Skocz do zawartości
Kaeres

Odtwarzacze Dvd. Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tak sobie przegladalem na allegro sprzet dvd. Jak zobaczylem ceny tych bezmarkowych modeli to po prostu nie wiedzialem gdzie jestem.

140PLN za DVD z Divx ?

Powiedzcie mi czy to wogole gra czy tylko zabawka z tektury ?

Nigdy sie nie przymierzalem to takiego sprzetu bo mam kompa i sobie spokojnie mozna wszystko ogladac ale takie smieszne pieniadze mozna zapakowac w cos co ladnie bedzie wygladalo przy TV oraz bedzie odtwarzalo Divx z napisami PL.

Aha, jest tam mowa o jakis najnowszych softach. Oni mowia o wersji kodekow ?

Czy mozna je jakos aktualizowac pozniej aby sie nie okazalo za rok, ze wejda nowe kodeki (wchodza co chwila) i nie bedzie mi 90% filmow chodzic ?

Podam przykladowe aukcje ale pewnie i tak wiecie o co chodzi.

http://allegro.pl/show_item.php?item=82623942

 

Ja wiem, ze to zadna klasa sprzetu ale nie siedzac w sprzecie wogole zostalem w szoku tyczec.

Jak pomysle ze niedawno kto mial DVD ten byl z tych bogatszych a teraz mozna szpana zarznac przed nieznajacymi sie :)

Ma ktos taki sprzet w domu i moze powiedziec, ze gra ?

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Szczerze... W podobnej** cenie kupisz jakiś markowy odtwarzacz :razz: Z tym mogą być problemy, ale niekoniecznie. Chodzi mi mianowicie o upgrade firmware. Takie modele są wypuszczane i potem zastępowane przez nowsze modele, które obsługują więcej standardów. No nie wiem, ale ja bym w to nie wchodził :razz:

 

**W podobnej, mam na myśli dołożenie kilku kafli ;)

Edytowane przez KrokOboK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

**W podobnej, mam na myśli dołożenie kilku kafli ;)

Bardzo pouczajace.

Jakos te softy wgrywac musza.

W informacjach sa czesto podawane mozliwosci wgrania softu z netu.

Dlatego pytam uzytkownikow takich bezfirmowek.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial kupowac stacjonarny odtwarzacz DVD + Divx to tylko przerobionego Xboxa.

 

Zalety:

- czyta wszystko, lacznie z OGM, MKV i h.264, do tego odtwarza muzyke w wielu formatach (Xbox Media Center)

- obsluga HD, po dokupieniu kabla Component

- mozna pograc :)

 

Wady:

- cena, wynoszaca ok. 700zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial kupowac stacjonarny odtwarzacz DVD + Divx to tylko przerobionego Xboxa.

 

Zalety:

- czyta wszystko, lacznie z OGM, MKV i h.264, do tego odtwarza muzyke w wielu formatach (Xbox Media Center)

- obsluga HD, po dokupieniu kabla Component

- mozna pograc :)

 

Wady:

- cena, wynoszaca ok. 700zl.

Kuszące ^_^ Na przyszłość, trzeba zacząć wrzucać kasę z wypłaty do skarbonki, albo skarpetki ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi jedno. Jak jest z wgrywaniem softu na przyszlosc ?

Pytalem teraz kumpla to ma jakas Mante i lyka wszsytko juz od roku czasu.

Z tego co pamietam to rok temu byly calkiem inne kodeki potrzebne do odtwarzania filmow Dixv i Xivd, a jemu bez problemowo wszystkie filmy dzialaja bez upgradowania softu.

Sprzet gra bezproblemowo, napisy polskie nawet z ogonkami ze zwyklych plikow txt.

Czego chciec wiecej od odtwarzacza do ogladania filmow DVD i Divx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo

O takiej Mancie nie slyszalem! Masz jakies info?

 

 

Ps. wg mnie dobrze sobie radzą MANTA II z DivX`ami... nie ma zadnego problemu, napisy polskie, wszystko ok.

Co do tego linka z allegro, nie wiem, nie bawilem sie...cena kuszaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi jedno. Jak jest z wgrywaniem softu na przyszlosc ?

Pytalem teraz kumpla to ma jakas Mante i lyka wszsytko juz od roku czasu.

Z tego co pamietam to rok temu byly calkiem inne kodeki potrzebne do odtwarzania filmow Dixv i Xivd, a jemu bez problemowo wszystkie filmy dzialaja bez upgradowania softu.

Sprzet gra bezproblemowo, napisy polskie nawet z ogonkami ze zwyklych plikow txt.

Czego chciec wiecej od odtwarzacza do ogladania filmow DVD i Divx ?

Jesli chodzi o wgrywanie softu to jak bios w komputerze...zalezy do producenta (wiem wiem biosy robia tez zapalency :P ) i czy robi jakies uaktualnienie na dany sprtet/model czy nie. A jak polega takie wgranie softu? ano banalnie. Sciagasz ze strony producenta dany soft, nagrywasz na cd wkladasz do odtwarzacz, dajesz play i czekasz (podobnie modlisz sie zeby nie wzieli prądu :P ). tak to jest w przypadku Manty i jak narazie nie ma z tym zadnych problemow. Za ta cene jak ktos nie ma jakiegos wyczesanego TV to sprzet jak znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie nazwalbym tego aktualizacja kodekow, ale jak kto woli ;)

W takim razie jakbys to okreslil? Jakby nie patrzec dodaje kilka nowych kodekow, a aktualizacja divx/xvida do nowszej wersji nie jest specjalnie potrzebna, a to dlatego, ze filmy skompresowane nowsza wersja powinny byc z zalozenia kompatybilne wstecz (nie mowie tutaj o QPEL/GMC, ktorego niektore odtwarzacze nie sa w stanie odtworzyc z przyczyn czysto sprzetowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powraca bo wtedy sie zawahalem i nei zdecydowalem sie na kupno.

Czym sie rozni Emperor 2 od 3 ?

Czy sa to zmiany na tyle istotne aby doplacac te 30 pln (srednio) ?

Przyznam, ze z wygladu ladniejszy jest 2.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mantą Emperor Recorder - otóż na około 100 płyt z divx/Xvid odtwarza tylko kilkanaście

resztę widzi jako blank disc, z tej garstki filmów które odtwarza w kilku nie ma dźwięku w ogóle albo jest przez 2-3 sekundy i

nagle ginie (dźwięk jest MP3). Cy jakiś posiadacz tego modelu może powiedzieć mi czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie.

co najlepiej kupic tak za max 400zl? fajnie by bylo gdyby mial wyjscia 5.1 zebym mogl pozniej podlaczyc jakis zestawik kina domowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie widze że mają te same funkcje(prawie:P).A który według was jest lepszy bo Prince 2 w wyglądzie bije Emperora na łeb i nie ma co ich porównywać pod tym względem.No ale skoro nie ma w nich jakiś rewolucji technicznych to chyba lepiej brać ten, który się będzie lepiej na szafce prezentował:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tatuś posiada kino domowe panasonica... normalnie lipa, nie było mnie przy zakupie tego a tata wydał ponad 3 tysiące, ogólnie dźwięk itd wszystko ok, ale ani nie odtwarza diivix ani xvid tylko dvd i vcd aha no i mp3... dokupiłem mu na gwiazdkę mante price 2 do tego zestawu i staruszek jest w niebowzięty, wszystkei płytki czyta elegancko, tylko zauważyliśmy że napisy muszą być tak samo nazwane jak plik z filmem i jest ok:) polecam ten odtwarzacz, dałem za niego niecałe 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zauważyliśmy że napisy muszą być tak samo nazwane jak plik z filmem i jest ok:)

Nie musza. Tak samo nazwane napisy sa wczytywane automatycznie. Jak masz inaczej nazwane to wczytujesz napisy, wczytujesz film i oglądasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że stary soft jest. A z takich ogólników to Emperor III a Prince 2 mają inny procesor, ale funkcje praktycznie te same i EIII ma VGA, więc można do monitora podpiąć. A jeśli chodzi o EIII Card Reader, o którym ktoś wcześniej pisał to już go wycofali ze sprzedaży i z tego co widzę to jak na razie nowego softu do niej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem szukałem i wybrałem: Klik

 

działa bez problemu ze wszystkim co do niego wsadziłem i ogólnie ma same zalety wiec napisze tylko o wadach ;)

1. jest lekki a dwa przyciski z frontu są twardei przesuwają odtwarzacz ;)

2. pilotem trzeba celować w stronę odtwarzacza

3. przy wkładaniu płyty napisy "systemowe" tj "oczyttuje płyte" czy coś takiego są stusunkowo nieczytelne - troche nieduże i w górnym prawym rogu na czerwonym tle

wiecej nie znalazłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dawno straszylem tym watkiem ale umarla sprawa w pewnym punkcie z innych wzgledow niz finansowe, a teraz juz sie przymierzam na 100%.

U mnie w miescie widze odtwarzacze firmy WIWA

Model 238 - http://allegro.pl/item116301709__nowosc_wi...x_pl_gw24m.html

oraz model 128 - http://allegro.pl/item114615999_odtwarzacz..._128_nowy_.html

 

Czy ktos mial do czynienia z ta firma ?

MANTA tez swego rodzaju noname albo firma dla ubogich wiec to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...