Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jeszcze jeden tescik

http://translate.google.com/translate?hl=e...6lr%3D%26sa%3DN

No niespodziewalem sie 7600GT na AGP.

No to AGP jeszcze troszke pobedzie w naszych domach.

Cena w granicach 189$ to nawet niejest zle.

W angli doztepna za 109

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Nvi...#aGX_2d088_2dLT

 

O jest i umnie 172.99

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814122009

 

Srednio 20$ drozej niz odpowiedniki PCI-E

 

Brawo LEADTEK.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeslij karte to sie zrobi wyniczki. na 7300 mialem wiecej w 2k1 niz Ty :P a karta byla wyjatkowo cieniasta :( choc i tak sporo lepsza od mojej :evil:

a od keidy to 01 zalezy od grafy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem kartę w Arche :) W sklepie internetowym sprzedają Galaxy 7600GS z Zalmanem 1,2 po 580zł a na Allegro po 597zł :P

i co w tym dziwnego?

prowizja na allegro przeciez

 

to niech bedzie :P jestes oc lama, bo na 7300 mam lepszy wyniki :P

no co ja poradze ze mam najgorzej wykręconą karte w tym topicu :(

 

 

-------------------------------------------

mialem chwile wolnego to se cosik poklepalem (może niedlugo sie to doklei do pierwszego posta)

 

O Galaxy 7600GS słów kilka

 

Jako ze już mam trochę tę kartę i dużo osób ją posiada pomyślałem ze warto by było to podsumować

 

Zacznijmy od tego ze mamy kilka rodzajów

 

Po pierwsze:

- 128mb

- 256mb

nie trzeba chyba wspominać ze na dzisiejsze czasy lepiej mieć 256mb

 

Po drugie. PAMIĘĆ:

- 2.0ns

- 1.4ns

- 1.2ns

Chyba najważniejszy aspekt karty. Egzemplarze z 2.0ns kończą OC na poziomie 700-725mhz dla pamięci (odpowiednio 1400-1450DDR). Egzemplarze 1.4ns były głownie montowane w kartach ze 128mb .. nie jest z nimi źle ale lepiej poszukać wersji z pamięciami 1.2ns. Jak je rozróżnić? Oznaczenia na kościach końcówka 20 to 2.0ns, 14 to 1.4ns a 12 to jak nie trudno się domyślić 1.2ns

 

Po trzecie. PCB

Umownie nazwane „starym” i „nowym”. W tym przypadku karty nie różnią się raczej możliwościami OC ale na nowym pcb łatwiej zrobić Moda i lepiej rozmieszczone są pamięci.

 

I po czwarte.

- chłodzenie „zwykłe”

- chłodzenie aluminiowe firmy Zalman

Jeśli ktoś ma WC lepiej brać zwykłe. Bo nie dopłacamy za Zalmana. Jeśli ktoś nie ma WC, a szuka ciszy i przyzwoitego chłodzenia Zalman jest dla niego. (Wspomnę tylko ze przy „zwykłym chłodzeniu” i modzie na GPU na 1.65v karta działała bez problemu z dodatkowym nawiewem z Delty 120mm)

 

Wiemy wiec czym się kierować przy wyborze karty. Pamiętajcie ze Galaxy wyposażyło swoje karty w DDR3 wiec bliżej im do 7600GT niż do standardowych GS. Do tego cena jest na tyle atrakcyjna ze grzech nie wziaść.

 

Zworki

 

Zworka czerwona – odpowiada za buzzer. Który jest niczym innym jak alarmem, rozbrzmiewającym, gdy karta się przegrzewa (zworka pozwala wyłączyć/włączyć ostrzeganie dźwiękiem). Osobiście nigdy nie słyszałem jak buczy ;]

 

Zworka niebieska – odpowiada z dual BIOS. TAK! W karcie Galaxy są 2 biosy, między którymi możemy się przełączać za pomocą dołączonego śledzia bądź też zworki. Jeśli w naszych bojach z OC popełnimy błąd i zmieniając BIOS w karcie coś uszkodzimy, możemy zawsze przełączyć się na drugi sprawny BIOS i voila, karta nadal sprawna. Co ciekawe BIOS można przełączyć sobie w każdej chwili (pod windowsem itp.), aczkolwiek drugi bios będzie aktywny dopiero po restarcie. Bardzo wygodne. Jeden BIOS można mieć standardowy a drugi pod OC.

 

Zworka żółta – odpowiada za podnoszenie napięcia dla GPU. Karta standardowo traktowana jest w czasie obciążenia napięciem równym 1.4v na GPU (około 1.38-1.39 idle). Zworka w zależności od egzemplarza podnosi napięcie w rożnym stopniu. Od 0.02v do 0.07v. Zawsze można dzięki temu zyskać 5 do 15mhz na GPU.

 

Vmody

 

Na karcie są dość proste do zrobienia Vmody. Szczególnie na wspomnianym wczesniej nowym PCB. Opisane zostaly w topicu

Postaram się w najblizyszm czasie pozbierać o nich wiadomości.

 

TO BE CONTINUED

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rev Galaxy ma inny wiatraczek na zalmanie i nie ma radiatorów na pamięciach.

osz qrde :(( to teraz mnie zdolowales

 

czyli w tej chwili nie mam juz co liczyc ze dostane takiego samego jak mialem:(

 

btw dzis zamowilem w bino za 550zl - chyba sie juz pojawily

 

a kreca sie chociaz pamieci tak samo dobrze jak na starszym rev??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą najnowszą rewizję rdzeń idzie 660MHz czyli nieżle, a pamięci u mnie dość słabo 1640 nie ma artów w 3dmarku 05 ale w NFS MW sa już przy 1600MHz :mur: - takie czerwone kropki. Tak jest u mnie chyba miałem pecha ale czytałem na innych forach, że trafiają się też sztuki 680/17xx. :angry:

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mnie dzis naszlo

i zrobilem

 

32.3k w 01

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9036272

 

kurna .. najlepszy wynik jaki mialem w Nature 340fps ;]

 

bylo by z 32.5

ale car chase jest jakis glupi

bo potrawi zrobic 424 fps w low i 135 w high raz na jakis czas

a przy tym wyniku wypadlo na wersje 408fps w low i 132 w high ..

ale juz mam to w d..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu czaiłem sie na ta karte, nagle zdrożała ale widac to było chwilowe, przestraszylem sie ze taka cena bedzie sie utrzymywac ale widac nie mialem racji. No cóż pare minut temu ja kupiłem :D.

Dziekujemy za złożenie zamówienia w naszym sklepie internetowym i zapraszamy ponownie

 

http://www.gral.pl/preview/Galaxy/GeForce7...DVIPCI-E_40.php

 

Mam nadzieje że bedzie mi dłuuugo i dobrze słuzyc :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podlaczylem mojego nowego GF Galaxy 7600GS 256MB Zalman...

 

I tak wentylator rzeczywiscie jakis inny... kolor i naklejka:) w porownaniu do karty ktora poszla na gwarancje.

 

Radiatory na pamieciach SĄ:) Pamieci 1.2ns jak sadze bo taktowanie 500/1400

 

Nie ma zadnych zworek:( A jest tylko jedno miejsce na zworke, ale wyglada jakby bylo przygotowane zeby podlaczyc tam dodatkowego sledzia do zmiany biosu, ale sledzia brak...

 

To tyle...testy moze pozniej;)

 

acha kosztowal 550zl

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podlaczylem mojego nowego GF Galaxy 7600GS 256MB Zalman...

 

I tak wentylator rzeczywiscie jakis inny... kolor ma:) w porownaniu do karty ktora poszla na gwarancje.

 

Radiatory na pamieciach SĄ:) Pamieci 1.2ns jak sadze bo taktowanie 500/1400

 

Nie ma zadnych zworek:( I jest tylko jedno miejsce na zworke, ale wyglada jakby bylo przygotowane zeby podlaczyc tam dodatkowego sledzia...

 

To tyle...testy moze pozniej;)

Mozesz walnac fotke swojej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podlaczylem mojego nowego GF Galaxy 7600GS 256MB Zalman...

 

I tak wentylator rzeczywiscie jakis inny... kolor i naklejka:) w porownaniu do karty ktora poszla na gwarancje.

 

Radiatory na pamieciach SĄ:) Pamieci 1.2ns jak sadze bo taktowanie 500/1400

 

Nie ma zadnych zworek:( A jest tylko jedno miejsce na zworke, ale wyglada jakby bylo przygotowane zeby podlaczyc tam dodatkowego sledzia do zmiany biosu, ale sledzia brak...

a moze wyglada tak?

http://lancom.internetdsl.pl/Marek/Chaos.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej wyglada - chociaz widze ze z tymi zworkami jest tu podobnie, czyli ich nie ma i jest to JP11 tak samo jak u mnie.

Wentylator podobny tylko inna naklejka, moja ma 2x DVI i radiatory na pamieciach.

 

Takze Galaxy znow wypuscila cos innego...

 

Zdjecia w tej chwili to moge zrobic tylko SE K600i...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej wyglada - chociaz widze ze z tymi zworkami jest tu podobnie, czyli ich nie ma i jest to JP11 tak samo jak u mnie.

Wentylator podobny tylko inna naklejka, moja ma 2x DVI i radiatory na pamieciach.

 

Takze Galaxy znow wypuscila cos innego...

 

Zdjecia w tej chwili to moge zrobic tylko SE K600i...

To jak mozesz to "cyknij" fonem fotke ;]

 

Ile w koncu jest wersji tego gs z zelmanem? [ciekawe co mi przysla bo zamawialem w apollo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam na samym początku ,że dopiero zaczyna przygode z Overclockingi'em ,więc prosze o wyrozumiałość :)

 

Mam Geforce 7600 GT i zacząłem podkręcać rdzeń.Obecnie mam 625 Mhz odpalam 3dmarka 05 ,żadnych zwisów - patrze na wynik a tu się okazuje że jest mniejszy niż gdy rdzień miał 620 Mhz.

Fakt o niewiele bo o 3-5 punktów ,ale jednak.I tak się dzieje z jeszcze wyższym taktowaniem - rdzeń 630 - 635 przechodzi 3dmarka bez zwichy a wynik niższy niż poprzednio też o 3-5 punktów.

Czy to jest normalne ??Czy może jednak darowac sobie już kręcenie rdzenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało ?

Przez co może być mało ?

Ile mnie więcej powinienem mieć ?

Ja na Gigabyte 7600GT + Pentagram Freezone XC 80 Cu mogę podkręcić GPU do 645MHz. Ram idzie na 850MHz - naklejone radiatorki. Niestety jest to chyba MAX tej i podobnych (GT) kart. :sad:

 

EDIT:

Oczywiście MAX bez V-modów.

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady przeczytać 105 stron... powiedzcie mi, mam GALAXY 7600GS ZE z mniejszym zalmanem i niebieskimi łopatkami wentylatora (bez radiatorów na pamięciach) i po zainstalowaniu windowsa (czy bez tego) wentylator kręci się chyba na max i jest głośny (głośniejszy od AC Freezer 64 Pro, AC Fan TC 92mm, ANTEC NeoHE 430W - 1x80mm). jak można go skręcić? temperatura na rdzeniu 38'C... HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...