Skocz do zawartości
Neuer

Ceny Pamieci Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zakupić pamięci Corsair, najlepiej 2 GB. Ale zdziwiły mnie ich ceny. Otóż wersja Corsair Twin2X DDR2 2x1024MB 675MHz kosztuje 1385 zł. Natomiast wersja Corsair Twin2X Pro DDR2 2x1GB 675MHz jest z diodami, czyli teoretycznie powinna być droższa, choć parametry ma takie same jak poprzedniczka. Jednak piewrsza kosztuje 1385 zł, a wersja PRO 820 zł. Tak więc o co tu chodzi? Lepsza wersja jest tańsza o ok 550 zł !!!

 

Drugi dziwna sprawa to cena modelu Corsair Twin2X DDR2 2x512MB 675MHz i Corsair Twin2X DDR2 2x256MB 675MHz. Oba modele różnią się tylko wielkością. Pierwsza 2x512, druga 2x256. Która powinna być droższa? Otoż droższa jest wersja 2x256 (431 zł, o 8 zł od 2x512). Dlaczego takie ceny? Niech mnie ktos oswieci..

Edytowane przez Neuer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zakupić pamięci Corsair, najlepiej 2 GB. Ale zdziwiły mnie ich ceny. Otóż wersja Corsair Twin2X DDR2 2x1024MB 675MHz kosztuje 1385 zł. Natomiast wersja Corsair Twin2X Pro DDR2 2x1GB 675MHz jest z diodami, czyli teoretycznie powinna być droższa, choć parametry ma takie same jak poprzedniczka. Jednak piewrsza kosztuje 1385 zł, a wersja PRO 820 zł. Tak więc o co tu chodzi? Lepsza wersja jest tańsza o ok 550 zł !!!

 

Drugi dziwna sprawa to cena modelu Corsair Twin2X DDR2 2x512MB 675MHz i Corsair Twin2X DDR2 2x256MB 675MHz. Oba modele różnią się tylko wielkością. Pierwsza 2x512, druga 2x256. Która powinna być droższa? Otoż droższa jest wersja 2x256 (431 zł, o 8 zł od 2x512). Dlaczego takie ceny? Niech mnie ktos oswieci..

podaj linki do tych pamieci.

 

Pamieci to ddr2, wiec sprawdz czy Twoja plyta je obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25551 Wersja PRO

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21600 Wersja bez diod

 

Wersja PRO rozni sie od normalnej tym ze ma wiekszy, wydajniejszy radiator, porownujac na stronie corsair pamieci twin2x i twin2x PRO, maja one takie same parametry, z tym ze nie widze tam opisu twin2x2048 PRO 5400, jaka w ofercie ma komputronik... dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25551 Wersja PRO

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21600 Wersja bez diod

 

Wersja PRO rozni sie od normalnej tym ze ma wiekszy, wydajniejszy radiator, porownujac na stronie corsair pamieci twin2x i twin2x PRO, maja one takie same parametry, z tym ze nie widze tam opisu twin2x2048 PRO 5400, jaka w ofercie ma komputronik... dziwne

Ten radiator wcale nie jest wydajniejszy tak ci sie wydaje na zdjeciu tam jest poprostu upakowana elektronika od wyswietlacza:) co do pamieci to musisz poszukac jakiejs recki i zobacz ale rozrzut w cenie to masz ladny;) 800 - 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne też jest to, że za wersję 2x256 trza dać 10 zeta więcej niż za model 2x512, chociaż obą są identycznymi modelami. Nie wiem więc co robić. Nigdzie w necie nie ma recenzji tych kości. 1400 zeta za 2*1gb to raczej dużo. Nie wiem też czemu cena tych z diodami jest mniejsza. W takim razie co polecacie za trochę mniejszą cenę, ale konkretnie 2 gb?

Edytowane przez Neuer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne też jest to, że za wersję 2x256 trza dać 10 zeta więcej niż za model 2x512, chociaż obą są identycznymi modelami. Nie wiem więc co robić. Nigdzie w necie nie ma recenzji tych kości. 1400 zeta za 2*1gb to raczej dużo. Nie wiem też czemu cena tych z diodami jest mniejsza. W takim razie co polecacie za trochę mniejszą cenę, ale konkretnie 2 gb?

ja bym bral te z diodami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tylko że te z diodami takie jakby wirtualne po części, bo nie ma ich na oficjalnej stronie corsaira. I znów ciekawostka: kosztują tyle samo co 2x512 z diodami :D

Edytowane przez Neuer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tylko że te z diodami takie jakby wirtualne po części, bo nie ma ich na oficjalnej stronie corsaira. I znów ciekawostka: kosztują tyle samo co 2x512 z diodami :D

komputronik sie ebnął jak wpisywał pewnie, bo cena niemozliwa, narazie to zamow, za ta cene sa okay ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się zamawiać coś, czego nie ma na oficjalnej stronie. A i jeszcze mogą wystąpić jakieś tam nieścisłości itd. Może spytam się kiegoś gościa z Komputronika o co biega.

tylko mu nie mow ze cana za niska, albo nie dawaj tego przykłądu bo dadza wieksza cene! poprstu powedz ze jestes zaintersowany i czy mozna zamowic itepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Walnęli się z ceną. Teraz poprawili kosztuje ciut więcej :D No dobra, czyli co by tu wybrać do 850 zł?

2x1 gb za taką cene to chyba raczej nierealne troszkę, wieć pewnie kupię 1 gb. Tylko lepiej w 1 kości czy może dual 2x512?

 

Znalazłem kości GeIL Dual 2x 1GB DDR2 667 MHz, 4-12-4-4 za 957. Czy to dobre pamięci za taką cenę? Bo widzę, że od wersji ultra różnią się tylko timingami (ultra ma 3-8-4-4), czy to jest duża różnica, za cenę dodatkowych 200 zł? I czy taka dziwna częstotliwość nie sprawi mi problemów (inne kości mają 675, a ta ma 667 MHz)?

Edytowane przez Neuer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...