Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Dickson nie troche innego roznia sie PCB te romy maja w innym miejscu. Moj wyglada dokladnie tak

http://www.allegro.pl/item139593212_palit_...0mhz_sonic.html

Jestem niemal pewny ze moj to jest 7600GT z obnizonym taktowaniem i napieciem. Pamieci bez zadnych vmodow polecialy na 1600,niektore GT tyle nie osiagaja. Wedlug specyfikacji maja 2ns hehe,musza miec 1,4 ns jak nie mniej. Ale nie stety uszkodzilem ja poszla na serwis. Zwarlem miernikiem dwie nozki tranzystora i poszla sie pupcyc. Mam nadzieje ze naprawia lub dadza nowa identyczna innej nie przyjme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dickson nie troche innego roznia sie PCB te romy maja w innym miejscu. Moj wyglada dokladnie tak

http://www.allegro.pl/item139593212_palit_...0mhz_sonic.html

Jestem niemal pewny ze moj to jest 7600GT z obnizonym taktowaniem i napieciem. Pamieci bez zadnych vmodow polecialy na 1600,niektore GT tyle nie osiagaja. Wedlug specyfikacji maja 2ns hehe,musza miec 1,4 ns jak nie mniej. Ale nie stety uszkodzilem ja poszla na serwis. Zwarlem miernikiem dwie nozki tranzystora i poszla sie pupcyc. Mam nadzieje ze naprawia lub dadza nowa identyczna innej nie przyjme.

Zależy o jakich GT mowa ;) Referencyjne chodziły na ~900MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pallity mnie interesują połączone w SLI ... razem kosztują niecałe 800 zł a ich wydajność powinna być wyższa nawet od 7900GTO ... miałem już 7300GT sonic z takimi samymi pamiątkami czyli 2.0 nns i delikatnie szły do 1500 mhz a jak by je pomęczyć to i na 1600 by poszły także nie ma źle.

 

Wnioskuje z tym że są lepsze od 7900GTO na podstawie wyników 7300GT które to w SLI doganiały 7900GT ... te karty są sporo szybsze od 7300GT ...

 

Glaxy za karte która będzie miała 50 mhz więcej na rdzeniu i 200 mhz więcej na pamiątkach chce 150 zł więcej ...

 

PS co do tych sonicow to 2 x 7300GT Sonic okazały sie być sporo szybsze w Gothicu 3 od 7900GS 256 1.4 nns także sądze że robienie sli na Palitach Sonic to dobry pomysł ;)

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pallity mnie interesują połączone w SLI ... razem kosztują niecałe 800 zł a ich wydajność powinna być wyższa nawet od 7900GTO ... miałem już 7300GT sonic z takimi samymi pamiątkami czyli 2.0 nns i delikatnie szły do 1500 mhz a jak by je pomęczyć to i na 1600 by poszły także nie ma źle.

 

Wnioskuje z tym że są lepsze od 7900GTO na podstawie wyników 7300GT które to w SLI doganiały 7900GT ... te karty są sporo szybsze od 7300GT ...

 

Glaxy za karte która będzie miała 50 mhz więcej na rdzeniu i 200 mhz więcej na pamiątkach chce 150 zł więcej ...

 

PS co do tych sonicow to 2 x 7300GT Sonic okazały sie być sporo szybsze w Gothicu 3 od 7900GS 256 1.4 nns także sądze że robienie sli na Palitach Sonic to dobry pomysł ;)

A ja sądze, że to zły pomysł ;) Nie kazda gra potrafi dobrze korzystac z SLI, a wtedy mamy po prostu 1x7300GT. W przypadku tanich kart, nie warto robić SLI. Pamietam ze uzytkownik "Majkel" robił SLI na 2x7300GT galaxy, i zrezygnował z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam dylemat, czy warto zaminic palita 6800GS AGP 256/256 na leadteka 7600GT tdh, albo gainwarda 7600GT ?? przesiadal sie ktos, duza jest roznica ??

 

chodzi o takiego gainwardzika (tez koniecznie AGP, mam sprzet z podpisu i poki co nei chce sie z nim rozstawac):

 

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie robienie SLI na Galxy może być nie opłacalne ponieważ karty są drogie ... co innego jeśli chodzi o te pallity , one są bardzo tanie i stosunkowo wydajne , po za tym do gierek które nie obsługują SLI spokojnie wystarczy 7600GS na DDR3 , a praktycznie wszystkie nowsze gierki SLI obsługują ... więc mamy sporą korzyść w wydajności ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam dylemat, czy warto zaminic palita 6800GS AGP 256/256 na leadteka 7600GT tdh, albo gainwarda 7600GT ?? przesiadal sie ktos, duza jest roznica ??

 

chodzi o takiego gainwardzika (tez koniecznie AGP, mam sprzet z podpisu i poki co nei chce sie z nim rozstawac):

 

klik

ja bym nie wymieniał bo sie nie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich wartości można podkręcić GS'a z Zalmanem ??

To zależy jak się trafi ja np. trafiłem jakieś padło i na 570 są już frezy :/

 

Mam pytanko przez port pci-e karta ciągnie z linii 12V czy 5V i czy ktoś poradził sobie z zaniżaniem taktów zegara pamieci po restarcie??

 

i jeszcze pytanko dla kogoś kto się zna na elektronice, który z elementów karty oprócz chłodzenia może wydawać dziwne dźwięki (jakiś stabilizator or sth)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanko dla kogoś kto się zna na elektronice, który z elementów karty oprócz chłodzenia może wydawać dziwne dźwięki (jakiś stabilizator or sth)

Dławik- ferrytowy rdzeń owinięty miedzianym drutem osłonięty czarną koszulką- to coś w prawym górnym rogu po lewej stronie kondzia na zdjęciu które zapodał @rtex. Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dławik- ferrytowy rdzeń owinięty miedzianym drutem osłonięty czarną koszulką- to coś w prawym górnym rogu po lewej stronie kondzia na zdjęciu które zapodał @rtex.

Dołączona grafika

 

Czy ta wersja dławika też może wydawać te dźwięki i czy podlega to gwarancji? W 2D nic nie słychać jednak zaraz po odpaleniu 3D dźwięk wydawany przez kartę jest irytujący :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie wymieniał bo sie nie opłaca

 

A dlaczego ?? Przyros wydajnosci naprawde nie jest bardzo widoczny ?? Widze po testach jakie demonstruja, ze jednak w 3d marku 2006 tysiaczek podskakuje, w grach 10-15 klatek, a to juz roznica :) jakby mitak w carbonie podskoczylo to byloby calkiem slodko :) A no tak ,wazne jeszcze jest to ze mam lcd 19" i musze grac w 1280x1024 bo nizej wyglada jak idz stad i nie wracaj ;) Naprawde w porownaniu z 6800gs ten 7600 nie jest duzo szybszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wersja dławika też może wydawać te dźwięki i czy podlega to gwarancji? W 2D nic nie słychać jednak zaraz po odpaleniu 3D dźwięk wydawany przez kartę jest irytujący :mur:

Tak- inna jest jego budowa (rdzeń poziomo, plastikowa obudowa) ale zasada działania taka sama. Rdzeń wpada w wibracje/drżenie i to on generuje te piski.

 

Nie mam niestety pojęcia czy jest to wada podlegająca naprawie gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak- inna jest jego budowa (rdzeń poziomo, plastikowa obudowa) ale zasada działania taka sama. Rdzeń wpada w wibracje/drżenie i to on generuje te piski.

 

Nie mam niestety pojęcia czy jest to wada podlegająca naprawie gwarancyjnej.

z tego co sie orientuje to nie podlega...

ale wiekszosc karta obecnych piszczy pod obciazeniem ..

:/

moja piszczy o dziwo tylko w NFS Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe byle nie bylo potem naglych masowych zgonow kart:P

 

mam pytanko... jak w riva tunerze ustawic osobne takowania pamieci dla trybow 2d i 3d? Rdzen udaje sie sie ustawic a ramy w kazdym z trybow sa na takim samym poziomi ena jakim ostatnio ustawilem, niezaleznie od tego ze w innych trybach ustawioone mam inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe byle nie bylo potem naglych masowych zgonow kart:P

 

mam pytanko... jak w riva tunerze ustawic osobne takowania pamieci dla trybow 2d i 3d? Rdzen udaje sie sie ustawic a ramy w kazdym z trybow sa na takim samym poziomi ena jakim ostatnio ustawilem, niezaleznie od tego ze w innych trybach ustawioone mam inne...

bo tak ma byc

tylko rdzen sie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema zrobilem moda btego co podał depose86 mam na rdzeniu teraz Takty 650 przed modem zaledwie 577 na memkach mam 800 mhz i odziwo wyniki w 3dm sie nie zmienily i w grach dziwne przycinki o co chodzi w smarku 2k3 mam troszeczke ponad 13 k pkt. http://online.freeware.info.pl/ogame.html
Konfig jak w podpisie wiec nie wim o co chodzi za slaby sprzet czy jak?
prosze o pomoc

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem w łapska 7600GS od Palita (Sonic DDR3) i ku wielkiej radości stwierdzam, że są w nim pamiątki 1.4ns :D Zatem uważam że w cenie 357 zł (tyle mnie kosztowało to ustrojstwo) jest to chyba najlepszy wybór.

Niestety siedzę w pracy, więc nie mam okazji jeszcze testować ale wieczorem się pobawię i zdam relację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...