Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Pa i znowu ściemnia :D. No dobra. Nic Ci pod bloczek nie przeszkadzało, ale fart że karta Twoja była modowana(lutowany mosfet) już bez jednego radiatorka. I tak poprostu po zdjęciu radiatorka OC pogarsza się o 40mhz... nieważne czy 2.55V czy 2.0. To nie ma różnicy, bo ten "glut" palitowski zatrzymuje ciepło na pamięciach, izoluje Ci je bardziej niż przeprowadza ciepła do radiatorka.

 

Więc nie ściemniaj :lol2: że każda seria inna, może inna ale glut na radiatorkach ten sam :lol2:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź podaj wynik z www.3dmark.com/orb chce porównać ze swoim

 

:lol: rozdzielczość 1024x768 :huh: trzaśnij na default 1280x1024 wtedy powiem czy dobry wynik

ja moje 4202 z rozdziałce 1280x1024 :lol:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam 7600gd ddr3 1.4ns od galaxy karta jest po naprawie i przestała się kręcić. Tzn był wymieniany rdzeń.

Przedtem szła naprawdę dobrze a teraz nawet pamiątki nie chcą iść 20MHz.

Czy ktoś może to wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: LOL człowieku nie można tak o sobie rdzenia wymienić w karcie graf jest to praktycznie niewykonalne, chyba może by AMD lub nVidia potrafiło to zrobić W CO WĄTPIE czy takim czymś się zajmowało. Rozzbroiłes mnie tym hasłem :lol2: To tak jakbyś chciał wymienić pamięci DDR3 w budowie BGA :lol: nie wciskaj tu ciemnoty, to nie jest jakieś denne forum. A to że inny rdzeń to może oznaczać że dali Ci inną grafe... wszystko by pasowało. Ciekawe co nagrzebałes w karcie że Ci jej nie przyjęli może powiesz? :rolleyes:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: LOL człowieku nie można tak o sobie rdzenia wymienić w karcie graf jest to praktycznie niewykonalne, chyba może by AMD lub nVidia potrafiło to zrobić W CO WĄTPIE czy takim czymś się zajmowało. Rozzbroiłes mnie tym hasłem :lol2: To tak jakbyś chciał wymienić pamięci DDR3 w budowie BGA :lol: nie wciskaj tu ciemnoty, to nie jest jakieś denne forum. A to że inny rdzeń to może oznaczać że dali Ci inną grafe... wszystko by pasowało. Ciekawe co nagrzebałes w karcie że Ci jej nie przyjęli może powiesz? :rolleyes:

Co nagrzebałem, a no spaliłem kartę (vmod) potem wlutowałem kilka elementów żeby je sprawdzić, jednak zadanie mnie przerosło i nie bede tu dalej opowiadał bo troche by to zajęło.

Co do twoich wątpliwości to powiem tak chba mało opłacalne było by komuś zamiast naprawy dać kartę o wartości ok200 zł za 50zł, po drugie wywiana rdzenia no jest troche skomplikowana z uwagi na elementy smd a pamięc ddr to łatwizna Odpowiednia lutownica pasta lutownicza i odpowiednia matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz jakbyś lutował od lat i nie było to dla Ciebie żadnym problemem. Mówię jeszcze raz w PL nikt nie zajmuje się wymianą rdzeni, po pierwsze nVidia nie sprzedaje rdzeni luzem aby mozna je było kupić. Więc prosze nie mów że Ci rdzeń wymienili bo to śmieszne, owszem może i da się wymienić ramy ale nie wystarczy do tego taki sprzęt jak powiedziałeś. BGA jest zlutowane od spodu i tylko na taśmie produkcyjnej jest moment gdzie wlutowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

BGA da się wymieniać w serwisie, z tym że nikt nie wymieni GPU za 50PLN (może jeszcze wliczając w to koszt wysyłki?). Dali inną kartę na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech jest po waszemu ale jak wytłumaczysz że koleś który mi to naprawia osoba prywatna naprawiła mi też 5 sztuk 7900gt każda z uszkodzonym rdzeniem jak stwierdził, co do kosztów to 50zł za naprawę + koszta przesyłki.

 

 

Jeśli o lutowanie chodzi w szkole się tego nauczyłem i jest potrzebna lutownica HOT AIR pasta lutownicza + topnik i matryce do stawiania kulek, oraz lutownica transforwa lub stacja lutownicza.

Edytowane przez mazii-m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czesałeś że serwis teraz mówisz że osoba prywatna :DCiekawe skąd brał te rdzenie :lol:

Napisałem do "serwisu", miałem na myslitego kolesia on chyba też gdzieś pracuje.

Kiedyś znalazłem firmę która się zajmowała naprawą kart graficznych i innych rzeczy togo typu.

W swojej ofercie tłumaczyli to tym że mająs jakes umowy podpisany z producentami i że mogą załatwić sobie potrzebne części do naprawy.

Też mnie to interesowało skąd to bierze ale nie chciał powiedzieć , swoją drogą mnie to nie dziw, chyba rozumiesz dlaczego.

Jeszcze pozostaje odzysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...W swojej ofercie tłumaczyli to tym że mająs jakes umowy podpisany z producentami i że mogą załatwić sobie potrzebne części do naprawy.

Też mnie to interesowało skąd to bierze ale nie chciał powiedzieć , swoją drogą mnie to nie dziw, chyba rozumiesz dlaczego.

Umowę mają podpisaną... z Allegro :lol2: Prawda jest taka, że z 80% (a może nawet więcej) "padniętych" GPU okazuje się sprawne (zwalona jest przetwornica) - skupują na giełdzie uszkodzone a chwalą się kontraktami z nv he, he...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tego typu naprawach nie znam trochę inna specjalność, tylko pisze co przeczytałem lub co mi powiedziano, natomiast co do skupu na allegro to masz absolutną racje.

 

Tak na marginesie o co chodzi z tą przetwornicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podkręciłem mojego złomiastego 7600 GS od Galaxy. Nawiew z boku jakaś tam dwunastnica + standardowy zalman. Rdzeń poszedł stabilnie na 770 a pamięci na 1720. Wynik w 3dsmarku03 to 15,5k. Jak myślicie wyniczek dobry czy kręcić dalej ;] . Ło a tu screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc jednojajowy ;/ . Smarka 05 będę musiał sciągnąć. Przy moim necie to nieco będzie trwało więc wyniki podam jutro ;]

 

EdiT: Dobra karte udało mi się wykręcić na 770 MHz / 1760 MHz. Wynik jakiś taki słaby wyszedł bo tylko 6618, ale na standardowych sterach i bez tweaków ;) LINK do wyniku .

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze jakim cudem masz 18 pixel shader?? Przecież w tej karcie nie można było odblokować dodatkowych potoków. Chyba, że ja o czymś nie wiem i chętnie się dowiem

 

Edit: Właśnie zauważyłem, że GPU-Z 0.1.5 wykrywa 18 pixel shader. Wcześniej korzystałem ze starszej wersji i było pokazane poprawnie ;]

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chce uratować karte graficzną Point Of View 7600gs 256mb 128 bit

i mam pytanie czy to mozliwe że ktoś żle odbblokował potoki i karta zawiesza komputer podczas wyświetlania byle jakiej grafiki 3d?

 

może ma ktoś taką karte, zeby zgrał bios i mnie przesłał na email?

 

przykładowo dajmy tutaj wykrywa 12/4 (chyba powinno być 12/5)

Dołączona grafika

 

natomiast tutaj wykrywa:

 

 

Dołączona grafika

 

 

i tutaj też:

 

Dołączona grafika

 

dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...