Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Sprawdzilem, i wiatrak nie obciera o radiator. Po prostu glosno chodzi i nie przesadzam bo naprawde go slychac jakby zaraz mial eksplodowac. Ma ktos jakis pomysl?

Takie syczenie jakby... "szszszszszszszsz" :/ moze na noc zostawie i sie "wyrobi" ;/

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No temp jest ok, gry smigaja wszystkie tylko jest GLOSNO.

W 2d (pulpit) to jest rzez, jak wlaczam jakies 3d to dostaje takiego kopa ze chyba slychac ja na ulicy ;]. Jak sie gra (sluchawki) to nie zwraca sie na to uwagi bo w sumie nic nie slychac wtedy, ale kurde i tak bardzo glosno jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz organoleptyczne ;) czy nie zostaly wygiety fragment radiatora i przez to nie dotyka lopatek.? Jak tak. to poprostu lekko wygnij je.

 

Dlatego wole pasywne chlodzenie, nie ma wirnika, nie ma klopotu, po kilku miesiacach nie zrobi sie glosny, a o/c jest dobre co widac po sig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej sprawdzam wyniki wydajności mojej karty graficznej i mam pytanie - jakie sterowniki uzywacie?

Ja próbowałem już 84.21 i 91.31 i dalej jest to samo - słaba wydajność karty.

 

W 3dmarku '03 mam 11694 a w 3Dmarku '05 5636 przy taktowaniach 650/700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Bawiłem się trochę w marki i oto efekty:

 

Trochę odczuwam brak ramu 512 to trochę mało ale wynik mnie zadowala. Jak będą mody to polecę dalej.

Proc na 2800mhz

mem 255mhz 2-2-2-5

taktowania grafy 644/1720

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinienem dostać swoją Galaxy 7600GS też z tymi 1.2 ns i Zalmanem i też z Arche więc puszcze testy i obczaje jak z tym chłodzeniem i wtedy się wypowiem.Mam nadzięję ze wszystko bedzie jak najbardziej ok.Pioorek wyjmij karte i jeszcze raz bardzo dokładnie ją obejrzyj -znaczy to chłodzenie czy nie zawadza .Słabe wyniki prawdopodobnie spowodowane są właśnie dysfunkcją chłodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3GHz na procku, niezle, naprawde niezle. Karta podkrecona lepiej niz moja, procek ma drastycznie wiecej hercow i zadziwia mnie wynik smarka06. Zwrocilem uwage, inne osoby na GS o taktowaniu wyzszym niz moj GT (po o/c)i o prockach mocniejszych maja slabsze wyniki zawsze w smarku06. Cekawe co jest tego przyczyna? 4000 na moim zapchanym systemie, pozostaluch smarkach mam mniejsze wyniki, ale w 06 zawsze wysoki;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższe wyniki w 2k6 w moim przypadku to przede wszystkim przez małą ilość ramu 512 w jednej kostce!!!

 

 

djs

U mnie na def ustawieniach karty 500/1400 np w 3DM 2003mam tyle

cpu i mem tak samo jak w poprzednich testach.

pogrzeb w ustawieniach karty może cos pomoże.

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean => Twoj wynik w 2006 sie nie liczy, bo jest robiony w 1024*768 a nie w domyslnych 1280*1024.

 

Pewin => ladny wyniczek w 2006 zwlaszcza jak na jedno jajko. szkoda, ze juz nie mam ani karty ani 930, bo bym troche uciekl, zebys mial znow co robic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ciekawostkę:

 

GF 7600GT to chyba pierwsza karta, którą opłaca się kupować w SLI. na tandemie 7600GT (650/850) miałem lepsze wyniki nie teraz na 7900GTX (720/1000)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean => Twoj wynik w 2006 sie nie liczy, bo jest robiony w 1024*768 a nie w domyslnych 1280*1024.

Myslalem, ze domyslna jest tak samo jak w 03 i 05 1024*768. Z racji 15" LCD nie moge ustawic wyzszej, zatem wszystko sie automatycznie ustawia na 1024. Zaraz, a 0, i 05 w jakiej rozdzialce robicie?

 

GF 7600GT to chyba pierwsza karta, którą opłaca się kupować w SLI. na tandemie 7600GT (650/850) miałem lepsze wyniki nie teraz na 7900GTX (720/1000)

Jak to sie ma do samych gier? Ponoc nie kazda gra wykorzystuje moc SLI. Na benchmark zrobili test Oblivion na 2x7900GT i wzrostu fps nie bylo :/

Mozesz sprawdzic jak to wyglada na paru grach?

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Bawiłem się trochę w marki i oto efekty:

 

Trochę odczuwam brak ramu 512 to trochę mało ale wynik mnie zadowala. Jak będą mody to polecę dalej.

Proc na 2800mhz

mem 255mhz 2-2-2-5

taktowania grafy 644/1720

Pozdrawiam

Witam. dwa pytka:

1- za ile kupiłeś swojego galaxy i gdzie ? :P

2- ile Cie kosztowało to chłodzenie bo sie teraz w tym nie łapie ?

A do ogołu:

jest może AC silencer pod 7600gs ? Pytam bo nie mogłem znaleźć.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mialem Troszke czasu... zrobilem troszke pomiarow... karty!

 

Dzis tematem przewodnim byla dla mnie Temperatura

 

Wiec czujnik w dlon i zaczalem mierzyc...

(Wazne Info... karta Stock cooling - bez zadnych nawiewow itp. itd.) - czyli tak jak producent nam dał...

 

Taktowania Karty - 688,50/1602

 

Do obciazenia Karty uzylem Zapetlonego testu "Nature" z Marka 2001Se

 

To co ujrzalem "lekko" mnie zszokowalo !!! :blink: :blink: :blink:

Popatrzcie sobie na fotografie...

Temperatura Rdzenia kart graficznej osiągała do 80St. C według diody.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

WOW... poprostu umarłem nie myślałem, że to taka grzałka

 

Wniosek jest jeden... Im Bliżej prawego górnego rogu tym wyższa temperatura... i tam trzeba dobrze karte chłodzić !!!

Do tego... Pamięci grzeją sie jak Poje$@%! moje BH5 w zyciu nie widzialy takiej temperatury na oczy, a zasilane są 3,6v :wink:

Ogólnie od karty nieźle bije ciepłem :)... i warto ją owiewać :]

Polecam Jakieś radiatory na MOSFETY i na Pamięci... i przy oakzji możnaby wymienić chłodzenie :) (mi akuret to nie przeszkadza, bo każda karta jest zwodowana)

(ps. ja nie chcę widzieć jak niektore pasywne wersje się grzeją !)

 

No i to tyle z mojej strony :)...

Ps. Jeszcze nie umarłem Tworze nadal :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden... Im Bliżej prawego górnego rogu tym wyższa temperatura... i tam trzeba dobrze karte chłodzić !!!

Do tego... Pamięci grzeją sie jak Poje$@%! moje BH5 w zyciu nie widzialy takiej temperatury na oczy, a zasilane są 3,6v :wink:

Ogólnie od karty nieźle bije ciepłem :)... i warto ją owiewać :]

Polecam Jakieś radiatory na MOSFETY i na Pamięci... i przy oakzji możnaby wymienić chłodzenie :) (mi akuret to nie przeszkadza, bo każda karta jest zwodowana)

(ps. ja nie chcę widzieć jak niektore pasywne wersje się grzeją !)

 

No i to tyle z mojej strony :)...

Ps. Jeszcze nie umarłem Tworze nadal :)

hmm ciekawe...

moze i sie grzeje .. ale owiew z delty 120 .. nie zwiekszyl mi nic a nic osiagow oc .. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Sciagnelem chlodzenie, i... szok.

Kto tak w ogole paste rozlozyl? Polowa rdzenia pokryta, reszta niemal czysta, do okola ubabrane wszystko ;o musialem swojego ceramique walnac trochu.

Dobra, chlodzenie szumi i tyle, w wakacje wysylam to na gware (ta, wtedy kiedy mnie nie bedzie w domu ;]]]])

 

Zalozylem obudowe po bokach i jest ok, wreszcie az tak bardzo mnie to nie irytuje.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , ale żywotność karty wzrasta i można bez obawy bawić się w vmody

NO wlasnie... ja sobie mierze pod v mody... i o to mi chodzi...

 

sector nie ma sie czym podniecac ;P moja (troche inny proces bo 11um no ale..) 115*c to normalka

 

a tak btw. czemu na nia kibla nie zalozysz ... ? chyba ze masz to po co zakladales wentyl na fote ;)

Bo czekam na blok na DFI NF4 od Misia... a ogolnie latwiej (poreczniej)... mierzy sie miernikiem bez zalozonego bloku :) no wiec te wyniki to takie pogladowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...