Skocz do zawartości
Wojtaz83

Czy Admin Widzi Kopy Za Routerem

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi oto czy jest wstanie zobaczyc czy z danego lacza korzysta wieksza liczba kompow bedaca za routerem u mnie w domu :)

tak :D jak sie uprze to jest w stanie to wyciagnac, ale watpie zeby mu sie chcialo, ja przez jakis czas jechalem na laczu przeznaczonym dla jednej osoby na dwa kompy i nigdy nikt nie mial do mnie pretensji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze popatrzy na TTL od ciebie idace i bedzie wiedzial :) Beda obnizone o jeden :) A tak jak mowili poprzednicy :) jesli mu sie chce to looknie w pakiety :) choc zawsze mozna sie tlumaczyc ze sie ma dwa gg odpalone w tym jeden na virtualnym systemie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę miał internet od Aster (Kraków) i potrzebuję podłączyć 2 komputery. Za drugi komputer trzeba dopłacać miesięcznie 17 zł. Niby nie dużo, ale zawsze, a mam już router, który ładnie by mi podzielił połączenie. Chodzi o to, czy w razie czego, Aster mógłby mi na podstawie swoich analiz/logów udowodnić, że dzielę łącze? Wiadomo, że są różne sposoby (ttl-1, nagłówki, user-agent, system operacyjny) itd., ale wydaje mi się, że wszystko to nie stanowi jako takiego dowodu. Jak myślicie, czy na tej podstawie mogą definitywnie stwierdzić, że dzielę łączę i wrypać mi karę (500 zł)? Czy musieliby złapać mnie na "gorącym uczynku", czyli np. przyjść do mnie do domu i stwierdzić naocznie, że mam podłączony router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to też tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=178793 ale nikt nie odpowiadał, więc napisałem tu.

 

OK, ale jaki może być przykładowo dowód? Bo wg mnie, np. TTL'e zmniejszone o jeden nie są dowodem, mogę używać dowolnego systemu operacyjnego, który np. generuje domyślnie wartość 127.

 

A co do różnic między komputerami, to na jednym jest Win XP, na drugim Win 98. Jeden używa (ten z XP), MSIE 6, Outlook 6, GG, Skype, Phoenix (pierwszy firefox), Total Commander (FTP) i gry, a drugi (98) tylko MSIE 6 i Outlook 6.

Edytowane przez qest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze time to live to zaden dowod ( kazdy moze miec router albo serwer i laczyc sie przez niego :P )

ale to juz jakis sygnal

potem na przyklad:

sprawdzenie systemu operacyjnego ( sniffing i analiza pakietow )

mozna tez zidentyfikowac przegladarke internetowa a co za tym idzie sys (user-agent w naglowku )

jest pary innych sposobow, sa i utrudnienia ze strony namierzanego hosta ale o tym to sobie pioszukaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę miał internet od Aster (Kraków) i potrzebuję podłączyć 2 komputery. Za drugi komputer trzeba dopłacać miesięcznie 17 zł. Niby nie dużo, ale zawsze, a mam już router, który ładnie by mi podzielił połączenie. Chodzi o to, czy w razie czego, Aster mógłby mi na podstawie swoich analiz/logów udowodnić, że dzielę łącze? Wiadomo, że są różne sposoby (ttl-1, nagłówki, user-agent, system operacyjny) itd., ale wydaje mi się, że wszystko to nie stanowi jako takiego dowodu. Jak myślicie, czy na tej podstawie mogą definitywnie stwierdzić, że dzielę łączę i wrypać mi karę (500 zł)? Czy musieliby złapać mnie na "gorącym uczynku", czyli np. przyjść do mnie do domu i stwierdzić naocznie, że mam podłączony router.

dziel astera, ja tak robię. tepse też dziele i się nie przejmuję.

to nie admin-właściciel sieci, że będzie sprawdzał, czy w sieci pojawił się o jeden komputer więcej.

Edytowane przez ferges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...