Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm nie wiem jak zaczac bo sytuacja wydaje mi sie co najmniej kuriozalna :) ale chyba nie wiem co za karte kupilem :). Czy wersje PCI-E i AGP moga sie az tak roznic?

 

Kupilem Galaxy 7600GS DDR3 1.2ns z Zalmanem. Karta wiadomo na niebieskim PCB. Tak na 1 rzut oka patrzac na elektronike na PCB w porownaniu z wersja PCI-E, AGP wypada troche blado. Najbardziej mnie jednak zdziwilo ze na pudelku mam napisane informacje na temat 2 BIOSow. Kiedy bylem poza domem wyczytalem ze mozna sie przelaczac miedzy biosami za pomoca zworek (ew. za pomoca sledzia - wersja PCI-E, ktorego brakuje w wersji AGP).

 

W praktyce jednak wyglada to tak ze albo ja kupilem jakis unikat okrojony do granic mozliwosci :D albo galaxy nie zaprojektowalo w pelni pudelka dla wersji AGP.

 

Nie mam sledzia, nie mam ani jednej zworki na karcie, wiec nie moge wlaczyc rzekomego buzzera (kiedy grafa sie przegrzewa), ani przelaczac sie miedzy BIOSami.

 

Strona galaxy nie dziala .. hmmm

 

PS. Normalnie korci mnie zeby zdjac chlodzenie i sprawdzic czy to czasem na pewno 7600 :)

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Ja też kupiłem wczoraj Galaxy 7600 GS Premium.

Faktycznie pudełko takie samo jak nawet 7300 GT.

Brak zworek i różni się troche od wersji na PCI- E, ale mam nadzieję, że był to jednak dobry zakup :D

A co do strony to troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć chłopaki przeczytałem nieco postów i jestem naprawde podjarany na tą kartę http://allegro.pl/item164909275_leadtek_wi...godna_cena.html. - tym bardziej ze przez chyba 2 lata korzystalem z winfasta 6200 i dobrze sie sprawowało. Ale mam pytanko moj konfig to na oko:

 

 

PIV 3ghz (nie podkrecam juz)

2x512 dual hynix

dysk 120gb

karta gf6200@6600

zasilacz: Chieftec 350EB-101

 

No i moje pytanko czy szef da rade :D ? i czy pobawie sie troche w o/c ?

 

czekam na info

 

bo chyba nic innego nowego za taka cene nie znajde ?

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena świetna jak na AGP ;]

 

Proca nie kręcisz ale grafę tak :>

 

Co do zasilacza to da radę ;) Ten 76GT bierze tyle samo prądu co 6800, bym powiedział, że nawet mniej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

karta zamowiona, sie okaże, czy zasiłka podoła :)) mam taką nadzieję.

 

Btw chce ktos Gf6200@6600 ? :lol2:

Będziesz zadowolony.

Ja kupiłem wczoraj, tylko wersję GS i powiem że jest świetna.

Porównamy potem OC

 

PS:

wiecie może czemu strona galaxy nie działa (może firma upadła)?

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony.

Ja kupiłem wczoraj, tylko wersję GS i powiem że jest świetna.

Porównamy potem OC

 

PS:

wiecie może czemu strona galaxy nie działa (może firma upadła)?

Upaść nie upadła ;] Ktoś coś popsuł w kodzie głównej strony pewnie. Bo poddział o masterpiece działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Mam nadzieje że się nie mylisz, bo ostatnio widziałem coś podobnego na www.tweak.pl

a pozatym to dziwne, że strona galaxy nie działa

pierwszy raz się z czymś takim spotykam, może sprzedali firme lub zmienili nazwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedł do mnie galaxy gf7600gs ;) na razie śmiga na 625/1730, przysmarowałem AS5, śmigło dałem na5v+ i w idle ma ok 37stopni w stresie ok 50. Myślalem o zrobieniu pencil moda, znalazłem takie coś, niby na 7600gs działa ten mod z 7300.. robił już ktoś takowy?

http://overclock.pl/index.php/artykul,,120,0,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Maks! przeczytałbys chociaz kilka/nascie stron wstecz :damage_wall: Tu co 2 osoba ma zrobionego vmoda ;] Pozatym to co znalazles to zadna nowosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanko czy mój PIV 3ghz (czasem krecony na 3,5) nie bedzie zbytnio ograniczał 7600GT ? bo troche czytalem ostatnio o tym, i może nie wykorzystam całego potencjału GF7600GT na moim kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Do przedwczoraj używałem 6600 Gt 128 ddr3 i po zmianie na 7600 gs przyrost mocy wzrósł mi o jakieś 70%.

np. NFS Carbon wstawiony na 1024x768 i medium oraz 2x AA na gf 6600 gt miałem ok. 25- 35 fps, a teraz mam ok 35- 55 fps, no i już nie zacina.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta zamowiona, sie okaże, czy zasiłka podoła :)) mam taką nadzieję.

 

Btw chce ktos Gf6200@6600 ? :lol2:

jak dajesz za free.. ;)

hm.. może bym nabył coś takiego.

 

a tak na serio, to takie 6200 za 100 na PCI-E to bym przygarnął

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a ja probowalem zrobic vmoda, ale moje 7600gs od msi nie polubilo potencjometra 50k :) No i teraz mam problem:

Karta byla kupowana w proline - slyszalem ze tam jest najgorzej z gwarancja ;/ lutów zadnych nie widac (cale szczescie), wiec tutaj nie mam problemu, ale mam za to inne:

1) mialem zmieniane chłodzenie na pentagrama = zmieniona pasta, no i mam przyklejoną taką białą osłonke wokół rdzenia, której teraz za bardzo nie moge odkleić ;/

2) moze troche smieszne, ale zgubilem 4 srubke od oryginalnego chlodzenia (ale jeszcze poszukam ;p), jesli nie znajde to dam zamiennik

3) zmienialem bios, ale jak karta jest martwa to raczej nie dadzą rady tego sprawdzic

 

Wiele slyszalem o problemach z proline i czy z takich powodow moga mi nie przyjac karty?

 

P.S. Ktos probowal brac wyzszy model czegokolwiek za doplata, jesli oddawal nizszy model na gwarancje? Jesli mi przyjma na gwarancje i nie zdolaja naprawic to chcialbym sie z nimi dogadac i zamienic na jakis wyzszy model, wlasnie za doplata (np galaxy 7600gs z drr3, albo jakies 7900gs) - myslicie ze to wypali? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Z tego co mi wiadomo to bez oryginalnego chlodzenia nie przyjma ci karty ;] Powiedza ci że ty grzebales i przy zmianie chlodzenia popsules ;] A i zmien paste na jakas silikonowa zeby sie nie przywalili tez o to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że te karty na tamtej aukcji nie są sprawdzane pod względem oc. Tam jest tylko napisane że oc jest około 620/1620. Nie każda sztuka pewnie tyle robi. Dlatego piszę, że nie opłaca się dopłacać do Galaxy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itach ja mam taki zasilacz i działa bez problemu ;)

nawet ostatnio podpuszczony przez free sprawdziłem miernikiem i wszystko było wzorowo ;)

 

markee teraz na max możesz ustawić nfc:C i będzie chodził tak jak na starej grafice (~30fps) i raczej nie będzie przycinał

 

paweł agh to jak na wetsję gt to Twój leadtek mizxernie wypada w porównaniu do mojego xfx'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

markee teraz na max możesz ustawić nfc:C i będzie chodził tak jak na starej grafice (~30fps) i raczej nie będzie przycinał

 

Kurcze no niewiem bo ostatnio dałem na 1028x768 i high no i fraps pokazywał, ża spada do 20 fps, no ale włączył się ten bajer.

Tak czy siak ide przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

450/1000@520/1500 - na ślepo wrzucone takty - śmiga tempy do 54

Na ile jeszcze mogę liczyć bez mazania ołówkiem :D

ps. ta karta ma 2ns memki - a mi tu czołg jedzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dopadłem PoV 7600GT. Chłodzenie zmieniłem na Pentagrama XC-80Cu.

 

Problem w tym, że coś słabo się podkręca :blink: Pamięci nieźle, 820MHz bez radiatorów, a rdzeń 605MHz...

 

Który vmod mogę zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...