Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie w tym problem ze ruznicy w cenie nie ma wogle bo za tego xfx zaplace 700zl i za EVGA z zegarem 1500 tez 700zl :/ chyba ze GIGABYTE GeForce 7600 GT 560/1400 za 650zl NIE WIEM KTÓRĄ KUPIĆ KURDE :??

I jeszcze jedno duzy wplyw ma ten czas dostępu pamięci bo w 7600gt wynosi on 1,4ns

Chodziło mi o róznice w cenie pomiędzy Galaxy 7600GS DDR3 a XFX. Galaxy kosztuje jakies 560zł, co daje 140zł mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. Po lekkim opierdzielu, który wcześniej od was zgarnąłem ;) i tak kupiłem Galaxy z Zalmanem 1.2ns - seria z niebieskim Zalmanem i bez radiatorków.

Zmieniłem pastę na A. Ceramic, dołożyłem radiatorki Xilence na pamięci i... ruszyłem do pierwszego w życiu podkręcania (powaga, dotąd miałem Palomino, na płycie bez blokady częstotliwości PCI i AGP - w d... uchu sobie mogłem pokręcić :razz:).

 

Udało mi się zrobić (bez przestawiania zworki) 653/918, a w 3DMarku05 wynik przy tym 6796 (chyba lekko słabawy coś?). Proc Athlon 3500+AM2 pociągnięty na razie >2400Mhz.

 

Przy 924 na pamięciach obraz w Marku się kaszanił więc sądzę, że to te słynne arty były...

Przy 660 na rdzeniu w Marku karta "żabkowała" tzn. wykres z Riva Tuner pokazywał schodki spadków (do wyjściowego) i wzrostów taktowania rdzenia.

 

Temperatura max. podczas testu to na razie 52°C (według Riva Tuner; według mojej czujki od regulatora - mniej) więc myślę, że mogę przestawić tę zworkę i próbować dalej. Jakieś przestrogi dla nowicjusza?

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem procka i troczke sie pobawilem.Zapuscilem aquamark3 i wyszlo 110fps poprzednio mialem 93fps na 3200+@2750.

Jednak do SLI procek duzo daje.

Jak bede mial chwile czasu porobie wiecej testow.

aquamark tak jak i 3dm01 sa zalezne glownie od proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquamark tak jak i 3dm01 sa zalezne glownie od proca

z tym, że 2001 bardziej

bo ja na kiepawym procu 100k w AM3 zrobiłem, a w 2001 25k :D

w A64 @ 2,7-2,8 30k lekko by było a w AM3 niewiele >100k

/SLI/

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. Po lekkim opierdzielu, który wcześniej od was zgarnąłem ;) i tak kupiłem Galaxy z Zalmanem 1.2ns - seria z niebieskim Zalmanem i bez radiatorków.

Zmieniłem pastę na A. Ceramic, dołożyłem radiatorki Xilence na pamięci i... ruszyłem do pierwszego w życiu podkręcania (powaga, dotąd miałem Palomino, na płycie bez blokady częstotliwości PCI i AGP - w d... uchu sobie mogłem pokręcić :razz:).

 

Udało mi się zrobić (bez przestawiania zworki) 653/918, a w 3DMarku05 wynik przy tym 6796 (chyba lekko słabawy coś?). Proc Athlon 3500+AM2 pociągnięty na razie >2400Mhz.

 

Przy 924 na pamięciach obraz w Marku się kaszanił więc sądzę, że to te słynne arty były...

Przy 660 na rdzeniu w Marku karta "żabkowała" tzn. wykres z Riva Tuner pokazywał schodki spadków (do wyjściowego) i wzrostów taktowania rdzenia.

 

Temperatura max. podczas testu to na razie 52°C (według Riva Tuner; według mojej czujki od regulatora - mniej) więc myślę, że mogę przestawić tę zworkę i próbować dalej. Jakieś przestrogi dla nowicjusza?

Przy takim taktowaniu karty wynik masz coś za mały. Możliwe, że przekręciłes już kartę. Obniż troche taktowania i zapuść jeszcze raz marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szedłem krokowo i wyniki są coraz wyższe - nigdy nie spadają w stosunku do poprzednich. Na przykład przy 640/875 mam 6625 pkt., przy 640/918 - 6698, a przy 653/891 - 6773.

Też mi się wydaje, że nieco za niski ten wynik w porównianiu do tego, co osiągnęli inni, ale nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jakieś pomysły?

 

Testy robiłem z wyłączonymi w 3DMarku05 testami na CPU, bo szybciej, a wyniki wydawały się b. zbliżone. To chyba nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam, ale szukam, szukam i nie moge znalezc w tym topicu, a ju zwielki jest...

o co chodzi z ta zworka? :|

W lewym dolnym rogu masz szukajke "tematową". Wpisz zworka, pierwsze posty Ci wszystko wyjaśnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie cały nowy, kilkudniowy komp. Wszystko poinstalowałem z płytki dołączonej do mobo oprócz sterownika C'n'Q do proca (choć szczerze mówiąc wiele tego nie było - muza, sieciówka, SATA). Płyta AsRocka Am2XlieSata2 - zdziwiło mnie, że nie ma sterów typu Via 4in1 pack na przykład, ale widocznie chipset ULI nie potrzebuje czegoś takiego.

Stery do karty graficznej zainstalowane są w ogóle po raz pierwszy - 84.21 (czytałem tu, że z tymi z serii 9x są problemy więc ich nie ruszam na razie).

BTW. usuwać sterowniki należy Driver Cleanerem, tak?

 

Wieczorem przestawię tę zworkę i zobaczę, co się da zrobić.

Zgodnie z radą dla kolegi Szalonego J. przeszukałem sobie temat pod kątem "zworek", bo byłem ciekaw do czego są niebieska i czerwona. Wychodzi na to, że żółta od zmian napięcia, a dwie pozostałe - ratunkowy bios oraz podłącznie panelu sterującego, którego jeszcze nie ma. Zgadza się? Tylko która jest która?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle - pała, siadaj :)

zółta(->pomarańczowa) - smart panel którego nie ma, zmiana napięcia o ~0.03V

niebieska - dual bios - przełączanie się pomiędzy nimi

czerwona - brzęczyk - informuje o przegrzewaniu się karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem zwojego potwora na 1250/1650 W czasie 3Dmark05 temperatura rdzenia nie przekracza 51'C ale na wyższym taktowaniu wiesza się na 3DMarku. Możecie mi powiedzieć dlaczego? Czy Podkręcenie do 1300MHz daje aż taki przypływ ciepła? Można to jakoś ominąć? Przecież to Zalman:P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem zwojego potwora na 1250/1650 W czasie 3Dmark05 temperatura rdzenia nie przekracza 51'C ale na wyższym taktowaniu wiesza się na 3DMarku. Możecie mi powiedzieć dlaczego? Czy Podkręcenie do 1300MHz daje aż taki przypływ ciepła? Można to jakoś ominąć? Przecież to Zalman:P

Pozdrawiam

Taktowania rdzenia nie mnożymy x2. Jezeli się wiesza przy wiekszym taktowaniu rdzenia, zwiększ vcore zworką która jest na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak ustawic rozne taktowania dla 2d i 3d? w riva tunerze moge ustawic takowania osobno 2d i 3d ale na zmiane trybow reaguje tylko gpu memki z niskiego takowania w 2d nie podnosza sie do wysokiego w 3d a komicznie wyglada gdy rdzen leci na 630 a mamki na 250....

 

Co galaxy dalo pod tego zalmana? jakis glut czy porzadna pasta? oplaca sie to wymienic na arctic silver? nie ma problemow z demontarzem zalmana?

 

i jeszcze jedno, czy serie bez radiatorkow na rdzenu osiagaja nizsze takty przy oc pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@john doe

Pasta pod radiatorem siedzi jakaś biała i całkiem sporo (przynajmniej u mnie oczyściłem kawałek PCB obok rdzenia po zdjęciu Zalmana). Nie potrafię ocenić czy to glut, czy coś dobrego.

Demontaż i montaż jest banalny - tylko odkręcaj śrubki od góry, a nie od dołu. Uważaj też, bo po odkręceniu pierwszej, odskoczy, jeśli nie będzie przytrzymany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż i montaż jest banalny - tylko odkręcaj śrubki od góry, a nie od dołu. Uważaj też, bo po odkręceniu pierwszej, odskoczy, jeśli nie będzie przytrzymany.

 

Tak się nie powinno odkręcać, można w ten sposób ukruszyć rdzeń. Najlepiej odkręcać po tyle samo każdą śrubkę na przemian, wtedy nic nie odskoczy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Davero - ta z worka od napiecia daje albo malo, albo calkiem sporo... ale to chyba na tych nowych pcb.

Mi rdzen na standardowym polozeniu zworki juz nie wytrzymywal na 590 mhz , teraz 620 ciagnie na luzie.

Co i tak jest marnym wynikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy proc - nowe wyniczki w SLI:

proc @ 3,2GHz (Conroe E6600)

 

ORB 2001 45k

ORB 2003 28k

ORB 2005 12,7k

:) I pomyślcie, że on sie dopiero rozpędza... Pozdrawiam i żeby nie było OT to oryginalna pasta od galaxy to glut po zmianie na AC Silver mam w spoczynku bez kręcenia 39st a nie mam zalmana tylko aluminiowy złomiasty oryginalny radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No porobilem troszke testow na nowym procku

3dm06-6736

ładne wyniczki :D

ja też się troszke podciągnąłem:

2001 51,4k - WR w kat 7600 GS

2003 30,6k - WR w kat 7600 GS

2005 13,4k - WR w kat 7600 GS

 

 

2006 wkrótce ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne wyniczki :D

ja też się troszke podciągnąłem:

2001 51,4k - WR w kat 7600 GS

2003 30,6k - WR w kat 7600 GS

2005 13,4k - WR w kat 7600 GS

2005 wkrótce ...

Ladnie tego c2 wykreciles 3730.

Spodziewalem sie ze bedzie wieksza roznica w testach 12380 vs 13391 przy tak taktowanym C2.

 

No to narazie nieoplacalna przesiatka chodzi o cene prockow jakies 700zl roznicy x2 3800+ e6600.

 

PS.

Zapusc 3DM06 tam bedzie widac roznice B-)

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę offtopował, ale nie moge... A nie mówiłem:

ładne wyniczki

ja też się troszke podciągnąłem:

2001 51,4k - WR w kat 7600 GS

2003 30,6k - WR w kat 7600 GS

2005 13,4k - WR w kat 7600 GS

 

 

2006 wkrótce ...

a znając osiągnięcia yotomeczka to nie jego ostatnie słowo. I jestem za tym, Czekam na 2006

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze raz sprobuje. Mam gf 6800 na agp. Bedę mial jednak plyte po pci-e. Wiec bede musial zmienic karte. Czy oplaca sie zmienic te karte na 7600gt. czy wystarczy 7600gs?. Czy strace cos na wydajnosci? i czy starczy taka karta na jakis czas do grania? Po za tym szukam cichej karty bo wentylator w tym 6800 doprowadza mnie do szalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...