

 

:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co innego jak ktoś mnie męczy tygodniami żebym mu podał całą moją wiedzę na tacy, a co innego jak się dostanie kilka tweaków, potestuje, pogada na ich temat i przedstawi swoje spostrzeżenia (Wtedy chętnie pomogę poszerzyć twoją wiedzę) - a nie tylko daj, daj i daj... :mur:

 

:-P

Co prawda to prawda, raz po pewnej dyskusji na forum o moim wyniku w am3 wchodzę następnego dnia na forum, a tam 12 PW (dwanaście!) z tym samym pytaniem: "co to za tweak" :D Później zrobiłem kopiuj-wklej każdemu z odpowiedzią, żeby sobie poszukał - niektórzy nawet ładnie mi odpowiedzieli, że jestem [ciach!] i w ogóle... Ale co innego podać na tacy, co innego podyskutować, czy naprowadzić.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie raz przekonałem się, że jak chcesz jakieś tweaki czy optymalki… to wszystko samemu trzeba szukać i testować. Nie mówię, że ma być wszystko na tacy podane, bo samemu przetestowanie kilku rzeczy też dużo daje obeznania co i jak, ale bez przesady…

 

I co z tego nawet jakby takie osoby się znalazł co w outofspecs, że jeden robi to, drugi tamto… jak i tak te osoby by podawały to i robiły dla wąskiego grona użytkowników (czytaj kumpli).

 

Np. ja ostatnio z kumplem robiłem pierwsze DI session, ale na słabym Athlonie XP, nie zakładałem nawet nowego tematu na forum, bo zaraz byśmy byli wyśmiani itd. Najważniejsze, że mieliśmy niezłą zabawę i nowe doświadczenie. Ale chwalić się oczywiście nie ma czym.

 

...do mnie pisalo juz pare osob,zawsze pomagam na ile moge,bo czemu niby nie,nie interesuje mnie,ze bedzie mial wiecej odemnie,niech ma,jestesmy razem w teamie.Ci co pisali wiedza dobrz o czym mowa icon_wink2.gif

Sam się o tym przekonałem ;) Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

How? Ja zawsze w trakcie testowania systemu robie kopie rejestru, ale potem nie zawsze je mozna przywrocic :?

Kopie trzeba miec w plikach hive nie zwykłych reg'ach.

 

%systemroot%\repair\* >> %systemroot%\system32\config\*

 

 

Po przywroceniu rejestru plik boot.ini/jego zawartosc takze jest podmieniana na tą standardową?

Nie, ale i po co?

Boot.ini to mozna i stworzyc z pamięci a i z zawartoscią nie ma problemu, bo mozna miec menu z róznymi kombinacjami opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...