Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

1,2 ns i 500/1400 mhz - ta jest najlepsza (chodz PONOC roznica miedzy 1,4 a 1,2 ns w samsungach jest zadna bo karty bazuja nawet na tych samych timingach - kiedys sie tym interesowalem i czytalem specyfikacje w PDF memek od samsunga)

Czyli wnioskujesz, że da się z 1.2 coś jeszcze wycisnąc oprócz MHz ? Jakieś doświadczenia?

poza allegro ok 570 ziko i masz PEWNY towar od Pewnego Goscia ;) i do tego masz Dosc dobre chlodzenie Zalmana AL

true, true niestety nic tylko chwalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nistety w chwili obecnej kart z memkami 1,2ns nie mam na stanie. ostatnia dostawa cala byla na 2ns :( nie wiem kiedy bede mial nastepne karty z takimi memkami, ale dam znac.

 

w chwili obecnej dostepne sa karty 128mb z memkami 1,4ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pierwsze testy

proc na 2800mhz memki na 255 2-3-2-5

grafa 625/690 (Galaxy 7600gs 256mb 2ns 500/1000 def)

stery na jakosc zadnych optymalizacji

 

01 26788

03 13217

05 5810

 

cos mi sie zdaje ze to malo :(

czy moze normalnie jak na te takty?

 

musze winde postawic na nowo jeszcze i looknąć

(konkretne i "ostateczne" oc jak załoze jej abadona i jakeis radiatrki na memki)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pierwsze testy

proc na 2800mhz memki na 255 2-3-2-5

grafa 625/690 (Galaxy 7600gs 256mb 2ns 500/1000 def)

stery na jakosc zadnych optymalizacji

 

01 26788

03 13217

05 5810

 

cos mi sie zdaje ze to malo :(

czy moze normalnie jak na te takty?

 

musze winde postawic na nowo jeszcze i looknąć

(konkretne i "ostateczne" oc jak załoze jej abadona i jakeis radiatrki na memki)

Chaos - dajesz sie pokonać lamkom z pclaba? ;)

 

wynik w normie gdyż galaxy 2ns ma gorsze osiągi niż powiedzmy 7600GT przy identycznych taktowaniach

 

btw.. widzieliście juz foty pasywnego MSI 7600GT ?

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos - wyniki jak na te taktowania sa w normie

 

karta krecona na 660/1700 - przy dobrym procku i memkach takich jak twoje wyciaga ok

2003- 15-16 k

2005- 7 - 7,500 k

 

 

Wracajac do tematu 7600GT - to wczoraj nad tym nieco myslalem i doszedlem do wniosku ze karta za ta cene (srednio 730zl) jest nieoplacalna - dlaczego ??

Biorac pod uwage Takiego galaxego 1,2ns za 570 ziko a 7600GT to sa praktycznie TE same karty no i dodatkowo na galaxym mamy zalmana ...

 

 

innym faktem jest to ze zamiast dawac 730-750 ziko za 7600GT lepiej kupic X1800GTO -

Karta jak sie okazuje naprawde jest wydajniejsza od 7600GT, dodatkowo ma 256 bit szyne danych

sa do niej rowniez fajne MOdy i mozna tez ladnie podkrecic co jeszcze bardziej powiekszy roznice w wydajnosci w stosunku do 7600GT

 

A o odblokowaniu potokow i przerobieniu na X1800XL to juz nie mowie - co prawda nie mozna brac tego jako wyznacznik, ale jesli sie uda to karta juz Zupelnie MIAZDZY :)

 

X1800GTO mozna kupic za ok 750 zl

 

Warto przemyslec wczesniej zanim podejmie sie decyzje o kupinie 7600GT

 

Nie jestem Fanatykiem ATI ani NVIDI - poprostu kupil bym to co bardziej sie oplaci

a w tym wypadku jak Sami widzicie 7600GT za ta kase nie jest juz NAJLEPSZYM wyborem

(oczywiscie caly czas pisze o 7600GT inna sprawa jest Galaxy 7600GS na ddr3 - ta karte za ta kase oplaca sie jak najbardziej kupic :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos - wyniki jak na te taktowania sa w normie

 

karta krecona na 660/1700 - przy dobrym procku i memkach takich jak twoje wyciaga ok

2003- 15-16 k

2005- 7 - 7,500 k

Tylo ze chaos ma pamieci 2ns a nie 1,2 wiec nigdy nie poleca 1700mhz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylo ze chaos ma pamieci 2ns a nie 1,2 wiec nigdy nie poleca 1700mhz....

NIgdy nie mow nigdy :)

 

jak zmieni timingi odpowiednio od pamieci 1,2 ns Dovoltuje nieco

Moze na 1700 nie poleca ale na 1550-1600 mozliwe :)

 

Acha kolejna ciekawa sprawa jak sadze, jest to ze 7600GT/GS jest niedovoltowany

PCIE niby moze dac 75-90W

karta nie ma dodatkowego zlacza zasilania

 

moze to byc niezly hamulec przy Najwyzszym O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze trzeba WYOSTRZAC timingi

Trzeba wiedziec ktore za co odpowiadaja i jedne popuscic drugie przyostrzyc

to zupelnie jak Regulacja silnika w samochodzie przed wyscigiem :lol:

 

 

Mowisz ze z 2,0 ns niemozliwe 1700mhz (byc moze nie pociagna az 1700)

 

ale to jak wyjasnisz moje 900 mhz z tsopow 3,6ns Hynixa na 6200 :) ?

 

Odpowiednie dovoltowanie i dobor timingow i mozna cuda zdzialac

 

twoje 1,2ns i chaosa 2,0 ns sa produkowane w tej samej technologi calkiem mozliwe ze nawet na jednej lini ;)

- nie twierdze ze obie maja ten sam potencial O/C napewno te 1,2 maja lepszy bo zostaly wstepnie wyselekcjonowane "Wstepnie"

 

mysle ze z pamieci 1,2 jest mozliwe uzyskanie ok 2000 mhz po odpowiednich modyfikachach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj testuje GF 7600GT SPII, jak narazie dobrze core poszedł na 620mhz a mem na 765mhz, co mnie dziwi to fakt że po 5h grania w doom3 puźniej w CS:S temperaptura jest taka sama jak przed zmianą taktowania :) co prawda mam dwa wentylatory w bocznej ściacie obudowy skierowane na karte (oba po 3000obr./min). to chłodzenie pasywne jest chyba bardzo dobrze :)

 

powieccie mi jeszcze co oznacza na memkach ostatnie 4 znaki BC12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i do czego to bylo ? :lol:

 

do

jak zmieni timingi odpowiednio od pamieci 1,2 ns Dovoltuje nieco

Moze na 1700 nie poleca ale na 1550-1600 mozliwe :)

i tym podobnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze trzeba WYOSTRZAC timingi

Trzeba wiedziec ktore za co odpowiadaja i jedne popuscic drugie przyostrzyc

to zupelnie jak Regulacja silnika w samochodzie przed wyscigiem :lol:

Mowisz ze z 2,0 ns niemozliwe 1700mhz (byc moze nie pociagna az 1700)

 

ale to jak wyjasnisz moje 900 mhz z tsopow 3,6ns Hynixa na 6200 :) ?

 

Odpowiednie dovoltowanie i dobor timingow i mozna cuda zdzialac

 

twoje 1,2ns i chaosa 2,0 ns sa produkowane w tej samej technologi calkiem mozliwe ze nawet na jednej lini ;)

- nie twierdze ze obie maja ten sam potencial O/C napewno te 1,2 maja lepszy bo zostaly wstepnie wyselekcjonowane "Wstepnie"

 

mysle ze z pamieci 1,2 jest mozliwe uzyskanie ok 2000 mhz po odpowiednich modyfikachach

troche sie bawiłem timingami , raczej mały wpływ mają na oc , największy wróg pamięci to temperatura możesz walić napięciem ostro a oc będzie kiepskie , a jak podnosiz bardzo timingi to za dużo pożytku z tego nie ma i przy zwiększonym taktowaniu Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu 7600GT - to wczoraj nad tym nieco myslalem i doszedlem do wniosku ze karta za ta cene (srednio 730zl) jest nieoplacalna - dlaczego ?? (...)

A mi sie wydaje ze jednak jest opłacalna. Jezeli bierzesz pod uwage GS'a którego mozna podkrecic do taktów GT, to pomyśl też, że przecież GT też można podkręcić. Wtedy to ten GS wymieka i trudno porównywać wogole te karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze 7600GT juz bardzo wiele nie podkrecisz bo karta sama w sobie jest juz wyzylowana

o ile z GPU mozna jeszcze powalczyc to z pamieciami gorzej

 

i nie skreslaj 7600GS od glaxego ... poczytaj przypadki gdzie 7600GS 1,2ns osiagaj Ostateczne wyzsze taktowania niz podkreocny 7600GT

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

Pamietam jeszcze jak sie scigalismy z Radkami 9600 PRO od Gigabyte'a :D Ale co do tematu to mam identyczna karte jak Twoja, tyle ze max wykrecilem 600/1400. Wyniki na takich taktach:

2001: nie robilem

2003: 13093

2005: 5890

 

Wiec Twoje wyniki sa naprawde w normnie, zwlaszcza ze mamy podobne configi do testow :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj testuje GF 7600GT SPII, jak narazie dobrze core poszedł na 620mhz a mem na 765mhz, co mnie dziwi to fakt że po 5h grania w doom3 puźniej w CS:S temperaptura jest taka sama jak przed zmianą taktowania :) co prawda mam dwa wentylatory w bocznej ściacie obudowy skierowane na karte (oba po 3000obr./min). to chłodzenie pasywne jest chyba bardzo dobrze :)

 

Dwa wentyle na sciance przy 3000obr. po co Ci grafa z pasywnym chlodzeniem, jak masz takie wyjce wlaczone :)

Ja bralem z pasywnym poniewaz wymieniam all wentyli na b. ciche 1000obr. i tylko wlaczane na czas grania. Ale jak kto lubi.

Chlodzenie jest bardzo wydajne 60 st. C max jaki mi wskazalo po Tomb Raider

W tej chwili mam jescze wentyl w sciance bocznej na 1300obr. konstrukcja SP II jest tak zrobiona, ze wystaje radiator poza obudowe i dzieki temu cieple powietrze uchodzi. Podobnie to dziala jak przy arctikach, tyle, ze nie ma wentyla, a wlasciwie to ten wentyl w sciance bocznej go zastepuje.

Choc przez wiekszosc czasu jak jest wylaczony to tez chlodzenie SPII dobrze sie sprawuje.

 

Jak sprawdzic, ile ns maja memki? (tylko nie mowic, ze spogladajac na nie, nie bede wyciagal grafy, ciezko bylo ja upchac chlodzenia haczy o wentyl freezera :/ )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos : normalny wynik, tez mialem tego gniota z memkami 2ns i wiele to z niego wydusic nie mozna.

heh .. ja nie uwazam karte za gniota .. tym bardziej ze dostalem ja prawie za darmo ... ale to nie temat na forum

3dmarki 3dmarkami ..

a gry posuwaja o wiele lepiej ..

nowy ghost recon smiga w maxymalnych prawie detalach

fear w 1152 w maximum/high

jestem zadowolny ze zmiany .. no i karta jest tak krótka ze na dfi mozna zalozyc na chipset niebieskiego zalmana ;]

 

@Chaos

Pamietam jeszcze jak sie scigalismy z Radkami 9600 PRO od Gigabyte'a :D Ale co do tematu to mam identyczna karte jak Twoja, tyle ze max wykrecilem 600/1400. Wyniki na takich taktach:

2001: nie robilem

2003: 13093

2005: 5890

 

Wiec Twoje wyniki sa naprawde w normnie, zwlaszcza ze mamy podobne configi do testow :D Pozdrawiam.

tia .. pamietam ;]

piekne czasy ;]

ja mam zamiar z tego gs cos jeszcze podusic ;]

poza 3dmarkami jestem bardzo zadowolony ..

na pacztku bylem zszokowany bo bez oc mialem wyniki w markach jak na max wygreconym 6600 (550/1150)

cos ala 10.5k w 03, 4.5k w 05, po oc jest lepiej.... zauwazylem ze wbrew poprzednim produktom nv, tu sporo daje podkrecanie memek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze wbrew poprzednim produktom nv, tu sporo daje podkrecanie memek

7600 to szybkie gpu , do tego przy takim taktowaniu potrzebuje odpowiedniej przepustowości , gdyby 7600 miał kontroler pamięci 256bit to by była idealna karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze 7600GT juz bardzo wiele nie podkrecisz bo karta sama w sobie jest juz wyzylowana

o ile z GPU mozna jeszcze powalczyc to z pamieciami gorzej

Chyba na odwrot, pamieci kreca sie calkiem znosnie z 1400 zrobilem 1850 i wiecej nie ciagnelem bo sie pasek skonczyl :] Z Gpu jest troche gorzej bo w moim przypadku 625 to juz gorna granica OC bez modow. Ale to i tak daje wyniki:

2k3 ~15500

2k5 ~6900

2k6 ~3700

 

Wiec jest chyba calkiem przyzwoicie.

Mam nadzieje ze druga karta do sli dojdzie w wakacje totez nie musze zylowac grafy zbytnio ;]

Mysle ze 2x7600GT 600/800 beda optymalnie smigac.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze 7600GT maja standardowo 1600 na memkach %)

ale widac sie pomylilem :lol:

 

te wyniki co podales w markach

2k3 ~15500

2k5 ~6900

2k6 ~3700

 

Niemiec zrobil lepsze na tym 7600GS Galaxym bez specialnych zabiegow

Tak wiec placenie 730-50 ziko za 7600GT mysle ze sie nie oplaca

lepiej juz w tego 7600GS zainwestowac zawsze to pare groszy zaoszczedzonych no i zalman na rdzeniu

 

 

btw.

2 x 7600GT beda zrywac czapke z glowy sadze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksperci z was kurcze za 5 groszy. Weźcie pod uwage, że każdy z was ma inną konfiguracje kompa. Tak wiec komputer z GS'em na pokładzie moze zrobc w bambuko GT w momecie, gdy GS współpracuje z o wiele lepszym procem.

Tak samo weźcie pod uwage wieksze rozdziałki plus wygładzanie krawędzi i inne takie duperele, w których GS sobie juz nie radzi tak jak GT.

Tak samo wyniki w smarkach tak naprawde niczego nie mówią o wydajności w grach.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stolarczy...600gs/css-2.png

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 to moze i nie warto , ale dzisiaj w komputroniku 7600gt silent pipe jest do wziecia za 670 :D

Ehh juz nie moge sie doczekac na porzadna zasilke , zeby sprawdzic ile potrafi ta suszarka od msi, bo na deerze 400 to troche sie cykam :)

 

Porownywanie 3dmarkow dwoch kart na roznych platformach z inaczej wykreconym procem jest bez sensu. (widze , ze Miazga juz mnie ubiegl i napisal to samo)

 

Swoja droga to skad sie nagle wzielo gadanie o super szybkim radeonie 1800 gto ? Porownywalem kilka recenzji i z tego co widzialem radeon wygrywa glownie przy rozdzielczosciach i aa/af w ktorych obie karty maja po 15-20 klatek, no ale coz to pewnie jak zwykle "magia" 256 bitowej szyny ;)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...