Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

A czy różnica 19k, a 22k to jest dużo? Ja mam kompa jak w sigu, a kumpel ma Pentiuma 4 HT 630, Gigabyte GF 7600 GT, ram Geil 2x512 mb w dualu 533 mhz. Jeśli jest tak jak piszesz, że główny nacisk w 2001 jest na ram i procesor, to dlaczego ja mam "tylko" o 3k więcej skoro mam C2D wychwalanego pod niebiosa? :> Chyba, że te 3k to jest bardzo duża różnica ;) A może poprostu C2D i moje ramy bez OC są poprostu słabe? Ja jadę na ustawieniach takich jak fabryka dała, chyba nawet geile aktualnie chodzą na cl5 bo nie zaaktualizowałem jeszcze biosa w DS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy różnica 19k, a 22k to jest dużo? Ja mam kompa jak w sigu, a kumpel ma Pentiuma 4 HT 630, Gigabyte GF 7600 GT, ram Geil 2x512 mb w dualu 533 mhz. Jeśli jest tak jak piszesz, że główny nacisk w 2001 jest na ram i procesor, to dlaczego ja mam "tylko" o 3k więcej skoro mam C2D wychwalanego pod niebiosa? :> Chyba, że te 3k to jest bardzo duża różnica ;) A może poprostu C2D i moje ramy bez OC są poprostu słabe? Ja jadę na ustawieniach takich jak fabryka dała, chyba nawet geile aktualnie chodzą na cl5 bo nie zaaktualizowałem jeszcze biosa w DS3.

W tym przypadku możliwe ze troche karta 7600GT nadrabia, bo seryjnie ma wyzsze zegary niż Twoj GS. BTW, 3k w 3dmarku 01se to praktycznie zadna róznica ;)

 

 

a jak chodzą gry na tym 7600GS? Mam na mysli Gothic3 i HL 2 ? No ja mam rozdzielczość 1680x1050, pociągnie?

O graniu w Gothica3 z taką rozdzielczością możesz zapomnieć ;) HL2 powinien pójsc bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O graniu w Gothica3 z taką rozdzielczością możesz zapomnieć ;) HL2 powinien pójsc bez problemu.

To znaczy ze 7600GT również nie pociągnie?

A GeForce 7800 GS AGP ma w 3Dmarku03 12k więc to znaczy, że też nie da rady? http://pclab.pl/art18293-7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze 7600GT również nie pociągnie?

A GeForce 7800 GS AGP ma w 3Dmarku03 12k więc to znaczy, że też nie da rady? http://pclab.pl/art18293-7.html

Zalezy w jakich detalach chcesz grać. W minimalnych powinno chodzić, ale co to za gra na minimalnych detalach. Aha, i bez 2gb ramu do takiej rozdzielczości to sie nie zblizaj nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Wymieniłem starą karte graficzna (radeon 9550) na gf 7600 gs, przy wymianie tez wymieniłem zasilacz bo wiedziałem ze nie pociągnie (Chieftec 450W). Reinstalka systemu, instalowanie sterownikow na nowy system, odpalam 3dmarka co zakonczeniu instalacji i [gluteus maximus] czarny obraz i zwiecha windowsa ze tylko pomaga reset, to samo jest z grami, niektore chodzą 20 sekund, a inne odrazu zwiecha ;/ szukałem rozwiązania problemu po roznych forach, update biosa, rozne sterowniki niepomagają. Jakieś pomysły?

 

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.050301-1519)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: To Be Filled By O.E.M.

System Model: MS-7047

BIOS: Default System BIOS

Processor: AMD Sempron™ 2800+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz

Memory: 1022MB RAM

Page File: 309MB used, 2151MB available

Windows Dir: C:\WINDOWS

DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

DX Setup Parameters: Not found

DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode

 

------------

DxDiag Notes

------------

DirectX Files Tab: No problems found.

Display Tab 1: No problems found.

Sound Tab 1: No problems found.

Music Tab: No problems found.

Input Tab: No problems found.

Network Tab: No problems found.

---------------

Display Devices

---------------

Card name: NVIDIA GeForce 7600 GS

Manufacturer: NVIDIA

Chip type: GeForce 7600 GS

DAC type: Integrated RAMDAC

Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_02E1&SUBSYS_34281458&REV_A2

Display Memory: 256.0 MB

Current Mode: 1280 x 1024 (32 bit) (75Hz)

Monitor: Monitor Plug and Play

Monitor Max Res: 1600,1200

Driver Name: nv4_disp.dll

Driver Version: 6.14.0010.9371 (English)

DDI Version: 9 (or higher)

Driver Attributes: Final Retail

Driver Date/Size: 10/22/2006 12:22:00, 4527488 bytes

 

Pozatym w kompie

Płyta głowna KT880 Delta series

Karta dzwiękowa SB X-Fi

2 HDD

Nagrywarka DVD

i 4 urzadzenia usb

Edytowane przez qkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam galaxy 7600gs 256mb tu macie fotkę http://img58.imageshack.us/img58/4377/pict0133te4.jpg

chciałbym się dowiedzieć, do czego sa te wszystkie zworki, czy do łączenia w sli muszę szukać identycznej karty i czy temperatury w spoczynku ok. 40 stopni i w stresie ok. 55-60 (cs:source na full detalach) są normalne posiadam jeszcze chłodzenie cooler mastera http://www.allegro.pl/item144671103_radiat...uper_cena_.html, i zastanawiam się, czy warto je mątować (narazie nie podkręcam karty) i czym przykleić te holerne radiatorki na pamięci (odkąd kupiłem kartę 2 miesiące temu już 2 niechcący urwałem, dodam, że nie są oryginalne) i czy one coś wogóle dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zym przykleić te holerne radiatorki na pamięci (odkąd kupiłem kartę 2 miesiące temu już 2 niechcący urwałem

To co ty z tą grafiką robisz? :> Radiatorki najlepiej pastą dwustronną, może być jakaś zwykła, ale wtedy słabo będzie temperature przewodziła.

 

Zworka przy buzzerze służy do jego włączenia/wyłączenia, zworka następna do zmiany napięcia na rdzeniu a trzecia do dual biosa chyba.

Edytowane przez Pantas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ty z tą grafiką robisz? :> Radiatorki najlepiej pastą dwustronną, może być jakaś zwykła, ale wtedy słabo będzie temperature przewodziła.

 

Zworka przy buzzerze służy do jego włączenia/wyłączenia, zworka następna do zmiany napięcia na rdzeniu a trzecia do dual biosa chyba.

radiatorki były, jak kupiłem kartę na allegro :D czerwona wiem do czego służy, te pozostałem mnie zastanawiały, prosiłbym o dokładniejszy opis, tzn w jakim położeniu co oznaczają, pod tą czerwoną(od buzzera) są 2 piny wolne, może wiecie, do czego są(ale dociekliwy jestem :D ) Edytowane przez regaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A czy różnica 19k, a 22k to jest dużo? Ja mam kompa jak w sigu, a kumpel ma Pentiuma 4 HT 630, Gigabyte GF 7600 GT, ram Geil 2x512 mb w dualu 533 mhz. Jeśli jest tak jak piszesz, że główny nacisk w 2001 jest na ram i procesor, to dlaczego ja mam "tylko" o 3k więcej skoro mam C2D wychwalanego pod niebiosa? :> Chyba, że te 3k to jest bardzo duża różnica ;) A może poprostu C2D i moje ramy bez OC są poprostu słabe? Ja jadę na ustawieniach takich jak fabryka dała, chyba nawet geile aktualnie chodzą na cl5 bo nie zaaktualizowałem jeszcze biosa w DS3.

bo sam proc to nie wszystko - twój chodzi na 1,86, a P4 przecież dwa razy tyle.

 

C2D jest szybki, ale nie na standardowych taktach. Na takich ustawieniach wyprzedził bym cie nawet na najtańszym Sempronie S754...

Tu jest normalny wynik:

Dołączona grafika

 

 

BTW: mam pytanie- czy freezy w smarkach są domeną sterów 93.71 dla wszystkich kart (mówią o tym w topicu o 8800) czy 7600 także na innych sterach/taktach ?

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chodzą gry na tym 7600GS? Mam na mysli Gothic3 i HL 2 ? No ja mam rozdzielczość 1680x1050, pociągnie?

Dołączę się do pytania ... Czy taka Galaxy 7600GS/GT Zalman AGP ma szanse (przy współpracy A 3000+ Venice - ew podkręconego do ~2200Mhz + 2x512 MB RAM) pociągnąć np. NFS Carbon w w/w rozdzielczości (Samsung 215TW).

Oczywiście chodzi mi o jakiś sensowny poziom "jakości" - na 64 bitowym Ati 9550 chodzi na 1680x1080 tylko w ustawieniu "low" ;-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carbon jest tak syfnie napisany ze nawet na 7900GTX w tej rozdzialce nie pograsz przy wysokich detalach

no to kicha ... bo nie jestem w stanie ustawić proporcji 16:10 na pełny ekran w zadnej innej rozdzielczości ;-((( przy 1440x900 jest proporcjonalnie zmniejszony ... innych nie przyjmuje ...

BTW na komputerze mojego młodszego brata (Athlon XP 1700@1900 768MB RAMu i 64 bitowej karcie ATI 9200SE 64 MB z podkręconym core z 200Mhz na 300Mhz) chodzi płynnie w ustawieniu HIGH i rozdzielczości 1024x768 ;-))))

Z tego by wynikało, ze wystarczy wyłączyć nieobsługiwane przez Ati9200 fukcje (AntyAliasing itp ...) i na nowszych kartach powinno hulać przy większych rozdziałkach ... czy się mylę ?

 

sorry za OT ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za modowanie mojego Palita 7600GS. Sukces!!! :D

Po ołówkowaniu rezystora R42 udało mi się podnieść napięcie do 1.35V co zaowocowało spokojnym przetaktowaniem rdzenia na 600MHz (poprzednio max było 500MHz, zatem osiągnięcie uważam za pozyztywny objaw). Przy takim taktowaniu temperatura skoczyła na 54 stopnie w stresie (rdzeń przesmarowany AS5), jakieś 40-41 i idle. I tu pytanie - czy te 54C nie zabije rdzenia??

Druga pozytywna sprawa to udało mi się w końcu wymusić przetaktowanie na 600/1600 przy starcie systemu. Najlepszym programem do tego okazał się... ATITool 0.25 Beta 14. Idealnie współpracuje z najnowszymi sterami nVidii i nie obniża taktowania pamięci o połowę jak to ma w zwyczaju Riva.

 

Na koniec niestety jeden negatyw - po jakichś dziesięciu minutach grania w Call Of Juarez robi mi się restart. Czy możliwe, że odpowiedzialna jest za to zasiłka (jakiś noname 350W z napisem Pentium IV ready)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :unsure:

Próbowałem juz niemal wszystkiego, pytałem każdego kogo mogłem.... i nic, każdy rozkłada ręce.

Dla tego kto go rozwiąże przewidziałem nagrodę pieniężną, bo jeśli nie uda mi sie tego naprawić to musze kupić nową kartę

 

A problem jest taki: (ctrl + ins, shift + ins )

dummy.friko.pl/foto/krzak.JPG

dummy.friko.pl/foto/krzaki4.jpg

dummy.friko.pl/foto/krzaki3.jpg

dummy.friko.pl/foto/krzakimega.JPG :mur:

 

Probowałem już: :mur:

1. Aktualizować bios karty graficznej

2. Kupiłem i zamontowałem wiatrak - temperatura nie przekracza teraz 55C

3. Instalowałem różne wersje sterowników - nic się nie zmieniło

4. Problem nie jest z ramem

 

Wszystko bezskutecznie. <_<

 

Wiem natomiast, że problem tyczy sie pixel shadera najprawdopodobniej.

 

Jak wybrnąć z tego problemu?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zdejmij radiator, przeczysc rdzen, naloz cienka warstwe pasty termoprzewodzacej i zaloz dokladnie radiator

2. jesli sprzet podkrecony to przywruc fabryczne ustawienia lub do testow mzesz wrecz obnizyc taktowanie

3. sprawdz karte na innym komputerze na innym markowym zasilaczu

 

pozatym wyglada na trzepnieta, moj gf6800 mial podobne objawy i zdechl, wymieniony na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za modowanie mojego Palita 7600GS. Sukces!!! :D

Po ołówkowaniu rezystora R42 udało mi się podnieść napięcie do 1.35V co zaowocowało spokojnym przetaktowaniem rdzenia na 600MHz (poprzednio max było 500MHz, zatem osiągnięcie uważam za pozyztywny objaw). Przy takim taktowaniu temperatura skoczyła na 54 stopnie w stresie (rdzeń przesmarowany AS5), jakieś 40-41 i idle. I tu pytanie - czy te 54C nie zabije rdzenia??

Druga pozytywna sprawa to udało mi się w końcu wymusić przetaktowanie na 600/1600 przy starcie systemu. Najlepszym programem do tego okazał się... ATITool 0.25 Beta 14. Idealnie współpracuje z najnowszymi sterami nVidii i nie obniża taktowania pamięci o połowę jak to ma w zwyczaju Riva.

 

Na koniec niestety jeden negatyw - po jakichś dziesięciu minutach grania w Call Of Juarez robi mi się restart. Czy możliwe, że odpowiedzialna jest za to zasiłka (jakiś noname 350W z napisem Pentium IV ready)??

 

Proponuje ci od razu wymień tą zasiłke bo napis "pentium4 ready" mi sie kojarzy z jakimś codegenem lub nawet czymś gorszym(deer!!!) :mur: . Kup jakiegoś fortrona ~400W i będzie git.

Tak wogóle to już wiem jaka będzie moja next karcioszka :-P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam moje pytanie ;)

Czy jeżeli mam artefakty to czy to może być nie korzystne dla karty?

Mam je tylko w 3dmarku, narazie w grach nie zauważyłem i mi to nie przeszkadza. Czy tak może zostac??

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie to nie jest grozne, ale dla karty moze nie byc przyjemne po dluzszym uzytkowamiu. Oznacza to tyle i tylko tyle ze jakis element pracuje poza specyfikacja lub sie przegrzewa a pewnie jedno i drugie i w tych warunkach nikt nie wie jak bedzie sie zachowywal. I tyle;) Milego uzytkiwania karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Próbowałem juz niemal wszystkiego, pytałem każdego kogo mogłem.... i nic, każdy rozkłada ręce.

Dla tego kto go rozwiąże przewidziałem nagrodę pieniężną, bo jeśli nie uda mi sie tego naprawić to musze kupić nową kartę

 

A problem jest taki: (ctrl + ins, shift + ins )

dummy.friko.pl/foto/krzak.JPG

dummy.friko.pl/foto/krzaki4.jpg

dummy.friko.pl/foto/krzaki3.jpg

dummy.friko.pl/foto/krzakimega.JPG

 

Probowałem już:

1. Aktualizować bios karty graficznej

2. Kupiłem i zamontowałem wiatrak - temperatura nie przekracza teraz 55C

3. Instalowałem różne wersje sterowników - nic się nie zmieniło

4. Problem nie jest z ramem

 

Wszystko bezskutecznie.

 

Wiem natomiast, że problem tyczy sie pixel shadera najprawdopodobniej.

 

Jak wybrnąć z tego problemu??

 

 

Masz może Gf 7600GS Gigabyte Silent Pipe II ?? Jeśli tak to grafa do wymiany - miałem krzaczki , po naprawie w serwisie GB na Tajwanie nadal było to samo - pojutrze odbieram nówkę i mam nadzieję że ta będzie sprawna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy GALAXY 7600GS Zalman Edition 256MB 1,2ns ale chyba ostatniej serii gdzie ten zalman jest mniejszy, wiatrak ma niebieskie łopatki i pamięci nie są przykryte radiatorami myślał o przyciszeniu tej karty? Bo u mnie (AC FREEZER 64 PRO, AC FAN 92mm z tyłu budy no i ten zalman) jest on zdecydowanie najgłośniejszym elementem. Dopiero gdy w nTune spowolnię zalmana do 10~15% jest cicho, nie słychać go. No ale karta się wtedy grzeje, ostatnio grając w Call Of Duty 2 w 1280x1024 (procesor to X2 3800+, 2GB ramu) zaczął wyć mi buzzer na Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie... czy jakas gra jest na tyle wymagajaca zeby wykonczyc (sredni fps ponizej 25) kreconego 7600gs w 1024x768 ,bez aa i anizo full detalach ?

Popieram przedmówcę. W zasadzie więcej niż 25 nie powinno być :P...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. W zasadzie więcej niż 25 nie powinno być :P...

Ale wiecej niz 25fps imo w takiej grze jak gothic3 nie jest potrzebne ;-] (nie mowiac juz o slabej optymalizacji).

Na dzien dzisiejszy 7600gs/gt daja rade w kazdej grze w rozdzielczosci 1024 na high ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem ze serwisu nowa karte Palita 7600GS Sonic.Jest na innym pcb niz ta co ostatnio mialem wyglada dokladnie tak jak ta 7300Gt

http://www.allegro.pl/item146204309_palit_...cie_sonic_.html

Odrazu zaczolem szukac vmoda.Troche poczytalem tu troche tam i juz wiem wszystko i chcialem sie z wami podzielic. Na standardowych napieciach rdzen slabiutko 470,ale za to pamieci tak jak w poprzedniej spokojnie na 1600. Przy podniesieniu gpu do 1,38V poszedl na 610.

Poniezej screeny do vmoda,wszystko jest napisane co i jak.Moze komus sie przyda.

post-143055-1164896076_thumb.jpg

post-143055-1164896104_thumb.jpg

post-143055-1164896146_thumb.jpg

 

I teraz pytanie do was.Mam podobny problem jaki mialem z poprzednia karta.Przy podniesieniu napieciu rdzenia powyzej powiedzmy 1.45V,karta nie przechodzi testu na takowaniach identycznych jak powiedzmy przy napieciu 1,35V. Przyklad karta dziala 600/1600 przy napieciu 1,35V, a przy napieciu powyzej 1,45 V na tych samych ustawieniach zalicza zwieche(wyskakuja jakies pasy na ekranie). Nawet obnizenie taktow pamieci na powiedzmy 1200 nic nie daje. Wymienilem specjalnie zasilke na Chiefteca GPS 450W bo gadaliscie ze to przez zasilke. I teraz pytanie do was przez co to jest.Czy czasem nie ogranicza mnie pci epress.Jak wiemy potezne karty maja dodatkowe zasilanie.Jest ktos wstanie mi pomoc.

 

Zapomnialem napisac napiecie na lini 12V trzyma jak nalezy 12,01V idle 12,0V stress.Wiec zasilka nie jest problemem. Plyta głowna to DFI RS482 Infinity. Czekam na jakies pomysly na moj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...