Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sie wkurzylem powiem szczerze :> zrobilem formata z mysla ze w 3dmarku bede miec lepszy wynik a tu [gluteus maximus], lipne 5423 :/

nie wiem czemu mam taki slaby wynik :/

wszysctkie stery itp mam wgrane

grafa nie jest przekrecona bo na 550/1400 mam o 300 markow mniej.

rozkladam rece nie wiem o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiker musi się odkleić, nie ma bata, z resztą na szczęście wykonany jest z grubszej taśmy, nie tej która pęka od każdego dotknięcia. Także trzeba trochę popodwarzać i to wszystko, powinien się odkleić. Dobrze byłoby go też zagrzać, wtedy klej będzie miększy.

No widzisz, wlasnie w tym jest problem, ze to jest jakies gowno, a nie grubsza tasma :) Popatrz sobie:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zrobilem juz taki temat w Podstawowych, wiec stamtad wkleilem te foty. Ten sticker jest "ponacinany" i to troche krzyzuje mi plany. Juz jeden rozek z reszta jest troche powyginanany po mojej pierwszej probie ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiker musi się odkleić, nie ma bata, z resztą na szczęście wykonany jest z grubszej taśmy, nie tej która pęka od każdego dotknięcia. Także trzeba trochę popodwarzać i to wszystko, powinien się odkleić. Dobrze byłoby go też zagrzać, wtedy klej będzie miększy.

niestety to [ciach!]o jest ponacinane jak je zaczniesz zrywać to się rozwali sprawdzone przeze mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, wlasnie w tym jest problem, ze to jest jakies gowno, a nie grubsza tasma :) Popatrz sobie:

 

Zrobilem juz taki temat w Podstawowych, wiec stamtad wkleilem te foty. Ten sticker jest "ponacinany" i to troche krzyzuje mi plany. Juz jeden rozek z reszta jest troche powyginanany po mojej pierwszej probie ;)

Ja na swoim GS nie miałem żadnego stickera, więc chyba przyklejali jak popadnie :unsure:

 

Co do v-moda, mam dokładnie takie samo PCB jak Ty i u mnie rezystor R42 odpowiada za VGPU.

Było to już wiele razy wałkowane, poczytaj ten temat w okolicach strony 123 i dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim GS nie miałem żadnego stickera, więc chyba przyklejali jak popadnie[/quote

]

Ja na moim Gt też nie miałem stickera :D sprobuj może najpierw odczepić zaczepy chłodzenia spod naklejki a potem odkleic ja ciągnąc za to czarne(zdjęte już) zaczepienie chłodzenia

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze z V-modem ale jak narazie bez skutecznie :mur: . Przeszukałem sieć ale nie znalazłem jak narazie podobnej lub identycznej kart jak moja . Zastosowałem Mod depose86 bo karta wyglada podobnie ale Mod nie działa :blink: . Czy ktoś kto się na tym zna może mi jakoś pomóc :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Ja walcze z V-modem ale jak narazie bez skutecznie :mur: . Przeszukałem sieć ale nie znalazłem jak narazie podobnej lub identycznej kart jak moja . Zastosowałem Mod depose86 bo karta wyglada podobnie ale Mod nie działa :blink: . Czy ktoś kto się na tym zna może mi jakoś pomóc :?:

Byćmoże, ale zacznij od tego jką masz karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze z V-modem ale jak narazie bez skutecznie :mur: . Przeszukałem sieć ale nie znalazłem jak narazie podobnej lub identycznej kart jak moja . Zastosowałem Mod depose86 bo karta wyglada podobnie ale Mod nie działa :blink: . Czy ktoś kto się na tym zna może mi jakoś pomóc :?:

 

pokaz pcb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z znalezieniem rezystora r26... moglibyście mi pomoc ? To on jest chyba odpowiedzialny za V gpu ? Czy moze r42 ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Chciałem zrobić pencil moda podobnie pokazanego jak tutaj ale oczywiście palit znowu dał jakąś inna wersje pcb ...

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Dickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dickson

 

Dołączona grafika

 

Pierwsza rzecz - sprawdź jakie jest oznaczenie układu zakreślonego na zielono. Jeżeli jest to APW7120 - jesteś w domu :) Prawdopodobnie ten po lewej odpowiada za pamięć, ten po prawej za GPU.

Teraz znajdź rezystor podpięty do 6 nóżki układu - on odpowiada za napięcie rdzenia.

Proste :D

 

miłej zabawy ;)

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, układy mają ten sam schemat wyprowadzeń.

Dołączona grafika

 

Żeby zmieniać napięcie wystarczy wlutować potencjometr pomiędzy wyprowadzeniami 3 i 6 albo znaleźć rezystor podpięty do 6 nóżki i smarować po nim ołówkiem. Będzie on miał dokładnie taką samą rezystancję jaka jest między podanymi wyprowadzeniami.

 

Powodzenia ;)

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, układy mają ten sam schemat wyprowadzeń.

Dołączona grafika

 

Żeby zmieniać napięcie wystarczy wlutować potencjometr pomiędzy wyprowadzeniami 3 i 6 albo znaleźć rezystor podpięty do 6 nóżki i smarować po nim ołówkiem. Będzie on miał dokładnie taką samą rezystancję jaka jest między podanymi wyprowadzeniami.

 

Powodzenia ;)

wilekie dzięki , trochę ciężkie do zrobienia ale może sie skusze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka wygląda że to będzie jednak R42 - jeżeli masz miernik to dla pewności sprawdź jego wartość i porównaj z rezystancja pomiędzy wyprowadzeniami 3 i 6. Jeżeli jest to samo, to wystarczy go zamalować i masz gotowego v-moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka wygląda że to będzie jednak R42 - jeżeli masz miernik to dla pewności sprawdź jego wartość i porównaj z rezystancja pomiędzy wyprowadzeniami 3 i 6. Jeżeli jest to samo, to wystarczy go zamalować i masz gotowego v-moda :)

Janisław masz rację vgpu to rezystor R42 a vmem to R39 znalazłem to na ruskiej stronce overclockers.ru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilekie dzięki , trochę ciężkie do zrobienia ale może sie skusze :wink:

prosze to zdjęcie pencilmoda do karty z APW7065, takie jest na tej ruskiej stronce.

napiszcie potem czy ten mod zadziałał ja sam na razie nie próbowałem więc czekam na ocenę.

post-124085-1175617703_thumb.jpg

Edytowane przez dlugi70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze to zdjęcie pencilmoda do karty z APW7065, takie jest na tej ruskiej stronce.

napiszcie potem czy ten mod zadziałał ja sam na razie nie próbowałem więc czekam na ocenę.

probowałem właśnie ale nic nie działa , może mam kijowy ołówek bo słabo to zamalowałem albo w ogóle to nie zmienia napiecia <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w kompie siedzi już Galaxy GeForce 7600GS Zalman edition ;) pamiątki 1,2 ns (dziwne zamawiałem 1,4 a na paczuszce jest 1,2 :D)

Na standarowych taktach 4800 w marku 05. Jutro małe OC i jakieś wyniczki konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w kompie siedzi już Galaxy GeForce 7600GS Zalman edition ;) pamiątki 1,2 ns (dziwne zamawiałem 1,4 a na paczuszce jest 1,2 :D)

Na standarowych taktach 4800 w marku 05. Jutro małe OC i jakieś wyniczki konkretne.

To coś słabo, niedawno miałem jeszcze P4 3Ghz HT i mój 7600GS 128MB na standardowych taktach robił coś 5300pkt w 05 :) A 4800pkt miałem jak przekreciłem rdzen :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie z Palitem ruska mówi że mamy mierzyć napięcie VGPU na tych trzech kondensatorach. Ale niby jak? A koło pamieci na niebiesko napisał że r39 odpowiedzialny za vmemi jeszcze w nawiasie---> "a ono nam potrzebne" :lol: ?

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowałem właśnie ale nic nie działa , może mam kijowy ołówek bo słabo to zamalowałem albo w ogóle to nie zmienia napiecia <_<

Że tak spytam - masz w ogóle miernik? <_<

 

Razan_r - napięcie można mierzyć na którymkolwiek z kondensatorów na wyprowadzeniach (po drugiej stronie PCB)

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś słabo, niedawno miałem jeszcze P4 3Ghz HT i mój 7600GS 128MB na standardowych taktach robił coś 5300pkt w 05 :) A 4800pkt miałem jak przekreciłem rdzen :-P

To chyba wina systemu, musze zrobić formata :)

 

EDIT:

Mały wyniczek przy taktach 555/1600

http://service.futuremark.com/orb/resultan...ojectId=2876729

 

Od razu lepiej, wtedy coś musiało pójść nie tak.

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...