Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Bez sensu, moim zdaniem punkty za hardware sa bardziej wartosciowe niz te za global.

 

no wiadomo,nie ma o czym mowic :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, moim zdaniem punkty za hardware sa bardziej wartosciowe niz te za global.\

To patrz na tą drugą klasyfikację - co za problem?

 

Ale po co ktoś to wymyślił, przeczcież to kompletnie się kupy nie trzyma

Tak wyszło że gdy kingpin, hipro5 i OPB nie uczestniczyli to na czele był Thrasher2, a za nim [i to ze sporą stratą] bodaj joe_cool - jeden z przetestowaną "toną" sprzętu, a drugi z azotem, X6800, kaskadą, 8800GTX itp. Się bez sensu zrobiło.

Wg mnie to 300 to jest dlatego, żeby "wielcy" mogli w miarę normalnie rywalizować [a że olali - cóź... :(], a nie że ktoś zgarnie np. wszędzie czwarte miejsca w globalach + ma tonę sprzętu i będzie pierwszy, a wyprzedzi kogoś kto ma wszystkie złote - gdyby to był 1000 za hardware to by mogło tak być co nie do końca dobrze by wyglądało mimo wszystko.

Oczywiście można dyskutować czy 300, czy 400, czy 500, ale to na forum HWBota prędzej się z takimi dywagacjami przenieście, drobną zmianę by na pewno można przeprowadzić gdy się pozna opinię innych użytkowników [nie tylko z UToP].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mi sie to nie podoba szczerze mowiac. Na najblizsze tygodnie mam plan zrobienia sporo punktow za hardware, a tu lipa sie okazuje... global nie mam zamiaru robic, bo nie mam odpowiedniego sprzetu

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To patrz na tą drugą klasyfikację - co za problem?

Tak wyszło że gdy kingpin, hipro5 i OPB nie uczestniczyli to na czele był Thrasher2, a za nim [i to ze sporą stratą] bodaj joe_cool - jeden z przetestowaną "toną" sprzętu, a drugi z azotem, X6800, kaskadą, 8800GTX itp. Się bez sensu zrobiło.

Wg mnie to 300 to jest dlatego, żeby "wielcy" mogli w miarę normalnie rywalizować [a że olali - cóź... :(], a nie że ktoś zgarnie np. wszędzie czwarte miejsca w globalach + ma tonę sprzętu i będzie pierwszy, a wyprzedzi kogoś kto ma wszystkie złote - gdyby to był 1000 za hardware to by mogło tak być co nie do końca dobrze by wyglądało mimo wszystko.

Oczywiście można dyskutować czy 300, czy 400, czy 500, ale to na forum HWBota prędzej się z takimi dywagacjami przenieście, drobną zmianę by na pewno można przeprowadzić gdy się pozna opinię innych użytkowników [nie tylko z UToP].

To po co była akcja, że za hardware dostaliśmy więcej ? kiedyś za hardware było max 3pkt, czy coś koło tego, teraz można nawet 15 dostać, można przecież przekalkulować to tak, że przy liczeniu ilości punktów za hardware pomnożyć przez 0.8 i nie będzie takiej sytuacji, że ktoś przebenciach!e tonę sprzętu i jest pierwszy (inna sprawa, że jak ktoś będzie miał pucharki w 90% kategorii to należy mu się dobre, miejsce, bo w czym on gorszy, od kogoś kto ma identyczne pucharki, tylko kilka i w grafach.procach za 2k zł?)

 

Więc imo ten limit nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

To po co była akcja, że za hardware dostaliśmy więcej ? kiedyś za hardware było max 3pkt, czy coś koło tego, teraz można nawet 15 dostac

jest to zalezne od ilosci wynikow w danej kategorii,czym wiecej tego samego sprzetu tym wiecej dostajesz punktow za hardware-to moim zdaniem ma sens,bo jest wieksza(powiedzmy)rywalizacja...a ogolnie to mogliby chociaz podniesc prog do 500pkt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No wlasnie mialem to napisac,odemnie wpadlo przeszlo 10pkt,dzisiaj pare updeatow,mysle,ze kolo 10 jeszcze wpadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to zalezne od ilosci wynikow w danej kategorii,czym wiecej tego samego sprzetu tym wiecej dostajesz punktow za hardware-to moim zdaniem ma sens,bo jest wieksza(powiedzmy)rywalizacja...a ogolnie to mogliby chociaz podniesc prog do 500pkt ;)

Jak dla mnie to 300 jest zdecydowanie za mało. Powinni to zlikwidować, albo znacznie podnieść - chyba, że jest jakieś uzasadnienie, którego nie widzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba, że jest jakieś uzasadnienie, którego nie widzimy.

Trzeba sobie odpowiedziec szczerze na pytanie... czy osoba ktora doda 250wynikow roznych sprzetow (krecac pewnie na ac/stock), moze rownac sie z osoba ktora modowała sprzet chłodziła go di/ln2/fc... i robila to extremalnie??

 

MOim zdaniem byloby nie fair gdyby taki "ktos" kto ma dostep duzej ilosci sprzetu mogl pokonac swiatowe slawy oc.

 

Od testowania duzej ilosci sprzetu jest hardware ranking i juz... a dla tych najlepszych pozostaje overclockers league.

 

SZCZERZE: Nie wyobrazam sobie zeby przede mna byl koles ktory podkrecil sobie p4 1,7 1,8 2,0 2,2 2,4 2,6 2,66 2,8, 3,0 do tego dodal ejszczez z 30 celeronow i 20 athlonow... i wszystko krecil na ac... bo to mnie w jakis sposob obraza. (oczywiscie teraz sa tacy ktorzy sa przedemna z przetestowana ogromna liczba starego sprzetu, ale chodzi o to ze nie widzialbym sensu takeigo rankingu gdybym nie wiedzial ze bez problemu moge ich wyprzedzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZCZERZE: Nie wyobrazam sobie zeby przede mna byl koles ktory podkrecil sobie p4 1,7 1,8 2,0 2,2 2,4 2,6 2,66 2,8, 3,0 do tego dodal ejszczez z 30 celeronow i 20 athlonow... i wszystko krecil na ac... bo to mnie w jakis sposob obraza. (oczywiscie teraz sa tacy ktorzy sa przedemna z przetestowana ogromna liczba starego sprzetu, ale chodzi o to ze nie widzialbym sensu takeigo rankingu gdybym nie wiedzial ze bez problemu moge ich wyprzedzic)

Mialbys takie same watpliwosci, gdyby te wszystie procki byly podkrecone na sub-zero (glownie kaskada i ln2)? Ja sie np. czuje pokrzywdzony faktem, iz moje wyniki nie beda brane pod uwage (dla mnie), a tylko wylacznie dla teamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialbys takie same watpliwosci, gdyby te wszystie procki byly podkrecone na sub-zero (glownie kaskada i ln2)? Ja sie np. czuje pokrzywdzony faktem, iz moje wyniki nie beda brane pod uwage (dla mnie), a tylko wylacznie dla teamu.

Dokładnie. Jeżeli ja wykręcę kilak starych złomów na WC, zorbię dobre wyniki w hardware, a przede mną będzie jakiś gościu co ma SLI8800U i quada, wyniki tragiczne, ale punktuje mu global - z jakiej racji ma być wyżej, skoro ja się bardziej namęczyłem i dopracowałem wyniki?

 

To działa w dwie strony. Po to jest wprowadzona punktacja, żeby liczyły się wszystkie punkty, a nie część, jak coś się autorom nie podobało, to dlaczego nie dali więcej punktów za global/mniej za hardware? Byłoby sprawiedliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ASUS_wrk

Nowy pomysł jest ok, zgadzam się z sectorem19.

 

A że jesteś "junkie" i masz dużo taniego sprzętu to ciesz się z tego co zrobiłeś nim dla teamu. Jeśli ktoś kupuje drogi sprzęt dla punktów global to albo kupując go ma sporo wyrzeczeń albo jest obrzydliwie bogaty ;) (a Ty nie zazdrość tylko do tego podążaj!).

Edytowane przez ASUS_wrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jak będę miał czas to dziś dojdzie ~100 pkt za 7600

czekamy

 

Asus_wrk

bez jaj nie trzeba byc obrzydliwie bogatym :)

 

razer

 

loozik ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hwbot.org/searchResults.do?directio...minTotalPoints=

 

pozdrowienia dla kolegow z PCLaba od Mateusza i Marcina ;)

 

a idz ty noobie, na mojej plycie, moim systemie (pozdro Chaos :) ) i moich ramach :D o agregacie ktory Tobie zbudowalem juz nie mam zamiaru wspominac :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i na moim pro procu zwanym piszczotnie "dziwka" :D. Zreszta po to Cie mam, zeby samemu stuffu nie dzwigac :D

 

No i przy tym wyniku nawet Cie nie bylo 8)

Bo robilem jadlo dla elo ocerow ;] big L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tragiczny proc jednak, chyba że ten SS kiepski ;).

Nie robiłem powtórki 32M bo nie widziałem wielkiego sensu. Tj. chciałem zrobić ~450x10 2:3 5-4-4-4, ale niestety na to chipset płyty nie pozwalał. Oczywiście takie 430 to 2:3 4-4-4-4 do wyrobienia nawet z tym co miałem, tyle że po prostu chciałem zrobić w granicach sub11 a nie drobną poprawkę [starczyłoby CL3 1:1 i trochę wyższa częstotliwość].

 

Dawno dobrej 16/32 nie zrobiłem, niestety fakt. A to sprzęt odmawiał współpracy [P5K-Dlx + QX6850], a to wynik wychodził koszmarny [Yorkfield + Giga X38-DQ6 <= porażka totalna...], a to czasu nie było [E6850 ostatnio].

 

Ale cały czas czekam na "odpowiedniego" procka [przy czym nie mam pojęcia jak on ma wyglądać póki co], wtedy zrobię :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hwbot.org/searchResults.do?directio...minTotalPoints=

 

pozdrowienia dla kolegow z PCLaba od Mateusza i Marcina ;)

Dziękuje za pozdrowienia panowie M. Co do tego 32M to dawno i nie prawda, pierwsze podejście do E4400 było "kiepskie" Co do Skiila, popatrz na Pifasty: Nasze z E4400 i Fida z E6400. Różnica 400mhz, 0.5s w wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...