Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ktoś z Was ma problemy na Gigabyte 7600GT z grą "Serious Sam 2"? U mnie ta gierka niezależnie od ustawień grafiki lekko sie przycina, czym jestem bardzo zdzwiony. Nieważne, czy ustawię 800x600 z minimalnymi detalami czy jakąkolaiwiek wyższą rozdzielczośc i detale - cały czas jest to samo. Lekie przycięcia co kilka, kilkanaście sekund. Dograłem juz najnowsze sterowniki, wszystko w kompie jest oki, inne gierki śmigają aż miło a z tą problem.

I jeszcze jedno: do ilu można bezpiecznie podkręcić mojego Gigabyte?

Halo, ktoś mi pomoże???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales odpowiedz zaraz pod twoim postem 2 strony wczesniej :)

 

zmniejsz przyśpieszanie sprzętowe o jeden poziom w ustawieniach ekranu/zaawansowane/rozwiązywanie problemów. Powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.7v? :blink: Karte chcesz zabić? Na codzien lepiej nie przekraczać 1.55v.

pff.. ja do testow dawalem 1.71 ..

a potem tak caly tydzien chodzial bo mi sie nie chcialo krecic potencjometrem zeby obnizyc :P

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

kupiłem dziś Galaxy 7600GS AGP i od razu przystąpiłem do testów "upewniających" ;-). Po wyczyszczeniu sterowników ATI DCleanerem puściłem 3dmark03, który pokazał marne 79xxpkt. Rzecz wygląda podobnie na zarówno na sterownikach najnowszych 91.47 jak i 91.31. Z tego co się orientuję wynik powinnien być wyższy o okolo 1000pkt. Zatem czy wiecie jakie kroki mam poczynić, żeby uzyskać zadowalający wynik?

 

PS. do potencjalnych nabywców tej karty - nie wierzcie w to, że ta karta jest cicha. U mnie jest to najgłośniejszy podzespół. Przy pierwszym uruchomieniu doznałem rozczarowania, bo wiatrak jest bardziej słyszalny niż mały pędzący wiatraczek na Radeonie 8500. Zanim kupiłem 7600 zastanawiałem się też nad Palitem 6800gs, ale skoro 7600 jest cichy to ja sobie nie wyobrażam pracy przy 6800 :). Przy zamkniętej obudowie jednak da się wytrzymać ;-).

 

Z tego wszystkiego zapomniałem podać konfig:)

Barton 2500+, Abit NF7-S, 512 DDR1, Tagan 330W, 2xHDD, DVDRW, CDRW, FDD.

 

Zrobiłem jeszcze test w 3dm 2005: 3750pkt.

Edytowane przez redguy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

kupiłem dziś Galaxy 7600GS AGP i od razu przystąpiłem do testów "upewniających" ;-). Po wyczyszczeniu sterowników ATI DCleanerem puściłem 3dmark03, który pokazał marne 79xxpkt.

...

 

... Zrobiłem jeszcze test w 3dm 2005: 3750pkt.

Ja na swoim Gigabyte (AGP) mam tyle samo punktów bez OC (procek: 1,8 GHz). Więc IMO wyniki są OK.

Edytowane przez Atomówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaraz mnie cos trafi, juz druga grafa mi padla, wczesniej BFG, teraz ASUS, nie wiem co jest grane. Obie z tymi samymi objawami, a mianowicie 2 test 3dm03 ma niesamowite arty, jak probuje go anulowac pojawia sie czarny ekran, po chwili wraca pulpit i tak wkolko. W grach neiktorych tez podobnie, arty ze nic nie widac na ekranie i zwiecha taka sama. SLyszal ktos cos o takich przypadkach ? Sprzet mam jak w podpisie. Na wymiane mialem 6600gt i pare dni 7300gt i chodzily elegancko. Tez lekko podkrecone ale dzialaly super. W ASUSie zobaczylem ze jeden element na karcie jakby byl przypalony, lekko ale pewnosci nie mam. Palca brudnego nie mialem jakdotykalem to ale za to panokciem czuje ze moge cos tam rozdrapac

 

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...600GTAsu256+BOX

 

To jest ta karta a ten element to ta czarna kosteczka przy sledziu tuz obok zlacza na wiatrak ( z 1 cm w lewo)

Co to moze byc ?

 

Plissss pomozcieee :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem z moimi kartami 7600GT tyle ze od firmy BFG.

Po podkreceniu troszke zaduzo tej karty odrazu wyskakuja arty i juz nieznikaja. W tescie 3dmark06 tym zimowym arty pojawiaja sie i nic niewidac na ekracie ale test przechodzi.

Jak zainstalowalem nowego windowsa to wystarczy o 1mhz podniesc taktowanie karty i juz wyskakuja artefakty. Wymienialem juz ze 3 te karty w firmie BFG az wreszcie odpisali mi bym niepodkrecal karty bo shardery padaja.

Hmm czy to prawda czy tylko chwyt bym niepodkrecal ?

No coaz az tak bardo na architekturze rdzenia sie nie znam ale moze to byc prawda.

Odpal rivaTuner i recznie wylaczaj po jednym sharderze i testoj.

Moze Ci sie uda znalesc ten uszkodzony lub chociaz sprawdzisz czy to co mi odpisali z BFG to prawda.

 

Jednakze jest to poprostu porazka tych kart graficznych. Zdaje mi sie ze poszla jakas seria "slabych" GPU. Moze z obrzeza plyty krzemowej ?

 

No coz poprobuj moze Ci sie cos uda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady jakby to byla wina polozenia na plytce krzemowej to bylby to przypadek jednostkowy, a nie ilestam egzemplarzy :)

 

Za to ciekawi mnie czy nvidia planuje jakies ciecie cen na 7600gt bo na chwile obecna 7900gs jest drozszy ze 100 zeta, a niedlugo maja pojawic sie nowe radeony w tym segmencie cenowym.

 

Jesli jeszcze nie bylo to poradnik jak robic volt-mody na 7600gt opartym na referencyjnym designie

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...tmodding_3.html

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręć obroty do 10% i będziesz miał cichą kartę, najlepiej wyedytuj bios i wgraj na nowo żeby nie bawić się Riva Tunerem. Nie napisałeś czy masz Zalmana czy zwykłe chłodzenie.

A jest w ogóle taka możliwość w 7600? Na razie Riva Tuner nie rozpoznaje karty, więc pozostaje tylko zakładka, a tam regulacji brak. O biosie nic nie wiem - masz jakiegoś linka co i jak robić? Co do chłodzenia to w wersji AGP jest zwykłe, niestety.

 

Z karty udało mi się wycisnąć 546/908, co dało wyniki: 3dm03 - 9400pkt, 3dm05 - 4550, czyli standardowo.

 

PS. Jakie są teraz najbardziej popularne gry, w których mógłbym sobie potestować nowy nabytek? Dotychczas miałem ati 8500 i grałem raczej w gry sprzed 4 lat i wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...600GTAsu256+BOX

 

To jest ta karta a ten element to ta czarna kosteczka przy sledziu tuz obok zlacza na wiatrak ( z 1 cm w lewo)

Co to moze byc ?

 

Plissss pomozcieee :(

Tajemnicza magiczna kosteczka jest tranzystorem odpowiedzialnym za napięcia na karcie. Przypuszczam, że albo dałeś zbyt wielkie napięcia, albo nie zmieniłeś ich wcale i kręciłeś za wysoko.

 

Mam jeszcze pytanie: czy ten 6800XT http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...GP_TV_2xDV.html nie będzie lepszy od 7600GS

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niby troche ratuja go pamieci , ale 8 potokow na 350Mhz to taki dosc mizerny wynik a cena wyzsza. Albo musisz poszukac z gwarancja modowalnosci albo jakiegos 6800gs jak chcesz cos lepszego od 7600gs na agp.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś dziwne PCB Asus 7600GT chciałem zrobic V-moda i patrze. i coś mi nie pasuje. Narazie śmiga na 640/840mhz

Fotki:

post-141753-1159388172_thumb.jpg

post-141753-1159388221_thumb.jpg

 

Wie ktoś jak zrobic Vmoda ??? na tej karcie

 

 

Edit dokładne fotki wrzuce jutro dziś już nie dam rady :)

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś dziwne PCB Asus 7600GT chciałem zrobic V-moda i patrze. i coś mi nie pasuje. Narazie śmiga na 640/840mhz

Fotki:

FOTY

 

Wie ktoś jak zrobic Vmoda ??? na tej karcie

zaprawde powiadam CI

daj wyrazne zdjecia kontrolerów na PCB a bedzie Ci dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie obsl. wersji na agp a nie na pci-x.

76gs na agp to straszny kibel, wyniki jak na podkreconym 66gt... :blink:

Mialem juz lykac ta karte, ale w pore sie opanowalem i szczesliwie przeszedlem na pci-x. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie obsl. wersji na agp a nie na pci-x.

76gs na agp to straszny kibel, wyniki jak na podkreconym 66gt...

Mialem juz lykac ta karte, ale w pore sie opanowalem i szczesliwie przeszedlem na pci-x. ;]

Mów mi jeszcze ;). Wiadomo, za 400 zł nie ma co liczyć na cuda, ale mi nie przeszkadza gra na troche gorszych ustawieniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylanczam sie do pytania na jakich sterach jedziecie na 7600GS Zalman Edition?

 

Ja przedwczoraj poskladalem nowy config i wczoraj testowalem i instalowalem wszystko i na razie jade na driverach ktore byly dolaczone do karty. Problem jest taki ze przy 600Mhz na rdzeniu jest tak jakby freez w 3DMarku 03 na CPU Test 1 na tych samolotach - obraz sie zacina ale po chwili leci dalej, przy wyzszych taktach 605 -610 tak samo dzieje sie juz wczesniej na 1 Game Test... ktos juz pisal o podobnych problemach - pozniej reszte smarka przechodzi do konca, ale wynik jest juz nizszy, na razie na 595/820 udalo mi sie wycisnac cos ponad 14k pkt. Aha config jak w signie i reszta nie krecona na razie, dodam ze jest to najnowsza rewizja karty.

Jeszcze jedno ten sterownik ktory teraz mam nie pozwala mi dac wiecej na pamieci w RivaTunerze, a na 870 nie zaobserwowalem zadnych artow i mysle ze to nie koniec dla nich... wiec mem leci ladnie, martwi mnie tylko to GPU, myslalem ze chociaz 600 bedzie bezproblemowe, a tu taka kicha... cos jednak chyba slabsza ta nowa rewizja.... :(

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho brakuje jej papu. Tez mam nowa rewzije, u mnie rdzen leci na 640 ale powyzej mam wlasnie te same objawy. W zakladce "debuging" w sterownikach powinienes miec informacje o "spowolnienu taktowania GPU z powodu przekroczenia temperatury". Wczesniejsze rewizje mialy mozliwosc podniesienia napiecia poprzez zworke, my tego jednak nie mamy ale mysle, ze po vmodzie powinna tez ladnie sie krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej sie pomylilem pamieci lecialy 870, takze nie tak zle - a pojda pewnie wiecej tylko w riva tunerze wiecej nie da sie ustawic na tych sterach...

 

No tak ale moim rdzeniem jestem troche zawiedziony 595-600mhz? Czym monitorujesz temp.? Z tego co ja patrzalem to mi nie przekracza 45*C to chyba nie wina temp w takim razie. Jesli inne stery nie rozwiarza choc troche problemu tak do 610-620 chociaz to nie wiem... ale chyba ewidentnie brakuje mu V... tylko nie chce pozniej stracic gwarancji, szkoda ze teraz juz nie da sie zrobic moda bez inwazyjnego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylanczam sie do pytania na jakich sterach jedziecie na 7600GS Zalman Edition?

 

Ja przedwczoraj poskladalem nowy config i wczoraj testowalem i instalowalem wszystko i na razie jade na driverach ktore byly dolaczone do karty. Problem jest taki ze przy 600Mhz na rdzeniu jest tak jakby freez w 3DMarku 03 na CPU Test 1 na tych samolotach - obraz sie zacina ale po chwili leci dalej, przy wyzszych taktach 605 -610 tak samo dzieje sie juz wczesniej na 1 Game Test... ktos juz pisal o podobnych problemach - pozniej reszte smarka przechodzi do konca, ale wynik jest juz nizszy, na razie na 595/820 udalo mi sie wycisnac cos ponad 14k pkt. Aha config jak w signie i reszta nie krecona na razie, dodam ze jest to najnowsza rewizja karty.

Jeszcze jedno ten sterownik ktory teraz mam nie pozwala mi dac wiecej na pamieci w RivaTunerze, a na 820 nie zaobserwowalem zadnych artow i mysle ze to nie koniec dla nich... wiec mem leci ladnie, martwi mnie tylko to GPU, myslalem ze chociaz 600 bedzie bezproblemowe, a tu taka kicha... cos jednak chyba slabsza ta nowa rewizja.... :(

siemka ja mam stery 84.21 :D uzywalem tez najnowszych i bylo ok a teraz nie chce mi sie juz przeinstalowywac :wink: . jezeli chodzi o moja grafe to jest to najnowsza rewizja z zalmanem. kreci sie z 500/1400 (jak wiadomo:) @ 680/1760 i nie ma zadnych artow, ale ze wszystkich gier ktore mam, zle dziala counter-strike - wiesza sie i musze walic resa, dlatego na codzien rdzen smiga na 660 i jest wszystko ok :] pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...