Skocz do zawartości
Kaeres

Odtwarzacze Dvd. Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dawno straszylem tym watkiem ale umarla sprawa w pewnym punkcie z innych wzgledow niz finansowe, a teraz juz sie przymierzam na 100%.

U mnie w miescie widze odtwarzacze firmy WIWA

Model 238 - http://allegro.pl/item116301709__nowosc_wi...x_pl_gw24m.html

oraz model 128 - http://allegro.pl/item114615999_odtwarzacz..._128_nowy_.html

 

Czy ktos mial do czynienia z ta firma ?

MANTA tez swego rodzaju noname albo firma dla ubogich wiec to samo.

 

Ja kupilem za 160zł w TESCO ;) to

 

Dołączona grafika

 

i spisuje sie super, czyta wszystkie mozliwe standardy, wiecej niz jakies wiwy :) i z tego co czytalem jest zdecydowanie lepszy.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wiwe 128 i nie narzekam, mozliwe ze nie czyta jakis mniej popularnych formatów ktore pojda na korze ale jeszcze nie zdarzylo mi sie zeby nie poszedł na niej jakis film, kupilem ja za 145zl i uwazam ze byl to swietny zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeslsi zadowoli Cie bardzo niska jakosc obrazu i dzwieku to kup. Bawilem sie tym u znajomych troche, generalnie nie polecam chyba ze bardzo malo wymagach lub masz stary telewizor na ktorym i tak nie bedzie wiekszej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z WIWĄ ale w przypadku manty na bieżąco aktualizują soft czyli wprowadzają poprawki ja mam np. emprora III i na poczatku było kiepsko z napisami itd. a teraz czyta wszytkie formaty napisów, polskie znaki itd. nie zależnie od tego czy nazwa pliku z napisami jest taka sama czy sie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o emperorze 4 :)? Jest też wersja (250zł) pro logic 2, która obsługuje ten właśnie standart. :) W praktyce sprawdza się ten pro logic czy to tylko chwyt marketingowy? Przyznam się szczerze w takich urządzeniach nie siedze głęboko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyuwiscie nie mam jakies plazmy czy LCD 42 cale icon_smile3.gif

Gdyby gustowal finansowo w takich rzeczach to nie rozgladalbym sie za zabawkami za 200pln.

Mam tam jakiegos Grundiga 29" plaskiego i to wszystko.

A czy Manta czy jakas WIWA to i tak jedna jakosc z tego co widze.

Z firmy WIWA mam u siebie w miescie i moge spokojnie sobie sprzet obadac.

Z manty musze jezdzic po miastach gdzie sa MM (bo w mojej dziurze prezydent mysli widocznie ze sa sami idioci).

 

Podsumujmy.

 

1. WIWA 238 - 219PLN - u mnie w miescie

2. WIWA 128 - 179PLN - u mnie w miescie

3. KORR - jakis do 200PLN (pelno tego na allegro i ciezko mi sie polapac w modelach)

4. TRAK 711 - w MM za 165PLN

5. TRAK 3120 - w MMza 189PLN

6. TRAK 3150 - w MM cos przed 200PLN

7. MANTA Emperior3 - w okolicach 200PLN z allegro (czyli + 10pln przesylka)

8. MANTA Prince 2 - w okolicahc 200pln + koszta wysylki z allegro.

 

To jak ?

Co polecacie to odrazu biore icon_smile3.gif

 

 

PS. Co to sa te formaty QPEL i GMC ?

Ja sie z takimi jeszcze nie spotkalem albo nie zwrocilem uwagi.

 

EDIT.

Kupilem WIWA 238U po recenzji http://pclab.pl/art14625.html (tutaj model 238b jeszcze nie odtwarzajacy QPEL i GMC - z literka U juz odtwarza).

 

Po jednym dniu zabawy z tym urzadzeniem nie uswiadczylem problemow. Najbardziej do zakupu przekonaly mnie mozliwosci z napisami.

Otoz wiele podobnych odtwarzaczy nie wyswietli napisow jezeli nie maja takiej samej nazwy jak film. 80% mojej biblioteczki tak ma wiec odtwarzacz bylby bezuzyteczny. Do tego mozna litery podnosic i obnizac - wydawaloby sie, ze tak malo istotna funkcja, a tylko w tym jednym dniu korzystalem z niej kilkukrotnie.

Co do mozliwosci odtwarzania filmow to nawet mam jeden ktory sprawia mi problemy na kompie. Mam jakas dziwna wersje Ataku Klonow, ktora potrzebuje niedosc, ze jakis kodekow to do tego tylko odtwarzacz DVD Player go odtwarza, ktorego trzeba albo scrackowac albo kupic oryginal, a tani nie jest. Wlozylem plytke do WIWY i nawet autostart ja wychwycil i ze swietna jakoscia odtworzyl. Po tej operacji wiedzialem, ze nie bedzie raczej klopotow z formatami filmow.

Co do trwalosci urzadzenia to wypowiem sie moze za jakis czas :)

Jak narazie przerazila mnie tacka na plytki. Wychodzi cosik takiego z napedu co wydaje sie, ze zlamie sie nawet pod ciezarem plytki. Mam malego synka wiec boje sie, ze jak sie oprze to po tacce :/ (musze pilnowac bo nie mam poleczki aby on nie dosiegnal).

Muzyczke odtwarza bezblednie, wyswietla katalogi i mozemy sie bawic jak w winampie. Zdjecia rowniez mozemy przegladac jak w kazdej przegladarce do tego stworzonej (obracanie, zoomy, efekty przejsc, czas przejsc, itd.).

Jakies pytania to prosze bardzo ?

 

lukasrz - obadaj czy Twoj KORR otworzy napisy jezeli nie sa w identycznej nazwie z filmem. (dowiedzialem sie, ze juz ta wlasnie wersja WIWY dorownala temu KORRowi pod wzgledem QPEL i GMC, w ktorym on byl wyjatkowy).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz wiele podobnych odtwarzaczy nie wyswietli napisow jezeli nie maja takiej samej nazwy jak film. 80% mojej biblioteczki tak ma wiec odtwarzacz bylby bezuzyteczny. Do tego mozna litery podnosic i obnizac - wydawaloby sie, ze tak malo istotna funkcja, a tylko w tym jednym dniu korzystalem z niej kilkukrotnie.

Wiele podobnych to znaczy jakich?

Kazda manta potrafi wczytywac napisy o innych nazwach, wybiera sie przed załadowaniem filmu. Z podniesieniem czy obnizeniem napisów tez nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to KORR nie potrafi (nie wiem czy wszystkie modele) wczytywac napisow innych niz nazwa filmu.

TRAK, ktorych kupno rozwazalem rowniez tego nie potrafia (przynajmniej z wiedzy sprzedawcy w MM - jezeli jest inaczej to prosze i informacje to go doucze).

Na serwis MANTY ludzie strasznie narzekaja. MANTA to swietny sprzet jak sie nie psuje.

Wiele for przeczytalem zanim kupilem sprzet i ludzie zmieniali Mante E3/E3USB wlasnie na WIWA 238U i sa z tego faktu zadowolenie.

Co jak co ale opinia uzytkownika, ktory mial oba sprzety i wychwala jeden z nich nad drugi jest dla mnie wazniejsza od danych technicznych badz belkotu sprzedawcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam prince 2 i z poczatku bylem bardzo zadowolony;

jest to niesamowicie wygodne usiasc sobie z pilotem w reku na kanapie

i ogladac kazdy divx jaki ma sie w domu;

neistety co mnie denerwuje to, ze czesto sie zacina i leci np. 10sekund

film do przodu... :(

nie dosc ze taka zacinka wkurza to trace czasem cenne sceny.

Na poczatku to prawie nie wystepowalo ale ostatnio sie nasila coraz bardiej.

Czy wie ktos czego to moze byc problem...?

Plyta nie porysowana i soft najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiwa 138B v156 siedzi u mnie od grudnia poprzedniego roku i póki co sprawuje się nie źle.

Sczytuje nawet bardzo stare nośniki ( 7, 8-letnie plyty ). Do mankamentów oprócz wspomnianej przez Kaeresa tacki ( normalnie patrz nie dotykaj ) dodam jeszcze pilota albo czujnik w odtwarzaczu – powinni dołączać celownik optyczny do zestawu, bo kilkukrotne wduszanie jednego klawisza i jednoczesne celowanie jest lekko irytujące. Qpel sławiony przez posiadaczy chociażby Korra to zwykły żart. Wybaczcie ale kolekcjonuję filmy ( ponad 1000 na stanie ) i ripując nigdy nie używam tego kodeka. Mało tego także najsilniejsze grupy ripperów bardzo sporadycznie z niego korzystają. Do dziś naliczyłem aż 3 filmy z QPELem.

Info dla psioczących i chcących wymienić Wiwy na inny odtwarzacz ze względu na QPEL:

Jak już traficie na ten kodek to go sobie wyciągnijcie z ripa i po kłopocie.

 

@sqj

np. KORR.... przy czym nie wiem w czym podobny jest do Wiwy ;)

Testowałem HYD – 9907DX i nie wczytał mi kliku plików z napisami bodaj .txt przy czym ich nazwa była taka sama jak nazwa pliku z filmem.

 

@Kaeres

Wiwka też nie sczyta Ci każdych napisów w końcu trafi się dziadostwo. Wtedy ( jak pisał sqj ) przed otwarciem filmu zatwierdzasz plik tekstowy i powinno ruszyć. Nie zdziw się też jak Wiwka zawiesi się, to po jakimś czasie norma ;)

 

@costi

Nie, nie czyta btw. http://www.wiwa.info.pl/

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zawieszkach czytalem juz na forum fdb.

PLikow z rozszerzeniem .ogm i .mkv nie posiadam.

Daj jakiegos linka to pociagne i sie sprawdzi.

Generalnie chcialem aby moja biblioteczka byla uzyteczna.

Mam do nadrobienia kilka filmow oraz do przejzenia jeszcze kilka starych hiciorow, a nie zawsze mi sie chcialo rozwijac 10m kabelek aby zapuscic. Po drugie to wyjscie na siusiu, po picie, itp.

Narazie czyta wszystko co wsadzilem, a z czasem musi wyjsc cosik czego nie lyknie - norma.

Sprzeda sie i kupi nowsze albo zalatwi to nowsze oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam prince 2 i z poczatku bylem bardzo zadowolony;

jest to niesamowicie wygodne usiasc sobie z pilotem w reku na kanapie

i ogladac kazdy divx jaki ma sie w domu;

neistety co mnie denerwuje to, ze czesto sie zacina i leci np. 10sekund

film do przodu... :(

nie dosc ze taka zacinka wkurza to trace czasem cenne sceny.

Na poczatku to prawie nie wystepowalo ale ostatnio sie nasila coraz bardiej.

Czy wie ktos czego to moze byc problem...?

Plyta nie porysowana i soft najnowszy.

Jezeli wczesniej sie nie zacinał to odłącz go na 2-3 dni z prądu. W przypadku problemów z dvd manty w wiekszosci przypadków to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przegrzewaniu sie procesora oraz zasilacza duzo slyszalem. Przy tych upalach nie dziwie sie, ze sie zawieszaja bez zadnego chlodzenia.

Mozna sprobowac najnormalniej w swiecie dac na procek chociaz delikatny radiator, a na zasilacz nawiew.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeslsi zadowoli Cie bardzo niska jakosc obrazu i dzwieku to kup. Bawilem sie tym u znajomych troche, generalnie nie polecam chyba ze bardzo malo wymagach lub masz stary telewizor na ktorym i tak nie bedzie wiekszej roznicy.

Ja nie wiem co takiego strasznego w obrazie z tych urządzeń... Oświeć mnie... Dźwięk zgadzam się - mam po analogu niestety Mante Emperor III podpiętą i beznadzieja jest, ale obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi czy oplaca sie kupic jakas tania mante bo mam dvd grundig'a ale nie odtwarza divx'ow :? , do tej pory podlaczalem plazme do tv kablem dvi i trzema kablami do audio typu jack-2xchinch dlugosci 10m :) strat jakosci nie bylo bo kable sa dobre, ale problem jest w tym ze nieporecznie jest rozwijac tyle kabli zeby obejzec sobie film. Dlatego pomyslalem nad jakims odtwarzaczem dvd z mozliwoscia odtwarzania divx(sam odtwarzacz bo glosniki do kina mam porzadne, podlaczone do wzmacniacza technicsa) czy taka manta czy wiwa wystarczy, z tego co slyszalem to odtwarzacze te sa dosc dobre bo odtwarzaja duzo formatow i niema z nimi problemow, ale czy obraz i dzwiek nie bedzie gorszy niz przez podlaczenie do kompa przez kable, telewizor to plazma 42".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] z tego co slyszalem to odtwarzacze te sa dosc dobre bo odtwarzaja duzo formatow i niema z nimi problemow [...]

Odtwarzaja duzo formatow - fakt, ale o tym, ze nie bedzie z nimi klopotu mozna raczej zapomniec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz te tanie to patrz na:

KORR, WIWA, BELLWOOD, FERGUSON, MANTA.

Kazdy ma swoje plusy i minusy ale jak widac ceny sa niemal identyczne wiec i jakosc sprzetu taka sama.

Ja wybralem WIWA ze wzgledu na ogolnie znana bezproblemowa obsluge napisow. Kolega ma Fergusona i jemu odtworzyl jeden filmik, ktorego ja nie potrafilem ale on nie ma w polowie filmow napisow bo automatycznie mu sie nie zaladowaly poniewaz nie sa tak samo nazwane jak film (a manualnie nie moze zaladowac).

KORR podobno tez nie moze napisow manualnie zaladowac wiec taki sam bol jak u Fergusona.

W moim czasami natomiast znikna napisy w polowie filmu i musze rozne czary robic (to pause pomoze, to zas rewind, i rozne takie myki).

Ale generalnie zawsze napisy mam, kolega nie.

Z MANTA nie wiem jak jest ale poodwiedzialem forum MANTY i zauwazylem, ze jest niezle cenzurowane. Dowiedzilem sie na niezaleznych forach, ze jezeli w MANCIE wszytko chodzi OK to sprzet jest chwalony ale jezeli cos sie zwali to serwis sie wypina, a na oficjalnym forum daja tylko te ocenzurowane zale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tym ktoś wie, więc napisze. W Geant była niedawno (może jeszcze jest) promocja na Emperory 2 za 99 zł dla zwykłych klientów i 79 zł dla posiadaczy karty geant. W tesco również była taka promocja za 99 zł. Ja Emperora 2 mam już rok i jestem zadowolony Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Dolby Digital, oprocz tej Wiwy co jeszcze polecacie?? Zaomnialem dodac ze dvd musi miec z tylu wyjscia chinch na glosniki 5.1, znalazlem Bellwooda 301A co o nim myslicie sa z nim jakies problemy??I jeszcze to http://www.totu.com/index.php?st=77&pa...Produkt=1001000 obydwa maja wyjscia 5.1 i odtwarzaja divix'y.

Edytowane przez Patryk555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakto poco??Poto zeby dzwiek byl oryginalnie 5.1, a nie przerabiany cyfrowo sygnal stereo na piec glosnikow i w dodatku surround. Chodzi oto zeby byl dzwiek AC3 5.1! Pozatym ta wiwa przegrala w tym tescie z manta: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=dvd_ksia...;jedna_strona=1 . A co powiecie o tym grundig'u http://www.totu.com/index.php?st=77&pa...Produkt=1001000 radzi sobie ze wszystkim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakto poco??Poto zeby dzwiek byl oryginalnie 5.1, a nie przerabiany cyfrowo sygnal stereo na piec glosnikow i w dodatku surround. Chodzi oto zeby byl dzwiek AC3 5.1! Pozatym ta wiwa przegrala w tym tescie z manta: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=dvd_ksia...;jedna_strona=1 . A co powiecie o tym grundig'u http://www.totu.com/index.php?st=77&pa...Produkt=1001000 radzi sobie ze wszystkim??

Przeciez bez wzmacniacza to ja dziekuje za takie kino domowe.

Nie TA WIWA bo TA z testu to wersja bez "U".

A "U" oznacza baaardzo wiele w WIWIE, m.in. obsluge QPEL i GMC, wejscie USB dzieki ktoremu mozna bezposrednio z MP3 playera odtwarzac muzyke czy z pendriva obejrzec film.

Po drugie test jakby sponsorowany.

W Mancie byly przeskoki w filmach Divx przy szybkich scenach, a WIWA odtwarzala je plynnie i to Manta wygrala pomimo iz jest drozsza i nie ma w komplecie ani baterii do pilota i ani jednego kabelka wiec po przyjsciu do domu g**** sobie czlowiek zobaczy bo bedzie musial pylac jeszcze po te rzeczy co uszczupli jego portfel o 20pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...