Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos chce zakupic 7600GS to w sklepie www.apollo.pl maja je za 493zl, a dokladnie taki model [PCIE] Karta GeForce 7600GS MSI 256MB 128b NX7600GS-T2D256EH.

Bardzo mnie ciesza te spadki cen:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wybralem juz drugi egzemplarz z apollo (msi 7600gs), poprzedni jak pisalem ulegl destrukcji [: Obecnie testuje w tym czym mam, troche zawiodlem sie mozliwosciami podkrecania |: oraz ogolnie sama karta. W tych kartach nawet oszczedzaja na gniazdku pod wiatraczek, wypadaloby sprawdzic czy tam dochodzi napiecie i czy mozna wlutowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

cos mi sie wydaje ze ty takie bajki snujesz.. wszedzie w testach jest dobrze podkreca sie do poziomu 76gt (wydajnosci nie zegarow) ale nie u fanatyka ATI wszystko sie sypie nic sie nie podkreca arty juz w biosie..

Był tu też taki jeden co sie przesiadł z 9800 na 6600gt i też miał same problemy. No cóż może ta karty NV wiedzą komu działać dobrze a komu się palić i sypać artami :lol: ?

 

Co do karty to właśnie zobaczyłem http://www.pcinpact.com/articles/a/181/1.htm ten test i co tu mówić nie robi wrażenia w porównaniu z 6600GT ;/ Oczywiście pod zależnością ceny do wydajności.

 

A tu podkręcona karta na 520/900 na standardowym chłodzeneniu i jej wyniki

http://www.hardwarezone.com/articles/view....1&id=1856&pg=10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg pisze wydajnosc a nie takty :D ludzie czytac mozna tak wykrecic rdzen zeby 76gs byl tak samo wydajny jak 7600gt na stocku (ave 6200/6600 do 6600GT)

 

i zebyscie mnie odrazu nie wysmiali w gre wchodza wszelkie vmody =D (w tym przypadku sa to banalne pencil mody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Zaobserwowalem dziwna rzecz.Mam 7600 gt,karte krece oczywiscie w sterach i tak,jak wykrece rdzen karty na np 600,lub 620,czy wiecej to w grach widze jedynie 4 fps wiecej a czasami wcale(tak jak by bylo 560:-))) tylko w 3d markach jest wiecej pkt !:) gry takie jak OBLIVION,TOMB RAIDER LEGENDS.

Czy ktos moze wytlumaczyc o co chodzi bo nie kumam nic tego.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym dać fotosy ale w sumie po co?? jest nagonka na SLI w sensie że SLI to tylko dla 7800gt gtx a teraz 7900gt gtx.

Dodam że wszystko co napisałem jest prawdą a chłodzenie wchodzi na styk trzeba się namęczyć ale się opłaca.

Dodam jeszcze małe porównanie 6600gt sli w 3Dmark03 w rozdzielczości 1600x1200 ma 10600 pkt. a 7600gt sli na 16000pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym dać fotosy ale w sumie po co?? jest nagonka na SLI w sensie że SLI to tylko dla 7800gt gtx a teraz 7900gt gtx.

Dodam że wszystko co napisałem jest prawdą a chłodzenie wchodzi na styk trzeba się namęczyć ale się opłaca.

Dodam jeszcze małe porównanie 6600gt sli w 3Dmark03 w rozdzielczości 1600x1200 ma 10600 pkt. a 7600gt sli na 16000pkt.

No to ciekawe co to za propaganda bo mnie sie wydaje ze lepiej inwestowac w dwie karty (7600GT) relatywnie tanie co w SLi radza sobie nad wyraz dobrze, których koszt to max 1500 zl i wzrost wydajnosci od 80 do 100% w wysokich rozdzielczosciach +AA + AF, niz ladowac 2500 w 2x 7900GT w ktorych juz takiego kopa w du** nie bedzie sie odczuwalo. Ale kazdy zrobi jak bedzie uwazal bo wszak jeden lubi fiolki a drugi jak mu skarpety smierdza ;]

W sumie 2x7600GT po oc na 600/1500 maja wydajnosc wyzsza (~10%) niz 7900GTX czy x1900XTX wiec nie wiem po co to cale marudzenie...nowe stery daja kopa, nowe gry potrafia to wykorzystac... czasy 6600GT co w sli dawalo ciala chyba juz minely, technologia sie rozwianela i w sumie jest przyszlosciowa bo w tej chwili wydawac zaczynaja takie gry dla ktorych jedna karta to malo, vide Oblivion.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nagonka na SLI w sensie że SLI to tylko dla 7800gt gtx a teraz 7900gt gtx.

...

Bzdura nie ma zadnej nagonki ,po prostu wymiana sensownych argumentow ,jak widac w tym ostatnim cienko ,bo zasypujesz nas wynikami w markach :?

...

W sumie 2x7600GT po oc na 600/1500 maja wydajnosc wyzsza (~10%) niz 7900GTX czy x1900XTX wiec nie wiem po co to cale marudzenie...nowe stery daja kopa, nowe gry potrafia to wykorzystac...

A GTX'a nie mozna podkrecic? :rolleyes: Na stock'u ledwo takie SLI dochodzi GTX'a http://www.ixbt.com/video2/g71-part3-d.shtml#p18 :-| Oczywiscie po podsumowaniu kosztow wychodzi 2x800zl i dodatkowe chlodzenie 2x80zl czyli razem 1760zl :? I tutaj nie robi sie za wesolo ,bo za 1300zl mozna miec cicha 7900GT ktora sie ladnie kreci i depcze po pietach GTX'owi :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Bzdura nie ma zadnej nagonki ,po prostu wymiana sensownych argumentow ,jak widac w tym ostatnim cienko ,bo zasypujesz nas wynikami w markach :?

 

A GTX'a nie mozna podkrecic? :rolleyes: Na stock'u ledwo takie SLI dochodzi GTX'a http://www.ixbt.com/video2/g71-part3-d.shtml#p18 :-| Oczywiscie po podsumowaniu kosztow wychodzi 2x800zl i dodatkowe chlodzenie 2x80zl czyli razem 1760zl :? I tutaj nie robi sie za wesolo ,bo za 1300zl mozna miec cicha 7900GT ktora sie ladnie kreci i depcze po pietach GTX'owi :) pozdro

jasne że 7900GT - nic innego w tym przedziale cenowym

jak jesteś sprytny to osiągniesz wydajność 7900GTX++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój opis dokładnie odzwierciedla że 1 7600gt jest w grach kilka procent wydajniejszczy niż 6600gt SLI a 7600gt SLI są wydajniejsze o 80-100%. Sam nie mogłem się nadziwić. Nie mniej 6600gt sli zanim nie było kart z serii 7xxx był tanim i dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Pierwszy post i odrazu problem :mur:

 

Przeczytalem chyba wszystkie posty tutaj zawarte i zastanawiam sie w chwili obecnej nad jedna rzecza. Moj Leadtek 6600 GT Extreme zepsul sie i otrzymalem nowa karte w zamian tamtej i mozliwosc wymiany na inna karte. Najpierw bylem zdecydowany na Geforce 6800 GS a tu nowa karta i jak zwykle watpliwosci ;) Faktycznie w testach 7600 GT wychodzi lepiej (3dmark) , w grach rowniez zauwazalna przewaga GT nad GS ale jedno pytanie skierowane dla osob ktore posaidaja juz ta karte lub ktore mialy przyjemnosc pograc na niej a mianowicie. Czy faktycznie gra czasami "dlawi sie " ? Czy w przyszlosci w grach ktore wyjda i zapewne beda mialy wieksze wymagania , czy wlasnie wtedy szyna pamieci 128 bit nie bedzie miala klopotu ? Posiadam monitor 17 calowy i w gry glownie gram na 1024x 768. Wiele opini i teraz zamieszanie w glowie :wink: Pewnie z wielu z Was posiada juz ta grafike i moze pomoc mi. Zastanawiam sie nad zakupem wersji Gigabyte z pasywnym chlodzeniem , co prawda zajmuje ona 2 sloty ale cenie sobie cisze.

 

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc i rade.

 

Pozdrawiam

 

---------------------

The_GoodEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Pierwszy post i odrazu problem :mur:

 

Przeczytalem chyba wszystkie posty tutaj zawarte i zastanawiam sie w chwili obecnej nad jedna rzecza. Moj Leadtek 6600 GT Extreme zepsul sie i otrzymalem nowa karte w zamian tamtej i mozliwosc wymiany na inna karte. Najpierw bylem zdecydowany na Geforce 6800 GS a tu nowa karta i jak zwykle watpliwosci ;) Faktycznie w testach 7600 GT wychodzi lepiej (3dmark) , w grach rowniez zauwazalna przewaga GT nad GS ale jedno pytanie skierowane dla osob ktore posaidaja juz ta karte lub ktore mialy przyjemnosc pograc na niej a mianowicie. Czy faktycznie gra czasami "dlawi sie " ? Czy w przyszlosci w grach ktore wyjda i zapewne beda mialy wieksze wymagania , czy wlasnie wtedy szyna pamieci 128 bit nie bedzie miala klopotu ? Posiadam monitor 17 calowy i w gry glownie gram na 1024x 768. Wiele opini i teraz zamieszanie w glowie :wink: Pewnie z wielu z Was posiada juz ta grafike i moze pomoc mi. Zastanawiam sie nad zakupem wersji Gigabyte z pasywnym chlodzeniem , co prawda zajmuje ona 2 sloty ale cenie sobie cisze.

 

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc i rade.

 

Pozdrawiam

 

Jeju... Jest pelno testow, wystarczy poczytac. Jasne, ze w nadchodzace gry sobie nie pograsz na maksymalnych detalach, ale wszedzie 7600GT wypada lepiej od 6800 GS. Ten temat byl poruszany bardzo wiele razy. Moze nauczysz sie korzystac z wyszukiwarki itp.? Moze sam poszukasz testow? Nic, tylko LENISTWO!

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem właśnie w BF 2 na 1600x1200 wszysto max aa x 4 i żeby było ciekawiej grałem na jednym 7600gt. Srednio wyświetla się 42 klatki czasem spadnie jak jest jakiś wybuch z nalotu albo ostrzału ale gram w 1600x1200 szok. Jedna karta w sumie daje rade a SLI to he he he wypas. Szkoda że nie mam gdzie załatwić 7900gt na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GTX'a nie mozna podkrecic? :rolleyes: Na stock'u ledwo takie SLI dochodzi GTX'a http://www.ixbt.com/video2/g71-part3-d.shtml#p18 :-| Oczywiscie po podsumowaniu kosztow wychodzi 2x800zl i dodatkowe chlodzenie 2x80zl czyli razem 1760zl :? I tutaj nie robi sie za wesolo ,bo za 1300zl mozna miec cicha 7900GT ktora sie ladnie kreci i depcze po pietach GTX'owi :) pozdro

No niby tak ale:

1) nikt cie nie zmusza do wywalenia od razu 2100 na GTXa, możesz dokupic za 2-3 miechy druga albo i pozniej - tak wg. mnie jest sensowniej

2) 2x800 to lekka przesada, ja kupilem 7600GT Galaxy za 720, ale bez problemu dorwiesz powiedzmy za 750-760 i to cie wychodzi juz 100 taniej

3) po co od razu pentaki? do Oc na 620/1600 to i zwykle chlodzenie referencyjne wystarczy, zalezy ofc jaka ci sie sztuka trafila (pentaki to opcja)

4) Do GTXa przydalaby sie juz zasilka (po OC) tak z 450W a do Sli 2x7600GT po OC wystaczy i 420-430W (Markowa) bo nie sa prondozerne

5) Jednak trzeba przyznac ze nowsze stery daj kopa i prawdopodobnie nvidia bedzie je jeszcze bardziej optymalizowac bo ostatnimi czasy jedna grafika moze nie starczyc :)

6) a tak osobiscie to mnie to Szli korci ;] i tyle hehe, a taki tandemik 2x1GB dual, X2, Szli, bracia Kaczyńscy - wszedzie sie cos dubluje ;]

 

Reasumując za 1500 zl (ofc nie na raz) możesz miec wydajnosć 7900GTX bez przymusu wywalania konkretnej kasy bo jedno 7600GT starczy na jakis czas a jak nadejdzie moment ze bedzie mocy brakowalo dorzucasz drugiego i lecisz dalej, no ale każdy zrobi jak uważa, ja osobiscie zainwestuje w Szli bo nigdy nie wydam wiecej na raz na grafike niz 1000 zl poprostu to za duzo kasy jak na granie a profitu z tego zadnego procz radochy ;] (starzy juz nie placa ;[)pozatym najdrozsze zabaweczki najszybciej traca na wartosci a wtedy troche du** boli...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju... Jest pelno testow, wystarczy poczytac. Jasne, ze w nadchodzace gry sobie nie pograsz na maksymalnych detalach, ale wszedzie 7600GT wypada lepiej od 6800 GS. Ten temat byl poruszany bardzo wiele razy. Moze nauczysz sie korzystac z wyszukiwarki itp.? Moze sam poszukasz testow? Nic, tylko LENISTWO!

Wybacz ale niewiem czy zauwazyles ze napisalem ze przeczytalem wszystkie wypowiedzi w tym temacie, oczywiscie ze ogladalem wszelkie testy na polskich oraz zagranicznych serwisach i zobaczylem ze 7600 gt jest szybszy niz GS a chodzilo mi glownie o to "dlawienie" Poprostu moja brazna w ktorej pracuje nie jest zwiazana z informatyka itp.. i dlatego zadalem to pytanie. Mialem poprostu wielki metlik w glowie bo jedni pisza to inni tamto i zapewne wielu z Was mialo mieszane uczucia w odbiorze tej karty :rolleyes: Ale i tak dziekuje za odpowiedz i chec pomocy.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

The_GoodEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, o jakie "dlawienie" Ci dokladnie chodzi? W testach jest porownywana srednia ilosc klatek na sekunde, gdyby nastepywaly nagłe spaki wydajnosci, to odbiloby sie to na tej wlasnie sredniej- to logiczne. Nie wiem, czy o to Ci chodziło, jesli nie, to sprecyzuj swoja mysl:) A co w koncu wybrales?

 

P.S. Najpierw przeczytalem Twoja wypowiedz i napisalem odpowiedz, lecz stwierdzilem, ze wkurzajace jest czytanie ciagle pytan typu "6800 GS, czy 7600GT?", wiec zaczalem wywod. Niestety, niefortunnie padlo na Ciebie- przykladnego uzytkownika forum, ktory najpierw szuka i czyta, a potem pyta. :) Pzd.

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...