Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze witam.

 

po drugie, kupowalem 7600gs palita 256 mb ddr3 sonic w lechkom.pl (336) ,

ogolnie sklepu nie polecam bo czekalem na karte tydzien, a w rozmowie

przez gg koles mnie codziennie zapewnial ze karta bedzie jutro mimo ze

kuriera jeszcze nie nadal. A jak dostalem karte to tez bez gwarancji i paragonu.

 

 

co do samej karty to mi chodzi na 540/1600, temp w stresie 49 stopnie,

chlodzenie ciche.

 

za vmoda sie nie biore bo nie mam miernika, a plytke mam troche inna niz

te co widac w necie.

 

a predkosci z pamieci nie da sie odczytac, na koncu jest tylko jakies XP,

a drugi wiersz konczy sie 4, wiec nie wiem.

Ogolnie moga byc 1,4 ns albo 2,0

Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam swoją wymarzoną i wyczekaną karcioszke :-P :D . Tyle, że jest jeden mały problem. Jest na krótkim pcb i bede musiał szukać na niej v-moda chyba :mur:

 

 

EDIT : już znalazłem moda na nią i co ważne działa!!

Na razie leci na 600 na rdzeniu i 1500 na pamięciach bo nie mam lepszego chłodzenia.

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze witam.

 

po drugie, kupowalem 7600gs palita 256 mb ddr3 sonic w lechkom.pl (336) ,

ogolnie sklepu nie polecam bo czekalem na karte tydzien, a w rozmowie

przez gg koles mnie codziennie zapewnial ze karta bedzie jutro mimo ze

kuriera jeszcze nie nadal. A jak dostalem karte to tez bez gwarancji i paragonu.

co do samej karty to mi chodzi na 540/1600, temp w stresie 49 stopnie,

chlodzenie ciche.

 

za vmoda sie nie biore bo nie mam miernika, a plytke mam troche inna niz

te co widac w necie.

 

a predkosci z pamieci nie da sie odczytac, na koncu jest tylko jakies XP,

a drugi wiersz konczy sie 4, wiec nie wiem.

Ogolnie moga byc 1,4 ns albo 2,0

Ja na przesyłkę z lechkom czekałem 2 dni, zatem zależy chyba na kogo trafisz... Paragon i gwarancję wysyłają pocztą, do mnie dotarła po 3 tygodniach :| .

 

A wracając do pamięci (było już kilka razy :angry: ) - jeżeli masz oznaczenie Qimond HYB18H512321AF-XP to na zylion % są to pamięci 1.4ns

Generalnie pamięci DDR3 z serii HYB18H512321AF robione przez Infineona (Qimonda) dostępne były tylko w wersjach 1.2/1.4/1.6/2.0 ns, więc jak ktoś wyżej napisał 2.5ns jest totalnym wymysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pamięci DDR3 z serii HYB18H512321AF robione przez Infineona (Qimonda) dostępne były tylko w wersjach 1.2/1.4/1.6/2.0 ns, więc jak ktoś wyżej napisał 2.5ns jest totalnym wymysłem.

Ale karta taktowana 400/1000MHz nigdy nie będzie miała pamięci 1.2 i 1.4 ns :mur:

Pocztytaj sobie od początku tego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale karta taktowana 400/1000MHz nigdy nie będzie miała pamięci 1.2 i 1.4 ns :mur:

Pocztytaj sobie od początku tego tematu...

przede wszystkim... nie spotkałem pamięci ddr3 2,5 ns... 2ns to chyba najwolniejsze co wyszło z ddr3.

Po drugie- pamięci 2ns; 1,4ns; 1,2ns to ten sam proces produkcyjny, myślisz ze jak palit zakupił ileś tam milionów chipów o specyfikacji 2ns, a infineon ulepszył już proces do systemu1,4/1,2 to będzie mu się chciało specjalnie pogarszać linię produkcyjną? Litości. O prawdziwości niech świadczą wyniki- jak dotąd nie spotkałem nikogo kto na tych palitach(ddr3) nie uciągnął 1350 minimum.

Pamięci 2,5ns mają pality 7600GS(400/800), i 7600GS turbo(450/900), zazwyczaj hynixy 1A (ddr2)

Istnieje też seria 7600gs ddr1 2,8ns i niższych taktowaniach ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale karta taktowana 400/1000MHz nigdy nie będzie miała pamięci 1.2 i 1.4 ns :mur:

Pocztytaj sobie od początku tego tematu...

A niby dlaczego nie? Dla porównania - te same pamięci są używane w kartach 7900GS i taktowane zegarem 660MHz (efektywne 1320MHz).

 

A poza tym, nie bardzo rozumiem po co przeglądać cały temat mający prawie 150 stron, skoro wystarczy przestudiować kartę katalogową producenta :?

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się gotuje normalnie ... zamówiłem gf 7600gt xfx na agp z komputronika 12 grudnia i do dziś echo =/ nie jest to edycja ani xxx ani extreme edition a orientuje się ktoś jaki będzie miała rdzeń ? rev B czy normalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale karta taktowana 400/1000MHz nigdy nie będzie miała pamięci 1.2 i 1.4 ns :mur:

Pocztytaj sobie od początku tego tematu...

:mur: :mur: :mur: :mur: no comments stary :mur: :mur: :mur: :mur:

 

EDIT : @depose84 mam taka samą kartę jak ty, ale na std v leci na 512x1520

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się gotuje normalnie ... zamówiłem gf 7600gt xfx na agp z komputronika 12 grudnia i do dziś echo =/ nie jest to edycja ani xxx ani extreme edition a orientuje się ktoś jaki będzie miała rdzeń ? rev B czy normalny ?

Ja mam taka karte :) Pisalem wyzej :) Ze jest to G73-B1 Tak mi podaje RT i jak zmienialem chlodzenie to na chipie bylo napisane G73-B1 :) Przynajmniej moj XFX tak ma :) Tylko ze ja nie kupowalem w Komputroniku a na Warszawskiej Gieldzie Komputerowej :)

 

Aha...narazie max wyciagnalem z karty 675MHz/1692MHz...pamieci klekaja przy 1700MHz a rdzen kolo 690-700MHz :) Podejrzewam jednak ze moj zasilacz tez juz troche nie daje rady ;) Ogolnie to jestem zadowolony z karty :) Ten XFX jest bardzo dobrze wykonany i ladnie sie kreci :)

 

Dla niedowiarkow dodam ze moja karta ma ta ramke wokol GPU o ktorej pisza na egieldzie ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak na 80nm to oc takie sobie... no chyba ze zasilacz naprawde rady nie daje :( ja mam troche gorsze oc, a mam jeden z pierwszych 76GS i bez modow :P

 

chyba, ze mi tez wladowali 80nm GPU :D :E

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak na 80nm to oc takie sobie... no chyba ze zasilacz naprawde rady nie daje :( ja mam troche gorsze oc, a mam jeden z pierwszych 76GS i bez modow :P

 

chyba, ze mi tez wladowali 80nm GPU :D :E

No moze byc jeszcze tak ze GPU jest za malo dowoltowany :) Moze po prostu dali GPU 80nm ale zostawili wszystko tak jak dla wersji 90nm :) Glownym objawem tego ze przesadzilem z OC nie sa artefakty i zawieszki a po prostu freez i powrot karty to taktow 560MHz na GPU :) Z tego co czytalem to malo ktore 7600GT wychodzilo poza 650MHz na GPU ;)

 

Pozatym uwazam ze jesli chodzi o OC nie ma co porownywac kart ze zlaczem PCI-E do tych ze zlaczem AGP :) Mysle ze te z PCI-E beda mialy lepsze OC :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICOMP 7600GT XFX i jest tańsza jak Galaxy GS.Tylko żeby była pewność że to nowa rewizja.

Hm...ja swojego XFXa 7600GT na AGP kupilem 13 listopada za 650zl w sklepie na WGE :) Za jakis tydzien zaczely sie pojawiac te karty w Komputroniku :)

 

Dodam ze narazie maksymalnie wydajne OC (czyli bez freezow i resetow do stockowych ustawien) jakie osiagnalem to GPU@691MHz i MEM@1674MHz :) Ewentualnie GPU@675MHz i MEM@1692MHz.

 

Tylko tak jak pisalem wczesniej trzeba brac poprawke na to ze ja mam wersje karty na AGP i podejrzewam ze na PCI-E da sie uzyskac jeszcze wyzsze zegary ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie wlasnie dostalem swoja karcioszke :D caly dzien czekalem, myslalem ze kur...y dostane. No ale mniejsza z tym. Pamieci na mojej karcie to HYB18H512321AF-XP (czyli chyba 1,4ns jak ktos pisal). pcb jest takie: Dołączona grafika .Zaraz odpalam karte, c.d.n. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie wlasnie dostalem swoja karcioszke :D caly dzien czekalem, myslalem ze kur...y dostane. No ale mniejsza z tym. Pamieci na mojej karcie to HYB18H512321AF-XP (czyli chyba 1,4ns jak ktos pisal).Zaraz odpalam karte, c.d.n. ;)

 

O kurcze ty dostałeś karte na dłuższym pcb niż moja. Ciekawe czy będzie różnica w o/c?? :-P

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie wlasnie dostalem swoja karcioszke :D caly dzien czekalem, myslalem ze kur...y dostane. No ale mniejsza z tym. Pamieci na mojej karcie to HYB18H512321AF-XP (czyli chyba 1,4ns jak ktos pisal). pcb jest takie: Dołączona grafika .Zaraz odpalam karte, c.d.n. ;)

 

mam dokladnie ta sama wersje, daj znac na ile ci pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec czemu everest mi nic nie wyswietla na temat karty? na radku9800 mialem wszystkie dane a tutaj nic, kompletne zero. stery mam ze strony nvidi

 

Może masz za starego Everesta, mi też nie chciało pokazywac info o 7900GS dopoki nie zmieniłem na najnowszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestem wnerwiony, nie ma co, musze przyznac ze pod wzgledem programow do podkrecania i ogolnego porzadku to ati jest na czele. burdelu takiego narobilem ze masakra, zainstalowalem rivetuner. wszystko ladnie pieknie, podkrecam, testuje. za ktoryms razem zauwazylem opcje do regulacji wentyla na karcie, poustawialem sobie super. wlaczam marka i [gluteus maximus], wentylator caly czas chodzi na min mimo ze ustawilem do trybu 3d 100% obrotow. to samo sie stalo w grach, tez nie wlacza wyzszych obrotow. co najlepsze :D teraz ta opcja w ogole zniknela z rivy, no masakra istny cyrk. zainstalowalem nvhardpage i tam w ogole nie ma takiej opcji. taki jest burdel ze skonczy sie pewnie na odinstalowaniu wszystkiego lacznie ze sterami (w najlepszym wypadku). Przy radku bylo super, radlinker i nic wiecej nie bylo trzeba. poza tym mial fajna opcje resetowania taktow jak sie karta zawiesila w 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...