Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi tej grafy... :sad: prawde mówiac mody można by spokojnie ściągnąc i tak zaretuszować, że nikt by nie widział... ;)

 

Jakby kto nie widział to wrzuce te fotki zmodowanej grafy... w koncu topic o 7600 ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :D A mi wczoraj doszedł mój Leadtek :)) Jeszcze tylko po południu dzisiaj odbieram DFI :) Niestety narazie w OC nie mma się co bawić na firmowym coolerku, dopiero po 10maja nowy będzie :/

No co ty ja tam 620/820 na firmowym wywinolem i temp max 51C ;] coolerek nowy za wiele ci nie da jezeli karta bedzie miala slabe mozliwosci OC Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty ja tam 620/820 na firmowym wywinolem i temp max 51C ;] coolerek nowy za wiele ci nie da jezeli karta bedzie miala slabe mozliwosci OC

Chyba w IDLE ;) U mnie na tym chłodzeniu przy 620MHz w Olbivionie mam 63-65c.

 

@Świder - pieknie karta wygląda z tymi modami ;> Mógłbyś napisać co w niej robiłes??

 

@KvaNfield - Wyciągnełem przed chwilą karte, i odczytałem oznaczenia z tego scalaka (btw, strasznie trudno coś odczytac bez lupy, badziewny lakier jest na tym :P ) :

 

 

I ([]) R

 

P602H

QO(lub 0)82

F8113

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Świder

 

Twoje można było spokojnie ściągnąc, lecz niestety nie wytrzymały transportu :\ A moje już tak profesjonalne nie były i widać będzie po zdjęciu że jest modowana :\ Mi też szkoda tej grafy, ale cóż może jest jeszcze do odratowania.

 

-> grzesiu

 

Wielkie dzięki za info.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić kartę i mam pytanie

czy 7600GT czy może 7800GT.

cena 7600GT to 7500 do 830zł wyniki 3Dmark05 - około 6000

7800Gt to 1120 do ho ho wynik 3Dmark to około 6600

wyniki bez O/C

co radzicie 7600GT ? no i jaką kartę ,cena w tej opcji nie gra roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie w grach jest duzo wieksza roznica miedzy 7800GT a 7600GT, oczywiscie na korzysc 7800.

No wiadomo ze roznica na korzysc 7800Gt musi byc bo te 20/7 256 bit do czegos zobowiazuje :|

Poszukam testu pewnego gdzie podkrecone 7600GT 640/840 w stosunku do stockowego 7800gt w grach szlo z nim leb w leb, wiadomo 7800 sie niezle kreci ale chodzi o sam fakt.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić kartę i mam pytanie

czy 7600GT czy może 7800GT.

cena 7600GT to 7500 do 830zł wyniki 3Dmark05 - około 6000

7800Gt to 1120 do ho ho wynik 3Dmark to około 6600

wyniki bez O/C

co radzicie 7600GT ? no i jaką kartę ,cena w tej opcji nie gra roli.

 

mam na sprzedaz 7800GTX jezeli jestes zainteresowany. cena 999 :) jak co to priv

 

świder - rowibłes wg schematów z vr-zone ? ogólnie grafa wygląda fajnie z tym vmodem. niedługo robie moda usiebie na 6200 to zrobie cos podobnego ;)

 

hehe. jutro zabawa na 7600GT w SLI. jakies pytania/propozycje odnosnie testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. jutro zabawa na 7600GT w SLI. jakies pytania/propozycje odnosnie testów ?

Oczywiscie :) jak moge zaproponowac tytuły (klasyka)

- Fear 1280x960 4xAA 8xAN Ss On

- Oblivion 1024x768 4xAA 4xAN Detale Full + bloom - ewentualnie 1280x1024 Full 4xAn i HDR

- Q4 1600x1200 4xAA 8xAN Ultra

- H-L 2 chyba nawet nie potrzebnie bo gram na swoim 7600GT w 16x12 na Full i jest git wiec szkoda czasu ;]

- FC 1600x1200 full 4xAA 8xAN

- NFS MW 1600x1200 4xAA 4xAN Full

 

Mysle ze i tak miales robic wszytskie testy w grach przy 1280x1024 4xAA 8xAN :]

 

Zdaj relacje z krecenia, a najwazniejsze - zebysmy mieli porownanie do sli - zrob moze pierw testy tych tytulow na jednej karcie w kilku ustawieniach, o ile ofc bedziesz mogl ;]

 

Jaki masz zasilacz?

Jaki jest producent tych kart?

Bedziesz probowal roznych sterow czy juz masz upatrzone?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świder - rowibłes wg schematów z vr-zone ? ogólnie grafa wygląda fajnie z tym vmodem. niedługo robie moda usiebie na 6200 to zrobie cos podobnego ;)

Prawde mówiac to robiłem bez żadnych schematów :P

Widziałem jakie rezystory ponieważ Kvanfield wcześniej malował je ołówkiem... a on to chyba z vr-zone brał, ale pewien nie jestem... niech on sie wypowie :)

 

PS. Wiem, że fajnie - tak elo i pro :lol: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te z VR-zone brałem i dobrze działało. Radzę tyko wyprowadzić sobie kabelki do mierzenia napięcia poza grafę, najlepiej do jakiegoś molexa, ja tak nie zrobiłem :mur: i spaliłem :mur: mojego 7600 gt bo mi sonda miernika z ręki wypadła :mur: Ale proces ratowania jeszcze trwa :]

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najlepjej potestować karte żeby arty wykryło?? bo ściągam te stery 84.26 bo z nvidi wczoraj zassałem 84.21 i dalej [gluteus maximus], dzisiaj jeszcze sprubóje powalczyć z tą kartą

Mozesz pobawić się ATiToolem, ma wbudowany tester. (ps-> tylko jak zainstalujesz to nie mow ze pamiec masz taktowaną 350Mhz, to bład AtiToola, wyliczasz tak - wynik podany w ati tool*2=realne taktowanie*2=efektywne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie :) jak moge zaproponowac tytuły (klasyka)

- Fear 1280x960 4xAA 8xAN Ss On

- Oblivion 1024x768 4xAA 4xAN Detale Full + bloom - ewentualnie 1280x1024 Full 4xAn i HDR

- Q4 1600x1200 4xAA 8xAN Ultra

- H-L 2 chyba nawet nie potrzebnie bo gram na swoim 7600GT w 16x12 na Full i jest git wiec szkoda czasu ;]

- FC 1600x1200 full 4xAA 8xAN

- NFS MW 1600x1200 4xAA 4xAN Full

 

Mysle ze i tak miales robic wszytskie testy w grach przy 1280x1024 4xAA 8xAN :]

 

Zdaj relacje z krecenia, a najwazniejsze - zebysmy mieli porownanie do sli - zrob moze pierw testy tych tytulow na jednej karcie w kilku ustawieniach, o ile ofc bedziesz mogl ;]

 

Jaki masz zasilacz?

Jaki jest producent tych kart?

Bedziesz probowal roznych sterow czy juz masz upatrzone?

FEAR - spoko ;)

oblivion (jak zdobęde) ok ;)

FC - co to ?

NFS, Q4 (moj monit nie obsluzy takich rozdzialek (ale musze jakos pomysleć jak tu grafy "dociążyć"))

 

jasne ze miałem zamiar :)

 

testy na pojedynczej karcie juz zrobione (i to dość dawno)

-zasilacz antec 480W

-leadtek

-stery.. pierwsze z brzegu (84.26)

 

ogólnie to bedzie jazda bo mam około 24h na zmodowanie DFI (nie mam lakieru), przetestowanie 7600GT SLI, 7600GS, 7600GS GALAXY. będzie co robić :) (no i jeszcze zabawa w oc i próba bicia WR)

 

KvaNfield i jakie w koncu miałes wyniki na tej grafie ?

 

Świder ogólnie good job. kiedys sie do ciebie odezwę jak bede musiał zrobić jakiegoś trudniejszego vmoda

 

btw.. czy DFI da sie zmodować ołówkiem ?

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem nowej platformy PCI-E (papa drogie AGP). Przy zmianie flaków w kompie wymieniłem sobię grafę 6600GE AGP na Gigabyte 7600GT. Od razu w sklepie dokupiłem wentylator Pentagram Freezone XC-80 Cu. Wstępnie kompa uruchomiłem z oryginalnym wentylatorem i aż mnie zszokowała głośność oryginalnego chłodzenia. Zanim zamieniłem na Pentagrama podziałałem sobie trochę i stwierdziłem, że mam temperaturę na karcie w stresie ok 65-70 stopni a w iddle ok 52-57. Zamieniłem tą oryginalną suszarkę na Pentagrama (+ radiatorki na pamiątki) i ma teraz w stresie ok 57-59 a w iddle 49-52. Zastanawiam się czy w iddle nie mam aby trochę za dużo jak na takie chłodzenie? Acha - pentagrama puściłem na 5V przez oryginalną przejściówkę i jest absolutnie BŁOGA CISZA. Nie robiłem testów na 12V. W obudowie mam w sumie 3 wentylatory: na grafice (Pentagram :wink: ), na procesorze (oryginalny BOX-owy :sad: ) i 80mm Arctic Cooling w tunelu powietrznym na CPU. I jeszcze jeden oczywiście w zasilaczu: 120mm wolnoobrotowy na spodzie zasilacza. Dodam, że nie idzie prawie dotknąć dużego radiatora na chipsecie :huh:

Może mnie ktoś podratować w sprawie temperaturki karty? Czy mimo wszystko aby nie zaduża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZRYGOTOWANIA DO VMODÓW

Dołączona grafika

 

I tak sie nie obyło bez drobnych modyfikacji "boszkiem"

Dołączona grafika

 

Oraz tył

Dołączona grafika

 

 

Po weekendzie wezme sie za vmody (niestety ale mam w tym tygodniu praktyki w Kraku i nie będzie mnie w domci :( )

Na rdzeniu montowany EVERCOOL :)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foty nie działają :/

 

imo do vmodów na 7600GT chyba wielkich przygotowań nie trzeba..

 

wrzucasz je na imageshack.us gdy fota sie załatuduje to bierzesz trzeci czy tam czwarty link od dołu (chyba dobrze pamiętam..)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...