Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

sa jakies wiesci o 7600GTX albo x1700?? Dobrze by bylo jakby wyszedl x1700, pewnie bedzie wydajniejszy od GT i nvidia wyda GTX. Swoja droga jak mysliscie ile bedzie kosztowac 7600GT w wakacje??

Raczej nie będzie czegoś takiego jak X1700. Z czym by miał konkurować??? Przecież ATI ma X1800 GTO, który jest konkurentem dla GF 7600GT. Jeżeli wyjdzię GTX to raczej po to by pokonać GTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze x1700 mógłby konkurowac z 7600GT. x1800GTO to tylko rozwiązanie przejsciowe i ma zostac zastąpione x1900GTO który byłby rywalem 7900GT

 

lol - auto cenzura za pierwszym razem [ciach!]nęła mi wyraz konkurencja

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam :)

Stoje wlasnie przed zakupem GF7600GS i... mam maly dylemat - z karty chce wyciagnac jak najwiecej i nei wiem na ktora sie zdecydowac ><. Do wyboru generalnie mam:

 

GeForce PCI-E 7600GS Leadtek PX7600GS-TD256 Heat Pipe 256 MB

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2132...GSLea256+HP+BOX

 

GeForce PCI-E 7600GS Pine XFX7600GS PV-T73P-UDS7 256 MB

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2132...600GSPin256+BOX

 

GeForce PCI-E 7600GS Microstar NX7600GS-T2D256EH 256 MB

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2132...600GSMsi256+BOX

 

Prosze.. doradzcie, ktora... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam :)

Stoje wlasnie przed zakupem GF7600GS i... mam maly dylemat - z karty chce wyciagnac jak najwiecej i nei wiem na ktora sie zdecydowac ><. Do wyboru generalnie mam:

 

GeForce PCI-E 7600GS Leadtek PX7600GS-TD256 Heat Pipe 256 MB

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2132...GSLea256+HP+BOX

 

GeForce PCI-E 7600GS Pine XFX7600GS PV-T73P-UDS7 256 MB

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2132...600GSPin256+BOX

 

GeForce PCI-E 7600GS Microstar NX7600GS-T2D256EH 256 MB

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2132...600GSMsi256+BOX

 

Prosze.. doradzcie, ktora... :)

odradzam msi, w ogole nie chce sie krecic...szukaj xfx taktowanej 500/450 (czyli to co podales w linkach, ma lepsze pamieci, bodajze 2.2ns

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, trochę szkoda, że mój Leadtek nie będzie tak ładnie się prezentował jak Gigabyte, ale przepłacać stówę dla wyglądu to trochę nie teges ;)

 

Swoją drogą - widziałem kiedyś płytę główną, któr była (fabrycznie) pomalowała w kwiatki czy coś tam. Zastanawiam się, czy gdyby zasłonić odpowiednie rzeczy na płycie to czy na własnej nie dałoby się walnąć air brusha? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamta płyta to był fotomontaż :) (chodzi ci zapewne o ABITa na AM2)

 

co do 7600GS wg mnie lepiej brac karty z aktywnym chłodzeniem. nie ma wówczas takich problemów z temperaturami i można założyć dodatkowe chłodzenie na pamiątki

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam. 7600GS od Asusa. Moze jakiegos farta mialem ale sie kreci bardzo dobrze (przynajmniej wiecej niz w wiekszosci recezji)

Mi stabilnie chodzil na 495/510 Oczywiscie na aktywnym chlodzenia (Pentagram). W tej cenie to chyba byl moj najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba błąd w opisie, pisze, ze ma pamiatki 1.4ns coś w wątpie, pozatmy cos w tytólw jest heatpipe ja tam nic nie widze....

Pred ewentualnym zakupem obejrze o3wiscie

Ten pine mnie o tyle kusi ze jest 500/900 fabrycznie a na taki radiator zawsze jakis 8x8 wentyl wejdzie ><

To 1,4 to faktycznie musi byc blad, bo karta testowana na www.egielda.com.pl to dokaldnie to samo, tyle ze ma pameici 2,5 ns :/

Co do heatpipe to chyba tutaj jest wyjasnienie - 2 wersje karty z pasywnym i aktywnym chlodzeniem

http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/o...1&pronameid=258

Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pred ewentualnym zakupem obejrze o3wiscie

Ten pine mnie o tyle kusi ze jest 500/900 fabrycznie a na taki radiator zawsze jakis 8x8 wentyl wejdzie ><

Generalnie jesli 1,4 ns to brac tego leadteka? i czy szukac karty z pamieciami na jak najmniejszych timingach?

Jezeli by miał pamięci 1.4ns to musiałyby byc to GDDR3 czyli to samo co na 7600GT. Moze leadtek wydał juz taką wersję jak galaxy czy sparkle, ale myślę ze to raczej błąd w opisie. Gdybym kupował 7600GS, nie brałbym tych chłodzonych pasywnie bo bez nawiewu jest bardzo słabe oc, duze temperatury i podgrzewa nam powietrze w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam karte od XFX i nie narzekam... :) taktowania 500/900MHz i grzeje się w idle maks 50 st. a po 3 godzinkach grania w nfs: mw na full detalach miała 88 st. :D jak komuś przeszkadza ta temperaturka to radiator jest dość spory (i ciężki) i może sobie właśnie zamontować jakiś wentyl... :)

 

pozatym lepiej brać karte z większymi taktowaniami z pasywnym chłodzeniem niż karte wolniejszą z aktywnym chłodzeniem...

Edytowane przez pucis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jej tak dokładnie nie kręciłem... natomiast w sterach jak wezme "Detect Optimal Frequencies" to wykrywa mi 517/992MHz :) ale pewnie dzisiaj albo jutro wezmę się za to... :) <brak czasu>

A na 3 godzinki grania miałeś czas :P

 

P.S. Ponoć test galaxy7600gs na ddr3 z PcLabu został przesunięty na jutro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jej tak dokładnie nie kręciłem... natomiast w sterach jak wezme "Detect Optimal Frequencies" to wykrywa mi 517/992MHz :) ale pewnie dzisiaj albo jutro wezmę się za to... :) <brak czasu>

to sterowniki w msi daja czadu... 419/847 (: to sie nazywa podkrecanie Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na 3 godzinki grania miałeś czas :P

wiesz... po 2 latach siedzenia na GF2 MX200 32MB musiałem zobaczyć jak gierki wyglądają na nowej karcie... :) zaraz zaczynam ją sprawdzać... przed chwilą założyłem na radiator wentyl 80x80mm (przyczpiony gumkami) i zauważyłem ciekawą rzecz... :) temp. w IDLE - 42-43... włączyłem 3DMarka... i temperatura 46 stopnii (wczesniej 82) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz... po 2 latach siedzenia na GF2 MX200 32MB musiałem zobaczyć jak gierki wyglądają na nowej karcie... :) zaraz zaczynam ją sprawdzać... przed chwilą założyłem na radiator wentyl 80x80mm (przyczpiony gumkami) i zauważyłem ciekawą rzecz... :) temp. w IDLE - 42-43... włączyłem 3DMarka... i temperatura 46 stopnii (wczesniej 82) B)

Jezeli sprawdzałes temp po wyjsciu z 3dmarka to dodaj z 5c-10c wiecej, bo temperatura rdzenia spada tak szybko jak temperautra prockow k8.

 

wiesz... po 2 latach siedzenia na GF2 MX200 32MB musiałem zobaczyć jak gierki wyglądają na nowej karcie... :) zaraz zaczynam ją sprawdzać... przed chwilą założyłem na radiator wentyl 80x80mm (przyczpiony gumkami) i zauważyłem ciekawą rzecz... :) temp. w IDLE - 42-43... włączyłem 3DMarka... i temperatura 46 stopnii (wczesniej 82) B)

Jezeli sprawdzałes temp po wyjsciu z 3dmarka to dodaj z 5c-10c wiecej, bo temperatura rdzenia spada tak szybko jak temperautra prockow k8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sprawdzałes temp po wyjsciu z 3dmarka to dodaj z 5c-10c wiecej, bo temperatura rdzenia spada tak szybko jak temperautra prockow k8.

no to i tak duża różnica... :)

 

narazie 920 MHz (DDR) stabilne... :) jedziemy dalej... B)

 

no już doszedłem do 970MHz (DDR) i narazie stabilnie, bez żadnych artów... :) rdzeń zostawie na później...

w 3DMarku05 na ustawieniach - 1280x1024, AAx4, Anizo x8 na standardowych taktach 2889 a teraz już 3063pkt

 

***

 

no 1000MHz osiągnięte bez zająknięcie... B) pokatowałem ją w 3DMarku05 teraz pograłem niecałą godzinkę w NFS: MW na full detalach z AA... wszystko stabilnie... bez artów... :)

chciałem pamiątki podkręcić jeszcze ale w ustawieniach karty w sterach jak ustawie powyżej 502MHz i daje na "Test changes" to pojawia mi się komunikat - "The test failed to run at the selected clock frequencies. Please lower your settings and try again." :mur:

Wydaje mi się, że pamiątki mogłyby jeszcze pójść wyżej...

Edytowane przez pucis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to biosa zmień

np. na jaki bios??

 

pucis - ściagnij ATiTool(tak, nie pomyliłem się) i kręć ATiToolem bo nie trzeba robić testu sterów, albo sciagnij coolbits.

ściągnąłem PowerStripa... ustawiłem na 505MHz... odpaliłem 3DMarka05... i od samego startu karta sypie artami... :mur:

więc narazie maks. dla tej karty to 501MHz :) co proponujecie, żeby wycisnąć jeszcze więcej...?? B)

Edytowane przez pucis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem PowerStripa... ustawiłem na 505MHz... odpaliłem 3DMarka05... i od samego startu karta sypie artami... :mur:

więc narazie maks. dla tej karty to 501MHz :) co proponujecie, żeby wycisnąć jeszcze więcej...?? B)

Zeby wycisnac wiecej to zostaja tylko radiatory na pamieci i mod zwiekszajacy napiecie- powodzenia i zdaj relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już mam... tylko mnie zastanawia czemu mi pokazuje, że mam 231MHz na pamięciach jak naprawdę mam 450MHz (900 DDR) i maks. taktowanie dla pamięci mogę ustawić 444 MHz :blink:

 

to wiecie w czym problem jest...??

Edytowane przez pucis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wycisnac wiecej to zostaja tylko radiatory na pamieci i mod zwiekszajacy napiecie- powodzenia i zdaj relacje :)

ale chyba założenie radiatorków nie spowodowałoby dużego zwiększenia taktów, na których by pamiątki pracowały bez artów... ?? ale vmod przez podmiane biosau czy "pracę ręczną" na karcie ?? :D

 

nie przejmuj się - u mnie np. pokazuje 350mhz a w rzeczywistosci pamięci taktowane 700mhz(efektywnie 1400). Po prostu mnóz x2 taktowanie ktore pokazuje AtiTool i potem sprawdz ile daje to w DDR.

test już test w trakcie... :) przy 501 Mhz odrazu ATITool wysypuje artami ale przy 500MHz test już leci 10 minut i narazie 0 błędów... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...