Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

celeb rozumiem ale po pierwsze nie bede mial na 100% na 7600GT jak bedzie kosztowal 700-800zl, po drugie ja bede mial 16\6 potokow i OC wiec powiina sie sprawowac troche lepiej niz twoj zwykly 6800. Jedyna moja nadzieja jest to ze jak wyjdzie 7600GT to bedzie kosztowal ok650zl ale raczej w ta watpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeb rozumiem ale po pierwsze nie bede mial na 100% na 7600GT jak bedzie kosztowal 700-800zl, po drugie ja bede mial 16\6 potokow i OC wiec powiina sie sprawowac troche lepiej niz twoj zwykly 6800. Jedyna moja nadzieja jest to ze jak wyjdzie 7600GT to bedzie kosztowal ok650zl ale raczej w ta watpie :)

Moje 6800 smigalo tez na 16/6 przy 400/900 ;] ale w niektorych grach, tylko w H-L 2 i FarCry byly male arty, no ale te 16p gó#@* dawało :[ "cos" zawsze mi nie pasowało... niby ilośc fps przyzwoita, wyniki w markach OK, ale to nie bylo ta "płynność". No ale rób jak chcesz, to twoje pieniązki, pomyśl tylko ze jak wydajesz 670 zl na 6800XT@ to za 800 zl (moze nawet 760) masz karte szybsza, i to znacznie/nowoczesniejsza/256MB etc.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

760zł w komsad ? niepowiedzialbym, bo pytalem sie w apollo.pl i tam te leadteki(innych producentow 7600gt narazie niemaja) bezposrednio od dystrybutora maja za 850 zl, a to jeden z najtanszych sklepow

Edytowane przez wdrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benchmark.pl:

Co ciekawe, również i ta karta ma dwa wyjścia DVI. Do tej pory w tym przedziale cenowym raczej nie było to standardem. Warto zwrócić na to - lub monitor LCD który kupujecie - uwagę, bo jeśli w monitorze będzie tylko wejście analogowe D-Sub, będziecie skazani na podłączanie kabla przez przejściówkę DVI > D-Sub.

Eee to na przejsciowce sa jakies straty? Poza tym chyba dorzuca przejsciowke w komplecie (tak bylo dotychczas)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś się zastanawia ,czy brać jakąkolwiek karte na NV4x(GF6800 xx)na PCI-E,to niech ma na uwadze ,że będzie bardzo tego żałował.Karta w tym przedziale cenowym NIE MA konkurencji.Nie che mi się podawać szczegółow-ale ten LINK wszystko wyjaśni.

Od siebie dodam,że Beyond3D to najbardziej fachowa strona jeśli chodzi o 3D,przeprowadzają testy w specyficzny sposób-bo wymagana jest dość duża wiedza w temacie grafiki 3d,ale dla tych ,którzy są troche mniej zaawansowani są wykresy.

W skrócie-otrzymujemy karte o wydajności 6800GT/Ultra (niezależnie od rozdzielczości) za ok.800zl,

ma 256MB VRAM-u co jest dziś koniecznością.Brać i się nie zastanawiać

 

@DonCapone

Nie ma szans-dodatkowo jeśli będzie bardzo duży popyt na te karty,to ceny nie dość ,że nie będą spadać, to mogą delikatnie wzrosnąć.

NV -z tego co czytałem-jest całkowicie przygotowana na dostarczenie odpowiedniej ilości G73 na rynek.

Ale na 650zł to na pewno nie ma co liczyć.(chyba ,że za rok).

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z TEGO,że GF 7600 GS,powien pojawić sie na AGP.Jednak wciąż dużo włascicieli AGP,przekonuje do wypuszczania kart zgodnych z tym standardem.

Jest to wciąż opłacalne dla NV ze względu na proces technologiczny 9 mikronów ,co pozwala wyciąć z krzemowego wafla więcej rdzeni,no i nie trzeba kontynuować produkcji chipów w starej technologii 0.13(NV 40).

Gdyby nie zmiana procesu technologicznego ,to prawie na pewno nie zobaczylibyśmy wer.AGP,a tak-mamy niespodzienkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam tylko az pojawi sie "obficiej" w sklepach i kupuje 7600GT (mam nadzieje ze za 800-820 zl dostane ją)

 

dodatkowo kupuje monitor crt i pytanie tylko jak to jest z ta przejsciowka DVI>D-SUB, czy wplywa to na jakosc obrazu, odswiezanie itp?

Edytowane przez Kasmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedą droższe niż w wer.PCI-E,ale wielu ludzi nie ma ochoty wyrzucić swojego A.XP Mobile po OC, za okno,razem z SoundStormem itp.więc karty na AGP się ukazują.

Jako ciekawostka-7600GT mają 4 quady(nie 3),czyli 16 jednostekj pixel shader w chipie,a nie 12.

Prawdopodobnie NV szykuje się na odpowiedź ATI.

Oczywiście pozostały quad jest odcięty od reszty ,także nie można go odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś znajdzie sklepy (pomijając Kompytronika) w których 7600 GieTeki juz są dostepne to niech wrzuca tu linki, zobaczymy ile krzyczą ze te zabawki ;[]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe lamerskie pytanie

W grafach ostatnio nie siedze ale z tego co czytałem to tak wersja GS JEST GORSZA OD GT ?? (i jakby jeszcze ktoS mógł napisac jak wyglada z innymi oznaczeniami i czy w seri 6xxx było tak samo z oznaczeniami jak w 7xxx ) . Od tych oznaczen nvidii i ati juz mam jeden wielki metlik w głowie :mur: :mur:

Z góry dzieki za pomoc :P

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiarz_1987 nie wiem co chcesz uslyszec ,ale strasznie ogolne pytanie zadales :?

Imo wydajnosc GF prezentuje sie nastepujaco (karty bez o/c) 6200 64bit.<6200 128bit.<7300GS<6600<6800XT128bit.<6800XT256bit./LE<6600GE/GT<6800<6800GT<6800GS<

6800ultra~7600GT<7800GS<7800GT<7800GTX<7900GT<7800GTX512<7900GTX.

Takie luzne zestawienie ,jest jeszcze troche modeli i mozna jeszcze gdzies je wkleic :) pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiarz_1987 nie wiem co chcesz uslyszec ,ale strasznie ogolne pytanie zadales :?

Imo wydajnosc GF prezentuje sie nastepujaco (karty bez o/c) 6200 64bit.<6200 128bit.<7300GS<6600<6800XT128bit.<6800XT256bit./LE<6600GE/GT<6800<6800GT<6800GS<

6800ultra~7600GT<7800GS<7800GT<7800GTX<7900GT<7800GTX512<7900GTX.

Takie luzne zestawienie ,jest jeszcze troche modeli i mozna jeszcze gdzies je wkleic :) pozdro

7600GT<7800GT i tu się pojawia pytanie czy warto dać 200zł więcej za 78 ? dzisiaj próbowałem to rozkminić ale zabrakło mi porównań potencjału O/C bo w porównaniu stock 78 wygrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moge kupic 6800GT z 2 letnia gwara za jakies 670zl, podkrece ja do wartosci ULTRY i czy wtedy ta karta bedzie wydajniejsza od 7600GT?? dodam ze napewno nie bede mial 800zl i te 670zl to max. Zeby kupic za taka cene 7600GT to musialbym poczekac jakies 2-3miesiace wiec zabardzo mi sie nie chce. Co radzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DonCapone

Opłaca się -przecież 6800GT ma 16 potoków/16 rasteryzerów +256MB na szynie 256bit.Jeżeli nie mozesz czekać 670zl to dobra cena za GT.Ewentualnie 6800GS w tej cenie też nie byłby ok.To przecież są niezłe karty-troche straciły w obliczu premiery 7600GT -ale ze względu na wydajność tego ostatniego na poziomie znacznie droższych kart(jak 6800GT/GS).

 

@Shiningami/Kosiarz_1987

Bierz 7800GT-za 200zł więcej dostajesz kilka pixel/vertex shaderów więcej +szyne 256bit i tą samą technologię -7600/7900 bazują na serii 7800 .

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiarz_1987 nie wiem co chcesz uslyszec ,ale strasznie ogolne pytanie zadales :?

Po prosu chodziło mi o to jak jest z tymi wszystkimi modelami (który jest najmocniejsza wersja karty a który najsłabsza albo cos w tym stylu :D) GT GS GTX XT..... itd poniewaz w tych oznaczneiach wszystkich naprawde sie idzie pogubic . :mur: :mur:

Czyli z tego co napisałes wersja GT jest lepsza od wersji GS ??

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...