Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Nice [;

 

BTW, w temacie o 7300GT ktos pisal ze podlal olejem wiatrak na karcie bo mu troche glosno chodzilo... zastanawia mnie to. Moze sprobowac? :> Czy lepiej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice [;

 

BTW, w temacie o 7300GT ktos pisal ze podlal olejem wiatrak na karcie bo mu troche glosno chodzilo... zastanawia mnie to. Moze sprobowac? :> Czy lepiej nie?

 

ja zawsze jak wiatrak zaczyna warczec to odklejam naklejke, wyciagam korek, wlewam krople oleju "do pelna" zatykam korkiem i wiatrak lata jak nowy.

 

@ Pioorek - spróbuj, wiatraki przeważnie warczą od tego, że nie mają smaru ;>

 

@ PolandMET - mam nadzieje, że nie Bartkiem z 1 tłoczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem w swoje rece 7600gs 1.2ns bez zalmana ... zobacze dzis co to warte ;]

nowy uklad jest ... tak ze mozna zamontowac radiatorki na memkach mimo chlodzonka (na poprzedniej z defaultowym coolerme nie dalo rady) ...

 

mam nadzieje na 630 na rdzeniu przynajmniej .. bo pamieci napewno pojda lepiej niz na mojej bo zaczynaja od 1400 gdzie moje sie koncza ;] 1600-1700 i bede happy ;]

 

btw .. kto wyciagnal najwiecej na PPC na memkach? i ile to bylo?

 

a i jeszcze jedno .. ma ktos taka karte na nowym pcb? sprawdzal jak sie one kreca? czy jakeis roznice? i czy zolta zworka nadal tak malo daje?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw .. kto wyciagnal najwiecej na PPC na memkach? i ile to bylo?

 

a i jeszcze jedno .. ma ktos taka karte na nowym pcb? sprawdzal jak sie one kreca? czy jakeis roznice? i czy zolta zworka nadal tak malo daje?

 

ad1. mialem jedna sztuke, ktora szla na 950 na memkach, ale teraz jest u klienta i tam juz zostanie. kilka sztuk mialem co robily 900.

 

 

ad2. karty kreca sie tak samo jak na starym pcb choc sa takie perelki j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. mialem jedna sztuke, ktora szla na 950 na memkach, ale teraz jest u klienta i tam juz zostanie. kilka sztuk mialem co robily 900.

ad2. karty kreca sie tak samo jak na starym pcb choc sa takie perelki j.w.

zobaczymy ..

>30k w 2k1 musi byc

z 14-15 w 2k2

i reszta coby troche wzrosla ;]

 

ale 30k w 2k1 to mus ... mimo moich 2800 na procu tylko .. to musi byc ;]

ciekawe czy ta 1.2 i moja 2ns pojda razem w sli ;]

 

 

==============================

edit:

no to po testach

05 - 7320

01 - 30314 .. ale cos nie moge dodac :o

 

tak na zachete ;] reszta potem ;] jak wyczaje max ;]

zegary w tescie 625/875 ..

900 na mem sie wiechlo a 645 bez wody nie chodzilo na wodzie jeszcze nie lookalem ..

zolta zworka tak jakbyla ..

no i nie wiem gdzie na tej karcie miezyc napiecie na gpu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja Eweresta 3.00 , która już rozpoznaje nasze karty :-P .

I w związku z tym pytanie. Pojawiła się w czujnikach nowa temperatura opisana jako GPU Diode. Wcześniej tego nie było... Czy to jakiś czujnik na karcie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja Eweresta 3.00 , która już rozpoznaje nasze karty :-P .

I w związku z tym pytanie. Pojawiła się w czujnikach nowa temperatura opisana jako GPU Diode. Wcześniej tego nie było... Czy to jakiś czujnik na karcie???

To temperatura rdzenia...przecież w sterownikach też mozna sprawdzić temperature GPU :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos -> zajrzalem na Twoja stronke "Chaos Machine" i widze, ze na 1300MHz na pamiatkach masz o prawie 1000pkt wiecej w 3D Marku 2003 bo 13 217, a ja mam zaledwie 12 435 przy 1400MHz <_< O co chodzi ? Czemu mam tak slabo ? To wina sterow czy cos pokombinowales ?

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos -> zajrzalem na Twoja stronke "Chaos Machine" i widze, ze na 1300MHz na pamiatkach masz o prawie 1000pkt wiecej w 3D Marku 2003 bo 13 217, a ja mam zaledwie 12 435 przy 1400MHz <_< O co chodzi ? Czemu mam tak slabo ? To wina sterow czy cos pokombinowales ?

Moze dlategoz e masz Cinkiego procka/ram... (aka slabe taktowanie)... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos -> zajrzalem na Twoja stronke "Chaos Machine" i widze, ze na 1300MHz na pamiatkach masz o prawie 1000pkt wiecej w 3D Marku 2003 bo 13 217, a ja mam zaledwie 12 435 przy 1400MHz <_< O co chodzi ? Czemu mam tak slabo ? To wina sterow czy cos pokombinowales ?

wyniki na tamtej stonce sa z 645/1420 ..

obecnych jeszcze nei update'nelem ...

bedzie niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak cos nie jest tak bo przez 20Mhz byloby prawie 1000pkt wiecej ? Ja mam na rdzeniu 675MHz wiec powinno na to samo wyjsc, a jednak mam sporo mniej <_< Procesor w 2003 nie jest wazny tak jak w 2001 wiec ehhhhhh nie wiem skad ta roznica :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak cos nie jest tak bo przez 20Mhz byloby prawie 1000pkt wiecej ? Ja mam na rdzeniu 675MHz wiec powinno na to samo wyjsc, a jednak mam sporo mniej <_< Procesor w 2003 nie jest wazny tak jak w 2001 wiec ehhhhhh nie wiem skad ta roznica :blink:

podaj orba od 2k3 .. i ci wyjasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hmm, kiedy gry sie wieszaja to czego jest to wina? Zbyt duzego co pamieci? 600 mhz to max na rdzeniu i wiecej nie chce isc... zaraz sie wieszaja gry. Nie wiem czemu tak beznadziejnie mi sie to kreci, temp mam bardzo male, radiatory na pamieciach sa chlodniutkie prawie ze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedy gry sie wieszaja to czego jest to wina? Zbyt duzego co pamieci? 600 mhz to max na rdzeniu i wiecej nie chce isc... zaraz sie wieszaja gry. Nie wiem czemu tak beznadziejnie mi sie to kreci, temp mam bardzo male, radiatory na pamieciach sa chlodniutkie prawie ze...

Daj nawiew na grafe... to moze pomoc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedy gry sie wieszaja to czego jest to wina? Zbyt duzego co pamieci? 600 mhz to max na rdzeniu i wiecej nie chce isc... zaraz sie wieszaja gry. Nie wiem czemu tak beznadziejnie mi sie to kreci, temp mam bardzo male, radiatory na pamieciach sa chlodniutkie prawie ze...

z doswiadczenai wiem ze max w 3dmarkach prawie nigdy nie nadaje sie do grania ...

dopierod dluzsze testy na grach powiedza jakie ustawienia core sa stabilne ..

ja uzywam zawsze maxymalnych obnizonych o jakeis 30-50mhz ...

w grach nie robi to jakiejsc duzej roznicy

 

 

 

===================================================

a wogole to takie porownanie starej karty Galaxy i nowej

 

przod

http://chaos.dracopc.com/pub/galaaxy/1.2ns/gs%20004.jpg

 

tyl

http://chaos.dracopc.com/pub/galaaxy/1.2ns/gs%20005.jpg

 

jak widac inny uklad ..

z zalet ewidetnych musze wyminiec multum dziurek na mocowanie ;]

wkoncu abadon poszedl na 4 miejsca

 

a tak wyglada karta "solo"

http://chaos.dracopc.com/pub/galaaxy/1.2ns/gs%20015.jpg

http://chaos.dracopc.com/pub/galaaxy/1.2ns/gs%20010.jpg

 

i jeszcze mala fota przy montazu ;]

http://chaos.dracopc.com/pub/galaaxy/1.2ns/gs%20017.jpg

ruszona bo na szybko tak ..

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Sector19, no nie wiem, innym jakos spoko lata i mi cos nie za bardzo...

 

Chaos, no w sumie to jest max, np. w csa moge grac 3 godz. i bedzie ok, ale taki blac and white 2 juz po godzinie potrafi sie dziwnie scinac przez taktowania... i nie wiem dlaczeg otak sie dzieje... testuje i ciagle zanizam, wyjdzie na to ze w ogole nie podkrece rdzenia :lol:.

Jak za mocno podkrece pamieci, to wyskocza tylko arty, nie bedzie sie wieszac?

 

 

EDIT: Aha, te zwieszki sa dziwne, bo gra wiesza sie na okolo 5 sek. (slychac powtarzajacy sie dziwiek, czyli oznaka zwieszki ;]) i po 5 sek z powrotem moge grac przez pol godziny i znow tak...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Aha, te zwieszki sa dziwne, bo gra wiesza sie na okolo 5 sek. (slychac powtarzajacy sie dziwiek, czyli oznaka zwieszki ;]) i po 5 sek z powrotem moge grac przez pol godziny i znow tak...

to ja bym to nazwal przycinka

mi sie tak robilo w fear czasem jak mialem za maly plik wymiany (mimo 1gb ramu)

1.5gb swapa zalatwilo sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mam 1.5 gb swapa ;)

Wiesz, to nie moga byc raczej scinki, bo wszystko sie wiesza, obraz, dzwiek itp i po chwili wszystko wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19, no nie wiem, innym jakos spoko lata i mi cos nie za bardzo...

 

Chaos, no w sumie to jest max, np. w csa moge grac 3 godz. i bedzie ok, ale taki blac and white 2 juz po godzinie potrafi sie dziwnie scinac przez taktowania... i nie wiem dlaczeg otak sie dzieje... testuje i ciagle zanizam, wyjdzie na to ze w ogole nie podkrece rdzenia :lol:.

Jak za mocno podkrece pamieci, to wyskocza tylko arty, nie bedzie sie wieszac?

EDIT: Aha, te zwieszki sa dziwne, bo gra wiesza sie na okolo 5 sek. (slychac powtarzajacy sie dziwiek, czyli oznaka zwieszki ;]) i po 5 sek z powrotem moge grac przez pol godziny i znow tak...

podkręć tylko gpu , mem nie ruszaj i potestuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wiec tak, jak podkrece gpu do 620 i zostawie mem standardowo to juz po kilku sek. mam zwis i tak co jakis czas.

Jak dam gpu 590 mhz i mem standardowo to juz nie ma tych zwieszek, ale co jakis czas mam scinki, nie takie dlugie i nie zawiesza sie dzwiek, po prostu sie tnie. Jak dam mem na 850 to to samo (1700 mhz jest stabilne)... wiec wychodzi na to ze musze na standardowym gpu jechac bo wtedy nie ma zadnych scinek, w ogole! Lub podkrecic o kilka mhz lolz...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem mojego Galaxy ale po odkreceniu wiatraka nie mam napisane co to za GPU jest. Ktos juz tak mial ale nie moge tego znalezc

 

Dołączona grafika

 

 

Pamieci sie trzymaja na tasmie bardzo dobrze wiec nie wiem jak mozna by je jeszcze lepiej przymocowac :)

Zmienilem ten bialy ser z GPU na srebrnego Titana. Szkoda ze na pamieci nie da sie wlozyc miedzianych radiatorow

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem mojego Galaxy ale po odkreceniu wiatraka nie mam napisane co to za GPU jest. Ktos juz tak mial ale nie moge tego znalezc

 

 

Pamieci sie trzymaja na tasmie bardzo dobrze wiec nie wiem jak mozna by je jeszcze lepiej przymocowac :)

Zmienilem ten bialy ser z GPU na srebrnego Titana. Szkoda ze na pamieci nie da sie wlozyc miedzianych radiatorow

 

Na dole widać G7x, zdarte literki masz, powinno być tak:

post-3788-1151677473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...