Skocz do zawartości
ps3udo

Acer Aspire 5024wlmi I Inne

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz juz jutro rano zamawiam laptopa to jeszcze kilka dywagacji:

 

5024WLMi

Turion 64 ML-34 1.8 cache 1MB, chipset Radeon xpress 200

1GB RAM

100 GB HDD

Radeon x700 256MB

 

czy

 

1694WLMi

Pentium M Centrino 760 2GHz, cache 2MB, chipset Intel 915PM

1GB RAM

100 GB HDD

Radeon x700 256MB

 

Na tego drugiego musze polowac, bo cena zmienia sie, co chwile.

5024 dostepny jest od reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz juz jutro rano zamawiam laptopa to jeszcze kilka dywagacji:

 

5024WLMi

Turion 64 ML-34 1.8 cache 1MB, chipset Radeon xpress 200

1GB RAM

100 GB HDD

Radeon x700 256MB

 

czy

 

1694WLMi

Pentium M Centrino 760 2GHz, cache 2MB, chipset Intel 915PM

1GB RAM

100 GB HDD

Radeon x700 256MB

 

Na tego drugiego musze polowac, bo cena zmienia sie, co chwile.

5024 dostepny jest od reki.

5024 z tego co widac juz w nie takiej atrakcyjnej cenie. W aktualnej sytuacji lepszy wybor to oczywiscie 1694, jest o dziwo tanszy no i po prostu lepszy.

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walker, nie patrz na ceny, poniewaz one zmieniaja sie jak cena akcji na gieldzie :)

Przed chwila 1694 byl do kupienia za... 616 funtow! A teraz kosztuje 949 :(

 

Kurcze, nie wiem czy kupowac tanio 5024 czy czekac az obniza cene 1694 albo kupic 1692 ?

Edytowane przez Randone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walker, nie patrz na ceny, poniewaz one zmieniaja sie jak cena akcji na gieldzie :)

Przed chwila 1694 byl do kupienia za... 616 funtow! A teraz kosztuje 949 :(

 

Kurcze, nie wiem czy kupowac tanio 5024 czy czekac az obniza cene 1694.

Wystarczy Ci wiec czekac, obserwowac i zalapac sie na dobra okazje. Centrino jest z pewnoscia aktualnie wydajniejszy, bardziej mobilny. Choc jesli rozpowszechnia sie aplikacje pozwalajace wykorzystac te 64bity Turiona...

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pytanie do posiadaczy aspire 5024wlmi

 

 

Jak tylko uzyskam info.-- usune ten temat,zeby nie robic balaganu.

Szukalem informacj na forum jak sie zachowuje wiatrak w tym modelu po obnizeniu napiecia ale konkretnej informacji nie znalazlem.

 

Posiadam aspire 1692wlmi z pentium m 1,73 i gdy ATI skrece na minimum a procesorowi napiecie zredukuje o 30%--wtedy wiatrak milczy przy 800Mhz -nawet gdy jest obciazony w 100%.

 

Chcialbym wiedziec czy to samo bedzie mozliwe na turionie ML-34 (1,8 GHZ) w modelu aspire 5024wlmi ??

-zalezy mi na bezglosnej pracy w necie na 800Mhz.

 

Z gory wszystkim dziekuje i pozdrawiam!

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aspire 1692wlmi z pentium m 1,73 i gdy ATI skrece na minimum a procesorowi napiecie zredukuje o 30%--wtedy wiatrak milczy przy 800Mhz -nawet gdy jest obciazony w 100%.

 

Chcialbym wiedziec czy to samo bedzie mozliwe na turionie ML-34 (1,8 GHZ) w modelu aspire 5024wlmi ??

-zalezy mi na bezglosnej pracy w necie na 800Mhz.

Turion przy 800MHz grzeje sie niewiele. Jesli skrecisz grafike i napiecie zasilajace procesora (wiele sie nie da 0.875-0.9V), to jest cisza przez okolo 10 minut. Potem wicherek sie wlacza na okolo 2 minuty i znowu cisza. Ale nie wiem, czy to cie zadowala.

Twojego kompa na 5024 bym nie wymienial.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turion przy 800MHz grzeje sie niewiele. Jesli skrecisz grafike i napiecie zasilajace procesora (wiele sie nie da 0.875-0.9V), to jest cisza przez okolo 10 minut. Potem wicherek sie wlacza na okolo 2 minuty i znowu cisza. Ale nie wiem, czy to cie zadowala.

Twojego kompa na 5024 bym nie wymienial.

Pozdrawiam

 

Nie chce wymienic tylko kupic bo 1692wlmi jest mojej Girl.

 

Kurcze.. bylem pewny,ze wiatrak bedzie milczal w takim ustawieniu! -a od jakiej temp CPU wlacza sie wiatrak?== az strach pomyslec co bedzie na 1800Mhz :?

 

ps. czy teraz daja zwykle napedy z tackami? zamiast slot-in ?

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wymienic tylko kupic bo 1692wlmi jest mojej Girl.

 

Kurcze.. bylem pewny,ze wiatrak bedzie milczal w takim ustawieniu! -a od jakiej temp CPU wlacza sie wiatrak?== az strach pomyslec co bedzie na 1800Mhz :?

 

ps. czy teraz daja zwykle napedy z tackami? zamiast slot-in ?

Wiatrak sie wlacza przy 59. Kiedys chyba przy nizszej, ale nie jestem pewien. Na 1800 nie jest strasznie. Po obnizeniu napiecia 1.2v temperatura procesora jest nizsza o 10-12 stopni. No i zalezy, jak dociazysz grafike.

W dalszym ciagu sa slot-in. Ja kupilem w Belgii - moze to jest przyczyna. Marketing. Np. w UK sa w ofercie laptopy tego modelu w wersji podstawowej, ale maja rozne numery (LX.abcde.xyz). Roznia sie cena, ale czym jeszcze - nie wiem. Sa ze slotami - to napewno.

Ten 1692 nie wlaczal wiatraka wogole przy 800MHz? Az sie nie chce wierzyc.

PS. Zawsze mozesz kupic podobny z serii travel mate TM 4102WLMi. Grafika ma mniej ramu, ale jest tanszy i mozna go dostac.

 

@ WSZYSCY

Ktos juz zakupil asusa z turionem MT (szkoda, ze acer takich nie ma, a sa niewiele drozsze od ML :( )? Sa ostatnio w sprzedazy. Maja zwykle grafike gf7300. Nie jest taka zla. Testy wersji do stacjonarek przeszla calkiem pomyslnie (porownywalne wyniki do 9700pro - test na pclabie). Jestem ciekawy, jak sie to spisuje. Moze sobie wymienie ;) A tak na serio to oczywiscie jakie temperatury, napiecie i jeszcze raz temperatury? Pozdrawiam!

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 1692 nie wlaczal wiatraka wogole przy 800MHz? Az sie nie chce wierzyc.

 

@ WSZYSCY

Ktos juz zakupil asusa z turionem MT

jak sie ma napiecie 0,716 to nie ma bata,zeby ruszyc wiatrak!--tym bradziej,ze w moim modelu wiatrak sie wlacza od 68C i schladza do 55C.Ogolnie jest przyjemnie chlodny--nie ma miejsc goracych na zew.

 

Moze jenak istnieje jakis sposob na bezglosna prace na najnizszym taktowaniu (5024)?--pasta ARCTIC silver ?--max zjechanie z taktowaniem grafiki Do kilkudziesieciu Mhz ?

 

ps. miec takiego turiona MT ( http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103575 ) ahhh.. marzenie. I Cena nie jest zaporowa!

 

270$ za Turion MT 2,2Ghz (25W)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma napiecie 0,716 to nie ma bata,zeby ruszyc wiatrak!--tym bradziej,ze w moim modelu wiatrak sie wlacza od 68C i schladza do 55C.Ogolnie jest przyjemnie chlodny--nie ma miejsc goracych na zew.

 

Moze jenak istnieje jakis sposob na bezglosna prace na najnizszym taktowaniu (5024)?--pasta ARCTIC silver ?--max zjechanie z taktowaniem grafiki Do kilkudziesieciu Mhz ?

 

ps. miec takiego turiona MT ( http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103575 ) ahhh.. marzenie. I Cena nie jest zaporowa!

 

270$ za Turion MT 2,2Ghz (25W)

Przy takich temperaturach, to wicherek mu faktycznie nie jest potrzebny. Sama konwekcja wystarcza. W 5024 niestety dysk sie grzeje do piecdziesieciu kilku stopni i laptop jest w tym rejonie cieply (Pad i czesc klawiatury). Zupelnie nie rozumie tego. W 1692 byla jakas extra wentylacja dla hdd?

Wiem jakie sa ceny dla MT. Niedaleko mam firme, ktora takie sprzedaje, tylko ze to nie ameryka i ceny sa europejskie. :(

Grafika na balanced nie nagrzewa sie szczegolnie. Jest chlodniejsza od procesora. Obnizenie taktowania <200MHz juz niewiele pomaga. Kiedys nawet mialem 60 i bez reawelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach, to wicherek mu faktycznie nie jest potrzebny. Sama konwekcja wystarcza. W 5024 niestety dysk sie grzeje do piecdziesieciu kilku stopni i laptop jest w tym rejonie cieply (Pad i czesc klawiatury). Zupelnie nie rozumie tego. W 1692 byla jakas extra wentylacja dla hdd?

Wiem jakie sa ceny dla MT. Niedaleko mam firme, ktora takie sprzedaje, tylko ze to nie ameryka i ceny sa europejskie. :(

Grafika na balanced nie nagrzewa sie szczegolnie. Jest chlodniejsza od procesora. Obnizenie taktowania <200MHz juz niewiele pomaga. Kiedys nawet mialem 60 i bez reawelacji.

 

U mnie dysk Hitachi Travelstar 80GN 4200rpm nagrzewa sie max do 38C--podczas grania wiele godzin do 43C.Nie ma zadnego systemu chlodzenia.Wydaje mi sie,ze to zalezy od producenta dysku. Moze w 5024 dysk jest blisko GPU i CPU ? bo u mnie po przeciwnej stronie.

 

ps. jakie ceny sa u Ciebie? (Turiona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dysk Hitachi Travelstar 80GN 4200rpm nagrzewa sie max do 38C--podczas grania wiele godzin do 43C.Nie ma zadnego systemu chlodzenia.Wydaje mi sie,ze to zalezy od producenta dysku. Moze w 5024 dysk jest blisko GPU i CPU ? bo u mnie po przeciwnej stronie.

 

ps. jakie ceny sa u Ciebie? (Turiona)

MT-37 255 euro (2GHz), MT-40 (2.2GHz) 330 euro. Moze gdzie indziej daloby sie taniej. Inna sprawa, ze tutaj zawsze trzeba pytac, bo oferte rzadko odswierzaja (norma u wszystkich).

Ja mam dysk seagate Momentus 4200rpm (everest pokazuje 5400, ale transfery (by HDT) sa na poziomie 4200, wiec raczej klamie). Jest umieszczony dokladnie pod padem. W 1692 tez tak jest umiejscowiony? Po prawej jest tylko bateria i DVD, wiec kolejno: pamiec, chipset, grafika i cpu sa ponad dyskiem. Skrecenie grafiki i minimalne ustawienia CPU nie maja wplywu na temp dysku, bo kopiowanie z cd na dysk powoduje, ze sie dran grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MT-40 (2.2GHz) 330 euro. Moze gdzie indziej daloby sie taniej.

 

znalazlem w niemczech za 276 € http://www.superware24.de/product_info.php...T40BQX5LD-.html

 

nic tylko czekac az stanieja po wprowadzeniu DUO AMD :)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notebooki Acer są całkiem całkiem, ale serwis to totalna PORAŻKA, 3 miesiące temu kupiłem Acera Travelmate, sześć tygodni temu (!!!) oddałem go do naprawy gwarancyjnej - DVD przestało czytać płyty. Do dziś mimo licznych telefonów do firmy Blasc (jedyny serwis Acera w Polsce) nikt z serwisu nie potrafi mi odpowiedzieć kiedy otrzymam moj komputer, ciągle czekają na część... Na maile wogóle nie odpowiadają. Zauważyłem też że Acer w warunkach gwarancji nie podaje ŻADNEGO terminu, w którym zobowiązuje sie dokonać naprawy, teoretycznie mogą go trzymać w nieskończoność. Odradzam wszystkim właśnie ze względu na serwis, który ma w głębokim poważaniu klientów. Już nawet w Karen Notebook (Kraków, Galeria Kazimierz gdzie kupiłem sprzęt) mówią mi wprost że nie mogą sobie poradzić z serwisem i że nie jestem jedynym klientem który ma tego typu problemy. Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notebooki Acer są całkiem całkiem, ale serwis to totalna PORAŻKA, 3 miesiące temu kupiłem Acera Travelmate, sześć tygodni temu (!!!) oddałem go do naprawy gwarancyjnej - DVD przestało czytać płyty. Do dziś mimo licznych telefonów do firmy Blasc (jedyny serwis Acera w Polsce) nikt z serwisu nie potrafi mi odpowiedzieć kiedy otrzymam moj komputer, ciągle czekają na część... Na maile wogóle nie odpowiadają. Zauważyłem też że Acer w warunkach gwarancji nie podaje ŻADNEGO terminu, w którym zobowiązuje sie dokonać naprawy, teoretycznie mogą go trzymać w nieskończoność. Odradzam wszystkim właśnie ze względu na serwis, który ma w głębokim poważaniu klientów. Już nawet w Karen Notebook (Kraków, Galeria Kazimierz gdzie kupiłem sprzęt) mówią mi wprost że nie mogą sobie poradzić z serwisem i że nie jestem jedynym klientem który ma tego typu problemy. Żenada.

Trzeba było zamiast oddać na gwarancji złożyć reklamację do sprzedawcy zgodnie z rozporządzeniem "o niezgodności towaru z umową" (czy jakoś tak ...) - wtedy sprzedawca ma bodajże 2 tyg. "ustawowo" na naprawę lub inne załatwienie sprawy ...

Sprawdź - może da się jeszcze "przekwalifikować" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak wygląda sprawa z blutooth, bo na stronie producenta piszą że jest to opcja?

 

Mówie oczywiście o Aspire 5024

 

Coraz mocniej zastanawaim się nad tym lapkiem no ale brakuje mi blu

Jest jako opcja ale chyba sie czeka sporo z tego co słyszałem bo z reguły muszą sprowadzić moduł, za 40 zeta można kupić dongla bluetooth na usb i po kłopocie.

 

Mam 5024 ale ostatnio sie zjarałem na 5652 :D i myśle czy by nie opchnąć 5024 i nie kupić 5652, tylko troche szkoda kasy bo za 5024 w listopadzie dałem prawie 5000, sprzedałbym teraz pewnie poniżej 4000, a 5652 by mnie kosztował 6000, czyli ponad 2000zł trzeba by dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy wiedzą gdzie w Acer Aspire 5024WMLi są kości pamięci. Czy obie kości są montowane od spodu laptopa tam gdzie można odkręcić tą klapke czy jak to jest w niektórych laptopach jedna kość jest pod tą klapką a druga pod klawiaturą? Mam zamiar sprzedać te kości co są w laptopie i kupić 1 GB tylko nie wiem czy w łatwy sposób będę w stanie wyjąć pamięci czy będę musiał rozkręcać całego laptopa a tego chciałbym uniknąć.

 

EDIT:

Poszukałem trochę i znalazłem takie zdjęcie:

Dołączona grafika

Teraz chciałbym wiedzieć czy te gniazda którą są zaznaczone czerwonym kółkiem są to gniazda pamięci? Jeśli uzyskam odpowiedź to mój problem zostanie rozwiązany. Z drugiej strony płyty głównej nie ma takich gniazd więc oba są po spodniej stronie laptopa.

Muszę tylko wiedzieć czy to napewno są gniazda pamięci.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy wiedzą gdzie w Acer Aspire 5024WMLi są kości pamięci. Czy obie kości są montowane od spodu laptopa tam gdzie można odkręcić tą klapke czy jak to jest w niektórych laptopach jedna kość jest pod tą klapką a druga pod klawiaturą? Mam zamiar sprzedać te kości co są w laptopie i kupić 1 GB tylko nie wiem czy w łatwy sposób będę w stanie wyjąć pamięci czy będę musiał rozkręcać całego laptopa a tego chciałbym uniknąć.

 

EDIT:

Poszukałem trochę i znalazłem takie zdjęcie:

Dołączona grafika

Teraz chciałbym wiedzieć czy te gniazda którą są zaznaczone czerwonym kółkiem są to gniazda pamięci? Jeśli uzyskam odpowiedź to mój problem zostanie rozwiązany. Z drugiej strony płyty głównej nie ma takich gniazd więc oba są po spodniej stronie laptopa.

Muszę tylko wiedzieć czy to napewno są gniazda pamięci.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Marcin

TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam model Acer Aspire 1692 Wlmi (hdd 80 gb, ati x700)do ktorego dolozylem drugie 512 ramu. Ogolnie nie jest zle mialem pewne obawy co do kupna ale jak juz sie zdecydowalem to bylem mile zaskoczony:) Jedynym mankamentem bylo to ze wolno nagrywalo sie plyty dvd ale dzieki forom znalazlem na ta przypadlosc lekarstwo. Ogolnie sprawuje sie calkiem niezle mam go od pol roku i jest ok . Na szczescie nie mialem takich problemów jak inni użytkownicy. Raz omalo zawalu nie dostalem jak szedlem po oblodzonym chodniku i zaliczylem glebe z lapkiem myslalem ze matryca bedzie do wymiany bo zdrowo lapek glebe zaliczyl ale tylko lekko sie wysunela nagrywarka troszke sily i wrocila na miejsce:) . Szczerze mowiac jak bym mial jeszcze raz wybierać to bym i tak wybral tego lapka. (pewnie dlatego ze nie korzystalem z serwisu :) ) Mankamentem jest obudowa ktora szybko sie rysuje:( ale coz cos za cos. A i glosniki tez sa mizernej jakosci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5024 jest naprawde OK ale głośniki to porażka. Myślał może ktoś nad ich wymianą? Jest wogóle taka opcja bo z laptopami mam doczynienia niezbyt długo więc nie bardzo się orientuję jak wygląda ich budowa wewnętrzna... A drugi problem czy ktoś sprzedaje lepsze głosniki do tego Acera...

Pomysły? Propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5024 jest naprawde OK ale głośniki to porażka. Myślał może ktoś nad ich wymianą? Jest wogóle taka opcja bo z laptopami mam doczynienia niezbyt długo więc nie bardzo się orientuję jak wygląda ich budowa wewnętrzna... A drugi problem czy ktoś sprzedaje lepsze głosniki do tego Acera...

Pomysły? Propozycje?

ja nad tym myslalem, jak bede wstawial bezprzewodowa myszke do srodka lapka to obadam te glosniczki, moze da sie wymienic na cos lepszego:) pomysl niezly:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zmienić ram w aspire 5024 stąd moje pytanie. Czy jeśli kupie pamięci 2x512MB 400MHz to te pamięci będą działaś z częstotliwością 400 MHz czy z niższą. Pytam bo kupiłem już kość 1GB 400MHz i okazało się, że lapek sobie z nią nie poradził.

 

Jeszcze jedno. Jakie pamięci kupić: Kingstona czy Goodram? Warto dopłacać do Kingstonów?

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić obie kości bo mam 2x256MB 333MHz a chcę mieć 1GB. Z tym dopasowaniem to też nie do końca. Jak wkładałem tą kość 1GB 400MHz i w drugim gnieździe była kość 256MB 333MHz to mimo wszystko lapek nie działał, nie ładował nawet BIOS'a. Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że czasem tak jest w laptopach, że nie obsługują kości 1GB 400MHz (333MHz działa) a działają np z 2x512MB 400MHz.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...