Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Hehz dzis na allegro znalazlem Palita GF7600GS 256MB GDDR3 1,2ns za 499zl :lol2: Czy ta karta bedzie lepsza od Galaxy 7600GS 2.0ns ? Czy w ogole Palit bedzie lepsza firma od Galaxy ? Cena jest baaaardzo atrakcyjna tylko na zapodanym zdjeciu pudelka pisze DDR2 <_<

 

EDIT: Aha zapomnialem z tego wszystkiego dac LINKA

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma słabiej taktowany GPU, być może gożej się przez to kręci. Pamięci jakieś dziwne... Piszą 1.2 , a taktowanie tylko 1000Mhz ?? :huh: . Ja bym raczej wolał dołożyć do Galaxy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehz dzis na allegro znalazlem Palita GF7600GS 256MB GDDR3 1,2ns za 499zl :lol2: Czy ta karta bedzie lepsza od Galaxy 7600GS 2.0ns ? Czy w ogole Palit bedzie lepsza firma od Galaxy ? Cena jest baaaardzo atrakcyjna tylko na zapodanym zdjeciu pudelka pisze DDR2 <_<

 

EDIT: Aha zapomnialem z tego wszystkiego dac LINKA

Było pare stron wstecz.

Aukcja to przekręt i nie ma tam ramków ddr3 1.2 :) Jak dobrze pamietam to ddr2'ki tam sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie troche to dziwne icon_neutral2.gif To jednak zakupie tego Galaxy z Zalmanem icon_wink3.gif Wielkie dzieki

Tutaj masz jeszcze bardzo pouczającą recenzję najszybszego Galaxy 7600GS, która to jeszcze bardziej powinna utwierdzić cię w przekonaniu. :-P

Mi karta poszła na 660/1750Mhz. Wyniki w 3dMark 03 i 05 to odpowiednio 15095/6809 pkt.

Gry chodzą wyraźnie lepiej, niż na mojej poprzedniej karcie z sygnaturki. Szczególnie FEAR dostał kopa - zapewne dzięki 2x większej pamięci...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten artykul :lol2: Powiem szczerze, ze sie bardzo napalilem na ta karte tylko szkoda, ze przetestuje ja dopiero za 1,5 tygodnia. No tak tylko, ze nigdzie nie widze wersji 1.2ns z Zalmanem <_< Jak tak dalej pojdzie to pozostanie mi zakupic 2.0ns chyba ze w tym tygodniu cos sie znajdzie :unsure: Ale gdyby te 2.0ns sie podkrecily do 1400MHz to byloby super.

 

POZDRO :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na proline.pl znajdziesz. sam tam mam zamiar kupic

Na proline.pl jest z Zalmanem ale 2.0ns a ja wolalbym 1.2ns. Chodzi mi oczywiscie o wersje 256mb. Tez tam zamerzam kupic :lol2:

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehz dzis na allegro znalazlem Palita GF7600GS 256MB GDDR3 1,2ns za 499zl :lol2: Czy ta karta bedzie lepsza od Galaxy 7600GS 2.0ns ? Czy w ogole Palit bedzie lepsza firma od Galaxy ? Cena jest baaaardzo atrakcyjna tylko na zapodanym zdjeciu pudelka pisze DDR2 <_<

 

EDIT: Aha zapomnialem z tego wszystkiego dac 2151638[/snapback]

na proline.pl znajdziesz. sam tam mam zamiar kupic

 

jakie oznaczenie serii ma galaxy 7600gs z ddr3, 256mb ale z pamieciami 1,2 bądź 1,4 ns?? bo może sie w sklepie dla mnie znajdzie ;)

karty z memkami 2,0 i 1,2 fizycznie niczym sie nie roznia. trzeba odklejac radiatorki lub liczyc na fart. cala ostatnia dostawa u mnie byla na memkach 2,0.

 

teraz mam tylko karty 128mb 1,4ns.

 

karty 256mb 1,2ns pojawia sie jak dobrze pojdzie na poczatku czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie rozumiemy.... ;)

 

pytam jak nazywa sie seria kart z pamieciami 1,4ns np B5R6678T ? bo sie mnie pytaj w sklepie i moga takiej poszukac

 

czy karta z 1,4ns i 128mb bedzie miala wiecej FPSow np w Battlefieldzie2 niz z 2,0ns i 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy karta z 1,4ns i 128mb bedzie miala wiecej FPSow np w Battlefieldzie2 niz z 2,0ns i 256MB

Przeciez bylo mowione, ze do gier jest lepsze 256mb nawet jak podkrecisz je o te 200MHz mniej <_< Bynajmniej ja to tak zrozumialem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Cie rozumiem, ale Ty chyba mnie nie. karty na memkach 1,2 i 2,0 potrafia miec kolejne numery seryjne wiec jedyna metoda jest odklejanie radiatorkow. z zewnatrz konstrukcyjnie ani "numerkowo" sie nei roznia. po numerach nie dojdziesz ktora jest ktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Cie rozumiem, ale Ty chyba mnie nie. karty na memkach 1,2 i 2,0 potrafia miec kolejne numery seryjne wiec jedyna metoda jest odklejanie radiatorkow. z zewnatrz konstrukcyjnie ani "numerkowo" sie nei roznia. po numerach nie dojdziesz ktora jest ktora.

Jak tak czytam jak trudno trafic na karte z 1.2ns to jestem coraz bardziej przekonany jak duzego farta mialem. Moze dlatego ze kupilem ja odrazu na samym poczatku i to za 560zl :)

 

"Pozostaje jeszcze jedna, żółta zworka. Pierwotnie miała ona służyć do zmiany napięcia rdzenia, jednak GALAXY postanowiło wykorzystać ją w inny sposób. Za jej pomocą będziemy już niedługo mogli uruchomić aplikację „Galaxy Smart Panel”. Program ten będzie umożliwiał kontrolę wentylatora, umożliwi monitoring temperatury i częstotliwości pracy rdzenia i pamięci. Premiera tego narzędzia odbędzie się na targach Computex, a więc już za około dwa tygodnie."

 

Ciekawie brzmi, zobaczymy juz nie dlugo wg tego co pisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się te karty kupić gdzieś poza allegro w jakiejś lepszej cenie?

Bo w sumie w monecie, gdy za 7600GT gigabyte z pasywnym chłodzeniem trzeba zapłacić 680zł to chyba interes z tym 7600GS przestaje być opłacalny. Niech karta padnie i z serwisu wróci już wersja z 2.0ns pamięciami.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ddr3 ma? pamietaj ze 7600gs zawsze mozesz podkrecic do 7600gt

z 2 strony 7600gt też pewnie mozesz na coś podkręcić... głupie :)

 

zresztą na pasywnym chłodzeniu dużo nie pociągniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba 7600GT ma "tylko" pamięci 1.4 ?? czy są wersje z 1.2 ... <_< . I trzeba trochę jednak dołożyć. A wydajność jest chyba identyczna obu podkręconych kart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba 7600GT ma "tylko" pamięci 1.4 ?? czy są wersje z 1.2 ... <_< . I trzeba trochę jednak dołożyć. A wydajność jest chyba identyczna obu podkręconych kart...

Leadtek extreme z tego co pamietam ma pamiatki 1.2

 

Skromny tescik MSI w wersji extreme (za to dochodze do wniosku ze mam karte widmo, bo na stronie msi sa narysowane albo referencyjne albo dwuslotowe z taktowaniem 580/1500 albo totalnie pasywne z HP. A ja mam na czerwonym laminacie, dwuslotowke z taktowaniem 560/1400 ;)

 

http://www.nvnews.net/reviews/msi_geforce_...gt/page_2.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez ma 1.4 chyba wszystkie maja 1.4 ale trzeba przyznac, ze te pamiatki bardzo dobrze sie kreca bo raczej na wiekszosci(przynajmniej z tymi ktorymi mialem stycznosci a bylo ich 5) idze podciagnac do 1700

Na tym galaxy sa 1.2 ale koncza sie gdzies na podobnych taktowaniach

wiec nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez ma 1.4 chyba wszystkie maja 1.4 ale trzeba przyznac, ze te pamiatki bardzo dobrze sie kreca bo raczej na wiekszosci(przynajmniej z tymi ktorymi mialem stycznosci a bylo ich 5) idze podciagnac do 1700

Na tym galaxy sa 1.2 ale koncza sie gdzies na podobnych taktowaniach

wiec nie wiem...

 

Dokladnie na 1700 idzie moja, nie wiem czy wiecej pojdzie, moze sie zmobilizuje i potestuje jeszcze. Ale to i tak jest zadawalajacy wynik. To moj drugi Gigabyte i na obu kartach jak widac po sig dobrze kreca sie pamieci.

Rdzen ile Ci poszedl na tych 5 testowych GB SPII?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanie cyfry na pamieciach to ich czas? U mnie ostatnie to 14.

Dokładnie tak, moje Samsungi też mają końcówkę 14 = 1,4 ns.

 

A teraz z innej beczki, chciałbym sobie ręcznie ustawić różne taktowania w 2D i 3D. I pytanie jest takie: czy są jakieś ograniczenia co do MINIMALNEGO taktowania w 2D? Do winampa i netu nie potrzeba mi całej pary jaką fabryka dała, a chciałem 2D ustawić jeszcze niżej niż fabrycznie, np. 300/600 (obecnie 3D - 580/1450, 2D - 560/1450). Takie wahania nie szkodzą karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki, chciałbym sobie ręcznie ustawić różne taktowania w 2D i 3D. I pytanie jest takie: czy są jakieś ograniczenia co do MINIMALNEGO taktowania w 2D? Do winampa i netu nie potrzeba mi całej pary jaką fabryka dała, a chciałem 2D ustawić jeszcze niżej niż fabrycznie, np. 300/600 (obecnie 3D - 580/1450, 2D - 560/1450). Takie wahania nie szkodzą karcie?

 

Uzywam do podkrecania dolaczonego od Gigabyte programu Vtuner2, minimalna szybkosc jaka moge ustawic to 502/630. Moze idzie nizej, ale widac Gigabyte pozwala tylko na takie zanizenie.

 

 

Do tych co chca kupic GB SPII.

Dzis slonca nie ma, na dworze zimno (brr) temp. karty w idle to tylko 38st. C przy nominalnym taktowaniu. Wentyl w sciance bocznej obudowy i wyciagajace na 1300obr. temp. w obudowie 27 st. C (czujnik zawieszony na srodku obudowy)

Po 20 min. gry wheroes 5 (max detal z AA i AZ) karta podkrecona temp. 41.

Chlodzenie jest rewelacyjne, koljne dni uzytkowania potwierdzaja pierwsze spostrzezenia.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam do podkrecania dolaczonego od Gigabyte programu Vtuner2, minimalna szybkosc jaka moge ustawic to 502/630. Moze idzie nizej, ale widac Gigabyte pozwala tylko na takie zanizenie.

Tyle spokojnie by wystarczyło, chodzi mi tylko o to, jak skoki taktowania wpływają na żywotność karty. No nic, jak już stabilnie podciągnę ją w 3D to pobawię się z obniżaniem w 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzisiaj testy na podkreconej grafie na 650/800 gpu@1.4vi tak wyszlo w 3dm06

sli-5573

http://service.futuremark.com/orb/projectd...rojectId=317110

single-3345

http://service.futuremark.com/orb/projectd...rojectId=317144

jakie dawac max napiecie do codziennego uzytkowania np 1.45v moze by niezaszkodzilo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...