Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem 2 krotkie testy, zero artow.

625/850(1700)

 

03 - 14724

05 - 6815

 

stery: 84.21

 

Poszukam jak sprawdzic srednia ilosc klatek w Tobm Raider, oblivion i Condemnet. jak ktos wie jakiem poleceniam sie to sprawa niech da znac ulatwi mi zadanie :)

 

Zapomnialem o temp.

GPU 625MHz

wentyl w scianie bocznej obudowy na 1300obr.

Temp. GPU 3x smark05 - 46 st.

wentyl w scianie bocznej obudowy na 2300obr.

Temp. po smarku 42 st.

 

Temp. teraz wieczorem bez o/c 42 st.

Temperatury na tym pasywnym chlodzeniu sa rewelacyjne. az, nie wierzylem, ze to prawda i wlozylem w radiator czujnik odAerogate II.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ocean

Tez czaje sie na te karte. Jak tam? Cewki nie piszcza, tak jak niektorzy to sugeruja??:) Aha i jak z jakoscia obrazu, chodzi mi o ta przejsciowke z DVI na CRT na tych nowych geforcach

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob "pilnujecie" odswiezania? Od GTS nie mialem nvidii i nie bardzo wiem. Riva tuner, power strip jakos nie bardzo chce to robic albo ja nie umiem ich do tego zmusic i caly czas np. w Q4 mam 60Hz zamiast przynajmniej 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druid -> Nic nie piszczy, a piszczalo przy 6600GT z pasywnym chlodzeniem.

Wrazenia, hmm, zaczne od pudelka ;) bardzo ladne i przyciaga uwage, bardzo mi sie podoba, choc spogladam tylko raz w momencie ropakowania, teraz lezy juz w szafie na jakies 9-12 miesiecy ;)

 

Samo wykonanie karty, jest poprostu swietne, SP II robi doskonale wrazenie jest ladne i dopracowane, przede wszystkim po wynikach widac,ze sprawuje sie idealnie. Tylko ten halas przelatujacego w rurkach goracego powietrza, nie do zniesienia *zart*

Nawet zatyczke na zlacze SLi zalozyli ;)

 

Co do o/c napewno nie bedzie mozna byc rekordow w "smarkach", ale mysle, ze jest ono na dobrym poziomie. Pewnie jeszcze troche uda sie wycisnac.

Narazie total stable to 625/1700, podnosze zawsze o 5 MHz, 1-3 MHz nie maja znaczenia.

 

Zalety:

- box z 3 letnia gwarancja, (latwiej sprzedac w przyszlosci)

- totalna cisza - to jest poprostu wspaniale i dlatego wybralem te karte

- pelen GT, niby GS ida nawet lepiej w o/c ale to takze bedzie mialo znaczenie przy przyszlej sprzedazy

- calkiem przyzwoite o/c

- cena 699zl (kupilem na miejscu, wiec zero kosztow wysylki), a mozna dosta ja nawet po 675zl )

 

Wady:

- brak radiatorkow na memkach

___

 

wracajac do testow, sprawdzilem smarka06 i jestem w szoku

4003pkt

 

Zrobilemjeszcze raz smak03 i mam "duze: roznice przy tych samych ustawieniach ~300pkt widac przez to wyraznie, ze system i jego obciazenia ma b. duze znaczenie.

Chociaz sadze, ze realnie w grach te roznice sa nie zauwazalne.

 

Jeszcze raz temperaturka.

przy wylaczonym obiegu powietrza, przod, bok, wyciagajce tyl, temp. 48 st.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to troszq cienko <_< To w takim razie co lepiej wybrac: tego Galaxy 7600GS 256Mb DDRII czy Galaxy 7600GS 128Mb DDRIII ? Chodzi mi o to zeby karta przez jakis sensowny czas dobrze dzialala z wyzszymi detalami w nowych gierach :unsure: Z gory wielkie THANX B)

 

EDIT: A wie ktos moze jak tam wydajnosc w trybie NextGen w Tomb Raider Legend ?

 

POZDRO ;]

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ile mozesz kasy przeznaczyc na karte

 

ale ta 7600GS na 1,2 ns - wydaje sie dobra propozycja - tyle ze trzeba brac pod uwage O/C bo wtedy karta tak naprawde rozwija skrzydla ...

 

jak masz wiecej kasy mozna sie rozgladnac ostatecznie za x1800

tez dobra porpozycja

 

 

a co do TR

to nie wiem bo nawet jej nie widzialem jeszcze %)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karte moge przeznaczyc max 500zl <_< Za tyle widzialem wlasnie Galaxy 7600GS 128MB z DDR3. Tylko nie wiem czy te 128MB nie beda jej ograniczaly :huh: Bo ta wersja 256MB ma tylko DDR2 wiec nie za dobrze sie podkreca z tego co wyczytalem <_< Moze ma ktos taka karte ? THANX

 

POZDRO :]

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to wolalbym juz doplacic do tych kolejnych 128 mb ..*(256) bo jednak mimo wszystko przyda sie to tej karcie ...

 

napisz do Niemca moze juz za 560-70 ci sprzeda karte

w obecnej chwili za te pieniadze to i tak chyba najlepsza karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamowilem ta karte(evga 7600gt), razem z 3200+ Venice, ASUS A8N5X i Patriot Signature Series 1GB (2 x 512MB), w sumie to komp ma byc do grania od swieta, jak znajomi przyjda, zebysmy razem mogli pograc w WOW i dla zony do surfowania netu.

Czy ta karta uciagnie wow w full detalch przy 1680x1050?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

hmmm coś mi sie wydaje, ze za duża rozdziałka jak na taką przepustowość pamięci jaką ma 7600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze w 1024, spojrz na sygnaturke (monitor), nie mam wyzszej rozdzielczosci dostepnej :)

 

Zrobilem ponownie testy w 03 i 05 i co test to roznice dochodza przy tych samych zegarach na ponad 300pkt, tak mocno wyplywa system czy co jest?

 

Udalo sie osiagnac 60 st. C po kilku godz. grania w Tomb Raider w ustawieniach Next Generation.

 

Co do szybkosci gry w Tomb R. i Oblivion, chodza przyzwoicie, ale od czasu do czasu wystepuja przycinki w full detalach bez AA i AZ wygladaja slicznie i mozna spokojnie grac, choc o calkowitej plynnosci nie mozna tu mowic. Pewnie przydaloby sie 2GB ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: czy jak robicie testy smarkam tak aby uzyskac najlepsze wyniki ustawiacie w sterownikach najgorsza jakosc tekstur itp? Czy wszystko jest na default?

Zawsze robi sie testy na ustawieniach defalut bo tylko wtedy mozna objektywnie porowbywac wyniki roznych kart. Jaki bylby sens testow gdyby kazdy mial inne ustawienia? Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechal do mnie ten palit na DDR2 z memkami 1,2ns - tak przynajmniej jest opisany w action. po rozpakowaniu naszym oczom ukazuja sie piekne memki 2,5ns :D gratuluje zakupow na aukcji podanej troche wczesniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta , vr-zone podkręcają ile wlezie , potestują troszke a potem ludziska jadą na takich samym napięciu na codzień i dziwią się , że karta doszeszła do krainy wiecznych łowów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze mowiac jak na takie napiecie to karta sie na Rdzeniu z lekka lipnie podkrecila

 

przy takim V powinna isc conajmniej 800-850 mhz

Zreszta stestujcie klimat

Klik ;-)

 

6600GT przy 1,75 mozna bylo wyciagnac okolo 700 mhz + (na dobrym chlodzeniu)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta na wodzie , ale nie podali jaka temp wody i gpu

 

na vr-zone jechali na powietrzu , a przy tak wysokich napięciach to temp zabija gpu(tzn potencjał oc)

 

do tego jak to płyta wytrzymała - pci-express max 75wat daje , no chyba że te płyty z sli , co daje się dodaktowe zasilanie do płyty mogą więcej dać

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dfi u mnie nie wytrzymuje. Powyzej 630/1680 wyglada ze i karta i plyta siadaja:(. Podobnie maja inni z dfi i jeszcze slabszymi zasilkami. Po prostu sekcja zasilania tej kart jest nie najlepsza, zreszta nie byla projektowna do takich taktow, od tego jest 7900:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka. Posluchalem sie Strongmen'a i zamierzam kupic karte Galaxy 256MB z DDR3, czyli np ta. Tylko dziwi mnie to, ze w specyfikacji pisze iz ich czas dostepu to 2ns <_< Czy to jest prawda ? Jezeli tak to czy wykreca sie chociaz tak zeby dorownywac 7600GT ? Sorry, ze zadaje takie glupie pytania i z gory wielkie dzieki :]

 

POZDRO FOR ALL ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sa rozne wersje GALAXEGO 7600GS

z tego co wiem to sa az 3 wersje

 

2.0 ns i 500/1000 mhz

1,4 ns i 500/1400 mhz

1,2 ns i 500/1400 mhz - ta jest najlepsza (chodz PONOC roznica miedzy 1,4 a 1,2 ns w samsungach jest zadna bo karty bazuja nawet na tych samych timingach - kiedys sie tym interesowalem i czytalem specyfikacje w PDF memek od samsunga)

 

 

Pawel jak chcesz miec PEWNOSC kupna tej NAJLEPSZEJ wersji

zglos sie do NIEMCA z forum

(ta werje co podales odpusc 545zl i na 2,0 ns do tego bez chlodzenia )

 

poza allegro ok 570 ziko i masz PEWNY towar od Pewnego Goscia ;) i do tego masz Dosc dobre chlodzenie Zalmana AL

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...