Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie "zielony" okazał się być ładnym spryciarzem z tym PCB od starego 6600, bardzo ładnie pojechał z ATI. Koszy przycięte na max, a produkcik wyszedł im iście jurny! Ciekawe czy to PCB gdzieś jeszcze zobaczymy... może w serii 8xxxGT? ;-)

O co chodzi z tymi PCB ? Sądziłem że płytki są jedne i te same a tu zonk :D Ktoś mi wyjasni różnice między płytką sprzed 10 lat a dzisiejszą ? BTW Czy kolor ma znaczenie ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shiningami

Wróć stronę wcześniej-i poczytaj.Bo umknęło Ci gdzieś info o co chodzi z tymi PCB.

I prosze -nie dorabiaj historii-jakie 10 lat?To mieli zastosować PCB od Rivy 128 ?

ehhh ludzie...

No nie umkneło bo widziałem że inne PCB to inna szyna ale jakoś nie widze różnic między nimi tak samo jak między pcb rivy i 6600 :) są grubsze, szersze czy jak ? No i nadal nie wiem czy kolor jest ważny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie umkneło bo widziałem że inne PCB to inna szyna ale jakoś nie widze różnic między nimi tak samo jak między pcb rivy i 6600 :) są grubsze, szersze czy jak ? No i nadal nie wiem czy kolor jest ważny

Jednak umknęło.

PCB(printed circuit board)->Obw%C3%B3d_drukowany

W dużym skrócie-czym bardziej zaawansowana karta tym (z reguły )wymaga lepszej PCB.Wynika to np.z faktu ,że procesor graficzny ma kontroler pamięci w rdzeniu,czym szersza szyna danych (32bit/64/128/256)tym więcej potrzeba wyprowadzeń(połączeń)z pamięciami,przez to płytka musi mieć np.więcej warstw(czyli jest droższa).GPU/VPU wysokiej klasy wymaga też lepszego zasilania,i dlatego sekcja za to odpowiedzialna jest bardziej rozbudowana(lepsze kondensatory,lub o większej pojemności,więcej stabilizatorów napięcia,traznzystorów mocy itp).Przyjrzyj się jak wygląda np.6600GT i 6600 LE.

Co do koloru PCB.Co bardziej zaawansowani i wtajemiczeni userzy wiedzą ,że najlepsze OC zapewnia krwisto czerwona płytka.Producenci(ci mało znani)czasem kombinują z kolorami i wychodzą im mniej nasycone kolory(i wtedy lipa z OC).Ostatnio trendy są niebieskie PCB(podróbki mają fioletowe),ale najczęściej już nie osiaga się takich wyników w OC jak na czerwonych.Są jeszcze czarne-to w tej chwili liderzy(ciężko jest podrobić czarne PCB),

wygląd jest cool(nawet pod warstwą kurzu)i to sprzęty dla prawdziwych GURU.

Także widzisz-kolor jest ważny-ja mam zielonego Leadteka-bo jestem konserwatystą,mam bude z wyprutym okienkiem i często patrzę na uspokajającą ZIELEŃ laminatu swojej karty-to naprawdę działa.

Ale nie róbmy OFF topa

EDIT:

Shiningami-#%^%& mam nadzieję ,że nie wziąłeś tego na poważnie.Po prostu olej to PCB .Na etapie Twojej wiedzy to i tak bez znaczenia.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dobre wieści wam przynoszę. mam dostep do kart 7600GT leadteków. cena jedyne 769zł, ale jeszcze dzis musze mieć zamówiania a najlepiej na jutro powpłącaną kase. inaczj nie bede miał za co kupić kart. oczywiscie na karty jest gwarancja. istnieje mozliwosc wystawienia fakturki. moje gg 5062861

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w Komsadzie (770) czy Gralu (790) juz stoja ponizej 800 <_< tylko komputronik przysrał jak zwykle cene z kosmosu :) Niebawem za 750 beda od reki.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-Caleb-

widzę że masz już tą kartę - jakie wrażenia, nie było problemów ze sterownikami itp?

Hehe - mam ja wirtualnie bo zlozylem zamowionko i czekam do kompletu na smepa B) - troche na wyrost ale to juz fakt ze w nastepnym tygodniu bedzie D-Day. A jak dorwe to postaram sie opisac ja dokladnie :)

Dlatego tez wyniki bez OC w sygnaturze...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko: jak myslicie czy za 10-20zll doplaty warto zamienic mojego gigabyte 6800gs (509/1342) na leadteka 7600GT? moze bede mial kupca i sie zastanawiam. moj sie srednio kreci na standardowym coolerze, moze na WC by bylo lepiej ale WC za tydzien gdzies.

 

czekam i dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral :D Zawsze nowa zabawka i mozna sie troche pobawic ,a doplata wrecz symboliczna :wink: Na wydajnosci nie stracisz ,a mozesz tylko zyskac :) pozdro

ali ładnie to podsumowałeś ;) fakt ze z GSikiem mialem troche zabawa, miałem, wiec i tu sie szykuje ;) zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje z 7600GS? Mialy miec premiere chyba rownoczesnie z GT, a tu klops :P

PS. Jak sadzicie, czy 7600GT potanieja w najblizszym czasie? Nie wiem czy sie wstrzymac, czy juz kupowac.

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci nie chłodzone niczym, na rdzeniu referencyjny cooler. 1800 to jeszcze nie koniec. prawie nie ma artów (czasem sie kropka trafi) ale nie chce przedobrzyć z temperaturą. co do rdzenia... huh kupiłem tą karte zeby sprzedac a tu sie taka sztuka trafiła. nie wiem czy sie bawić dalej czy sprzedawać. ktoś chętny ? :)

 

huh. juz wiem jak :P ktoś wie na ile mozna bezpiecznie zmienić ? standardowo 1.3V

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...