Skocz do zawartości
Kaeres

Odtwarzacze Dvd. Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

to lepiej Emperor-a IV z Dolby Digital II bądź NERON (osobiście mimo braku DD II- wybrałbym Neron-a)

Jaki DD II? Co to za wymysł marketingowy? Tego google nie zna.

Moim zdaniem nie ma sensu kupowac tych zabawek wartych 2 dolary z chin. Kazdy taki marketowy model jaki pozyczalem zeby sprawdzic daje obraz do [gluteus maximus] a dzwiek jest ponizej krytyki. Jak vhs wyglada dvd z tego. Podziwiam Was ze zadowalacie sie takich gownianym obrazem nie mowic juz o ogladaniu divx....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps , nie wiem czemu masz takie problemy z tą Wiwa :/ Ja sam użytkuje swoją (ten sam model) już od września 2006 i rewelacja, czasem zdarzy się, że czegoś nie odczyta, ale ja najczęściej wypalam filmy na rw więc wszystko hula.

 

Mój brat ostatnio też kupił ten model i na razie działa identycznie jak mój.

No ja tez nie wiem czemu ja mam, ale setki innych osob tu tez ma - http://fdb.pl/ff14/6

przez pierwszy miesiac dzialala idealnie, ale przestala ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki DD II? Co to za wymysł marketingowy? Tego google nie zna.

Moim zdaniem nie ma sensu kupowac tych zabawek wartych 2 dolary z chin. Kazdy taki marketowy model jaki pozyczalem zeby sprawdzic daje obraz do [gluteus maximus] a dzwiek jest ponizej krytyki. Jak vhs wyglada dvd z tego. Podziwiam Was ze zadowalacie sie takich gownianym obrazem nie mowic juz o ogladaniu divx....

Przestan i nie badz smieszny. Znalazl sie audio i videofil.

Jezeli obraz zwyklego odbiornika np. podczas "Wiadomosci" na TVP1 jest dla Ciebie jak VHS to nie wiem czy wogole zaczynac dyspute z tak skrajna opinia w ktora sam nie wierzysz.

Obraz z chinczykow jest wystarczajacy aby moc sie cieszyc bardzo dobrym obrazem dobrze zripowanego DVD na Divx.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkich stac na Pioneera czy Samsunga z wyzszej polki, a na leciwym TV CRT nie jest zle

 

 

---EDIT----

 

WIWA wrocila z serwisu z nową optyką i na razie łyka wszystko natychmiastowo, zobaczymy tylko jak długo ;D

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Planuję zakupić jakiś tani odtwarzacz DVD i DivX cobym mógł oglądać sobie filmy na TV :)

Mógłby ktoś polecić jakąś Mantę ? Bo kompletnie nie siedzę w dziedzinie odtwarzaczy, a na allegro jest masa modeli do 200 zł.

Poniżej parę typów:

http://www.allegro.pl/item201250241_manta_..._sd_mmc_ms.html

http://www.allegro.pl/item201437024_dvd_ma...usb_poznan.html

http://www.allegro.pl/item198723215_manta_...gic_ii_usb.html

A może normalnego Basic'a ?

http://www.allegro.pl/item198493986_odtwar...vx_txt_mp3.html

 

Byłbym wdzięczny za pomoc i opinię dlaczego dany model jest lepszy od reszty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up jakbym brał low-endowy odtwarzacz to coś z USB i faktyczną obsługą GMC i Qpel.

 

A teraz moje pytanie...

 

Poszukuję odtwarzacza na standardowe płytki DVD (włącznie z DL), lecz cały bajer, aby obsługiwał Matroskę (MKV) z napisami (z polskimi znakami diakrycznymi). Znajdę coś?

 

Myślałem jeszcze nad jakimś tanim media-center pc, lecz do filmów w HD nie wystarczy piec za parę stówek... Także myślałem o PS3 z jakimś linuksem, ale to w sumie niepraktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość nietypowy test odtwarzaczy DVD typu ''RightMark Audio Analyzer'' dotyczący porównania na wykresach parametrów odtwarzania płyt : DVD-Audio / CD-DA / MP3 320

 

Panasonic DVD-S52

 

DVD-Audio

CD-DA

MP3 320 kbps

Pełny test

 

 

Pioneer DV-696AV

 

DVD-Audio

CD-DA

MP3 320 kbps

Pełny test

 

 

Zmierzyli też :

KiSS DP-600

SnaZio

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myślicie o Mancie 033 LORD?

Potrzebuję odwarzacza do oglądania divx-ów i dvd z ogromną przewagą tych pierwszych, najczęściej nagranych po kilka sztuk na jednej płytce DVDR. Czy nie będzie miał jakichś większych problemów z odczytem?

Chcę na dniach kupić jakąś odtwarzarkę w cenie tak do 200zł. Może coś lepszego zaproponujecie?

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz co masz pod reka.

Jak ma wysiasc to lepiej abys blisko do sklepu mial.

Ta MANTA jest wporzo ale gdy widze ta zaslepke od USB jak sie wygina to az mnie ciarki przechodza :P

Wysyłkowo napewno nie będę kupował. I chyba wezmę tą Mantę. USB w sumie dobra sprawa, można oglądać film z pendrive'a przez co napęd się nie zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłkowo napewno nie będę kupował. I chyba wezmę tą Mantę. USB w sumie dobra sprawa, można oglądać film z pendrive'a przez co napęd się nie zużywa.

tak, nie wiadomo tylko czy przy większej kompresji nie będziesz miał szarpania :D

tak jak to występuje w mojej WIWIE, film 2x700mb -> zapomnij o płynnym odtwarzaniu przy dynamicznych scenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie wiadomo tylko czy przy większej kompresji nie będziesz miał szarpania :D

tak jak to występuje w mojej WIWIE, film 2x700mb -> zapomnij o płynnym odtwarzaniu przy dynamicznych scenach

A jak będę odtwarzał z płyty to nie będzie tego szarpania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie wiadomo tylko czy przy większej kompresji nie będziesz miał szarpania :D

tak jak to występuje w mojej WIWIE, film 2x700mb -> zapomnij o płynnym odtwarzaniu przy dynamicznych scenach

 

A czy to nie zależy bardziej od prędkości samego sticka, próbowałeś na szybszym np Corsair GT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Mam DVD Denona DVD-1730i mam problem, nie moge ni diabla odtwarzac napisow podczas ogladania dvixow. Fakt w instrukcji pisze ze czyta napisy z rozszezeniem .sub, .smi, .srt. Skad wziac takie napisy? jak sobie z tym problemem poradzic? mial juz ktos podobny problem?

Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędkość sticka nie ma nic do rzeczy, bo karta ma odczyt 4,5MB/s a flim kompresję max 1,2MB/s

Nie rozumiem po co montują USB jak są problemy z płynnym odtwarzaniem filmów i czemu tak się dzieje ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam DVD Denona DVD-1730i mam problem, nie moge ni diabla odtwarzac napisow podczas ogladania dvixow. Fakt w instrukcji pisze ze czyta napisy z rozszezeniem .sub, .smi, .srt. Skad wziac takie napisy? jak sobie z tym problemem poradzic? mial juz ktos podobny problem?

Pomocy!!!

Możesz je konwertować w SubEdit-Playerze. Lub poszukaj zmodyfikowanego softu do tego Denona (ale wątpię rzebyś znalazł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je konwertować w SubEdit-Playerze. Lub poszukaj zmodyfikowanego softu do tego Denona (ale wątpię rzebyś znalazł).

WWlasnie sprawdzilem jak to jest z ta konwersja w subedit playerze, i nie stety nie dziala :mur:

niby odtwarzacz widzi napisy ale sie nie wyswietlaja :mur:

Gdzie szukac zmodyfikowanych softow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie na USB np zdjęcia wrzucić jakąś muzyke albo same napisy:P

Ja muszę się pochwalić moja Wiwa ciągnie już pare miesięcy i pozatym że napęd zaczał troszke głośniej pracowac to wszystko jest ok a zaznaczam że mało filmów to ja nie ogladam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie na USB np zdjęcia wrzucić jakąś muzyke albo same napisy:P

Ja muszę się pochwalić moja Wiwa ciągnie już pare miesięcy i pozatym że napęd zaczał troszke głośniej pracowac to wszystko jest ok a zaznaczam że mało filmów to ja nie ogladam:P

A nie przycinca ci jak odtwarzasz filmy z USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam rozwiazalem problem z napisami :D

Poszukalem na googlach i sie dowiedzialem o programie subtitle workshop ;) Sprobowalem nim zmienic format napisow na srt i UDALO SIE :damage_wall: napisy dzialaja na moin Denonie DVD-1730 :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę żeby było coś tam napisane o obsłudze napisów. Poza tym zwykle jest tak że markowe odtwarzacze sprawiają w przypadku DivXów więcej problemów niż Manta, Bellwood itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkich stac na Pioneera czy Samsunga z wyzszej polki, a na leciwym TV CRT nie jest zle

---EDIT----

 

WIWA wrocila z serwisu z nową optyką i na razie łyka wszystko natychmiastowo, zobaczymy tylko jak długo ;D

no i zakończyła żywot ponownie po ~20 filmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...