Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre newsy :D :

- Palit 7600 GS Sonic (:D) --> gddr3 :]

- Sparkle Calibre 7600GS ---> także gddr3 (super takty :D)

 

Teraz to nie musimy tylko liczyć na galaxy bo jak widać inne firmy też się starają i to jeszcze dają wersje 256mb :) Palit ostatnio wydał dobre karty np. X1600golden pro który był takim XT, a teraz 7600gs sonic - miodzio B) Ten sparkle calibre też jest fajny, ale zapewne będzie miał cenę tylko lekko niższą niż gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Ślecznie pięknie ale o AGP nic ;/ A zamiaru, chęci, czasu i pieniędzy nie mam na przesiadke na zmiane mainborda zresztą wtedy wolał bym już kupić cały nowy komp B)

 

Ostatnio czytałem, że wersje GSa na AGP mają się zaczynać od 200$ a GT około 300$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, wczorajszy news z PCLaba "AGP w nowych GeForce'ach?", jak widać AGP jeszcze nie umarło :)

 

i mam małe pytanko, jak myślicie czy warto jeszcze trochę poczekać i kupić GF7600GT AGP, czy odrazu zaopatrzyć się w GF6800GS extreme (450/1200) niby obie karty powinny mieć identyczną wydajność, cenę pewnie też. Wiem że przy obecnym sprzęcie powinienem już raczej myśleć o PCI-E, ale obecny komp będzie służył jeszcze dłuuugie lata jako drugi w domu, także do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Powiem tyle 7600GT podkrecony jest tylko o 20 % wolniejszy od 7800 GT;)

 

POZDRO :)

E tam, moje 7600GT po OC ma 6800 w 05 czyli wiecej niz stockowe 7800GT :)

Wydaje mi sie ze po niezlym OC 7600Gt moze doganiac niekrecone 7800GT w grach.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, moje 7600GT po OC ma 6800 w 05 czyli wiecej niz stockowe 7800GT :)

Wydaje mi sie ze po niezlym OC 7600Gt moze doganiac niekrecone 7800GT.

To miło słyszeć ... własnie planuje zakup tej karty.

Czy pamięci grzeją sie? Pytam bo jak założe wode na karte to nie bedzei ruchu powietrza w okolicach ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miło słyszeć ... własnie planuje zakup tej karty.

Czy pamięci grzeją sie? Pytam bo jak założe wode na karte to nie bedzei ruchu powietrza w okolicach ramów.

na 1600MHz są takie dosyć ciepłe, ale nie parzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, moje 7600GT po OC ma 6800 w 05 czyli wiecej niz stockowe 7800GT :)

Wydaje mi sie ze po niezlym OC 7600Gt moze doganiac niekrecone 7800GT w grach.

Na ile wykręciłęś swoje 7600GT??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile wykręciłęś swoje 7600GT??!!

Wystarczy spojrzec na konfig :lol2: - rdzen max leci do 625 w sumie, a pamieci do 830 na pewno, pojda wyzej ale nawet nie sprawdzalem ile ;]

No i nawet Oblivion chodzi calkiem niezle w przyzwoitych detalach ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głwoną wadą galaxy jest to że ma tylko 128 MB - to za mało (ale może odbije się pozytywnie na mozliwościach oc..)

ok moze i tan Palit Sonic ma te 256mb ale z opisu wynika ze sa one taktowane 1000MHz wiec zamiat 1,4ns moga tam byc 1,6ns lub 2,0ns :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok moze i tan Palit Sonic ma te 256mb ale z opisu wynika ze sa one taktowane 1000MHz wiec zamiat 1,4ns moga tam byc 1,6ns lub 2,0ns :wink:

To spójrz na tego sparkle'a --> ten już ma 570/1400 (256mb!) czyli o 10mhz wyższy rdzeń od 7600gt :D Ciekawie jak będzie z ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy nie widział ktoś takiego cuda?

A google nie dziala? :?

 

Pierwsza stronka jak mi wyrzucilo http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=63191 (na razie maja jakies problemy ,ale zapewniam ze znajdziesz interesujace info). Dodatkowo zerknij tu http://www.vr-zone.com/index.php?i=3330 :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niech juz przykleja ten temat bo z pewnoscia bedzie sie ciagnal baardzo dlugo ;] wszak amatorow tanich i dobrych win i kart nie brakuje.

Jak narazie GT tania nie jest, no ale... ;) dziś bede miał kolejną sztukę 7600GT Galaxy.... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko :)

 

Właśnie zabrałem się za testy 7600 GT (niestety trochę późno, ale cóż). I moja karta podkręca się (MSI z półki sklepowej - zaden selekt) na 630 / 820 Mhz

 

przeglądałem recenzje oraz ten wątek i zauwazyłem, że podkręca się albo rdzeń albo pamięci. Albo ktoś wykreci 660 Mhz na rdzeniu ale tylko 750 na pamięci, albo ma 600 Mhz na rdzeniu ale aż 800 - 820 Mhz na pamieci.

 

jak wiecie testuję karty na ustawieniach możliwych do uzyskania na zdecydowanej większości kart. Czyli nigdy nie sa to ustawienia maksymalne - raczej wypośrodkowane z uwzględnieniem osiągów innych recenzentów oraz przede wszystkim użytkowników.

 

Tak jak testowałem GF'a 6800 GS na PCI-E, który podkręcał się na 530 / 650, ale testowałem w ustawieniach 500 / 600 MHz.

 

Osobiście optowałbym za taktowaniem 600 / 760 Mhz - wydaje się mi, że każda karta tyle poleci i jednocześnie róznica względem taktowań powiedzmy 620 / 820 Mhz jest w granicach 5 - 6% czyli bardzo mało.

 

Czy Waszym zdaniem takie ustawienie będzie dobrze reprezentowało 7600 GT po O/C? :) bez vmodów oczywiście

 

BTW - po vmodzie mam prawie 700 Mhz na rdzeniu, ale pamięci lecą w dół - brakuje powera na PCI-Express

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko , ze cena karty z pamieciami na 1400 Mhz bedzie zapewne nieznacznie nizsza od zwyklych gt i tyle bedzie z tego radosci.

Mi natomiast bardzo podoba sie karta XFX-a GS taktowany na 500/900. A cena tylko ze 30 zeta wyzsza niz normalnego w znak-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale ja tu pytam o moda, a wy tu rozmawiacie o [ciach!]łach w stylu jaki wentylator czy jakie takty. A podobno Tweak to najwyższy w polsce poziom forum :lol:

 

Czy nie widział ktoś takiego cuda?

specjalnie dla ciebie opson..

 

411 Ohm 1,38V

404 Ohm 1,41V

393 Ohm 1,44V

384 Ohm 1,48V

373 Ohm 1,51V

 

http://img156.imageshack.us/img156/3972/vmod20kk.jpg

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla ciebie opson..

 

411 Ohm 1,38V

404 Ohm 1,41V

393 Ohm 1,44V

384 Ohm 1,48V

373 Ohm 1,51V

 

http://img156.imageshack.us/img156/3972/vmod20kk.jpg

Zamalowac olowkiem czy jakims lakierem do paznokci ?;] Na ile to bezpieczne, tzn czy mozna zjebac karte?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spójrz na tego sparkle'a --> ten już ma 570/1400 (256mb!) czyli o 10mhz wyższy rdzeń od 7600gt icon_biggrin3.gif Ciekawie jak będzie z ceną

tylko ze sparkle ma przewaznie drogie i raczej mało dostepne karty na naszym rynku ( w porównaniu do Asusa, gigabyta itd.) a taki palit czy galaxy napewno bedzie ciekawa cenowo, przykładem moga byc 6600ge czy x1600pro golden B)

 

EDIT:

http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=9575

 

karta ma takty 500/1000 i pamieci 2.0ns wiec raczej nie zrobimy z niej 7600gt ale na plus mozna zaliczyc 256mb pamieci

Edytowane przez kuki1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE TECHNOLOGY zaprezentował kartę graficzną GV-NX76T256D-RH opartą na układzie graficznym nVidia GeForce 7600 GT wykonanym w technologii 90nm. Karta została wyposażona w nowy system bezgłośnego chłodzenia SILENT PIPE II, charakteryzujący się dodatkowym modułem zasysającym chłodne powietrze. Działanie systemu SILENT PIPE II gwarantuje stabilną pracę nie emitując przy tym zbędnego hałasu. Dodatkowo GV-NX76T256D-RH w pełni wspiera technologię SLI, DirectX9.0C, Shader Model 3.0 oraz OpenGL 2.0. Dzięki nowoczesnemu układowi graficznemu oraz 128 bitowej pamięci GDDRIII o pojemności 256MB, GV-NX76T256D-RH jest wstanie sprostać wymaganiom stawianym przez zaawansowane gry komputerowe jak również aplikacje do cyfrowej obróbki oraz odtwarzania obrazu video. Jedną z największych zalet karty jest bezgłośny system chłodzenia SILENT PIPE II wykorzystujący zjawisko naturalnej konwekcji dzięki czemu nie ma konieczności stosowania dodatkowych wentylatorów chłodzących kartę graficzną. Przeprowadzone w laboratoriach firmy GIGABYTE testy wykazały że podczas normalnej pracy temperatura karty graficznej z systemem chłodzenia SILENT PIPE II jest o około 30% niższa w porównaniu z temperaturą karty wyposażonej w tradycyjny wentylator. Karta graficzna GV-NX76T256D-RH została wykonana w specjalnym procesie produkcyjnym nie wykorzystującym szkodliwych dla środowiska materiałów takich jak ołów, kadm, rtęć, dzięki temu karta jest w pełni zgodna z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej. Ponadto GV-NX76T256D-RH w pełni wspiera technologie Pure Video dostarczając najwyższej jakości obraz wideo. Firma GIGABYTE do każdej karty graficznej GV-NX76T256D-RH dodaje pełną wersję niezwykle popularnej gry Serious Sam 2.

 

http://obrazki.pctest.pl/gigabyte_sp2_big.jpg

 

aha i taktowania, zapewne bedzie to:

 

560MHz/1400MHz

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ołóweczek (polecają 2B ale ja zastosowałem 7B)

 

raczej jest to bezpieczne. do 1.45 to możesz smiało podnosić a dalej to już na własne ryzyko ;)

A samo zamalowanie podnosi vcore czy wgrywasz nowy bios? Zielony jestem z modow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...