Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra moze troche przesadzam z tym "zaledwie" :rolleyes: zaraz wrzucam bios z delta -100mhz i zobaczymy co z tego wyjdzie

 

ps. ustawilem w biosie delte 156 (czyli -100mhz) i rdzen poszedl na 800mhz!! ale niestety w 3d markow znow resety, ale w losowych momentach, co najlepsze, gralem 0,5h w RBR na max ustawieniach i nic sie nie dzialo. dolutowalem teraz spowrotem dwa duze kondy i zaraz sprawdzam dalej ;)

 

na 780mhz przechodzi calego marka i mam pkt 14800 :) oto dowod z pola bitwy :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra moze troche przesadzam z tym "zaledwie" :rolleyes: zaraz wrzucam bios z delta -100mhz i zobaczymy co z tego wyjdzie

 

ps. ustawilem w biosie delte 156 (czyli -100mhz) i rdzen poszedl na 800mhz!! ale niestety w 3d markow znow resety, ale w losowych momentach, co najlepsze, gralem 0,5h w RBR na max ustawieniach i nic sie nie dzialo. dolutowalem teraz spowrotem dwa duze kondy i zaraz sprawdzam dalej ;)

 

na 780mhz przechodzi calego marka i mam pkt 14800 :) oto dowod z pola bitwy :D

ee :-P jakie masz chłodzenie?? i ile dałeś przy tych 780 voltów :rolleyes: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.48v(2d) :) no i delta -100mhz. ale te cewki sa okropne, no doslownie jakies melodyjki mi odgrywaja jak karta dziala w 3d, masakra. nie wiem czy to w ogole tak moze byc na dluzsza mete. chlodzenie to standardowy cooler (w 3d wentyl na 100%, standardowo jest 65%) + wentyl z boku karty i maly radiatorek na mosfety od rdzenia no i jeszcze dwa dosyc duze kondy przez ktore razem z tym chlodzeniem karta wyglada jak jakis terminator :D

 

ps. rdzen poszedl na 820MHz, wiecej z niego nie wycisne. 15000pkt, pewnie gdyby ruszyl jeszcze pamiec to mozna by powalczyc o wiecej pkt

 

Dołączona grafika

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.48v(2d) :) no i delta -100mhz. ale te cewki sa okropne, no doslownie jakies melodyjki mi odgrywaja jak karta dziala w 3d, masakra. nie wiem czy to w ogole tak moze byc na dluzsza mete. chlodzenie to standardowy cooler (w 3d wentyl na 100%, standardowo jest 65%) + wentyl z boku karty i maly radiatorek na mosfety od rdzenia no i jeszcze dwa dosyc duze kondy przez ktore razem z tym chlodzeniem karta wyglada jak jakis terminator :D

 

ps. rdzen poszedl na 820MHz, wiecej z niego nie wycisne. 15000pkt, pewnie gdyby ruszyl jeszcze pamiec to mozna by powalczyc o wiecej pkt

eee jesteś pewien że po zmianie chłodzenia nie pójdzie ci więcej?? ile miałeś temp. na rdzeniu.sorry że tak pytam, ale byłeś pierwszy :-P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi, ja po prostu juz nie chce wiecej, napiecie i tak juz ladnie skoczylo w gore w porownaniu ze stock'iem ;) 820mhz w pelni mnie zadowala no chyba ze pozniej jeszcze do bicia jakiegos rekordu, mozeee :rolleyes:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. W teście GT1 w 2k3 masz troszke więcej FPSów ode mnie ale ja na rdzeniu mam tylko 680, pamięci 1780 a proc na 2,15 GHz.

W takim ustawieniu najwiecej miałem ~15145 :)

Po świętach kupie sobie lepszy miernik i biorę się za pencil moda na GPU :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się troszke pochwale (proc nie kręcony pamięci na 667 single) karta 675x1590przy 1.35V w 3D

 

 

 

EDIT : ja nic nie mówie, ale 820MHz na rdzeniu przy napięciu 1,5V i std chłodzeniu to już niejaki hardcore ;)

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT : ja nic nie mówie, ale 820MHz na rdzeniu przy napięciu 1,5V i std chłodzeniu to już niejaki hardcore ;)

Ja miałem 845MHz i coś ponad 1.55V na stock cooling :D dalsza zabawa skonczyła sie gdy padł potek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Hmm a co powiecie na to ?? ;]

 

Dołączona grafika

 

Dać 700 na core i 15k peknie ? :D :lol:

 

Btw. Fajna mam rozdziałke nie ?? :D :F

Edytowane przez Pacific

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Carson

 

no i jak założyłeś to twoje wc na kartę, bo ja sie będe zastanawiał nad złożeniem czegoś takiego chyba. Przynajmniej kompa wycisze

taa, przed chwila opancerzylem karte w blok na rdzeniu, radiatory na ram i zdjalem blokade na podnoszenie vmem. podnioslem napiecie na memkach do 2.1v i poki co chodza na 1650mhz (wczesniej 1560) bez artefaktow. ale jeszcze nie powiedzialem ostatniego slowa :D. tempy na rdzeniu spadly z 44/64*C (idle/stress) do 37/45*C ;) wiec oplacalo sie zakladac blok. karta wyglada teraz tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

jak dla mnie ta karta to obecnie najlepszy wybor w takim przedziale cenowym, oczywiscie tylko dla tych ktorzy nie boja sie porobic vmodow czy przelutowac cos na pcb :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Mi 15k 'pukło' przy taktach 680/884 i przy procu na 2,2 GHz ;)

 

Ładne te wyniki na tej grafie ;) Jakieś triczki w sterach robicie co coś :?: Przyznawać mi się :wink:

Ten wyniczek u góry to na 2,35 ghz ;) Triczków w sterach brak ale chyba się wezmę za moda biosu :D i zobaczymy jak poleci :P Dodam jeszcze ze grafa cooling by stock cooler :lol: :lol2: Przyszła pora na wymianę na jakiegoś pentagrama :D

 

A ty jakieś triczki robiłeś ? ;> Pochwal sie tu mi :P:D

Edytowane przez Pacific

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CarsonPoland - powiej na tyl karty a nie gdzieś tam w mobo ;)

 

Oczywiście zaraz mi tutaj otwierasz układ i lejesz do miednicy lodowatą wode z kranu... i mam zobaczyć 880mhz ;)

 

Zimna woda da pewnego kopa ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa a jutro bede patrzal jak moja karta plonie :D jakie jest bezpieczne napiecie na pamieciach. moje pamieci to jakies quimond czy jakos tak, standardowe napiecie to 2.0v

Inaczej infineon bezpieczne napięcie ok.2,1V max 2,5V sprawdzane na stronce infineona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jakieś triczki robiłeś ? ;> Pochwal sie tu mi :P:D

Żadnych. Jak narazie muszę zlokalizować stację dyskietek i podłączyć bo chcę wgrać bios. Chyba, że jest jakiś sposób na flashowanie pod Windowsem :wink:

 

@CarsonPoland

Nieżle żeś rozkminił tą karte :) Namęczyłeś się ale warto było jak widać. Może powinieneś napisać jakiś poradnik, żeby można było wszystkich n00bów odsyłać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poprawa o raptem 440 punktów przy taktowaniu proca o 0,5GHz jest normalne w 2003 bo mnie sie wydaje że powinno być troszke więcej

 

 

czy może blokuje to że mam pamięc na single??

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycisnalem 15700pkt, rdzen na 820mhz (to juz jest jego kres, powyzej 820mhz wyskakuja syfy mimo ze podnioslem napiecie, albo zasilacz nie wyrabia) pamiec na 1700mhz. juz mi sie znudzilo, za latwo idzie. rdzen ma 1.5v(2d) a pamiec 2.27v. wiecej juz nie daje, nie chce upiec nowo zakupionego sprzetu. pozdrawiam, zycze wesolych swiat i czekam az ktos pobije moje zegary na tej karcioszce ;)

 

no i screen, zeby nie bylo... :) :

Dołączona grafika

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu przyszła moja jednak nie to co pisałem wcześniej ale też xfx ale wersja m580 z taktowaniami 580/1500

 

teraz testuje ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Ja swojego Galaxy prawdopodobnie po nowym roku będe sprzedawał i jechał na jakiejś grafie PCI, bo przesiadam się na C2D i potem na coś z DX10 (8400) :)

Hmm głupio podchodzisz do sprawy :D Na twoim miejscu bym zostawił tą grafę jeszcze ;) Nie będzie cię ciągneło żeby sobie pyknąć w jakąś gre ;) ? No bo jaka dobra grafe mozesz miec na PCI ;) Matrox 4 MB :D Najlepsza grafa ale do 2D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...