Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Sam bym kupil takiego gf 7600 gs na agp :D Tylko, nie wiem czy moj A xp 1700+ nie bedzie waskim gardlem dla tej karty...?Kurde nici z o/c na stock coolerze, a kasy zabardzo nie mam :/

 

A wracajac do tematu to galaxy ma w ogole w planach wypuszczenie wersji ddr3 na agp? Brak zalmana juz przeboleje :]

trochę ot ... ale też się zastanawiam nad tą kartą dla brata ... a, że też ma A1700+ to się dopiszę ... próbowłem mu ostatnio troszkę podrasować ten procek ale płyta na zawiele nie pozwala - to jakiś Chaintech - co prawda można zmienią FSB co 1 mhz ale mnożnika już nie no i nie można zmniejszyć częstotliwości dla reszty PCI, AGP itd (pamięci akurat ma 400 mhz więc to nie ogranicza) - ostatecznie poszedł stabilnie jako 1900+ (jeśli mnie pamięć nie myli to chyba 11x155 albo 165 ;-) tyle tylko, że 3DMarku 03 dało to ledwie kilka punktów - w granicach błędu - więc nie wiem czy jest sens (może to tylko na tej karcie którą ma - Ati9200SE ?) Co do chłodzenia to ma jakiś alumnioy radiator z wiatrakiem 8 cm 3000RPm który wiał na radiator - co dawało w idle ~51-53 stC - po zamianie kierunku nawiewu (teraz "odsysa"), zmianie pasty na Arctic Ceramiq i założeniu nad niego zasilacza Fortrona 350W MDN z 12cm niskoobrotowym wiatrakiem taką temperaturę ma po półgodzinnym torturetest z Prime 95 (w idle jakieś 45)

Co do karty - ostatnio przymierzałem się do zakupu Palita Sonic 6800GS (tyle, że "chwilowo" brak no i ciut droższy)- który jest sporo mocniejszy od tego GS'a i kogo pytałem twierdził, że nie powinno być problemów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800Gt ma wydajnosc na poziomie 6800gs , ale gorzej sie kreci, mocniej grzeje i ciagnie wiecej pradu. Od zwyklego 7600gs na ddr2 powinna byc troche szybsza, a od 7600gt wolniejsza.

Jak masz dobry zasilacz i nie chcesz za bardzo krecic to w tej cenie moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM ktoś już jakieć info odnośnie kręcenia się tych 7600 GS na AGP ? Bo kaskę będę miał do końca tygodnia to bym sobie zamówił (zamiast 9800PRO na pamiątkach 2.0 ns :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem w miniony weekend 3 egzemplarze 7600GS na AGP od Galaxy i karta dziala bardzo dobrze. Na kompie mojego brata (nforce2+semp2200@1.8GHz bodajze) wyniki w markach to ok 9000tysi w marku 03 i 4200 w marku 05. Niestety wszystkie egzemplarze krecily sie dosc kiepsko. Srednio wychodzilo 420/910 ze standardowego 400/800. O dziwo 3dmark03 na ustawieniach 480/910 przechodzil bez problemu natomiast w niektorych grach i marku 01 karta lapala zwieche. Szczerze to za taka kase majac cienki komp i tak sie oplaca. W Feara mozna spokojnie pograc, bo karta uzyskuje srednio 50fps w tescie przy max detalach (oprocz softshadows) czyli bardzo przyzwoicie jak za karte za niecale 400zl.

 

Aha chcialbym sie dowiedziec czy moze wiecie jakie chlodzenie dokladnie montuja na 7600GS Galaxy DDR3, ale w tej wersji bez Zalmana?? Widzialem w necie foty z miedzianymi radiatorkami na pamieciach i wentylatorem. Natomiast na stronie producenta i w hurtowni jest tylko aluminiowy radiator z wiatraczkiem :? I nie wiem juz co lepiej brac dla kumpla :(

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat, dotyczący tego czy kupić GeForce 7600 GT Gigabyte Silent Pipe II 128MB TV & DVI (PCI-E) czy GeForce 7600 GS Gigabyte Turbo Force Silent Pipe 512MB (PCI-E)

Oczywiscie mój dylemat polega na wielkości pamięci obydwu modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam nastepujacy problem. na jakich pamieciach jest Leadtek 6800XT? mam zamiar kupic karte(na AGP) i mecze sie nad wyborem jednej z dwoch w temacie. 6800XT jest modowalny do 12 potokow, a 7600GS ma od urodzenia juz te 12 potokow. Interesuje mnie 7600GS firmy Gigabyte, a 6800XT Leadtek. Bede wdzieczny, jezeli ktos wyrazi swoja opinie na temat wydajnosci obu kart, ewentualnie ktora lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat, dotyczący tego czy kupić GeForce 7600 GT Gigabyte Silent Pipe II 128MB TV & DVI (PCI-E) czy GeForce 7600 GS Gigabyte Turbo Force Silent Pipe 512MB (PCI-E)

Oczywiscie mój dylemat polega na wielkości pamięci obydwu modeli :)

Popatrz na taktowania pamieci obu modeli.Za taka cene to Galaxy z zalmankiem kupisz.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=4581

ps

te dwie karty co podales to padaka.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

przymierzam sie wlasnie do zmiany mojego juz stroszke wysluzonego GF6600 na 7600 od Galaxy!

i teraz mam dwie male prosby:

1. czy moglby ktos wrzucic jakies foty porownawcze 'nowego' i 'starego' PCB - bo odrazu chcialbym wybrac karte na 'nowym' :D (latwiejszy v-mod)

2. zaproponujcie mi jakies tanie i dobre radiatory na pamieci

 

z gory dzieki wielkie!!!!!!!!!!!!!!! B-)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty na nowym pcb nie mają radiatorków na pamięciach, jezeli jest tak jak w przypadku 7300gt to mają niebieski cooler na zalmanie z nalepką GALAXY.

Niekoniecznie. Wczesniejsze Galaxy na nowym PCB maja jeszcze wentylka całego czarnego i radyatory na pamieciach ;)

 

Ja na mojego Galaxy zrobiłem dzisiaj Vmoda, i tak na szybko porobiłem Marki przy taktach 720/1800 i napieciu 1.6V.

3DMark 2003: 16378

3DMark 2005: 7998 :| jakby nie mogło byc całego 8k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty na nowym pcb nie mają radiatorków na pamięciach, jezeli jest tak jak w przypadku 7300gt to mają niebieski cooler na zalmanie z nalepką GALAXY.

tylko ze z tego co wiem to chodzi o ulozenie pamieci i zworek na PCB

nie chodzi mi o radiatorki i kolor Zalmana bo wiem ze bylo kilka roznych kombinacji na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo ciekawostka :D prawie jak test na picilabie ;] wczorajsza dostawa 76gs ma niebieskiego zalmana i radiatorki na mem :|

 

kazdy kto jest zainteresowany karta proszony jest o kontakt na PW

Dołączona grafika

 

 

widze pojechali

tak naprawde rozni sie ona tylko pozornie od "nowej" PCB. Zworki widze zastapiono na stale wlutowanymi "bolcami" jak w 7300gt. Pozbawili karte głośniczka i drugiego biosu. Wszystko pewnie w celu obnizenia kosztów produkcji.

 

 

Karty na nowym pcb nie mają radiatorków na pamięciach, jezeli jest tak jak w przypadku 7300gt to mają niebieski cooler na zalmanie z nalepką GALAXY.

a wlasnie ze maja :)

 

byl potem drugi wypust nowego pcb i tam nie bylo radiatorkow (albo kradli je po hurtowniach :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...