Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

to proste - Chaos ma wyżej wykręcone grafy

w 06 są punktowane 2 rdzenie (lub więcej) - dlatego poza 06 wszędzie mam duużo mniej (widać dobitnie po 2001 ze proc za słaby)

stery 85.96 zmodowane

Tak tez mi sie wydawało ze w 06 pkt za 2 jajka leca ;) a o tym ze ma/miał wykrecone wyzej grafy to wiem, ale te wyniki najłatwiej było znalezc (hwbot)

A stery to XTreme-G jak sie domyslam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z glosnoscią zalmana na galaxy?

Na minimum jest slyszalny [bo rozumiem ze regulacja predkosci smigla jest]?

Jestem z tych wrazliwszych na popierdywanie komputera wiec wole sie przygotowac jakos...^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z glosnoscią zalmana na galaxy?

Na minimum jest slyszalny [bo rozumiem ze regulacja predkosci smigla jest]?

Jestem z tych wrazliwszych na popierdywanie komputera wiec wole sie przygotowac jakos...^^

 

Regulacje masz w riva tunerze ;) Producent nie dodaje fanmate'a. Na max rpm jest słyszalny...także przed kupnem, zaopatrz się w regulator pentagrama i po sprawie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z glosnoscią zalmana na galaxy?

Na minimum jest slyszalny [bo rozumiem ze regulacja predkosci smigla jest]?

Jestem z tych wrazliwszych na popierdywanie komputera wiec wole sie przygotowac jakos...^^

 

ruszysz jutro swoje szanowne cztery litery to dam Ci go posluchac ;] ogolnie w 2D zagluszy ci go hdd lub zasilka a w 3D i tak masz muze z gry [; ogolnie nie narzekam, ale ja mam wersje retailowa puszczona na 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ma stockowo lepsze chlodzenie?

^^

W wersji z Zalmanem to tak :P BTW, czy ja wiem czy się lepiej kręci, jakby seryjnej GT ustawić napięcie takie jakie jest na GSach to myślę ze poleciałaby tak jak one :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :), wreszcie dostałem moją karcioszke, tak samo jak malkovich na kartę czekałem 4 dni i dostałem również tą najnowszą wersję (przeźroczyste niebieskawe łopatki, bez radiatorków na pamięciach :cry: ), najbardziej szkoda mi tych radiatorków :( coś będę musiał pokombinować. Testy trwają, od razu dałem 600/800 i jak narazie nie ma żadnych artów, wynik w 05 to 6700 pkt - czyli chyba nie jest źle :) . Poniżej zdjęcia:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Tu już zainstalowana:

Dołączona grafika

Trochę mnie dziwi krzywizna tego zalmana :huh: , widać że albo jest jakoś krzywo wyprodukowany albo krzywo zamontowany (albo ja jakoś wybitnie koślawo zrobiłem zdjęcie :rolleyes: ), Wy też tak macie ?

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, do pełnego szczęścia brakuje mi tych nieszczęsnych radiatorków.

Drogą kupna nabyłem też Galaxy 7600GS 1.2ns 256MB Zalman, też mam niebieskie łopatki. Nie wiem czy ktoś nie zwrócił uwagi na wielkość tego zalmana, jest mniejszy (chyba, że mi się wydaje).

 

Narazie karta biega na 600MHz core 1600MHz mem (pamięci nawet 1MHz wyżej nie ida, ati tool sypie artami jak dam scan for artifacts, a rdzeń poczeka aż skomplikuje mi się program). Kupię radiatorki i przwestawie wtedy żółtą zworkę, mam nadzieje, że dla mem będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxowe zalmany sa mniejsze niz retaile, gdzies mialem foto na dysku, ale wcielo mi je. roznica to jakies 2 cm na finach i 1cm na wentylu

na 7300 sa juz wieksze

 

co do mojego wyniku w 06 i yotomeczkowego .. to tak jak napisal ..

2 rdzenie pomagaja sporo

 

ja mam z w cpu tescie 1100pkt

2872 za SM2.0

2473 za SM3.0

 

jak wezmiesz zobie wzor na wyik w 3dmarku i podstawisz za proca 2000 (tyle ma gdzies x2 2700mhz)

to z miejsca wynik rosnie na 6360PKT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos => zalmany na 73 i 76 maja taka sama wielkosc, szkoda, ze nie mam ze soba aparatu, bo zrobilbym foto. retail jest wyraznie wiekszy, jak wplywa to na wydajnosc tego nie sprawdzalem z czystego lenistwa.

tak?

no co ty .. mialem oba jednoczenie w rece i widzialem

w neidziele romek ma wypuscic moja recke z nimi

 

ale masz .. zmontowalem ci foty staralem sie zeskalowac tak zeby sledzie kart byly tej samej wielkosci ... co zapewnialoby dobre porownianie

Dołączona grafika

 

nawet pomijajac zeskalowanie .. popatrza na rozmiar zalmana w stosunku do zlacza PCIE..

widac jasno ze 7300 ma wiekszego zalmana...

 

 

BTW

zrobilem male testy dzis (powietrze 19* zachecalo)

640/850 - 7277

650/850 - 7381

650/870 - 7444

650/880 - 7468

650/890 - 7503

650/900 - 7535

660/900 - 7617!

 

ale oczywiscie chaos sie zapedzil i nie zapisal wyniku 7617

ponowny test dal ino 7610 .. ale co tam ;] i tak moim celem bylo zrobic na 7600gs 7600pkt ;] i udalo sie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

tylko te niebieskie są jeszcze mniejsze, sorki za słabąjakość fotki ale nie mogę kompa wyłączyć.

 

EDIT

 

wybaczcie, właśnie zauważylem, mamy nowe PCB chyba, jest większa od poprzednich, a zalman taki sam.

Można porównać z fotką w poprzednim poscie Chaos'a

Edytowane przez daleth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie wiem czy ktoś nie zwrócił uwagi na wielkość tego zalmana, jest mniejszy (chyba, że mi się wydaje).(...)

(...)tylko te niebieskie są jeszcze mniejsze, sorki za słabąjakość fotki ale nie mogę kompa wyłączyć.

EDIT

wybaczcie, właśnie zauważylem, mamy nowe PCB chyba, jest większa od poprzednich, a zalman taki sam.

A mi się wydaje, że PCB jest takie same, a niebieski zalman rzeczywiście jest jeszcze mniejszy, ale ma chyba gęściej upakowane blaszki.

EDIT:

Ale to chyba wynika ze zmniejszenia rozmiarów (poszczególne blaszki nie "rozchodzą" się tak daleko)

Edytowane przez Maciek OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos => ten u Ciebie na 73 faktycznie jest wiekszy, nie wiek skad miales karty, ale na retailach jest taki jak na 76 czyli ten zmniejszony. jak dotre do domu to poszukam tego foto i tez wrzuce.

Zgadzam sie z Toba. Mialem zwykle Zalmany VF-700 kupowane same i mialem tez pare kart Galaxy z tym chlodzeniem. Na kartach Zalmany sa mniejsze o troszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z wydajnoscia miedzy tymi 2 zalmanami.

podejrzewam ze znikoma ..

 

 

A mi się wydaje, że PCB jest takie same, a niebieski zalman rzeczywiście jest jeszcze mniejszy, ale ma chyba gęściej upakowane blaszki.

EDIT:

Ale to chyba wynika ze zmniejszenia rozmiarów (poszczególne blaszki nie "rozchodzą" się tak daleko)

nie

nowe pcb kart jeest nieco dluzsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, zastanawiam się, czy opłaci mi się wymienić mojego 6800 (12/5) @ 425/885 na 7600GS? Dopłata nie będzie duża, jakieś 100zł, tylko czy wersje AGP od Galaxy też się tak ładnie kręcą?

No raczej nie opłaci ci sie, szczególnie ze na agp masz tylko zwykłe Gsy narazie :|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://demek.kamikazedriver.info/tweak/73_76_sli_lol.jpg

 

kto tak potrafi? :D

 

i to dziala :D

 

PS to sa 73gt ale jedna widzi jako 76gt gdy dwie siedza w kompie

fajne :D

 

Ja zmodowałem BadAxe (Debug mod) i CPU z większym Vcore dobiło do 3,6GHz (kiepawy proc)

efekt:

 

2001 CPU 3,5GHz 23142

2003 CPU 3,6GHz 25k

2005 CPU 3,5GHz 9366

2006 CPU 3,5GHz 6100

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...