Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Eee sector twoja sztuka była lepsiejsza dużo od free wiec nie ma się po co ścigać chociaż rywalizacja była :P

nie nie bo on mial 256Mb :rolleyes: i w Markach 2005 i 2006 mnie ostro jechal... i Razem moglismy zrobic komplecik WRow a tak to co bedzie trudniej...

 

Ps. Lanc masz kopa za to ze nei dochlodziles "swojego" 7600 :)... Masz w domu dwie moje delty B-) B-) :wink: :wink: :wink: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee sector twoja sztuka była lepsiejsza dużo od free wiec nie ma się po co ścigać chociaż rywalizacja była :P

nie nie bo on mial 256Mb :rolleyes: i w Markach 2005 i 2006 mnie ostro jechal... i Razem moglismy zrobic komplecik WRow a tak to co bedzie trudniej...

 

Ps. Lanc masz kopa za to ze nei dochlodziles "swojego" 7600 :)... Masz w domu dwie moje delty B-) B-) :wink: :wink: :wink: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moja kartą. Gdy ją kupowałem to bawiłem się w oc i szedł bez v-modów rdzeń 580Mhz a pamięci 910Mhz. Teraz chciałem na nowo spróbować, zrobiłem v-mody ołówkiem, włączyłem atitool daje na auto wykrywanie max core i nagle jedzie mi z Mhz w dół. Wykrywa kupe artefaktów, ale gdy ustawie np. rdzeń na 650 Mhz i puszcze 3dmarka06 to niczego nie widać. Czy czasami nie spaliło się coś na mojej karcie że wykrywa mi artefakty nawet jak dam 60MHz to sypie artami.

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moja kartą. Gdy ją kupowałem to bawiłem się w oc i szedł bez v-modów rdzeń 580Mhz a pamięci 910Mhz. Teraz chciałem na nowo spróbować, zrobiłem v-mody ołówkiem, włączyłem atitool daje na auto wykrywanie max core i nagle jedzie mi z Mhz w dół. Wykrywa kupe artefaktów, ale gdy ustawie np. rdzeń na 650 Mhz i puszcze 3dmarka06 to niczego nie widać. Czy czasami nie spaliło się coś na mojej karcie że wykrywa mi artefakty nawet jak dam 60MHz to sypie artami.

facet nie przejmuj sie artami w atitoolu, sprawdzaj w markach i grach, atitool przekłamuje :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga dla ludzi mających napięcie ponad 1.55v na codzień na Galaxy 7300GT / 7600GS.

 

Bardzo wskazane jest mieć nawiew w okolicach mosfetów zasilajacych kartę :!: Ja nie mialem i moja 7600 już jest w krainie wiecznych Mhz, razem z częścią PCB, która od ciepła się odbarwiła... ;]]

pisalem juz o tym, mialem przeboje w grach przez to (zwisy i resety), jak sie pozniej okazalo sekcja zasilania az parzyla. dlatego opancerzylem karte w dodatkowe radiatory B-) ps. bedziesz mial nauczke zeby nie lekcewazyc tej kwestii ;] ktora to juz uwalona karta na twoim koncie? :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki to ona miała na mosfetach które się grzały. Jak widać nie pomogło. A co do artów to jakoś od wczoraj zaczęła mi walić artami i myślałem, że po prostu się ołówek starł... :mrgreen:

 

1. 66GT

2. 76GS :blurp:

 

Jak myślicie, uznają gwarancję ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Tak sporadycznie przeglądam ten wątek i twoja wypowiedz @Free(o spalonej karcie) mnie przeraziła(na co dzień mam 1,6v GPU i 2,3 mem +/-0,05v i raczej z tendencja na +) , paluchy do kompa i macam mosfety i jeden dosłownie parzy!!I teraz pytanie które mosfety w wersji AGP sa od sekcji zasilania ???Na ktore dokleić jakie radiatory??(na parzący od razu poleciał)

Z góry dzieki za odp

Edytowane przez czempi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszedł taki jak na pamieci(pentagram frezone VGA), nad dodatkowym nawiewem tez pracuje:)

Ech czyli bedzie trzeba ja wygrzac i wymacać:)

Edytowane przez czempi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po v modach na ram i gpu musialem przykleic radiator na mosfety od gpu, zaraz za nimi byly te nieszczesne kontrolery napiecia ktore po vmodach zaczely sie tez niemilosiernie grzac (o czym nie wiedzialem). no i tak po kilku "numerach" (zwisy, czarne ekrany) w oblivionie wyszlo na to ze prawie usmazylem karte. i takim sposobem wrzucilem jeden duzy radiator ktory obejmuje mosfety gpu i kontrolery napiecia (mosfety od pamieci grzeja sie znacznie mniej). bez tego moja karta juz pewnie miala by dopisek w sigu - RIP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie co do tych mosfetów, to czy w wersji GT na referencyjnym PCB to jest to miejsce z 3 tymi scalakami i jednym pustym miejscem?? Tam wygląda jak by miało być zamontowane cosik bo są otworki. Co polecacie do chłodzenia żeby pokryło rdzeń i pamięci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Tak sporadycznie przeglądam ten wątek i twoja wypowiedz @Free(o spalonej karcie) mnie przeraziła(na co dzień mam 1,6v GPU i 2,3 mem +/-0,05v i raczej z tendencja na +) , paluchy do kompa i macam mosfety i jeden dosłownie parzy!!I teraz pytanie które mosfety w wersji AGP sa od sekcji zasilania ???Na ktore dokleić jakie radiatory??(na parzący od razu poleciał)

Z góry dzieki za odp

Ciesze się, że mogłem pomóc :)

 

U mnie ta karta tak sobie śmigała ponad 2 miesiące i nagle sobie padła ;]] (na dworze cieplej :) )

 

Ja mam radiatory na wszystkich mosfetach, które się grzeją + na kartę wieje 80mm @ 5v ;) I w stresie radiatory są letnie ;]

 

//Żeby nie było niedomówień. Aktualnie jade na 7300GT. Ale to to samo PCB i takie same grzanie się elementów zasilających, bo na 7300GT tez mam 1.65v na gpu :blurp:

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam kolejne wyniki ;) nie za bardzo poprawione ale zawsze coś :)

2571554[/snapback]

No i myslałem zeby kupic COOLLABORATORY LIQUID METAL PADS na i walnac na rdzen.

Przecież to zżera aluminiowe radiatory ;) Jeżeli nie masz miedzi to sobie daruj ;) lepiej Zalmana ZM-STG1 ;) nawet prądu nie przewodzi :)

 

No i pytanie na jakich sterownikach osiągnąłeś swoje wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiceksc

Metal Pad'y nic nie robią Alu ;)

Co innego jeśli używamy pasty [;

 

IMO najlepsze stery do marków to 93.81 xtreme-g ;)

 

@guziq

Nie opłaca się kupować padów CLP do tej karty ;] Lepiej zainwestować w lepsze chłodzenie ;)

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dziwny problem z Palitem 7600GT. Przy próbie odpalenia jakiegokolwiek filmu czy filmiku , niezależnie czy to DivX czy jakiś MPG , system dostaje cieżkiej zadyszki i zwiechy. Civilzacja 4 chodzi normalnie. Zmieniłem stery na 93.71 , bo wcześniej były z płytki - to samo. Poprzednią karta był Radek 9550 , uzyłem driver cleanera , żeby nie było śmiecia w systemie.

 

Mój komp :

 

Abit NF7-S rev 2.0

2x512 OCZ DDR 400

Barton2500+@2.2GHz

HDD SATA WD

 

Może ktoś wie coś więcej na ten temat ? Czy to może być walniety hardware'owy dekoder na karcie ?

 

UPDATE :

 

Podczas instalacji sterownika WDM wyskakuje błąd 10 : Nie można włączyć urządzenia. Szczerze mówiąc , czy wogóle potrzebuje tego sterownika , ale podczas poszukiwań rozwiązania do tego problemu natknalem sie na taka sugestie i gość mający podobny problem ma taki sam błąd.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiceksc

Metal Pad'y nic nie robią Alu ;)

Co innego jeśli używamy pasty [;

 

IMO najlepsze stery do marków to 93.81 xtreme-g ;)

Sterowniki dziś przetestuje ;) A co do Metal Padów to myślałem, że to to samo co pasta :P A więc się chyba myliłem, sorry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiceksc jaki masz CPU-score w 3DMark'u 03? Oczywiście na procku 2700mhz.

Wiesz, że nie robiłem ostatnio tego testu :P Jak wrócę do domu to zobaczę :) Pytanko przed ściągnięciem IHS ile procek Ci wyciągał i jakie jeszcze zaobserwowałeś +? Mój uruchamia się nawet na 3ghz ale w windowsie się wiecha... Kupiłem go jako selekta na 2880mhz na 1.45V. Musze się jeszcze uporać z mushkinami... choć mi się nie chce za bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, zmieniłem sobie grafe (w sumie z 7600GS'a na 7600GS'a tyle że z gainworda na galaxiego na pamięciach 1.4) więc tak:

 

Pierwsze moje zabawy w o/c na tej karcie i już szok !! pamięci poleciały na 930MHz !! zaraz będe próbował więcej zobaczymy co z tego wyjdzie:

 

Póki co 6506 pkt

 

Niestety rdzeń idzie dość słabo (630MHz i już freezy) jakieś sugestie może odnośnie rdzenia ??

 

EDIT:

 

No niestety max dla pamięci to 930MHz (czyli zarąbiście poszły 1860MHz !! a mam tylko alu radiatorki na tym :P)

Edytowane przez iqmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, zmieniłem sobie grafe (w sumie z 7600GS'a na 7600GS'a tyle że z gainworda na galaxiego na pamięciach 1.4) więc tak:

 

Pierwsze moje zabawy w o/c na tej karcie i już szok !! pamięci poleciały na 930MHz !! zaraz będe próbował więcej zobaczymy co z tego wyjdzie:

 

Póki co 6506 pkt

 

Niestety rdzeń idzie dość słabo (630MHz i już freezy) jakieś sugestie może odnośnie rdzenia ??

 

EDIT:

 

No niestety max dla pamięci to 930MHz (czyli zarąbiście poszły 1860MHz !! a mam tylko alu radiatorki na tym :P)

Mi bez radiatorków idą na 890 ;) co do gpu to zmniejsz delte np o 100 i spróbuj ok 730 na rdzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problema :wink: ATITool pokazuje ze max rdzenia to ok. 680mhz. Kiedy dalem 645 i puscilem marka 05 artow nie bylo(w ATI toolu rowniez) ale wynik byl niziutki (5900). jak rowiazac problem??Czy modyfikacja biosy z FAQ pomoze?? Pamieci na 810 wiec to na pewno nie one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chiper

 

ustaw pamięci na standardowe taktowania i jedź z gpu co 10 ofkorz od np 600mhz i zapisuj wyniki, dokąd będzie rosło to będzię ok, kontroluj też temperature na gpu! (może masz słabą wentylacje w obudowie i się bardziej grzeje?).

 

A teraz moje pytanie:

 

Czym najlepiej usuwać wszelkie pozostałości sterowników tylko od grafy? Wiem że jeste Driver Cleaner ale ostatnio usunąłem sobie wszystkie sterowniki nvidi (od płyty też...) :/ Chyba że trzeba wybrać inną opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiceksc powiem Tyle nie zdejmój IHS'a. Przed zdjęciem IHS'a mój procek robił sobie 2700mhz aż przy 1.472V(czyli gorszy od Twojego). Po zdjęciu IHS robi tyle samo 2700Mhz przy 1.472V ale jest jakieś 5stopni mniej w stresie. Ten tynik 2970 to taktowanie na którym przejchałem wszystkie próbki superpi(masz tam gdzie link do pamięci.) Niestety do 3dmarka mogę dać najwyżej 2900mhz a dziś dałem nawet 2850 bo to już nie zima. Proc przy tym potrzebuje napięcia 1.62V. Nie zdejmój tego kapturka bo potem z chłodzeniem będziesz się bawić(trzeba obniżyć chłodzenie o około 3-4mm).

 

Co do CPU score dziś potestowałem i przy 2850mhz dla proca i 570mhz 3-3-3-8 dla pamięci zrobiłęm CPUscore 1437 ale myślę że jest do porawienia bo mam jeszcze zapas na pamięciach.

 

Swoją drogą dziś pobawiłem się grafiką wynik-mizerny core 730(690)/1650 przy 1.49V i 2.2V

3DMark 03 15814pnk.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, że nie moge do mojej karty zainstalowac zadnych sterowników oprócz tych co byly na płytce od producenta bo pokazuje że nie kompatibilne z tym sprzetem.

I druga sprawa jak chce grać w gothic3 to nawet na średnich mi muli choć mam 1,5GB ramu myslalem ze ram karty sie grzeje to załozylem radiatorki i nic inne gry choć smigaja na maxa to tez jakby jakoś nie zabardzo chodzą plynnie (czasem przycinająa w końcu nawet całkiem sie zacinaja). Jak zwolnie karte do 600/1600 to i tak nic dalej lipa a w smarku dopiero cuda sie pokazuja jak gpu przekroczy 640MHz a ram 1700MHz z malutkim groszem

A i jeszcze jest taka sprawa że zaden program nie wykrywa taktowania grafiki czy to everest czy 3dmark wszedzie przy taktowaniach są puste pola

Nie mam pojecia

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...