Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z podkrecaniem mojego Palita 7600GS Sonic na Vmodzie

 

Normalnie karta idzie na 540/1600. Po Vmodzie dostaje napiecia 1,38 srednio czasami podbija do 1.42 Problem jest w tym, ze nie moge przekroczyc 550MHz dla rdzenia!!! Gdy ustawie 550/570/600 ZAWSZE mam reseta w 3dmarku03 w tescie mother nature. Macie jakies pomysly czemu sie tak dzieje? :<

 

Mam taka karte. Fota od CarsonPoland :)

http://img162.imageshack.us/my.php?image=d...078x6mx6vc7.jpg

Edytowane przez MieH77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z podkrecaniem mojego Palita 7600GS Sonic na Vmodzie

 

Normalnie karta idzie na 540/1600. Po Vmodzie dostaje napiecia 1,38 srednio czasami podbija do 1.42 Problem jest w tym, ze nie moge przekroczyc 550MHz dla rdzenia!!! Gdy ustawie 550/570/600 ZAWSZE mam reseta w 3dmarku03 w tescie mother nature. Macie jakies pomysly czemu sie tak dzieje? :<

 

Mam taka karte. Fota od CarsonPoland :)

http://img162.imageshack.us/my.php?image=d...078x6mx6vc7.jpg

 

jakbyś czytał ten temat to byś wiedział o co chodzi. Ogólnie biorać jest blokada na vmoda na rdzeniu i najprzód trzeba ją zdjąć. Max napięcie jakie możesz dać na rdzeń bez zdjęcia tejż blokady to 1.25 w 2d i 1.3V w 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem tylko nie wiedzialem o co w tym chodzi :)

A to moge zamalowac jakies inne rezystory zeby np ustawic max 2.5-3V Albo zostaje mi tylko ten 42 co daje 3.5V i LUTOWANIE na karcie zeby zdjac blokade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zajebista wiadomosc dla posiadaczy Palita 7600 GS Sonica. Chodzi o blokade przed duzym napieciem.Ktos pisal zeby zmienic biosa.Zrobilem edycje biosa zmienilem napiecie w biosie z 1,3V na 1,7V. Jeszcze na 100 % nie jestem pewny,ale przy napieciu 1,26V karta wywalala sie przy Mother Nature przy taktowaniach 580/1600, a przy zmienie tylko w biosie karta juz lata 620/1600 a moze i wiecej. Zaraz podniose napiecie to napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zajebista wiadomosc dla posiadaczy Palita 7600 GS Sonica. Chodzi o blokade przed duzym napieciem.Ktos pisal zeby zmienic biosa.Zrobilem edycje biosa zmienilem napiecie w biosie z 1,3V na 1,7V. Jeszcze na 100 % nie jestem pewny,ale przy napieciu 1,26V karta wywalala sie przy Mother Nature przy taktowaniach 580/1600, a przy zmienie tylko w biosie karta juz lata 620/1600 a moze i wiecej. Zaraz podniose napiecie to napisze co i jak.

1.7v na chłodzeniu seryjnym wiatraczkiem, super pomysł. :lol2: Chociaz watpie czy faktycznie napięcie sie podniosło do tych 1.7v, jeżeli jest rezystor który jest "blokadą" przed za duzym napięciem gpu.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeee nie podnioslem napiecia chodzi tylko o blokade przy Mather Nature wlacza sie blokada i poprzez edycje biosu chyba ja zdjalem.Napiecie jest to same czyli 1,26V jak narazie na tym napieciu w tym samym marku leci juz 640/1600 wiec jest roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depose nie ustawiaj 1.7v,blokada to 118% wiec ustaw w biosie jakas mniejsza wartosc np 1.3V a pencil modem daj mu np 1.4V i sprawdz czy dziala? wiesz co mam na mysli? ;)

Ustaw wartosc napiecia w biosie ,a pencil modem zwieksz tylko o +10% od ustawionej biosowej wartosci

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depose nie ustawiaj 1.7v,blokada to 118% wiec ustaw w biosie jakas mniejsza wartosc np 1.3V a pencil modem daj mu np 1.4V i sprawdz czy dziala? wiesz co mam na mysli? ;)

Ustaw wartosc napiecia w biosie ,a pencil modem zwieksz tylko o +10% od ustawionej biosowej wartosci

zmiany w biosie nic nie dadzą bo to jest ustawione fabrycznie" na poziomie elektroniki tego układu za pomocą rezystorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja także mam palita 7600gs na pcb tym mniejszym chyba od 7300gt. No i mam pytanie odnośnie wyjścia TV. Z kartą dostałem przejściówkę z TV-OUT na 4 chinch. Jak mam normalny TV to pod które chincze podłączam. Czy to ustrojstwo ma obsługę HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Dołączona grafika

 

hehehe :P takie cuś wyszło z pomocą Lanca [; Bedzie więcej ale mnie proc ograniczna... Tzn glupi syfiasy gigaszit ktory nie chce zrobic wiecej niz 225 htt ;/ Wszystko robione na pajączka :D Rdzen przesmarowany as5 [;

 

A64 3000+ @ 2Ghz + 2x512 KVR @ 500Mhz @ 3,4,4,8 2T + 76GS 800/1730 ;]

 

Link do hwbota [;

 

http://www.hwbot.org/results.image.do?resultId=565603

Edytowane przez Pacific

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja robilem pencil moda ;) 1,6 V :P

Kto robił ten robił ;>

I nie 1.6 tylko 1.65v :) Karta robiła 760 na 1.65 + delta 50 do nam daje 810 :]

A co do tego Gigabyta to ja nie mam słów :mur: Mówiłem żeby wziąć tą kartę do mojego Sandi podczepić... :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...